Potkávací světlomety,problémy,nastavení,zkušenosti

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Mexican »

Dire píše:Svetla mi zhasinaju, coz o to. Ale co na to baterka ? Startovanie pri rozsvietenych svetlach ... V zime ... Po 4 rokoch ...
Tiez by to mohlo fungovat tak, ze sa pri zastrceni kluca rozsvietia parkovacky a az po nastartovani potkavacie :(
A tak radsej svetla vypinam a potom zabudam zapnut :?
pri startovani ti samozrejme elektronika stretavacie svetla vypne, presne tak ako radio.. Ak sa o bateriu staras a nejazdis 4-5 km trasy, bateria to pohodovo vydrzi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Mexican:
Hm, tak svetla nevypne. Malinko pohasnu (zvyseny odber z baterie), ale len malinko. Furt svietia mrchy.
Ze ich vypne, by som tiez cakal. Alebo este lepsie ze do nastartovania zapne len parkovacky ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

rexgremlin píše:Laufas: Pokud na i30ce vypinas svetla normalne, mas po problemech. Nicmene vyrobce (v mem pripade i muj prodejce pri predavani vozu!) udava, ze svetla neni treba zhasinat rucne, zhasnou se automaticky pri opusteni vozu. V zemich jako CR, kde ze zakona musis svitit CELY rok, se tohle velmi hodi.... Budu tedy pozadovat opravu, obzvlaste proto, ze NEKDY mi zhasnou a NEKDY se prepnou do parkovacich:-))
Jsem se naucil je vypinat, protoze dost casto cekam v aute a mam pusteny radio, tim padem by mi svitily parkovacky
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od rexgremlin »

Mexican píše:princip je rovnaky ako u Accenta, doktore... po zhasnuti motora nechas svetla zapnute tak ako maju byt - ostanu zapnute parkovacky, otvoris dvere, vytiahnes kluc a svetla zhasnu.. alebo naopak vytiahnes kluc (svietia), otvoris dvere a zhasnu.. ono si treba nacvicit tu spravnu postupnost, hehe
Čuhi, fakt to zkousim tak jak rikas - svetla v poloze potkavacich, zhasnu motor, stale sviti. Pak bud otevru dvere nebo vytahnu klic (zkousel jsem oboje), vystoupim, zamknu a stale sviti parkovaci:(( Holt servis v utery rano to jisti..... jiz jsem objednan:)
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od tatchwud »

rexgremlin píše:
Mexican píše:princip je rovnaky ako u Accenta, doktore... po zhasnuti motora nechas svetla zapnute tak ako maju byt - ostanu zapnute parkovacky, otvoris dvere, vytiahnes kluc a svetla zhasnu.. alebo naopak vytiahnes kluc (svietia), otvoris dvere a zhasnu.. ono si treba nacvicit tu spravnu postupnost, hehe
Čuhi, fakt to zkousim tak jak rikas - svetla v poloze potkavacich, zhasnu motor, stale sviti. Pak bud otevru dvere nebo vytahnu klic (zkousel jsem oboje), vystoupim, zamknu a stale sviti parkovaci:(( Holt servis v utery rano to jisti..... jiz jsem objednan:)
Necháte-li svítit parkovačky,zhasnete motor a otevřete dveře s vyndáním klíčků,vše se zhasne. Ovšem ale při startu světla - pokud jsou zapnutá při zapnutí spín. skřínky - narozdíl od rádia nezhasnou,jen pobliknou.Ale chytáček jeden je. Nacháte-li klíčky na sedačce vyndané ze zapalování a zabouchnete,zhruba za minutku a něco zaklapnou automaticky všechny záklopky a auto zamkne. Tak pozor!!!! :roll:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od bushman »

rexgremlin pise: Jak souvisi s mym problemem "nastaveni u nas v CR"?? Auto mam vyrobene v Korei, nepredpokladam, ze se tohle chovani vozu prenastavuje v CR. Nebo se mylim? :twisted:


