PORADNA PRO MAJITELE I30

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od 89majlo96 »

to bola asi tvoja najdrahsia ziarovka :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od Hardcam »

To kazdopadne. Uz jsem to tu psal asi 50x, ale vzdcky me to nasere :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od SKV »

Je skvělé, že se objevil někdo se znalostí i30ky a chutí podělit se s ostatními. Doufám, že to Ti dlouho vydrží.

Takže sám hnedka nadhodím pár věcí:
1. Občasné lupnutí při otáčení volantu slyšitelné v interiéru, z venku jsem to neposlouchal. Klepavé zvuky z levé přední strany při jízdě po zvlášť špatném povrchu, může to mít souvislost? Dle mého názoru mírná vůle ve volantu (zřejmě v normě, ale pro mě u nového vozu nezvyklá), nezávislý automechanik zjistil mírnou vůli na předních kolech (buď hřeben nebo čepy). Dle servisu je vše v pořádku.
2. Drnčí mi vnitřní zpětné zrcátko, jaký způsobem se demontuje z držáku na skle? Chtěl bych je něčím vypodložit.
3. Při vychlazení interiéru drnčivé pazvuky z palubky kolem schránky spolujezdce, ale schránka to není, je to něco uvnitř palubky. Dá se to nějak jednoduše demontovat a případně tam něco dotáhnou nebo vypodložit?.

Servisy totiž pazvuk moc neřeší, když tam dojedu budou si tam auto zase chtít nechat a nakonec na nic nepřijdou, protože to dělá jen za určitých podmínek. Mám trošku sníženou mobilitu a tak každý den bez auta je pro mě o dost náročnější. Takže bych si tyto "voloviny" rád pořešil sám.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od karel2 »

Za tohle panove zaslouzite pozlatit! Tohle forum je kvalitni, za coz jsem moc rad.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od Hardcam »

Co se tyce teplotni roztaznosti a lupani v interieru za ruznych teplot ad. bod 3 od SKV, to bylo prvni tema, na ktere jsme spolu s "anonymnim odbornikem" mluvili pres telefon a budu rad, kdyz se k tomu vyjadri. Spousta lidi na tento jev neni zvykla, pritom v tom bude asi jen fyzika a ne zavada. Podobny efekt zpusobuje vyfuk po delsi trase.

karel2: zasluha patri hlavne nasemu novemu clenovi, ja bych si ty informace tezko vycucal z prstu, hehe :mrgreen: jeste mame v planu jednu take velice uzitecnou zalezitost, tak snad se to postupne rozjede. Slibil jsem, ze jako admin budu mit na starost hlavne clenskou zakladnu a ne moderovani, tak snad z toho taky neco bude.

Jen bych rad dodal, ze nas "anonymni odbornik" vse dela jen z dobre vule a lasky k jeho praci (tak jako nase laska k :hyu: ) a o to vetsi jsou jeho zasluhy... :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od karel2 »

To, ze to dela ze sve dobre vule, je uzasny. Verim, ze ho to tu neznechuti, protoze mi to tu prijde vzdycky korektni a konstruktivni. Diky vsem zainteresovanym!
Naposledy upravil(a) karel2 dne 10 říj 2009, 16:23, celkem upraveno 1 x.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od matysekul »

SKV: Zrcátko se dá vytáhnout,když jej budeš jakoby tlačit nahoru po skle. Co se týče lupání do volantu,tak už se to tady řešilo. Může to být vůle v převodce řízení. Vůle se dá seřídit. Pokud nejde,řeší se výměnou.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

SKV píše:Je skvělé, že se objevil někdo se znalostí i30ky a chutí podělit se s ostatními. Doufám, že to Ti dlouho vydrží.

Takže sám hnedka nadhodím pár věcí:
1. Občasné lupnutí při otáčení volantu slyšitelné v interiéru, z venku jsem to neposlouchal. Klepavé zvuky z levé přední strany při jízdě po zvlášť špatném povrchu, může to mít souvislost? Dle mého názoru mírná vůle ve volantu (zřejmě v normě, ale pro mě u nového vozu nezvyklá), nezávislý automechanik zjistil mírnou vůli na předních kolech (buď hřeben nebo čepy). Dle servisu je vše v pořádku.
2. Drnčí mi vnitřní zpětné zrcátko, jaký způsobem se demontuje z držáku na skle? Chtěl bych je něčím vypodložit.
3. Při vychlazení interiéru drnčivé pazvuky z palubky kolem schránky spolujezdce, ale schránka to není, je to něco uvnitř palubky. Dá se to nějak jednoduše demontovat a případně tam něco dotáhnou nebo vypodložit?.

