Obavy z i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od laufas »

Hard: Prave jsem ji studoval a hledal znamky te sekvence
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

steflik: takze s nejakou hromadnou svolavackou se asi moc pocitat neda. Co jsem tady na foru zpozoroval, nejsou svolavacky tak casto. Obcas mrknu kvuli inzerci treba na Audi club nebo Skoda Home a tam je toho o svolavackach o dost vic. Mozna na svy chyby vic dbaji a nebo se vic serou, to at posoudi majitele. Doufej, ze Ti odeje driv, nez Ti skonci zaruka. Omezeni na kilometry uz neexistuje, ne?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od štaflík »

Hardcam: km bez omezení, záruka na spojku jen dva roky. No já doufám, že třeba je to OK a vydrží. Že prostě jen smrdí. Svolávačka zatím asi fakt nehrozí. Nevím o nikom, komu by se vysypala. Navíc třeba běžný obyvatel Polabí, pokud není řidičské kopyto nemá moc šancí poznat slabodechost té spojky. Já prostě bydlím v dost kopcovitém městě, parkuji v často v kopci a střídám dost aut. V tomto ohledu fakt Hyu působí s přehledem nejhůř.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

staflik: a kdepak bydlis v tom Polabi? Jedina sance je, ze byse vypalila...:) a auta, se kterymi jezdis jsou aspon podobneho druhu neo SUV popr. mini?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od JoKo »

hardcam: ta prevodovka co si tu dal podla mna ani nahodou nie je sekvencna. nemas tam moznost manualneho radenia. je to klasicky automat.

staflik: mne na accente tiez zvykne zasmrdiet spojka. podla kamarata z renault servisu to aj u nich zvyknu robit nejake spojky a vraj to {smrad} nema vplyv na jej funkcnost...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:staflik: a kdepak bydlis v tom Polabi? Jedina sance je, ze byse vypalila...:) a auta, se kterymi jezdis jsou aspon podobneho druhu neo SUV popr. mini?
-? Nebydlím v Polabí. Tam moc kopcovitých měst není. Prostě jsem chtěl říct, že obyvatel rovin má menší šanci poznat chování spojky při zátěži, než ten, kdo bydlí v kopcích.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od štaflík »

JoKo píše: staflik: mne na accente tiez zvykne zasmrdiet spojka. podla kamarata z renault servisu to aj u nich zvyknu robit nejake spojky a vraj to {smrad} nema vplyv na jej funkcnost...

To je přesně typ informace, kterou chci slyšet =D>
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

staflik: proto jsem se ptal, kde tam bydlis:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od 89majlo96 »

no ja hovorim za seba, podla mna je i30 super auto... Ja som nemal este ziadnu poruchu, dokonca ani ziarovku vypalenu... :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od shwaara »

Forum uze to pusobit dojmem, ze i30 neni kvalitni auto proto, ze na foru se vetsinou resi problemy a diskutujici se zde radi o moznostech opravy. Nevim, proc bych tu mel s nekym resit, jak mi auto bez problemu jede :)
K presnosti prevodovky ve srovnani s Octavii (VW group). Mel jsem OI a muzu s klidem rict, ze v Sonate je prevodovka presnejsi a jde s ni radit s mnohem mensi namahou.
Ke spojce: Ano, chce to zvyk, obcas mi prislo, ze najednou zabrala uplne jinde nez obvykle a byla takova ... nekompromisnejsi.

K detailnejsim zalezitostem i30 se nemuzu vyjadrovat, protoze ji nemam :)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od F269 »

S i30 cw jsem zatím najel jen něco málo přes 8tis. km a zatím bez závad, ale spokojen nejsem s podvozkem, který je dle mého názoru na dálnici D1 v pomalém pruhu doslova nebezpečný. Vůz se zde při rychlosti okolo 130km/h rozkmitá a je prakticky neovladatelný (samozřejmě na těch úsecích, kde není nový asfalt). Byl jsem nucen projet tyto dlouhé části dálnice v rychlém pruhu. Podvozek se svými vlastnostmi nedá srovnat s Okt. a snad ani s Felicií. Obecně každá nerovnost na vozovce je provázena ránou do "kovadliny" a velmi nepříjemným trhnutím vozu.
Lak je kapitola sama o sobě, kliky u dveří mám již oškrábané na bílou barvu (asi základka) a několik rýh ve dveří, zkrátka parkovat u obchoďáku nese určité riziko, avšak takové rýhy nemám na Felicii ano po 14 letech provozu. Zatím jsem se neodvážil do myčky a meju ručně houbou. Jinak zatím bez závad.
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od SKV »

