VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od Fulli »

mischo píše:Cau tak ja som menil v lete vsetky tlmice. Zadne nebol problem cca 1 hodinka, ale predne asi 6 hodin. Tiez tie srouby nechceli von a postriekal som to asi aj jarom na riad aj tak nic. Tak sme s otcom chceli odbrusit ale pristup tam nema chybu takze nic. Nakoniec po trapeni povolili ale bol to boj. Fakt skuste nahriat tie srouby kyslik plynom a musia ist von neexistuje aby nesli. Vela stastia

a ako ste ich napokon povolili? nejak ste to ryzhybali alebo len hruba sila....keby sa nebojim ze tie stade odpadne tak do toho taku jeb... ze ta sroba vyleti sama len tej liatiny sa dost bojim....nahodou to praskne a potom staci ak trafim nejaku jamu a moze sa mi to cele urvat.....chcem len vediet ci ste do toho mlatili alebo ako to islo?
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od alarm »

Ak sa moc neponáhlaš, skús petrolej,nechaj pôsobiť deň, potom skús povoliť.Ak už nepomôže nič, tak pomaly odvrtať. Nemusíš trafiť presne stred, ja som naschvál odvrtaval na autách skrutky čo najbližšie k závitu, niekedy som postupne pridával väčší vrták tak, aby som trochu ten závit "lizol".Prípadne ostrím ihlovým pilníkom trochu "poštekliť" závit.Potom petrolej-takto sa dostal do všetkých závitov, a potom som sa snažil to len trochu potočiť-len o chlp, aby sa petrolej lahšie prehryzol ďalej.Každý šroub som takto povolil.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od mischo »

Fulli píše:
mischo píše:Cau tak ja som menil v lete vsetky tlmice. Zadne nebol problem cca 1 hodinka, ale predne asi 6 hodin. Tiez tie srouby nechceli von a postriekal som to asi aj jarom na riad aj tak nic. Tak sme s otcom chceli odbrusit ale pristup tam nema chybu takze nic. Nakoniec po trapeni povolili ale bol to boj. Fakt skuste nahriat tie srouby kyslik plynom a musia ist von neexistuje aby nesli. Vela stastia

a ako ste ich napokon povolili? nejak ste to ryzhybali alebo len hruba sila....keby sa nebojim ze tie stade odpadne tak do toho taku jeb... ze ta sroba vyleti sama len tej liatiny sa dost bojim....nahodou to praskne a potom staci ak trafim nejaku jamu a moze sa mi to cele urvat.....chcem len vediet ci ste do toho mlatili alebo ako to islo?
Cau no povolili sme ich. Otec mal doma svoje servisne auto tak tam mal cely arzenal vselijakych klucov tak sme to skusali zo vsetkym co bolo poruke az nakoniec povolili. Proste skusas skusas skusas. Zial nic ine sa neda robit, alebo niekde do servisu to dat spravit.
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od Fulli »

alarm píše:Ak sa moc neponáhlaš, skús petrolej,nechaj pôsobiť deň, potom skús povoliť.Ak už nepomôže nič, tak pomaly odvrtať. Nemusíš trafiť presne stred, ja som naschvál odvrtaval na autách skrutky čo najbližšie k závitu, niekedy som postupne pridával väčší vrták tak, aby som trochu ten závit "lizol".Prípadne ostrím ihlovým pilníkom trochu "poštekliť" závit.Potom petrolej-takto sa dostal do všetkých závitov, a potom som sa snažil to len trochu potočiť-len o chlp, aby sa petrolej lahšie prehryzol ďalej.Každý šroub som takto povolil.

no s tym odvrtavanim je to trosku problem....normalny vrtak to ani len neposkriabal a kamarat co ma nejaky specialny tvrdeny vrtak tak za 1 a pol hodiny odvtrtal asi 1.5cm a predstavim si ze vzadu su 4 stvorcentimetrove sroby tak spanom bohom...nevravim o tom ze potrebujem minimalne 4 vrtacky aby nezhoreli a neviem kolko vrtakov....a nehovorim o tej silnej ruke co to navrta....ta sroba je neskutocne tvrda
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od alarm »

