jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

řemen serva už jsem vyzkoušel snad všechny výrobce - Contitech, Gates, dál ani nevim, jejich kupa a zrovna u Gates nebo Contitech bych nečekal tak mizernou životnost. Přežije to sotva zimu a v rejdu začne časem opět pištět....Jestli nemám nějaké vadné řemenice či co....A tyhle řemeny drahý nejsou, ceny od 220 - 500 a jak jsem se už ujistil, je to celkem jedno, jestli koupim řemen za 600 nebo za 300, zatím to asi vyjde levnějc, než koupit nový řemenice za balík a zjistit, že těmi to nebylo. Ale jinak to auto mám rád :-) , stát mě nikde nenechalo.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od karlosino »

Chlapi,jak mám zhodit tu těhlici ze spodního čepu.Můžu do toho bušit jak steklý a nic :oops:
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

myslíš shodit čep z těhlice ne? Povolíš si matici na čepu (tuším 19ka klíč), jen kam to jde (pak totiž brání manžeta vnějšího kloubu poloosy). Nejlíp si vzít pomocníka. co bude držet kladivo na oku těhlice, ve kterém je ten čep a ty z druhé strany do toho druhým kladivem párkrát jebneš, pořádně. Čím větší kladiva, tím líp. Já to nedávno dělal sám a o to to bylo horší, že jsem neměl nikoho, kdo by mi podržel to druhý kladivo, ale po pár ranách povolil. Pak už klasika trubka zapřit za rameno a mírně shodit, dotočit matku a je to dole. Jinak na to je přípravek, vidlice ve tvaru klínu
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od karlosino »

Jo čep z těhlice.Maticu sem povolil v poho,vadí mi právě ten homokineták.Je pravda,že sem to dělal sám a je to na ojeb.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

no, tak bušit tak dlouho dokud nepovolí. Není na škodu občas mezitím zkusit vzít trubku nebo páčidlo a zapáčit za rameno
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od karlosino »

Výborně,takže něžnými poklepy 3 kilovým kladivem dosáhneme tíženého cíle. :mrgreen: Příští týden to jdu dělat a budem na to dva.Takže to pujde ani kdyby to nechtělo :D A ještě,ta centrálni matice,jaký je tam závit klasický,nebo opačný,myslím na straně řidiče.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J2

Příspěvek od mirpie »

je klasický pravotočivý M22x1,5, povolovat dokud je auto na zemi na kole, jinak to nepovolíš (protočí se na spojce). Vyndáš závlačku, nejlíp to pocákat nějakým WD, nasadit ořech a na trhák nasadit aspon metrovou trubku.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J

Příspěvek od lumik »

Zdravím, chci se zeptat na pár věcí ohledně výměny vnější manžety u spolujezdce. Když bych musel vypustit olej z převodovky tak mohu ho opět použít nebo musím koupit nový a pak kudy se tak nalévá? Ještě jakou vazelínu mám dát do manžety kola a kolik?
Díky Luděk
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J

Příspěvek od soban »

Proč by se měl olej z převodovky dávat nový?

Prostě pokud to nemá naběhané kilometry a nebo není starý několik desítek let tak ho klidně můžeš nechat.

Ale samozřejmě pokud je to auto staré tak bych dal nový. I převodovkový olej by se měl měnit - mrkni do návodu :D nevím že by v převodovce byl doživotní olej....
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: jak sundat vnější homokloub z poloosy? Coupe RD/Lantra J

Příspěvek od lumik »

no ten olej nevím zda měnit nebo ne,protože někde jsem četl na netu, že ten se nemění,ale právě že není nic navěky auto má 16let,ale olej v převodovce vypadá ok podle barvy ale v manuálu píšou měnit.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“