Accent vs Chevrolet Aveo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Hardcam »

Sara, ted koukam, to Aveo je na tom opravdu dost spatne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

johnie
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2009, 21:27
Bydliště: Opava

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od johnie »

Přesně stejné dilema jsem řešil před měsícem. Porovnával jsem Accent Elegance 1.4 a Aveo Star 1.4. Cena byla skoro stejná. Pro Aveo hovořila: větší kola a textilní výplně dveří a to bylo bohužel vše. Pro Accent: elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, el. okna vpředu i vzadu, palubní počítač, alarm a přední mlhovky + zimní pneu. Když jsem si to spočítal tak jednoznačně padla volba na Accent. A prozatím toho nelituju :D
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Vilda »

Jestli do Avea narazilo jiné auto ve 30ti kilometrové rychlosti a dopadlo takhle, tak je na tom s bezpečností opravdu špatně ... jestli to, ale bylo v rychlosti vyšší, tak by takhle dopadly i auta slavnějších koncernových značek. Tenhle obrázek je zavádějící, protože nevíte, v jaké rychlosti k nárazu došlo. Za svoji dlouhou praxi jsem zasahoval u stovek dopravních nehod a kolikrát jsme poznali o jaký vůz se vůbec jedná, až podle znaku na volantu, nebo, že se našel odpadlý název vozu ... a v mnoha případech se jednalo o vozy slavných renomovaných značek, s maximálním počtem hvězdiček v crash testech :!:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Selshig »

u nás v baráku je pán co si kupoval accentaa taky se rozodoval mezi nim a aveem a jezdi ted v accentu...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Hardcam »

Z toho vyplyva, za v Aveu jezdi ten, kdo nemel ve vyberu Accenta:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Selshig »

hehe nebo nevi že je nějakej accent :D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od peaty »

Ja som tiez rozmyslal nad aveom v plnej vybave, pre mna osobne mal krajsi interier, ale vnutorny priestor tam bol na moj vkus mensi ako v accente. A co mi najviac vadilo bol stredny panel, tam bol akysi gulaty vybezok a tlacilo ma to na kolene...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Butani »

johnie píše:Přesně stejné dilema jsem řešil před měsícem. ... + zimní pneu.
No ty zimní pneu navíc před měsícem už asi těžko, ne? Podle mých informací ta akce skončila 31. 12. (což mě mimochodem pěkně nas*alo...). :lol:
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Butani »

Gandalf píše:... Ono záleží taky na tom, jaký preferujete přístup do kufru, Accent ho má o dost větší, ale omezený vstup, Aveo jako hatchback má větší profil otvoru, ale mnohem menší objem, který můžete kompenzovat jedině sklopením zadních sedaček.
:) Já myslel, že je řeč o sedanech - v sedanu má Aveo i ten kufr o 10 litrů větší 8)
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od jandaxx »