Už som to niekde písal-petrolej je sviňa-je masný a dostane sa všade,a najmä postupne.Ak to tam dáš a pokúsiš sa odtočiť skrutku silou, určite pri tom popraská časť hrdze na začiatku skrutky.Cez tieto praskliny sa dostane ďalej-znova petrolej, znova silou......
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od Fulli »

alarm píše:Už som to niekde písal-petrolej je sviňa-je masný a dostane sa všade,a najmä postupne.Ak to tam dáš a pokúsiš sa odtočiť skrutku silou, určite pri tom popraská časť hrdze na začiatku skrutky.Cez tieto praskliny sa dostane ďalej-znova petrolej, znova silou......
ale nejak takto isto by mala fungovat aj brzdova kvapalina nie?
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od mischo »

alebo ked ces odvrtat tak kup kobaltove alebo spekany karbid vrtaky len su drahe
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od Fulli »

mischo píše:alebo ked ces odvrtat tak kup kobaltove alebo spekany karbid vrtaky len su drahe
cloveka moze aj jeb***.....zhanam co najlacnejsie tlmice....vybavil som zlavu 31 eur/kus a potom sa ti vysmatla takato chujovina a cela snaha je na hovno....
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od pepan »

alarm píše:Už som to niekde písal-petrolej je sviňa-je masný a dostane sa všade,a najmä postupne.Ak to tam dáš a pokúsiš sa odtočiť skrutku silou, určite pri tom popraská časť hrdze na začiatku skrutky.Cez tieto praskliny sa dostane ďalej-znova petrolej, znova silou......
to je uoplně stejný jako postup s brzodfkou...vždyt to psal,že to nende..... odvrtá prd,když tam jsou pevnostáky... maxikálně,kdybys aspon pár mm vyvrtal slabším vrtákem,tak to vyndáš těm vyvrtávákama-vyndáváky- odbornej název si nepamatuju...taklhle se vyndaj i zalomený šrouby,...ale pochybuju..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od mischo »

protizavitnikom to nepojde a nieje tam ani dost miesta. Fakt len s klucom musis. Nastriekaj tam nejake WD-cko a nechaj to postat par hodin a tak skus povolovat ked nic tak znova trocha spreja , postat a zase skusit povolovat. Musi ist niet pomoci.Alarm to tak isto pisal.
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od Fulli »

mischo píše:protizavitnikom to nepojde a nieje tam ani dost miesta. Fakt len s klucom musis. Nastriekaj tam nejake WD-cko a nechaj to postat par hodin a tak skus povolovat ked nic tak znova trocha spreja , postat a zase skusit povolovat. Musi ist niet pomoci.Alarm to tak isto pisal.

ono hruba sila nie je problem...sily mam dost len horsie je to ze ohybam kluce, rury a najviac sa bojim toho ze odtrhnem hlavu na tej skrutke a som v...
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od Fulli »

lebo spodnu srobu ked som odkrucal matku tak som odtrhol matku aj s tym kuskom sroby co trcal...su to sice tvrdene sroby ale odtrhnut sa daju len ked to odtrhnem tak uz to nepojde
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od alarm »

Brzdová kvapalina ma "hrubšiu" konzistenciu, ako keby ste porovnávali med a mlieko.Opakujem, petrolej je sviňa, dostane sa všade a veľmi dobre zlína a je masný.Išli s ním postupne 20 rokov nepovolované skrutky- Skratka nie naraz, ale naniesť nechať pôsobiť, skúsiť odtočiť, naniesť.......
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od mischo »

Skus ako pise Alarm. za pokus nic nedas.
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: VYMENA TLMICOV-SURNE POTREBUJEM POMOC

Příspěvek od alarm »

Akurát neviem, či to splní účel, keď už je tam iný sajrajt-v tých puklinkách.
Už nemám takéhoto accenta, ako to tam vyzerá? Mal som podobný problém na favorite.Na koniec som to povolil tak, že som tam dal ten petrolej, dal na skrutku klúč(vidličák), a keďže som bol nad jamou, zavesil som sa jednou rukou na to ako opica na strome, a druhou rukou búchal (s citom) po skrutke kladivom.Tie otrasy spôsobia, že sa postupne petrolej dostáva ďalej a ďalej. A ešte jedna vec pomáha a to značne-skús ho trochu priťiahnuť s poklepkaním-odtiahnuť s poklepkaním.....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“