Jaký bonus od prodejce žádat ?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od saldy »

No já jsem chtěl taky ukecat co nejvíc výbavy, ale byl to z mé strany propadák :( .Prodavač stále ukazoval na červnovou slevu 40t a že ho překvapuje jaký :hyu: nasadila nízký ceny :lol: , dostal jsem z něj zámek zpátečky zdarma a hned nato jsem z něj páčil ESP, zimáky a lišty ale už bez šance :o ,časem jsem ještě objednal nálepku na masku za drsných 2400 ale teď nelituju.
Při předání jsem zjistil, že mi tam "omylem" ESP přidělali :D/ takže nakonec přeci jen spokojenost.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Reklama
 

bikemarty
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2009, 07:50

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od bikemarty »

SUPER CENY JSOU NA STRÁNKÁCH WWW.AUTEO.CZ 1,4 CLASSIC 260TIS.
mladek
*
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2009, 22:24
Bydliště: Kladno

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od mladek »

bikemarty píše:SUPER CENY JSOU NA STRÁNKÁCH http://WWW.AUTEO.CZ 1,4 CLASSIC 260TIS.

Mají slevy 7% ale je to jen přes Auto Palace Butovice v Praze. Využil jsem to.
i30 1,6CVVT, comfort, continental silver, automat, 8/2009
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od Tringi »

Hehe, je pěkné tady číst jak jste se hádali o cenu. Mě to ani nenapadlo. Já přišel (na druhý pokus) do prodejny tak moc rozhodnutý, že to auto chci, že mi ho nejprve snad nechtěli vůbec objednat 8) Už jsem to tu popisoval :D
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od triktrak »

Na http://www.hyundai.sk je este stale zavesena reklama "diesel za cenu benzinu alebo kombi za cenu kratkej". Tak som sa tam zastavil a spytal sa predajcu na to, ci je to pravda. Krutil sa ako had a nakoniec z neho vypadlo, ze "to nie je celkom tak, ako je to uvedene v tej reklame", ze to neplati vseobecne, ze sa to tyka iba niekolkych kusov a podobne kecy. Potom som sa ho opytal, ci je cennikova cena definitivna, alebo je schopny nieco este "spustit". Povedal, ze cena je viac-menej definitivna a mozna zlava ma skor symbolicky charakter. Tak som mu velmi slusne povedal, ze mu ser*em na hlavu a idem auto objednat do Polska. Chlapikovi klesla sanka ked konecne pochopil, ze priesiel o kseft.
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od Tringi »

Ono to dost možná nebyla ani jeho chyba. Jak už tady kdesi popsali někteří členové, kteří mají blízko k prodejcům, prodejce není ten kdo určuje cenu, určuje ji importér, a pokud v Polsku nasadí o tolik lepší cenu, že se to k nám do Československa vyplatí tahat, asi s tím příliš nenadělá. Může akorát vytvořit natolik dobrý dojem, aby sis to k němu jezdil servisovat ;-) Koneckonců, nějakou dobu zpátky to tu bylo, že si Slováci objednávali auta v ČR.

A podobně to prý dělá i Škodovka. Slyšel jsem, že lze dotáhnout novou Oktávku z Rakouska mnohem levněji než ji vyjde koupit u nás, a ještě bude lépe vybavená (samozřejmě z první ruky to nevím, takže ruku do ohně nedávám).
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
mesires
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2009, 14:52
Bydliště: Albrechtice, Karviná

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od mesires »

Objednáno koncem července 2009:

I30cw 1.4i cvvt Classic Plus (Nošovice):
Akční sleva dovozce -40.000, šrotovné za staré autíčko -30.000.
Od prodejce jsem po dlouhém smlouvání ještě usmlouval zdarma povinnou výbavu a koberečky + zámek zpátečky.
Doplatil jsem si metalízu +10.000

Konečná cena 314.900 (ceníkově by to bylo přes 380.000).
Bylo to ze skladových zásob, takže okamžité dodání.

Před objednávkou jsem také ještě usmlouval snížení sazby RPSN o více než 1%. Pokud kupujete na úvěr, tak to rozhodně stojí za snahu, je zbytečné cpát peníze bankám / pojišťovnám.

Při převzetí vozu jsem zjistil, že mám některé věci navíc (z výbavy Comfort): plnohodnotná rezerva + potahy sedaček jako u Comfortu, středová opěrka pro zadní sedadla (že by chyba v ceníku???).

Myslím, že super cena. Jsem zvědavý, jestli Hyundai ještě v tomto roce udělá nějakou lepší akční slevu nebo nabídne nějakou další výbavu zdarma (např. před zimou druhou sadu pneu).
i30cw Steelgray, 1,4 cvvt, classic plus, Nošovice - koupeno 07/2009
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od matysekul »

Gratuluji,ať Ti to jezdí a vyhýbají se problémy.Jen mně trochu zaráží Tvůj motor.Já měl za to,že kombík( CW) ,se dělá nejníž s 1,6 cvvt.Jinak plnohodnotné kolo taky není žádná velká výhra.Mám je a třeba mi vadí,že se mi tam nevleze roleta,která se tam dá s neplnohodnotným kolem normálně uložit.