Hardcam píše:Z toho vyplyva, za v Aveu jezdi ten, kdo nemel ve vyberu Accenta:)
Nebo taky ten, komu se více líbí. Ne vždy člověk kupuje auto za všechny prachy. Divil by ses, kolik lidí jezdí obyčejným autem, aniž by jim to nějak vadilo. Nepotřebují si zvedat MI drahým autem. Můžeš jet v lepším autě než ten vedle tebe, ale proti němu jsi totální sociálka, jenom to nevíš. A ohledně té fotky, jsem chtěl napsat to samé. Jenom jsem tady za takového občasného kverulanta, pro kterého není nic jiného než Hyundai, takže jsem to nechal na jiné. Naštěstí je tady dost rozumných, kteří vědí, že ta škodolibá fotka rozmáznutého avea, nemá žádnou vypovídací hodnotu, pokud nevíš, do čeho to narazilo, v jaké rychlosti atd. Tady na netu Ti najdu za půl hodiny 100 fotek rozhadrovaných mercedesů, volv, bafíků atd. A jistě to nebudou auta, který nejsou bezpečný.
Navíc je třeba vědět, že tohle aveo dostalo v jiném testu plný počet hvězdiček. Jde jen o to, jak je ten test proveden a jak je na konkrétní test auto postaveno a připraveno. Je mnoho fíglů, jak zařídit, že v testu je auto bezpečné a na silnici to nemusí tak úplně platit. Známá je třeba aféra s prodlužováním kolejnic posuvu sedadel u testovacích aut. Když se totiž dělá test, tak je sedačka nastavena do poloviny své dráhy. No a aby test vyšel lépe, tak jeden renomovaný výrobce udělal to, že u testovaného auta ty kolejnice prodloužil. Tím pádem seděla testovací figurína dál od volantu a palubky a po nárazu byla méně poškozena / zraněna /. Další známý případ je aféra s převracejícím se loganem v losím testu německého Autoklubu ADAC. Logan se při testu téměř převrátil. Poté bylo po protestu dacie / renaulta / zjištěno, že podmínky včetně použitých pneu, jejich nahuštění atd. byly jaxi nestandardní. Při opakovaném testu a dodržení všeho včetně prováděné metodiky, se to už nestalo.
A takových věcí, o kterých se neví, které ale mají zásadní vliv na výsledek, je mnoho. Je tedy zbytečné soudit podle jedné fotky. Je samozřejmě evidentní, že aveo nebude dosahovat stejné bezpečnosti, jako lídři této kategorie. No ale uřímně. Taková auta - ať je to accent nebo aveo či thalie, nekupují lidé, kteří jezdí v pětkových bmw. Většina z nich přejde z favovitů, felicií a podobných dalších vozů i zahraniční provenience, zhusta starých 10-15 let. A pro tyhle lidi, je to auto obrovský skok, i co se týče bezpečnosti. Takže bych tyhle testy nepodceňoval - jistě mají svoji vypovídací hodnotu, ale ani nepřeceňoval.
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od David C3 »

napsal jsi to úplně přesně.... pod to bych se klidně podepsal =D>
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od jandaxx »

No já na to koukám bez emocí. Snažím se to napsat, jak to vidí potencionální kupec tohoto auta. A pro toho je přechod z favorita do avea či accenta skok přímo kosmický.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Hardcam »

Nemusel ses obtezovat s tak obsahlou slohovkou. Ja jsem to Aveo poslal jen tak, protoze pri zadani do googlu mi okamzite vyjelo tohle sesrotovany. Nic vic, nic min. Mne se nelibi, neprijde mi sladeny a pusobi na me oproti Accentu jako plechovka. Je to muj nazor, ktery mi nevymluvi ani Obama. A co se tyce lidi, je mi jedno, jestli vedle me na semaforech stoji favorit a v nem reditel CEZu, ja tohle nejak nevnimam a nevidim spojitost v tom, jestli ten, kdo ma obycejny Aveo je borec a kdo Accenta, je nula. Lidi se neposuzujou snad podle auta. A mozna sis jeste nezvykl na mou formu humoru, snazim se to i zvyraznit smajlikem. Holt obcas to nevyjde.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
johnie
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2009, 21:27
Bydliště: Opava

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od johnie »

Butani píše:
johnie píše:Přesně stejné dilema jsem řešil před měsícem. ... + zimní pneu.
No ty zimní pneu navíc před měsícem už asi těžko, ne? Podle mých informací ta akce skončila 31. 12. (což mě mimochodem pěkně nas*alo...). :lol:
V Opavě jsem řekl že ho koupím jedině se zimními pneu a dostal jsem je a ještě mi auto přezuli, ale nevím jak je to jinde.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Gandalf »

Butani: Omlouvám se, když jsem psal příspěvek, měl jsem v hlavě nejdřív Aveo-hatchback, protože ten jsem měl jako alternativu při rozhodování. Aveo-sedan jsem úplně vypustil z hlavy... :) Kdyby totiž Hyundai vozil do ČR Accent-hatchback, šel bych taky nejspíš do něj.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“