neotevírá kufr

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od m.k.s »

pdmb píše:No tak zkusit se to může. Já byl v situaci, že do servisu to mám 50 km a byly svátky tak bych čekal dlouho. Proto jsem laboroval. Ještě nápad! Dát klíče do zapalování, pootočit, odskočí, jít dozadu, zamáčknout a pak s klíčema v zapalování zamknout a odemknout. Teď když nad tím přemýšlím, nejsem si jistý jestli jsem to neudělal takhle :-k
Díky, zkusím vše. Já to mám sice do servisu pár km, ale vzhledem k tomu, že bydlím kousek za Prahou, tak každý den bez auta je pro mě dost velkej problém, proto se chci servisu vyhnout ... Ale když to jinak nepůjde :(
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Reklama
 

pdmb
*
Příspěvky: 29
Registrován: 08 črc 2009, 14:41
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od pdmb »

m.k.s píše:
pdmb píše:No tak zkusit se to může. Já byl v situaci, že do servisu to mám 50 km a byly svátky tak bych čekal dlouho. Proto jsem laboroval. Ještě nápad! Dát klíče do zapalování, pootočit, odskočí, jít dozadu, zamáčknout a pak s klíčema v zapalování zamknout a odemknout. Teď když nad tím přemýšlím, nejsem si jistý jestli jsem to neudělal takhle :-k
Díky, zkusím vše. Já to mám sice do servisu pár km, ale vzhledem k tomu, že bydlím kousek za Prahou, tak každý den bez auta je pro mě dost velkej problém, proto se chci servisu vyhnout ... Ale když to jinak nepůjde :(
Tak přesně tohle se mi honilo hlavou. Mít auto v servise kvůli kufru! :cry:
Ale po mé zkušenosti si myslím, že to není mechanická závada, ale pouze softwarová, to zn. bez výměny dílů, takže možná na počkání?
prodáno
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od m.k.s »

pdmb píše: Tak přesně tohle se mi honilo hlavou. Mít auto v servise kvůli kufru! :cry:
Ale po mé zkušenosti si myslím, že to není mechanická závada, ale pouze softwarová, to zn. bez výměny dílů, takže možná na počkání?
Všechno nasvědčuje, že to bude jen software. - snad se s nima domluvím, že to tam ráno hodím a odpoledne si vyzvednu [-o<
Zatím díky moc
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
ilmostro24
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2010, 12:28

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od ilmostro24 »

Zdravim vas,
koukam ze nejsem jediny komu se to stalo. me to zacalo tim ze sem mel auto 18.12.2009 stat v tech nej mrazech venku - rano sem prisel vezmu za kufr vse ok prejedu cca 100km vse ok pak dalsich 30km otevru vyndam veci zabouchnu a ouhle nejde otevrit. tudis sem byl nasranej a skakal 2m vysoko. pokazde kdyz sem sel zkousel, samo ze mi kufr po zasunuti do spinacky vzdy odskocil a indokoval ze neni zavreny. nervy mi nevydrzeli a ja se objednal do servisu s tim ze mi nejde otvirat kufr. V servisu se vyptavali po telefonu kde sem stal a tak a bylo mi receno ze nespise je zamrzle nejake cidlo. ok neresil sem . den pred odvozem auta do servisu sem jen tak zkusil otevrit kufr a co se nestalo ups je otevreny a beha jako by se nic nedelo do dnes. :D/
i30 CW classic plus 1,6CDRi Shine-Red
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od m.k.s »

Tak jsem to byl dneska zkusit, jestli není nějaká změna a je: kufr otevírá pořád ](*,) (včera nešel otevřít vůbec)
Naštěstí ale jen, když je auto odemknutý. Pokud ho zamknu, tak neodemyká - snad :-k
Při odemčenám autě v nepravidelných intervalech kufr "cvaká" a odskakuje do první polohy 'kdy pak signalizuje na display, že je otevřen". Otevřít se ale dá jen když chytnu okamžik, kdy to odskočí samo, jinak to stejně otevřít nejde.
Zkusil jsem i odpojit baterku a jedinej efekt byl, že se mi všechno vynulovalo :| (ale s tím jsem počítal).

Objednám se do servisu. Ještě zkusím, jestli to nerozmrzne (jak psal ilmostro24), v práci parkuji v podzemní garáži, tam je tak +6, +7, jinak to je celou dobu před barákem.
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od m.k.s »

Na zítra mám objednnaý servis. A asi jsem nehrozil servisem dost důrazně - auto se neleklo a pořád kufr nejde :( Zárověň jsem nahlásil bouchající přední nápravu při jízdě přes nerovnosti, tak to snad spláchnou najednou.
Dám pak info, co s tím kufrem je ...
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od m.k.s »

Tak jsem byl včera s tím kufrem v servisu.
Při příjmu se závada projevovala tak, že kufr odskočil při nastartování, jinak fungoval bez problémů.
Po tom, co s tím dojeli na dílnu, už to bylo "bez závad" :-& . Stejně to rozdělali (šli po tipu z jiného servisu).
Bylo to v tlačítku na kufru - zatekla tam voda, asi to zamrzalo a blblo. Ačkoli už to funguje bez závad, objednali nové tlačítko a pozvou mě na výměnu.
Tak až na tom bude někdo jako já, je tu tip ... :D
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od SKV »

