Zápach z klimatizace,čištění

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od franta_i30cw »

SKV píše:Já zapínám klimu jen občas, zbytek nechávám na automatice bez chlazení....
Automatika bez chlazení, to je co? Svítí AUTO, ale je vypnuté A/C?
Mám automatickou klimu a nějak nevím, jak to před dojezdem vlastně vypnout.
Je tam režim AUTO, A/C, AUTO + A/C, a nakonec bez Auto i bez A/C (jen ventilátor). Co je to správné na vysušení klimy?
i30cw Comfort 1.6i Nošovice
Reklama
 

Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od oKo »

franta_i30cw píše:Je tam režim AUTO, A/C, AUTO + A/C, a nakonec bez Auto i bez A/C (jen ventilátor). Co je to správné na vysušení klimy?
Tak dlouho, abych všechny režimy vyzkoušel, zatím nejezdím. Ale myslím, že:
AUTO - podle vnitřní teploty se řídí rychlost ventilátoru, nedostanu se pod venkovní teplotu
A/C - klimatizace v manuálním režimu
AUTO&A/C - udržování nastavené teploty
ňyc - jen ventilace podle nastavení rychlosti
Pro vysušení klimy buď AUTO nebo ňyc (prostě aby klimatizace neklimatizacovala). A co, kdybychom se někdo koukli do návodu? Já ho teď mám daleko.
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od SKV »

Jak napsal oKo. Používám převážně AUTO bez A/C. Systém volí automaticky směr a sílu foukání, ale nejede kompresor klimy. Manuální režím (user si volí směr a sílu foukání) jsem pouze testl, ale neměl jsem zatím potřebu používat.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od matysekul »

Při režimu AUTO ale je zapnutá klimatizace.To bys ji musel vypnout a to už není auto.Pokud se pletu,omlouvám se.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

Vidim, ze nam klimacka dela porad trosku problemy. Kdyz me nebavi zkoumat vsechny ty varianty a nevyhovuje mi momentalni foukani, vse vypnu a otevru okno. Oldcshool rulezz :mrgreen:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od oKo »

matysekul píše:Při režimu AUTO ale je zapnutá klimatizace.To bys ji musel vypnout a to už není auto.Pokud se pletu,omlouvám se.
No já jsem vypozoroval, že není. Aspoň tlačítko A/C mi nesvítí.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 89majlo96 »

laufas píše:Vidim, ze nam klimacka dela porad trosku problemy. Kdyz me nebavi zkoumat vsechny ty varianty a nevyhovuje mi momentalni foukani, vse vypnu a otevru okno. Oldcshool rulezz :mrgreen:
jou jou, presne tak :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od SKV »

Zapneš AUTO a vypnes chlazení. Snaží se potom dorovnat vnitřní teplotu pomocí chladnějšího venkovního vzduchu, takže je to AUTO, ale bez chlazení/zapnutého kompresoru. Vyhovuje mi to, nemusím se o nic starat - občas fouká míň a občas víc :D. Nevidím na vzduchotechnice i30 žádnou složitost, funguje to tak jak má.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Zapach z vetraciek

Příspěvek od zello »

djbb píše:Ten zapach je sposobeny bakteriami ktore sa uzasdzju na vyparniku klimatizacie. ak si si vsimol, ked pouzivas klimatizaciu, spod auta ti vyteka voda ( kondenz) a ten pochadza z vyparniku. Cize vyparnik plus prach ( mozno aj kadejaka haved) rovnasa plesne a bakterie.

Potrebujes vydezinfikovat vyparnik a vsetko bude ok.

PS : precital som si tu uz vela o dezinfikacii a ako pekne vonia, ale pravda je taka, ze dezinfikacia ktora vonia NEDEZINFIKUJE, len vonia. Odporucam kvalitnu dezinfikaciu od Berner, Wurth a podobne. Inak po nastiekani to chvilku pachne ako v nemocnici, ale mozes si byt isty, ze to ucinkuje!!!

Pani kupil som si vychytavku od wurthu za uzasnych skoro 29 euro a vydrzi to na dve pouzitia.
Teraz vsak nastal problem kde najst a objavit ten vyvod z vyparnika kadial odteka voda. Tam by som mal podla navodu ten zazrak vystriekat.

Dokaze to niekto z Vas lokalizovat? Ak mate bodlo by aj foto.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
djbb
*
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2008, 13:46

Re: Zapach z vetraciek

Příspěvek od djbb »

Pani kupil som si vychytavku od wurthu za uzasnych skoro 29 euro a vydrzi to na dve pouzitia.
Teraz vsak nastal problem kde najst a objavit ten vyvod z vyparnika kadial odteka voda. Tam by som mal podla navodu ten zazrak vystriekat.

