Proč jste si vybrali i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od RadoK »

Bol som rozhodnuty pre Kia Cee'd. Pacila sa mi najma ta bordova metaliza. Pre Huyndai i30 rozhodol interier. Cee'dovsky nam s manzelkou pripadal akysi lacnejsi, chudobnejsi. Je mozne, ze som sedel v nejakej slabsej vybave. Taktiez otvoreniu dvierok schranky spolujazdca prilis zavadzali nohy.
Som rad ze som sa tak rozhodol, Cee'dov zacina jazdit prilis vela. Bol by som len jeden z nich. Teraz som jeden z mala co ma i30. Aj ked aj i30-tok uz od srotovania na Slovensku pribudlo.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od vlado1979 »

Moje predchádzajúce auto malo 5 rokov a najazdených 130.000 km, tak som sa rozhodol, že je čas na zmenu. Už som nechcel investovať do povinnej údržby, hoci ma stála nemalo peňazí ( výmena rozvodov, výmena filtra pevných častíc atď. )a bol predpoklad, že do údržby bude potrebné investovať čoraz viac peňazí. Predsa
len, začali sa hromadiť malé závady, ktoré potrebovali pozornosť a návštevu servisu. Preto nastal čas na nové auto. Mal som obmedzený rozpočet, do 450.000 Sk. V tejto cenovej relácii sa pohybovalo viacero áut ( ceed, bravo, i30, peugeot 308, ... ). Keďže predtým som mal 307-čku, tak som inklinoval k 308. Páčil sa mi zvonku aj z vnútra, ale po absolvovaní skúšobnej jazdy v 1,6 88 kW som ostal veľmi sklamaný. Výkon motora na papieri vôbec nezodpovedal výkonu na ceste. Motor bol veľmi letargický a na plynový pedál nereagoval ochotne.

Na autosalóne v BA som vylúčil kvôli interiéru toyotu auris. Páčil sa mi aj fiat bravo. Pekné auto, ale sklamaním bol interiér, resp. vnútorný priestor, takže taktiež vypadol z hry. Ostávali dvaja kandidáti - ceed a i30. Od uvedenia na trh sa mi páčila kia ceed, ale čas bežal, ceedov začalo na ceste pribúdať a nejako sa mi okukal.
Potom som navštívil predajňu hyundaiu. Poobzeral i30 zvonku ( páčili sa mi jeho športové tvary ). Otvoril som dvere, posadil sa za volant a v tej chvíli bolo rozhodnuté. Potom si sadla manželka a bola nadšená. Všetky ovládacie prvky po ruke, pekné modré podsvietenie, skrátka nádherný a priestranný interiér s dobrou kvalitou spracovania. Motor 1.4 nám vyhovoval, jazdíme po BA a v okolí. Ihneď sme ho objednali, čakali 6 týždňov, ale oplatilo sa. Je to vynikajúce auto a keby som vyberal dnes, tak volím to isté auto aj s tým isým motorom :hyu:. Som rád, že som si vybral hyundai i30 a asi zostanem verný značke, pretože sa mi veľmi páči ix55 :).
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od pinokio110 »

Mě dostal ten tvar,hlavně předek je krásnej,kolikrát dám cigáro,sednu na zem a koukám na něj zepředu-nízký a široký-opak Fabie2,prostě vyhrál tvar a výkonově bezvadná čtrnáctistovka =D>
Když jsem vzal maminu do autosalonu,tak první slova byla-Jé to je kočička-a bylo...... :D/
Uživatelský avatar
BOB_007
Příspěvky: 7
Registrován: 14 čer 2009, 07:43
Bydliště: Třinecko

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od BOB_007 »

Mám Peugeot 106, 140tis najeto a pomalu dosluhuje (ale byli jsme 2007 v Chorvatsku 2 dospělí + 2 děti / bez problémů). V březnu spadly ceny aut tak jme to s rodinou využili. Uvažoval jsem o Octavii I, Renault Megan - Líbila se mi Jetta od VW (mají známí -max. spokojenost)- ale ta je o 150tis dražší. V Seatu si mě 15 min. nikdo nevšímal tak jsem šel pryč. Pak jsem jel kolem Hyundaie (známý má Sonatu - spokojenost). Viděl jsem i30, sednu dovnitř a nechápu - proti Octavii která byla favorit; Klima v automatu, kvalitní rádio,podsvětlení, seřizovací sedadlo (výškově) i volant, živý motor... Pak jsem zjistil že cw je jen o 20000 dražší a bylo rozhodnuto. Design se mi samozřejmě velmi líbí - zvlášť zepředu.
i30cw; 1,6i CVVT; 93 kW; COMFORT; Mocha Brown; Korea
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od Icescent »