Aj KIA prihliada na specifika cieloveho trhu, t.j. auta pre CR su vybavene tak, aby po nastartovani sa automaticky rozsvietili stretavacky.
To, ze auto je vyrabane v Korei, neznamena, ze vsetky su v takej vybave ako sa predavaju u nas v SR. Napr. auta pre nemecky trh musia mat ESP pocnuc najnizsou vybavou, nakolko je to tam zo zakona povinne. A ako som uviedol priklad z KIE, predpokladal som, ci nie je v probleme, ktory popisujes prave to nastavenie staleho svietenia pocas dna.
Naposledy upravil(a) bushman dne 18 říj 2008, 15:35, celkem upraveno 3 x.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od tatchwud »

Můžeš si vybrat,zda si zapneš stálé svícení světel už při sepnutí a nastartování motoru,nebo si zapneš motor a pak si rozsvítíš. Jak si kdo vybere.Tak jsem to alespoň pochopil z výbavy i30 u nás prodávané. Otázkou je však problém, proč je světlo v provozu - na rozdíl od rádia - i při startování. Jen popozhasne (vlivem poklesu napětí),ale svítí stále.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od rexgremlin »

rexgremlin píše:
Mexican píše:princip je rovnaky ako u Accenta, doktore... po zhasnuti motora nechas svetla zapnute tak ako maju byt - ostanu zapnute parkovacky, otvoris dvere, vytiahnes kluc a svetla zhasnu.. alebo naopak vytiahnes kluc (svietia), otvoris dvere a zhasnu.. ono si treba nacvicit tu spravnu postupnost, hehe
Čuhi, fakt to zkousim tak jak rikas - svetla v poloze potkavacich, zhasnu motor, stale sviti. Pak bud otevru dvere nebo vytahnu klic (zkousel jsem oboje), vystoupim, zamknu a stale sviti parkovaci:(( Holt servis v utery rano to jisti..... jiz jsem objednan:)
Tak v HUKR servisu(Brno) jsem zdaleka nedopadl nejlíp. Nejprve mě kluci šokovali, když mi řekli, že "i30 neumožňuje mít zhasnutá světla aniž bych ručně páčkou světla vypnul". Když jsem jim předvedl, že lze skutečně světla vypínat vypnutím motoru, otevřením dveří a vytažením klíčku ze zapalování, byli konsternováni... Holt Hyundai servis neznamená, že se tam ví všechno o vozech Hyundai:)

Snažil jsem se pak 5x o nasimulování chyby, ale Murphyho zákon stál proti mě - světla vždy zhasla jak měla:-( Borec se omluvil, přiznal, že se díky mé návštěvě něco přiučil ...a poprosil mě o "přesné vysledování příčin", že mi pak chybu rád odstaní v rámci záruční reklamace.....chjo..
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Mexican »

rexgremlin píše:
rexgremlin píše:
Mexican píše:princip je rovnaky ako u Accenta, doktore... po zhasnuti motora nechas svetla zapnute tak ako maju byt - ostanu zapnute parkovacky, otvoris dvere, vytiahnes kluc a svetla zhasnu.. alebo naopak vytiahnes kluc (svietia), otvoris dvere a zhasnu.. ono si treba nacvicit tu spravnu postupnost, hehe
Čuhi, fakt to zkousim tak jak rikas - svetla v poloze potkavacich, zhasnu motor, stale sviti. Pak bud otevru dvere nebo vytahnu klic (zkousel jsem oboje), vystoupim, zamknu a stale sviti parkovaci:(( Holt servis v utery rano to jisti..... jiz jsem objednan:)
Tak v HUKR servisu(Brno) jsem zdaleka nedopadl nejlíp. Nejprve mě kluci šokovali, když mi řekli, že "i30 neumožňuje mít zhasnutá světla aniž bych ručně páčkou světla vypnul". Když jsem jim předvedl, že lze skutečně světla vypínat vypnutím motoru, otevřením dveří a vytažením klíčku ze zapalování, byli konsternováni... Holt Hyundai servis neznamená, že se tam ví všechno o vozech Hyundai:)

Snažil jsem se pak 5x o nasimulování chyby, ale Murphyho zákon stál proti mě - světla vždy zhasla jak měla:-( Borec se omluvil, přiznal, že se díky mé návštěvě něco přiučil ...a poprosil mě o "přesné vysledování příčin", že mi pak chybu rád odstaní v rámci záruční reklamace.....chjo..
heheh, ja som cakal ze to tak dopadne.. BTW mne sa na zaciatku stavalo tiez ze svetla ostali zapnute.. ale casom sa to "nejak" spravilo, nepytaj sa ako.. proste posledneho pol roka je to 100%
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od De&d »

