Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

Příspěvek od robio »

Diky za tip Marcel. Vypinanie agregatu prestalo, ale sitko vycistim, moze tam byt sajrajt.

Inak, je uplne jasne, ze prv nez tu polozim nejaku otazku, tak najprv urobim diagnostiku a vymenim vsetky filtre v sustave. Napisal som tu preto lebo problem bol aj po vykonani vsetkych vymien a diagnostika vyplula len hlasku o probleme s tlakom v palivovej sustave, pricom cerpadlo to nebolo, to som vymenil rok a pol predtym, ked mi zamrzla v zime nafta v nadrzi od cerpacky Shell a cerpadlo zahucalo.
Clovek vsak potrebuje jazdit a musi problem co najskor vyriesit.
Reklama
 

tusekp
Příspěvky: 1
Registrován: 04 bře 2009, 17:14

Re: Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

Příspěvek od tusekp »

no mam presne ten isty problem,pocas jazdy mi vypne komplet cely motor,niekedy sa mi to podarilo po chvilke natocit naspet aj pocas jazdy ale tento tyzden uz nie.zostal som stat a uz mi nenaskocil.mam ho v servise a povedal mi elektrikar najprv ze je to hlavny snimac vstrekovania paliva,potom ze je to vstrekovacia tryska,vobec nevieme co s tym je...na vymenu vsetkeho by som potreboval vela penazi a to nejde...
H accent 1,5CRDi,r.v. 2002
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Re: Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

Příspěvek od Marcel123 »

Mam Matrix a teraz som išiel z čiech a bum vypol mi motor počas predbiehania no masaker asi pri 120.pred mnou kamion za mnou auta na pravo dalši kamion .nejak som to odstavil počkal 2min a natočil .prešiel som cca 150km a zas.ok prešiel som cca150km a zas.
no takto som stal 4krat.
vyčistil som som nadrž .mal som tam dost vody a sameho ma to prekvapilo pretože pred rokom som to čistil
a to tankujem slovnaft a v cz benzina a jett.nikde inde
ale raz som natankoval hitech diesel asi 50l.
a od vtedy mi zdochyna.
ešte poznatok ked natočim motor tak to ma taky kolisavy chod motora ale otačky to nemení.
som BJ.a na hyundai tu asi frajeri niesu.tak neviem kde a o kolko ma sčešu.
pokus-omyl pokus-omyl
dam urobit diagnostiku pretože svieti kontrolka chek engin.ako vždy ale po par štartoch furt zhasla.
Potom sa ozvem.
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

Příspěvek od Hardcam »

Marcel123 píše:tankujem slovnaft a a jet
Delas, jako kdybys tomu autu snad dopraval. Tam bych v zivote nenabral, mam svoje auto rad...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Re: Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

Příspěvek od Marcel123 »

Diagnostika skončila že palivovy filter tak som ho dal vymenit
tak ako každy rok.
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
jtomasek
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2012, 08:42

Re: Accent CRDi, vypinanie motoru a check engine

Příspěvek od jtomasek »

Dobrý deň, mám tiež problem s accentom 1,5 crdi. Motor mi počas jazdy vypol a už nešiel naskočiť. Po chvíli sice naskočil ale po pridaní plynu nereagoval a zase vypol. Na diagnostike mi vyhodilo zle čidlo kľukoveho hriadeľa, vymenil som ho ale auto robí to iste. Skontrolované vstreky, čerpadlo, čidlo vačkovky, palivovy filter. Poradi niekto?
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“