Upravy na MY 2009-bubnove za kotuce, chybajuci teplomer atd

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Gandalf »

Když jsem psal o cca. 3 příspěvky výš o "kompenzaci" za absenci zadních kotoučů, taky jsem měl na mysli nějaké doplňky, třeba zámek na zpátečku, autorádio, litá kola nebo metalízu zdarma. Nedělejte si příliš velké iluze, že to po technicko-administrativní stránce nemá dovozce v pořádku. A k šíření jakékoliv negativní reklamy bych přistoupil až na úplném konci, kdybych narazil na absolutně arogantní odmítání ze strany prodejce i dovozce, jinak to věci spíš uškodí než pomůže...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Vilda »

V bubnech na zadních kolech, nevidím taky žádný problém ... můj bývalý Renault měl vzadu bubny a měl brzdy mnohem jedovatější, než New Accent, co má kotouče i vzadu. Můj minulý služební vůz, Nissan Primera 2.0 16 V , měl taky kotouče na všech kolech a dodnes tvrdím, že brzdy byly velká slabina tohoto vozu !!! Trochu si dovolím nesouhlasit s Gandalfem, že by ABS nefungovalo tak, jak má i s bubny na zadní nápravě ( ESP Accent nemá ) a s EBD taky žádný problém nebude ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od JoKo »

a precitali ste si, co je napisane na kazdom prospekte a cenniku?
Dovozca si vyhradzuje právo na zmenu cien a špecifikácií bez predchádzajúceho upozornenia.
toto ma kazda jedna automobilka vsade vytlacene prave preto, aby sa vyhli staznostiam a nemuseli zakaznika o kazdej jednej zmene informovat...
takze asi s tou zmenou u importera moc nepochodite, skor u predajcu, kt. vam moze vyjst v ustrety.


co sa tyka bubnovych brzd a abs, tak nevidim dovod, aby to nespolupracovalo. je nejaky dovod, ze preco to nema fungovat? mna nenapada ziaden. a aj ine automobilky maju abs a vzadu bubny.


ale je pravda, ze sa mi nepaci, ako sa vybava orezava a zakaznik nie je informovany dopredu. je potrebne si vsetko skontrolovat pri preberani auta.

rodicia kupovali accenta lc {2/2003} elegance a mal 4x airbag, abs, klimu... na konci sa vybava elegance predavala {co si pamatam} bez prednych hmloviek a bocnych airbagov. fiat pri stile tiez zacinal so slusnou vybavou a na konci boli tie stila uz len holatka... orezavali to o kadejake sprostosti {napadaju ma napr. predne hmlovky, bocne airbagy...}. hyundai nie je jediny, co takto znizuje cenu/zvysuje zisk, ale robi to viacero automobiliek a mne sa to taktiez nepaci. a mozno zo zaciatku takto kompenzuju to, ze predavaju auta a cakaju pokial sa vychytaju muchy prvych kusov a davaju "vybavu zadarmo".
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Gandalf »

Vilda: To jsme si nerozuměli, já nikdy nepsal, že ABS nebude s bubny fungovat :) Jen jsem se zmínil, že podle mého tyhle elektronické systémy lépe spolupracují (!) s kotouči, protože tam funguje preciznější nástup i dávkování. Ale taky jsem psal, že spousta aut má ABS i s bubny a fungují bezvadně. Takže je to jen o malinko lepší nebo horší spolupráci systémů, nic víc.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše:Vilda: To jsme si nerozuměli, já nikdy nepsal, že ABS nebude s bubny fungovat :) Jen jsem se zmínil, že podle mého tyhle elektronické systémy lépe spolupracují (!) s kotouči, protože tam funguje preciznější nástup i dávkování. Ale taky jsem psal, že spousta aut má ABS i s bubny a fungují bezvadně. Takže je to jen o malinko lepší nebo horší spolupráci systémů, nic víc.
Ale vždyť je to správný, že na to máme každý trochu jiný názor :D :D hlavně, že jsme se shodli na tom, že bubny na zadku, zas tak velký handycap nejsou :wink: mě osobně spíš vadí estetická stránka .... kotouče vypadají v elektronech přece jen líp, než orezlý buben :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od JoKo »

