policejní info o xenonech

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od black_sheep »

tve jak si muzete bejt jisty tim ze nikoho oslnujete? si s nekym vymente auto, a jezdete sem a tam naproti sobe za ruznych podminek (dest, sucho, kopce roviny) a pak se moznna budete divit. :evil: tvrde bych to trestal, tyhle svetla kdy ty vidis perfektne ale vostatni videj leda tak velky hovno jsou mi prijdou bejt jako sobecky reseni..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

black: uz jsem to tu nedavno psal, proti svymu autu obcas jedu a prijde mi to v pohode. Sobecky reseni? Vzdyt si je muze koupit kazdy, stojej dvojku...citlivko:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Limitz »

jak už sem tu někde psal, pokud je to v čočce a je to dobře seřízený tak problém nemám, ale ser.. mě ti s prominutím blbci co to narvou do paraboly, tam ani seřízení nepomůže.
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

=;

tady si asi moc nepokecam, pac jsem tady myslim jedinej, kdo je ma v parabolach. Az bude cas, narvu tam cocky, nekde se mi valej dve Helly.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od DEDe »

no ono to je vcelku i videt na vozovce kde konci lajna toho jak to sviti a 90 procent casu je mam sklopene ze cara svitivosti konci par metru pred autem (vetsinou jezdim ve meste nebo na frekventovanych cestach kde jedu za nekym tam nepotrebuju svitit jak silenej) A mimo mesto a vnoci si to dam vys. Nikdy me nikdo neproblikl a nic tak si myslim ze to je v pohode. Me treba nejak xenony u ostatnich nevadily nevim nekdy me prijde ze blbe serizeny nrmalni zarovky jsou horsi nebo kdyz proste nekdo nevypne dalky ty xenony me tak strasny neprijdou ani ze by me ohrozovali pri jizde. Proste se vymyslej ruzny koniny kde co zakazat a na hromadu dulezitejsich veci se uplne kasle.

Viz nebezpecny najezdy jak o nich byl clanek tam umira hromada lidi a musi jich kupa umrit nez to spravi. Chtel bych videt pocet lidi kteri umreli pri bouracce tim ze je nekdo oslnil xenonama to se snad ani nestalo.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

DEDe: mne osobne dodelavane xenony vadi (ale prezujo to, pac chapu, ze chce videt) akorat u Fabie, jinak to respektuju, Trosku komicke mi prijde, kdyz ma Favorit xenony, ale ja myslim, ze kazdej chceme videt. Takze at si Black rika, co chce, ja si xenony necham. Kdyz nesjeli ze silnici jini, Black by snad taky nesjel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rexcor »

Mě vadí že není vůle vyřešit problém s xenonama nějak lépe. Jsem pro to aby to kontrolovali hlavně teda u aut s parabolou.(promiň Harde)
Ale zároveň si říkám, že přeci vymyslet všechny potřebné doplňky nemůže být tak těžké. Vždyť jde jen o automatické seřizování a ostřikování.Třeba Zdeňkovi chybí už jen to seřizování. I čočky si namontoval.

To Zdeněk: máš tam na těch novejch světlech to D, jak je psáno v materiálech které jsi sem dal?
A ještě do těch tvejch čoček se dájí dát i normální žárovky? Je pak lépe vidět i s žárovkama, než v parabole?
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zdenek76 »

Rexcor píše:Mě vadí že není vůle vyřešit problém s xenonama nějak lépe. Jsem pro to aby to kontrolovali hlavně teda u aut s parabolou.(promiň Harde)
Ale zároveň si říkám, že přeci vymyslet všechny potřebné doplňky nemůže být tak těžké. Vždyť jde jen o automatické seřizování a ostřikování.Třeba Zdeňkovi chybí už jen to seřizování. I čočky si namontoval.

To Zdeněk: máš tam na těch novejch světlech to D, jak je psáno v materiálech které jsi sem dal?
A ještě do těch tvejch čoček se dájí dát i normální žárovky? Je pak lépe vidět i s žárovkama, než v parabole?
Já už několik měsíců jezdím s předpisovými halogenkami, bixenony jsem dal pryč, protože mám připravenou tu sadu s čočkou, ale jelikož se mi nepodařilo za dobrý peníz sehnat novou sadu předních světel do nichž bych to namontoval (dolar stoupl moc rychle), tak zatím nic, chtěl jsem totiž mít origo světla a k tomu si udělat ještě jedny s čočkou, abych to mohl před TK jen prohodit. Nicméně musím říct, že s halogenkami je v noci vidět VELKÝ prd oproti bixenonům. Jinak za ty snad dva roky, co jsem s bixenony jezdil (u Santíka jsou taky jen v parabole - ale aspoň čiré sklo), mě nikdo neproblikl, že bych oslňoval. A to jsou u SUV světla v jiné výšce než jsou ostatní řidiči zvyklý, takže jakékoliv blbé seřízení hned osvětluje.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Rexcor: no k zapotrebi jsou nivelacni cidla na napravu + ostrikovace (to by sly pouzit napr z Volva S40, ktere mimochodem ma xenony v parabole a nikomu to nevadi). Takze cockova svetla nejsou nutna. Staci splnit ostriky (z vrakace+hadice z nadobky ostrikovacu a motorky) a ty cidla (novy cca 5000Kc?).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zdenek76 »

jo, jinak do těch čoček jdou dát i normální žárovky, aspoň teda myslím, zkusím to omrknout
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

A jak jsem psal, problem s oslnovani lze definitivne vyresit vybojkami typu H7R.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zdenek76 »

jsou i vyjímky, kde jsou HID xenony od výrobce a přitom to nemá ostřik ani auto nivelace, minimálně třeba Mazda CX-7 nebo ze starších tuším Cady STS
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od DEDe »

vsechno aby bylo certifikovany a povoleny na tom si automobilky namastej kapsu takze to stoji nehorazny prachy stejne tak jak nahradni dily at se dou vycpat :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Presne tak, je zajimavy, ze vyjimkama to lze. Je pravda, ze originalni xenony maji pouze 4300K?

Volvo ma navic jeste sterace, ale byl kdysi u Volva standard i bez xenonu. Proste bezpecne vozy.
Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rexcor »

Pak se v tom má člověk vyznat? Nekteré sériové vozy nemají u xenonů to co požadují po dobastlenejch. Prostě tomuhle dáme vyjímku,k tomuhle taky. A ty když chceš si to dodělat si to nemáš kde koupit v pořádku a jen se snaž mžourat.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Odpovědět

Zpět na „Tuning“