[/quote]Tak další "závada" (tedy pokud mě tu někdo vzápětí nerozcupuje, že dělám něco špatně já...):
Světla mám neustále (asi jako většina z Vás) v poloze potkávacích (proste zapnuto...) a nikdy je nevypínám ovladačem - prostě jen vypnu motor a světla zhasnou dokud zase nenastartuju. Občas se mi ale stane, že se mi po vypnutí motoru "přepnou" do módu parkovacích (přední i zadní, přepínač je stále ale v režimu potkávacích!!) a pokud si toho nevšimnu, dostane baterka přes noc zabrat. Vždy pomůže když znovu ihned nastartuju (jen přes spojku, už se zamčenou zpátečkou) a znovu vypnu motor. Pak se světla již zhasnou... Docela nemilé... máte někdo podobný problém?[/quote]

Podobný problém? - úplně stejný, akorát se projevil "až" dnes (3 měsíce po koupi).
Světla nebylo doteď potřeba vypínat "páčkou" , zhasla po vyndání klíčku. Dnes už neplatí a musím kroutit.
Ihned nastartování nepomáhá.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

jeste ze na to nespoliham a vypinam je manulane

jinak VŠEM VESELÉ VÁNOCE, BOHATÉHO JEŽURU A POŘÁDNĚ OSLAVTE SILVESTRA :!: a ne ze napadne nekoho hned v 8:00 na Novej rok se zbytkacem ridit :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od kowalski1410 »

laufas píše:jeste ze na to nespoliham a vypinam je manulane

jinak VŠEM VESELÉ VÁNOCE, BOHATÉHO JEŽURU A POŘÁDNĚ OSLAVTE SILVESTRA :!: a ne ze napadne nekoho hned v 8:00 na Novej rok se zbytkacem ridit :lol:
Ja také vypínam manuálně... je to zlozvyk z předešlých aut :?
jinak si dovoluji připojit se k laufasovi s přáním ŠŤASTNÝCH A VESELÝCH VÁNOC A VŠEHO NEJ DO NOVÉHO ROKU!!!
a na ten zbytkáč opravdu pozor...uvědomte si,že naše íčka oproti konkurenci jsou v silné opozici,takže by bylo krajně nevhodné je zbytečně likvidovat!!!

váš kowalski1410 :wink:
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od jirkaho »

De&d píše:
De&d píše:
Tak další "závada" (tedy pokud mě tu někdo vzápětí nerozcupuje, že dělám něco špatně já...):
Světla mám neustále (asi jako většina z Vás) v poloze potkávacích (proste zapnuto...) a nikdy je nevypínám ovladačem - prostě jen vypnu motor a světla zhasnou dokud zase nenastartuju. Občas se mi ale stane, že se mi po vypnutí motoru "přepnou" do módu parkovacích (přední i zadní, přepínač je stále ale v režimu potkávacích!!) a pokud si toho nevšimnu, dostane baterka přes noc zabrat. Vždy pomůže když znovu ihned nastartuju (jen přes spojku, už se zamčenou zpátečkou) a znovu vypnu motor. Pak se světla již zhasnou... Docela nemilé... máte někdo podobný problém?

pokud zasunu opet klicek do zapalovani a otocim klicem uz ani nevim kam(nenastartuju), tak mi take sviti po vyndani klice a po tom co zamcu auto. pomalu zacinam chapat jak to vyrobce myslel.
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Luboss1991
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 14:27

Re: Potkávací světlomety,problémy,nastavení,zkušenosti

Příspěvek od Luboss1991 »

Zdravim.
Porisili vam uz nieako ten problem zo svetlami ? To iste teraz trapi nash accenta :( boli sme uz aj v servise ale nic nenasli.
Accent 2007 1.4Active (Neutral Gray)
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Potkávací světlomety,problémy,nastavení,zkušenosti

Příspěvek od SKV »

Takže mi také zůstávají svítit parkovačky - první závada k řešení v servisu :?.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“