Dokaze to niekto z Vas lokalizovat? Ak mate bodlo by aj foto

Jasne! Nachadza sa na pri nohach spolujazdca z vonkajsej strany. Cierna gumena hadicka z priemerom cca 1cm. Hladaj a najdes. Potom to treba opatrne vsunut az na doraz a pri striekani sucastne vytahovat. Odporucam aj nastriekanie priamo cez stredove vetraky s tym istym postupom. Aj tam sa nachadzaju bakterie. Tiez skontroluj pelovy filter za odkladacou polickou pred spolujazdcom.

DJBB
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Zapach z vetraciek

Příspěvek od zello »

djbb píše:Pani kupil som si vychytavku od wurthu za uzasnych skoro 29 euro a vydrzi to na dve pouzitia.
Teraz vsak nastal problem kde najst a objavit ten vyvod z vyparnika kadial odteka voda. Tam by som mal podla navodu ten zazrak vystriekat.

Dokaze to niekto z Vas lokalizovat? Ak mate bodlo by aj foto

Jasne! Nachadza sa na pri nohach spolujazdca z vonkajsej strany. Cierna gumena hadicka z priemerom cca 1cm. Hladaj a najdes. Potom to treba opatrne vsunut az na doraz a pri striekani sucastne vytahovat. Odporucam aj nastriekanie priamo cez stredove vetraky s tym istym postupom. Aj tam sa nachadzaju bakterie. Tiez skontroluj pelovy filter za odkladacou polickou pred spolujazdcom.

DJBB
Diky, pelove filtre uz mam doma pre istotu nachystane dva (aj do zasoby) nakolko ho pri garancke akosi zabudli vymenit.
Cize sucasne z dezinfekciou budem menit aj filter.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od Markusus »

Zdravim... kedze zatial nikto nepopisal postup ako naozaj vykonat cistenie klimatizacie... tak chcem sa opytat...
Mam sprej (s dlhou hadickou) na cistenie ventilacie a klimatizacie - skratka na dezinfekciu a odsmradenie...

Ako postupovat ak to chcem aplikovat na I30 ventilaciu,klimu...?

Prosim o presny postup - teda aj ako da dostat k otvorom do ktorych to treba nastriekat a ako to dostat do celeho ventilacneho/klimatizacneho obehu auta?

diky...
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od zello »

Markusus píše:Zdravim... kedze zatial nikto nepopisal postup ako naozaj vykonat cistenie klimatizacie... tak chcem sa opytat...
Mam sprej (s dlhou hadickou) na cistenie ventilacie a klimatizacie - skratka na dezinfekciu a odsmradenie...

Ako postupovat ak to chcem aplikovat na I30 ventilaciu,klimu...?

Prosim o presny postup - teda aj ako da dostat k otvorom do ktorych to treba nastriekat a ako to dostat do celeho ventilacneho/klimatizacneho obehu auta?

diky...
DJBB o dva prispevky vyssie to popisal celkom slusne. Takze sa staci drzat jeho navodu. Treba ist s autom nad montaznu jamu pripadne zvihakom pripdvihnut predne prave koleso aby si sa lahsie dostal k tej hadicke. A bacha na oci cast z toho sajrajtu bude este pocas stirkania vytekat.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Čištění klimatizace

Příspěvek od i30poradna »

djbb píše:Odporucam navstivit autorizovany servis Hyundai, nakolko on by mal disponovat dezinfekcnym sprayom na klimatizacie. Vacsina volne dostupnych sprayov, len pekne vonia, ale nedezinfikuje!!! = vyhodene peniaze. Staci dezinfikovat raz za rok a poriadne a vsetko bude O.K. :-)

O probleme podrobne pisem na :
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=27&t=13440

Vela zdaru a cerstvy vzduch.

DJBB
Souhlasím 1x ročne desinfekce, výměna náplně klimatizace, no hold komfort něco stojí.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od rade622 »

Můžeš mi prosím tě říct, proč doporučuješ 1x ročně výměnu náplně klimatizace? Promiň ale to je názor opravdového laika , dovolil bych si spíš výraz debila. Pokud o problematice nic nevíš, nepleť tady lidem hlavu. Náplň klimatizace ať už je to jakýkoliv plyn zůstává uzavřena v okruhu a na zápachu, který jen tak mimochodem vzniká díky plísním na výparníku se vůbec nepodílí. Takže se věnuj raději tématům, kterým podle tebe rozumíš a nepleť se tam, kde tvé znalosti nestačí. Zařekl jsem se, že už sem nebudu přispívat, ale když vidím, kam to spěje, tak mi to nedá. Postup dezinfekce výparníku je popsán v manuálu, ten tu byl zveřejněn aspoň 2x. Pokud chce někdo, rád mu to poskytnu. Ale proboha uvažujte lidi, takové rady vás akorát připraví o peníze. I30 u mě jsi v hodnocení lidí velmi klesl.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“