Podvozek je pořád takovej neevropskej. Nemám problém s tím, že by neseděl, naopak, zatím mě vždy podržel. Akorát ty zvukové projevy od náprav při přejezdu nerovností... I valivý odpor od pneu je jaksi víc slyšet. Panelová D1 v pravém jízdním pruhu je ten pravý zážitek, ale můžu utěšit ža na i10 je na to infarkt pro všechny neřídící členy posádky. V dlouhodobém testu Kia Ceed, tuším, že po 100 000 km, neshledali na podvozku žádné lidskými smysli vnímatelné opotřebení, takže z brzké smrti nemusíme snad mít strach. Za sebe musím říct, že už mi spojka tolik nesmrdí, jednak si začínám zvykat, jednak se motor asi trochu usazuje, protože už při nižších otáčkách nejeví takovou snahu umírat jako když byl čerstvý. Dokonce už si občas dovolím i "dravější" rozjezd a to bez vnímatelného pachového projevu. Trochu vnímám jemné povrzávání interiéru při různých teplotách, na našich cestách ale není divu.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Mexican »

Hardcam to na obrazku nie je sekvencna (poloautomaticka prevodovka)... tak som teraz posledny tyzden sodnoval - :hyu: bohuzial pouziva velmi stary a dost ospaly automat.. neda sa porovnat s DSG. Nemozem ale hovorit s vlastnej skusenosti, bude to ale nieco podobne ako 4 st automat v Neone z konca 90 rokov.. Novy automat snad bude skoro, pretoze uz aj Daewoo ma 6st automatiku

posledne som jazdil s Galantom s 5st sekvencnym. A musim povedat ze prave fun faktor bol prekvapivo dobry (v ramci moznosti motora teda)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: ja fun factor u auta, ktere vazi 1600kg, ma 119kW a automat skutecne nehledam, obene jsem spokojen, pokud o auto jede pohodlne, ma klimu, ekvivalentne zrychluje a dobre brzdi. Vic od auta nechci.. V sonate je to velmi prijemna kombinace, kickdown funguje s prehledem o dva stupne dolu, 3ka do 180ti, 4ka az do maxima. Pokud lovek nehledi jen na spotrebu, je to fajn. Pokud se podivas na stranky Hyundaie, do korabu uz se 4stupen nemontuje. Osobne bych po vic jak 5ti stupnovem automatu stejne neprahnul, jezdi jsem v Touaregu, ktery ma sestistupnovy automat, znamy ho po menici prodal, protoze to auto neustale radilo, bylo to dost neprijemny, kdyz se to imrvere rozhodovalo mezi 5 a 6. Takovy auto nechci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak trochu té technické lyriky přátelé. Automat v i30 je stará škola s hydrodynamickým měničem bez možnosti ruční volby stupňů, v Hardově Sonátě je v podstatě tentýž systém, ale ruční volbu umožňuje (nezaměňovat ruční volbu se sekvenční převodovkou, jde o něco zcela jiného). A Mexican zmínil DSG. To není automatická převodovka, míchali bychom jablka a hrušky, DSG je manuální převodovka se dvěma spojkami, které ovládá "chytrý trpaslík" a která též umožňuje ruční volbu stupňů :).

A co se týče spolehlivosti i30. Jednu máme ve firmě a nedělám si iluze o tom, jak se k tomu autu naši zaměstnanci chovají. Je tu rok a půl, zatím zcela bez problémů. A ani jsem nezaznamenal, že spojka někdy zasmrděla, ale možná to dělá ten zvyk na :hyu: v mém případě :lol:. Jediná "oprava" byla výměna žárovky v levém potkávacím světle, jinak nic :D/.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“