Servisy totiž pazvuk moc neřeší, když tam dojedu budou si tam auto zase chtít nechat a nakonec na nic nepřijdou, protože to dělá jen za určitých podmínek. Mám trošku sníženou mobilitu a tak každý den bez auta je pro mě o dost náročnější. Takže bych si tyto "voloviny" rád pořešil sám.
Mas diesel?
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

matysekul píše:SKV: Zrcátko se dá vytáhnout,když jej budeš jakoby tlačit nahoru po skle. Co se týče lupání do volantu,tak už se to tady řešilo. Může to být vůle v převodce řízení. Vůle se dá seřídit. Pokud nejde,řeší se výměnou.
spravne, a mela by tam byt pojistka, uvolnuje se zmáčnutím a poté tažením po skle.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od 89majlo96 »

i30 poradna SKV ma 1,6 benzin
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

SKV píše:Je skvělé, že se objevil někdo se znalostí i30ky a chutí podělit se s ostatními. Doufám, že to Ti dlouho vydrží.

Takže sám hnedka nadhodím pár věcí:
1. Občasné lupnutí při otáčení volantu slyšitelné v interiéru, z venku jsem to neposlouchal. Klepavé zvuky z levé přední strany při jízdě po zvlášť špatném povrchu, může to mít souvislost? Dle mého názoru mírná vůle ve volantu (zřejmě v normě, ale pro mě u nového vozu nezvyklá), nezávislý automechanik zjistil mírnou vůli na předních kolech (buď hřeben nebo čepy). Dle servisu je vše v pořádku.
2. Drnčí mi vnitřní zpětné zrcátko, jaký způsobem se demontuje z držáku na skle? Chtěl bych je něčím vypodložit.
3. Při vychlazení interiéru drnčivé pazvuky z palubky kolem schránky spolujezdce, ale schránka to není, je to něco uvnitř palubky. Dá se to nějak jednoduše demontovat a případně tam něco dotáhnou nebo vypodložit?.

Servisy totiž pazvuk moc neřeší, když tam dojedu budou si tam auto zase chtít nechat a nakonec na nic nepřijdou, protože to dělá jen za určitých podmínek. Mám trošku sníženou mobilitu a tak každý den bez auta je pro mě o dost náročnější. Takže bych si tyto "voloviny" rád pořešil sám.
Odpověď:
1. Občasné lupnutí : Pravidelně to lupe pri zataceni nebo sem tam? zkus vypozorovat jestli jen v jedne poloze otaceni volantu nebo ve vice nepravidelnych polohach volan muzes otocit o 4 a pul otocky celkem tak zkus zjistit jesli je to v jednom miste natoceni nebo jenom do leva nebo jenom do prava. Na vuli v kolech zapomenme aspon zatim tou varinatou se budem zabyvat pozdeji, nebot by to asi neproslo dynamikou a sbihavosti, problem na zacatku vyloucime.
2. Zrcatko jak uz kolega psal zkus vytahnout, spise bych dotahnul šroubky na stropě jeslti mas drzak na bryle tak tam jsou dva krizove nic vice. Pouzij na vse sroubovak z kufru, plne dostacuje. Zkus poklepat po skle a dobre poslouchat, zvuk musis presne identifikovat jeslti jde ze zrcatka.
3. Pobouchat pěstí po místě kde je airbag neboj se bouchnout neublizis tomu, a poslouchej o jaky zvuk se jedna, kov, plast, podlozka, jen rezonance, a dej vedet, dej mi par dnu a tve auto bude absolutne tiche jako zadne jine.

Hlavne se snaz psat presne informace a vyresime vse.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

Informace pro ostatní:

Při tázání na problém bych poprosil k lepší spolupráci vyplnit zakladni udaje.

1. diesel/benzin
2. klima automatická / klima manuální / bez klimy
3. korejec/čech

A přesnější vypozorování jevu.

Předem díky za spolupráci.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od matysekul »

Tak se taky zeptám ;) Praskající výdechy klimatizace u obou A slupků.Mám korejce a diesel,ale jak jsem tak vypozoroval,jde to napříč spektrem motorů i výrobců.Projevuje se při změnách teplot.V létě po zapnutí klimy do vychlazení interiéru,v zimě po zapnutí topení do ohřátí interiéru.Dají se ty plasty nějak sundat,popřípadě podlepit?
Díky moc a přeji dlouhou výdrž ;)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
v.mojmir
*
Příspěvky: 45
Registrován: 20 čer 2009, 09:28
Bydliště: Kousek od Opavy

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od v.mojmir »

i30poradna =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
i30 1,4 CVVT Clasic Plus Shine Red
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od Hardcam »

Praskalo mi to taky, pomerne hodne, ale u diesela normal. Palubku jsem demontoval (u starsiho auta to je bez rizika a za zkousku to stoji), do nekterych skulin sla polyesterova vata, na spodni cast palubky jsem nalepil tlumici plat (pouzivany v autohifi) a letosni leto bylo bez jakyhokoliv drnceni.

Zde odkaz: 3 baleni jsem spotreboval
http://www.ahifi.cz/tlumici-a-potahovy- ... -mini.html

alternativne:
http://www.autoradiashop.cz/autoradia/d ... px?id=3547
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“