Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od De&d »

Hardcam píše:De&D: dve rychlosti ma muj Getz taky...ale nektery serepeticky mi zrovna uzitecny neprijdou...ale urcite je dost lidi, ktery v kazdy serepeticce vidi jen vyhody, nekdo to prece zaplatit musi.
Ještě nedávno takovou serepetičkou bylo ABS. Měly to jen drahý auta a bez toho to taky brzdilo. Tak proč za to připlácet?
Ale čas ukáže jestli se z trojbliku stane standard nebo ne.
i30 1.4 Cmf KimShit
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od Hardcam »

De&d. jezis marja, automaticka pracka v praveku taky nebyla, prinos to byl taky, mobil taky a takhle tady muze jmenovat dalsi tisice veci. Pouze jsem napsal, ze pro me trojblik nema smysl pro realnou jizdu na nasich silnicich. Vyzkousel jsem si ho nazivo a v spouste pripadu byl zbytecny nebo naprosto neuzitecny, vyhodu jsem shledal akorat na mene frekventovane silnici, pokud beru v uvahu, ze me blikani ma ridice za mnou, nebo dalsi ridice v krizovatce, zajimat. Tot vse. Jak jsem psal, dejte si am co chcete...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od De&d »

Já si to tam dávat nebudu to sem nepsal.
Co kdyby jsi si to tam dal ty a znovu to vyzkoušel třeba tomu přijdeš na chuť.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od Vita »

matysekul píše:
Kdyby ty okna šly alespoň zavřít bez klíče v zapalování jako např. u fiatu (stačí otevřené dveře)
Oni chvíli jdou i bez klíče.Čas jsem nezkoušel,ale jde to.
Tak treba u Coupe to nefunguje .....
Vypnes klic, okna se nepohnou .... Ale da se to prepojit tak aby byla elektronika pod proudem i po vytazeni klicku ...
Myslim si, ze staci jen zasah do elektriky auta ... ze neni potreba modul ......
Modul by byl asi potreba na zavreni oken pri pouziti dalkoveho ovladani (zamknes auto, zavrou se ti okna ... )
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od matysekul »

Modul by byl asi potreba na zavreni oken pri pouziti dalkoveho ovladani (zamknes auto, zavrou se ti okna ... )
A to je právě automatické zavírání oken.A na to je opravdu potřeba externí modul,který ještě není dořešený.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od Hardcam »

De&d: koukam, ze jsi upravil druhou vetu....jen jsem na to predtim nereagoval:)
prave kvuli tomu lukasu a cene, ktera mi za to nestoji, bych to tam nedal.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:Oponovat muzes, ja se s nikym hadat nehodlam. Jen rikam svou a reprodukuju zkusenosti jinych uzivatelu. Blinkr mam od toho, abych s nim cvaknul a nechal ho tak dlouho, jak uznam za vhodne. ne aby mi nejaky pocitac udelal 3x blik a smitec. Jsou situace kdy jsem rad za to, ze to neblikne 3x, pac nekteri idioti si nestaci vsimnout. Ale pro me za me si tam namontujte treba autopilota...:)
Je vidět, že si trojblik v autě ještě neměl, protože je to skvělá a návyková záležitost. Na žárovky to vliv nemá, měl jsem to ve dvou autech, škodovkách X let a nikdy mi nepraskla jediná žárovka z blinkrů. Naopak si myslím, že to má pozitivní vliv na životnost páček pod volantem (které stojí řádově více, než žárovčička na blinkry), protože je nemusíš jakoby "zalamovat". N objíždění cyklistů, změnu pruhů na poloprázdné dvouproudovce atd., hlavně všude tam, kde je blikání povinné, ale zbytečné, je to vynikající. Stejně tam mi v autě hrozně chybí zvírání oken - taky návykové. Prostě odpípneš dálkáč a nestaráš se. Nechápu, proč taková samozřejmost, která racionálně nic nestojí v autě není. Mám nové auto a už se mi podařilo nechat si do něj napršet. Celou noc na sídlišti s polootevřeným oknem. V obou případech jde de facto od drobné softwarové úpravy, které si Hyundai nechává královsky zaplatit ](*,)
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od laufas »

Nenici packy?
Jak ten trojblik funguje?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od Hardcam »

laufas: staci trosku pohnout packou ve smeru, ktery potrebujes, ona se sama vrati nazpet a samo to 3x zablika. nic vic, nic min.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:laufas: staci trosku pohnout packou ve smeru, ktery potrebujes, ona se sama vrati nazpet a samo to 3x zablika. nic vic, nic min.
aha.
takze tedka pohnu trosku vic a blikam dokud nepohnu volantem zpet.
Mozna je to fajn, ale setkam se s tim az u novyho auta, kde to bude mozna v zakladu. Sam po tom nepujdu
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od oKo »

matysekul píše:A to je právě automatické zavírání oken.A na to je opravdu potřeba externí modul,který ještě není dořešený.
Z diskuze kolem automatického zavírání oken na i30 jsem trochu zmatený. V ceníku příslušenství je "006ND21 Modul autom. zavírání 2 oken". Takže co je vlastně nedořešeno?
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od štaflík »

oKo píše: Z diskuze kolem automatického zavírání oken na i30 jsem trochu zmatený. V ceníku příslušenství je "006ND21 Modul autom. zavírání 2 oken". Takže co je vlastně nedořešeno?
No jednak že celkem samozřejmou věc, defacto SW, chtějí celkem draho doplácet a za druhé jak v nějaké diskuzi, tak i v praxi, to prodejci Hyu mají tendenci zákazníkům rozmlouvat, že s tím prý bývají potíže. Možná je to ale jen výmluva těch méně schopných prodejců, nevím.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od matysekul »

Hlavně si tím není jistý sám výrobce tohoto příslušenství,Škrlant motorsport.Tento ještě před nedávnem tvrdil,že si není jistý,jestli to bude fungovat.Každé toto dodělávané příslušenství vyrábí někdo jiný,než Hyundai.
Pokud jste toto stále nepochopili,kontaktujte zastoupení Hyundai,ať Vám to vysvětlí.Protože za chvilku zase přijde někdo se svou teorií a budu to muset opět vysvětlovat....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od Tudy »

štaflík píše:
Hardcam píše:Staflik: no, pokud sis do nej nchal naprset, tak to se nenech vysmat, ale auto za to nemuze...:) ja sice ridim asi 6 let, ale tohle se mi jeste nestalo:)
Ja jsem psal nekde neco o zarovickach? Ne, nepsal a s jejich zivotnosti to nema nic spolecnyho. Jak ses mohl docist, v aute vybavenem touto serepetickou jsem jel a moje dojmy jsem zde napsal a psat je podruhy na jednu stranku uz nehodlam.
Nevím ... Jenom když když chceš třeba bliknout někde na rovině, kde se Ti páčka sama nevrátí (mimochodem i30 docela ráda nevrací), tak nemusíš zalomit, blikat, zalomit zpět - prostě do toho jenom ťukneš. Pohoda.
Lámat se nemusí, lámání používám jen na křižovatkách. Na rovině při předjíždění stačí páčku přidržet (dát 3-4 bliknutí) a pustit.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Moduly: Trojblik a aut.zavírání oken

Příspěvek od štaflík »

Tudy píše:
Lámat se nemusí, lámání používám jen na křižovatkách. Na rovině při předjíždění stačí páčku přidržet (dát 3-4 bliknutí) a pustit.
Akorát, že s prstem na blinkru se hůř kroutí volantem. Prostě nejjednoduší je do toho klepnout a neřešit to.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“