A co bouchající přední náprava?
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od m.k.s »

SKV píše:A co bouchající přední náprava?
No jo, úplně jsem na to zapoměl - poslední dny to nebouchalo :? . Jestli to bude ještě dělat, tak to nadhodím, až budou vyměňovat to tlačítko. :?:
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od N2DRFT »

m.k.s píše:
pdmb píše:
m.k.s píše:Zdravím. Našel jsem si toto vlákno, protože se mi auto chová úplně stejně. :(
Vyzkoušel jsem postup s klíčkem v zapalování, bez a pod.., ale nic nepomáhá. Abčas při vložení klíčku do spínačky kufr odskočí (na první polohu), ale tím to končí.
Čidlo otevřených dveří funguje zřejmě dobře, na display to signalizuje (i když to odskočí na první polohu), po dobouchnutí kontrolka zhasne. Do kufru se ale dostanu jen přes ruční otevření.
Nemáte někdo nápad?? (zkusím ještě odpojit baterku, jestli se něco "neresne")
"pdmb" - už to přestalo definitivně dělat nebo se vracelo a přišel jsi na něco, co s tím.
Díky moc za každou radu
Už mi to neudělalo. Prostě jsem dal klíčky do zapalování, pootočil, nechal tam a šel otevřít dveře. ľi normálně otevřít, tak jsem párkrát otevřel zavřel a od té doby v pohodě.

Zkoušel jsem to, ale nezabírá a nic :( Myslíš, že odpojení baretky by mohlo pomoct ?

hlavní chyba u obou bude v čidle toho zamykání pravděpodobně, jak už tu bylo psáno, auto prostě neví že je zamčený a nebo je chyba v motorku, že to nedoodemkne no nvm
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Wulfher
*
Příspěvky: 17
Registrován: 06 zář 2010, 14:19
Bydliště: Praha

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od Wulfher »

Tak mam taky problem s dvermi od kufru :? V pondeli rano jsem nastartoval, rozjel jsem se a koukam, ze mam otevrene pate dvere. Tak jsem je zabouchnul a pokracoval v jizde. Asi po trech hodinach potrebuji dat neco do kufru (auto predtim stalo cca 2hod) a koukam kufr nejde otevrit :( jde otevrit akorat rucne. V utery rano zkousim postupy popsane na tomto foru a nic. Kufr jde otevrit pouze rucne. Dnes rano jedu do servisu a samozrejmne kufr jde otevrit a zavrit normalne, ale kdyz nastartuju tak se mi otevre :x ted se mi vnem uz pres 2 hodiny hrabe technik z Atopalace z Vysocan a posledni zprava je chyba nekde ve svazku kabelu ve dverich :shock: jeste se stouto zavadou nesetkali. Tak uvidime az to opravej co reknou :? dam vedet.
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT 85KW, 6 st. manual, Moonlight blue
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od tatchwud »

a koukam kufr nejde otevrit :( jde otevrit akorat rucne.)


A jak otevíráš kufr jinak,než ručně? Mě jde otevřít jenom ručně. Alespoň jsem nenašel páčku na otevření kufru někde u řidiče. Jen tam mám páčku na otevření záklopky víka nádrže.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Wulfher
*
Příspěvky: 17
Registrován: 06 zář 2010, 14:19
Bydliště: Praha

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od Wulfher »

to tatchwud : musel jsem odklopit sedacky, natahnou se pres zavazadlovy prostor, odklopit krytku a otevrit kufr nouzovou packou primo na zamku dole v zadnich dverich. Ve dverich zvenci je pouze elektronicky spinac, kterym aktivujes motorek co otevira pate dvere. Zadny tahla nebo lanka jak ve favoritu.

Po 3 hodinach stravenych v servise nasli zavadu a to byla nakondenzovana voda v konektoru u patych dveri. Takze to rozebrali, vysusili, slozili a zapatlali vazelinou. Fotky oroseneho konektoru s podepsanym protokolem poslali do Nosovic :) v ramci reklamace to bylo samozrejmne zdarma :)
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT 85KW, 6 st. manual, Moonlight blue
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od tatchwud »

To je pěkné,ale jak vypadá to otevření kufru z místa řidiče? Já tam nic takového nemám. (r.v.2008) To je něco nového u i30 ? To mačkáš nějakej čudlík,nebo taháš za páčku..... a dveře poskočí a otevřou se,nebo jak jako? :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
pdmb
*
Příspěvky: 29
Registrován: 08 črc 2009, 14:41
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: neotevírá kufr

Příspěvek od pdmb »

tatchwud píše:To je pěkné,ale jak vypadá to otevření kufru z místa řidiče? Já tam nic takového nemám. (r.v.2008) To je něco nového u i30 ? To mačkáš nějakej čudlík,nebo taháš za páčku..... a dveře poskočí a otevřou se,nebo jak jako? :-k
Ať čtu jak čtu, tak nikde nic o páčce u řidiče Wulfher nepíše. Ale ty jen provokuješ, že?
prodáno
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“