EDIT:Tak se omlouvám.Koukal jsem na stránky a ejhle novinka.V akčním ceníku je i motor 1,4 cvvt.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od oKo »

mesires: auto je teda na úvěr. cena auta je příjemná, jak vyšel úvěr? jak dlouho se bude splácet a kolik celkem?
mesires
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2009, 14:52
Bydliště: Albrechtice, Karviná

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od mesires »

oKo píše:mesires: auto je teda na úvěr. cena auta je příjemná, jak vyšel úvěr? jak dlouho se bude splácet a kolik celkem?
RPSN 9,2%, dal jsem splaceni 6let. Auto kupuji s vidinou, ze ho chci pouzivat dlouuuho. V pripade potreby bych jednorazove doplatil (predcasne splaceni).

Mesicni splatky cca 3.500 (bez pojistek!) - pristi tyden dostanu upresneni vyse splatky s pojistkou (uznali mi predchozi bonus). Povinne ruceni a havarijko pres Allianz.
Pojistky mi pijou krev nejvic ....
i30cw Steelgray, 1,4 cvvt, classic plus, Nošovice - koupeno 07/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od Mexican »

mesires to RPSN je pekelne dobre :o super praca..ta splatka tiez.. vela stastnych km
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od saldy »

mesires píše:
oKo píše:mesires: auto je teda na úvěr. cena auta je příjemná, jak vyšel úvěr? jak dlouho se bude splácet a kolik celkem?
RPSN 9,2%, dal jsem splaceni 6let. Auto kupuji s vidinou, ze ho chci pouzivat dlouuuho. V pripade potreby bych jednorazove doplatil (predcasne splaceni).

Mesicni splatky cca 3.500 (bez pojistek!) - pristi tyden dostanu upresneni vyse splatky s pojistkou (uznali mi predchozi bonus). Povinne ruceni a havarijko pres Allianz.
Pojistky mi pijou krev nejvic ....
Nechal jsem si allrisk od ......ale známý pojišťovny za 13700 na rok, je to teda bez čelního skla ale je v tom povinný, havarijko, krádež vozu nebo jeho části, vandalismus, živelný pohromy(vše spoluúčast 5%) a asistence po celý Evropě komplet.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
mesires
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2009, 14:52
Bydliště: Albrechtice, Karviná

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od mesires »

Nechal jsem si allrisk od ......ale známý pojišťovny za 13700 na rok, je to teda bez čelního skla ale je v tom povinný, havarijko, krádež vozu nebo jeho části, vandalismus, živelný pohromy(vše spoluúčast 5%) a asistence po celý Evropě komplet.
Jako soucast uveru mi CSOB leasing (nazev firmy) nabidl pojisteni komplet pres Allianz (jsem rad, protoze i predtim jsem byl u Allianzu). Povinne ruceni necely 8.000 (cca 7700) a povinne ruceni 4.500. Minimalne z toho povinneho uplatnim bonus 30%. Soucasti havarijka by mely byt i skla do 10000 Kc (ale tim si ted zrovna nejsem jisty). Jakmile mi prijde aktualizovana kalkulace tak muzu pisnout.
i30cw Steelgray, 1,4 cvvt, classic plus, Nošovice - koupeno 07/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od i30_DC »

to matysekul: 1,4i CVVT se do kombíku nedává dlouho, tuším že cca 2-3 měsíce :-) dělá se do výbav classic, classic plus a comfort

Co se týče smlouvání slevy u prodejce, mám na to svůj názor jako vedoucí prodeje, jako prodejce ale i jako běžný zákazník. Nejdřív musím říct co chci a co přesně v tom či na tom chci a pak se můžeme bavit o slevě. Obchod musí být oboustraně výhodný. Nepochopitelný je pro mě ale zákazník, který přijde nepříjemný, volá každý den v osum večer (občas mi to nevadí) a pak si před Vás sedne a řekne že v Renultu mu dali to a to zadarmo, co mu dáme mi ( v nabídce už má slevu cca 6%). RPSN pod deset procent mi rozhodně problémy nedělá, jsem jedině rád když můžu něco takového nabídnout, ale bohužel ne všechny produkty to umožňují.
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od franta_i30cw »

i30_DC píše:Co se týče smlouvání slevy u prodejce, mám na to svůj názor jako vedoucí prodeje, jako prodejce ale i jako běžný zákazník.
Pokud není obchod pro nějakou ze stran výhodný, tak se neuzavře. Když už prodejce moc nevydělá na přímém prodeji, má šanci na servise a dalších doplňcích. Auto není houska, abych přišel a koupil za cenu, která je na krámě. Mě to srovnání "v Renaultu mi dali to a to, co Vy na to" přijde normální, samozřejmě slušně podané. Prodejce pak nabídku buď dorovná, nebo konkurenci dobře zná a zákazníkovi vychválí svůj model i za nepatrně vyšší cenu. Každá sleva z ceny auta se u normálního pracujícího člověka počítá. Tisícovky v lese nerostou a tvrdě se na ně dělá.
Když jsem kupoval auto, tak jsme vybírali mezi 3my modely (ceed, i30, focus) a kromě detailů rozhodla hlavně cena. Nejhorší byl Ford s přístupem: taková je cena (akční, dle katalogu) a nazdar. Proti konkurenci byl drahý, motor horší a dolů nešel. Výbavu nepřidal. Tak hold neprodal.
Ono celé to asi vyplývá z neznalosti marží pro zákazníka, který neví, co si ještě může dovolit.
Asi je to prodejní tajemství, ale kolik ty marže u aut typu i30 vlastně jsou?
Procenta? Desítky procent? A jsou z plné ceny, nebo z té akční.
i30cw Comfort 1.6i Nošovice
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“