Zvažoval jsem i jiné vozy ke koupi: nový Renault Megane III - uvnitř však jednoznačně nedostatek místa pro cestující vzadu, plasty pochybného vzhledu a chladná atmosféra uvnitř vozu; a také nový Ford Focus - jenže známá potíž: motorizace - výkon motoru v 1.4 však chabý; a dále: uvnitř jsem se necítil tak pohodlně jako v Hyundai i30, místa pro nohy vzadu také méně; a pak: ani zkušební jízda po Ostravě mě jaksi nepřesvědčila; takové tvrdé mi to přišlo... pak jsem zase sedal do i30 a nemohl jsem si pomoci - v něm nejlepší pocit, prostor, design, plasty a hlavně výbava a např. i počet airbagů.

Poté nekonečné studium testů a recenzí (např. :

http://magazin.auto.cz/testy/hyundai-i3 ... kseft.html

http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp ... yundai+i30

http://www.wintonsworld.com/cars/a-cars ... i-130.html

http://www.buyyourcar.co.uk/car-reviews ... i/i30.aspx

http://www.roadtestreports.co.uk/road-t ... undai/i30/

http://www.hyundai-blog.com/index.php/2 ... gens-golf/ )

- takže následovalo jednoznačné: Hyundai i30!
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od triktrak »

Preco som si vybral i30? Pre manzelku....

(uz teraz tajne rozmysalm, ako ju o neho pripravim)
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
lordmartin
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 črc 2009, 11:56

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od lordmartin »

Proč hyundai I30cw? Proč nové auto? Do nedávna jsem jezdil Felícií, naprostá spokojenost, držák, nikdy nás nenechala ve štychu. Ale najednou se začalo mluvit o cenách aut, že jdou dolů, super akce atd.. Od ledna jsem začal očumovat, co by se nám s přítelkyní mohlo líbit, první stěžejní věc byla, že to musí být kombik, klima a cena do 400tis.

Byl to dlouhý výběr a Hyundai I30cw byla až na konci mého zájmu, z důvodu, že na fotkách se mi vůbec nelíbil, ale jak to tak už bývá, to co člověk zatracuje, zanedlouho vyzdvihuje.

Mezi mé favority patřil Ceed cw, Renault Megane combi II a budoucí III, nový Scénik, Peugeot 308 cw, Ford Focus combi a mimo jiné I30cw.

Peugeot 308 vypadl jako první, po něm hned Renault Megane combi II (trojka byla ještě ve hře, ale ta by byla až na podzim).

V březnu jsme se hodili do klidu a chvilku neřešili.

Až jednoho dne v červnu 2009, mi brouk vlezl opět do hlavy a začalo to na novo, výběr už byl užší, Ceed combi, Scénik nový, Ford Focus combi a Hyundai I30cw.

Jednoho víkendu jsem naplánoval, že se pojedeme podívat na Ceeda a omylem jsem našel adresu k prodejci Hyundai, tak když už jsme tam byli, šli jsme se mrknout, v salonu měli vystavený v červené barvě, musel jsem přiznat, že ve skutečnosti vypadá o dost líp, pak jsme sedli dovnitř a to byl naprostý šok, super sedačky, krásný interiér, prostorný, no prostě vše nej. Jednalo se o limitovanou edici Made in Czech s manuální klimou i za tu jsem po dlouhém rozhodování rád (stále jsem trval na automatické).
Ze salonu jsme s přítelkyní odešli s otevřenou pusou a broukem v hlavě.

Další víkend jsme jeli na další značky, Ceed (hnus bambus, hnusný interiér), Renault Scénik (každý mě přesvědčuje, že francouzi jsou poruchový a drahý opravy), Ford Focus combi (milé překvapení, ale oproti Hyundai I30cw, žádný velký překvapení) a hned vedle prodejce Fordu je i Hyundai, tak jsme tam opět zašli a tentokrát ho měli v tmavě modré metalíze, opět se nám líbil a ještě víc než v té červené, popovídali jsme si s prodejcem (velice ochotní, taky velké +), ještě jednou jsem ho očíhnul, nabídl nám svezení a po návratu jsme byli s přítelkyní naprosto okouzlení. Tak jsme ho rezervovali v sobotu, v pondělí jsme složili zálohu, ve středu zbytek kupní ceny a ve čtvrtek jsme si ho vezli i s SPZetkou.

Co dodat, ať slouží 8)
Naposledy upravil(a) lordmartin dne 23 črc 2009, 17:48, celkem upraveno 1 x.
lordmartin: Hyundai I30 CW, 1.6 CVVT, 93kW, modrá metalízka Indigo Blue, edice "made in Czech"
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od laufas »

peknes to popsal =D>
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“