Vilda píše:! Trochu si dovolím nesouhlasit s Gandalfem, že by ABS nefungovalo tak, jak má i s bubny na zadní nápravě ( ESP Accent nemá ) a s EBD taky žádný problém nebude ....
mala pripomienka:
esp accent ma. je aj kontrolka na pristrojovej doske a pise sa o esp v svk prirucke k autu v kapitole 2, strana 14
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
riskojesuper
*
Příspěvky: 15
Registrován: 15 kvě 2009, 19:03
Bydliště: poprad

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od riskojesuper »

vie niekto , ci tie "bubnove" accenty su len pre slovensko a ine "srotovne" krajiny , alebo pre vsetkych ?
hyundai accent 1,4 active celadon blue
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od tom »

cert píše:Teploměr jde podle poslední nabídky domontovat. Stačí objednat čidlo a zapojit do kabeláže. Nechal jsem si všechno kolem toho zjistit v Pyramidě Průhonice. Až to budou vědět, tak zavolají (jde o cenu a složitost montáže).

Ono to nebude jen o čidle, ale o kompletně jiné přístrojovce...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od cert »

tom píše:
cert píše:Teploměr jde podle poslední nabídky domontovat. Stačí objednat čidlo a zapojit do kabeláže. Nechal jsem si všechno kolem toho zjistit v Pyramidě Průhonice. Až to budou vědět, tak zavolají (jde o cenu a složitost montáže).

Ono to nebude jen o čidle, ale o kompletně jiné přístrojovce...

Ne ne, je to jen o tom čidle - ověřeno servisem. Navíc se to nabízí jako origo příslušenství - mrkni na :hyu: web. Mám velký cukání ho objednat... asi si udělám radost (jen teda nevím, na kolik vyjde montáž...).
Naposledy upravil(a) cert dne 09 čer 2009, 21:09, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od jandaxx »

Dneska jsem byl v Brně na Autosalonu a vystavený Accent měl vzadu bubny.
07jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2009, 22:16

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od 07jan »

Pre Joka posledné Accenty napr Dynamik 09 v základnom prevedení ESP nemajú na prístrojovke je EPS je to vraj posilnovač riadenia neviem pečo tam nie je EBD kontrolka.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pokud vím, tak Accenty na našich trzích ESP (program jízdní stability) nikdy neměly. EPS je kontrolka funkce posilovače řízení. Kontrolka EBD (elektronického rozdělování brzdného účinku) není nutná, případná závada tohoto systému aktivuje kontrolku poruchy brzdového systému jako celku.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od tom »

cert píše:
tom píše:
cert píše:Teploměr jde podle poslední nabídky domontovat. Stačí objednat čidlo a zapojit do kabeláže. Nechal jsem si všechno kolem toho zjistit v Pyramidě Průhonice. Až to budou vědět, tak zavolají (jde o cenu a složitost montáže).

Ono to nebude jen o čidle, ale o kompletně jiné přístrojovce...

Ne ne, je to jen o tom čidle - ověřeno servisem. Navíc se to nabízí jako origo příslušenství - mrkni na :hyu: web. Mám velký cukání ho objednat... asi si udělám radost (jen teda nevím, na kolik vyjde montáž...).
Tak to píšeme každý o něčem jiném... :)

Ty myslíš vnější teplotu a já teplotu motoru... #-o
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
07jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2009, 22:16

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od 07jan »

Pre Toma v príručke k novemu Accentu 09 k prístrojovej doske novej typ "B" sa píše sú ta vedľa seba dve kontrolky teploty chladiacej kvapaliny modrá a červená. Modrá signalizuje a svieti ak chladiaca kvapalina motora má menej ako 55 C stupňa, červená ak prekročí 123 C stupňa. Doslova píšu ak svieti červená čo najskôr zastavte a vypnite motor. Škoda že to signalizuje až keď je pozde nič medzi tým.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Gandalf »

07jan: Škoda to je, to se tady shodují asi všichni, ale 123 °C není pro motor žádná katastrofa, běžně pracuje s teplotou kapaliny lehce přes 100 °C, takže bych se nebál, že po rozsvícení kontrolky je motor v zásadním nebezpečí. Je opravdu jen třeba ho nechat ochladit a hledat příčinu přehřívání. V každém případě ukazatel okamžité teploty je z pohledu řidiče praktičtější :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“