Automatická klimatizace

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Fidži
*
Příspěvky: 47
Registrován: 22 říj 2008, 21:42

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Fidži »

Utvrzuji HGeza, mám 2.0 CRDi a mám ten samý problém, ale zatím to neřeším, mám teď s tím jiný problémy :cry: . Jinak na kolik vyjde ten chip tuning a čím dosáhnou těch 30 PS navíc???
Reklama
 

HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od HGeza »

Fidži píše:Utvrzuji HGeza, mám 2.0 CRDi a mám ten samý problém, ale zatím to neřeším, mám teď s tím jiný problémy :cry: . Jinak na kolik vyjde ten chip tuning a čím dosáhnou těch 30 PS navíc???
Ja som to dal urobiť minulý rok v Bratislave v MMracing, tu najdeš aj výkonové charakteristiky pred a po meraní http://www.mmracing.sk/auta/vykonove-gr ... h-vozidiel, je tam aj Santa Fe. Ako vidieť z grafu, po úprave nastáva veľké zvýšenie točivého momentu pri nízkych otáčkach medzi 1500-2000/min, čo práve naše vozidlá potrebujú, lebo z fabriky sú pod 2000/min slabé ako jarný vánok.
Úprava spočíva v preprogramovaní riadiacej jednotky zapaľovania. Najprv sa "vysaje" pôvodný program a uloží sa do zálohy, potom sa upravia parametre motoru, takže kedykoľvek je možný návrat k pôvodným hodnotám a vlastnostiam. Celá procedura trvá asi 1,5 až 2 hod.

O zvýšení výkonu zmenou riadiaceho programu sa dočítaš napr aj tu: http://www.bitpower.cz/index.php?module ... g-obecn%EC

Vyšlo mi to na 12.000 Sk v tom: úprava + 2 merania (pred a po, vidíš čo dostaneš) + protokol, aký je aj v PDF. Keď som prvýkrát nasadol do auta, neveril som, aká je moja Santa svižná. Spotreba bez zmeny medzi 7,5-8,5 l/100 km.

Mimochodom tu na fóre najdeš diskusiu aj o chiptuningu.
Vlastním Santa Fe 2.0 CRD 4x4 rv. 2004, dovezené z Francúzska.
Fidži
*
Příspěvky: 47
Registrován: 22 říj 2008, 21:42

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Fidži »

Díky moc, jsem o dost chytřejší, hlavně se mi líbí, že spotřeba zůstane stejná.dík :hyu:
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od clay »

Zkuste se podívat jak máte naplněnou klimu - pokud tam je velký rozdíl hmotnosti náplně oproti předepsané, může docházet k problémům s během ( či náběhem ) kompresoru.
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od miooo »

nechcem zakladat nove tema tak to napisem sem....
neviete ako sa da vypnut to neprijemne pipanie pri stisknuti tlacitiek.....
uz mi to zacina liezt na nervy.....
ma to tam neajaky vlastny repracik ci je to napojene na rapraky v aute......
vdaka za akukolvek radu.....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“