Montáž LPG

Moderátoři: miooo, Moderátoři

martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Montáž LPG

Příspěvek od martin303 »

martin969 píše:Jak píšeš o vymontováném Scharanu a problémech s LPG,tak my tak něco říká že se jedná o VR6 #-o #-o ?Je to tak?Totiž to je jediný motor který může být problém postavit,a jestli mám pravdu,tak to opravdu není zařízením,ale mechanikem.... [-X .Je to tak????
Tak to fakt neviem. Ked budem nabuduce s tym clovekom tak sa spytam ak nezabudnem.

Miooo : 2.4 je 4 valec a 2.7 6 valec ako dobre vies. Taku cenu nedostanes ani nahodou na 6 valec. Ty si ale chcel nieco autorizovane alebo si zle pamatam ? tusim teleflex.

Palo-x : Problemy su podla toho co nazyvas problemami. :) V podstate sa legislativa zjednodusila a skoro kazde auto sa da postavit na individualnu zastavbu. Problemy boli od 1.7. 2009 ked sa to schvalilo. Problem ale bol, ze v predpisoch je predpisana napriklad dielna o urcitych rozmeroch a tie nemal na Slovensku skoro nikto ( 4 metre vyska alebo nejaky podobny nezmysel ). Ina dielna ako podla predpisov to robit nemoze lebo neziska nejake povolenie, osvedcenie alebo take cosi. Toto sa ale doriesilo ludia povolenia poziskavali roznymi sposobmi a teraz uz je to bez problemov aspon teda u nas v pezinku. Toto su moje informacie ale nemam ich z prvej ruky takze asi je to zakladne info.

matav : Skus prosim jednu vec. Zastav niekde na rovinke a potom sa naplno rozbehni aby si plny plyn drzal asi 25 sekund. Potom daj prosim vediet ako si dopadol.
2.7 V6 4WD
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Montáž LPG

Příspěvek od miooo »

martin303 píše:
martin969 píše:Jak píšeš o vymontováném Scharanu a problémech s LPG,tak my tak něco říká že se jedná o VR6 #-o #-o ?Je to tak?Totiž to je jediný motor který může být problém postavit,a jestli mám pravdu,tak to opravdu není zařízením,ale mechanikem.... [-X .Je to tak????
Tak to fakt neviem. Ked budem nabuduce s tym clovekom tak sa spytam ak nezabudnem.

Miooo : 2.4 je 4 valec a 2.7 6 valec ako dobre vies. Taku cenu nedostanes ani nahodou na 6 valec. Ty si ale chcel nieco autorizovane alebo si zle pamatam ? tusim teleflex.

Palo-x : Problemy su podla toho co nazyvas problemami. :) V podstate sa legislativa zjednodusila a skoro kazde auto sa da postavit na individualnu zastavbu. Problemy boli od 1.7. 2009 ked sa to schvalilo. Problem ale bol, ze v predpisoch je predpisana napriklad dielna o urcitych rozmeroch a tie nemal na Slovensku skoro nikto ( 4 metre vyska alebo nejaky podobny nezmysel ). Ina dielna ako podla predpisov to robit nemoze lebo neziska nejake povolenie, osvedcenie alebo take cosi. Toto sa ale doriesilo ludia povolenia poziskavali roznymi sposobmi a teraz uz je to bez problemov aspon teda u nas v pezinku. Toto su moje informacie ale nemam ich z prvej ruky takze asi je to zakladne info.

matav : Skus prosim jednu vec. Zastav niekde na rovinke a potom sa naplno rozbehni aby si plny plyn drzal asi 25 sekund. Potom daj prosim vediet ako si dopadol.
ja viem ale zas taky rozdiel medzi 2 valcami nemoze byt... :?: :?:
teleflex mi ponukli oni ale o tom ze montuju aj nieco ine ako je teleflex som nevedel.....
a to ze je zrovna polse mi nevadi ved aj tak ked sa pozries na niektore systemy maju vela polskych konponentov....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

Re: Montáž LPG

Příspěvek od matav01 »

matav : Skus prosim jednu vec. Zastav niekde na rovinke a potom sa naplno rozbehni aby si plny plyn drzal asi 25 sekund. Potom daj prosim vediet ako si dopadol.[/quote]

Ako rozbehnúť ? iba na prvom prevodovom stupni ?
Naposledy upravil(a) matav01 dne 15 led 2010, 13:53, celkem upraveno 1 x.
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

Re: Montáž LPG

Příspěvek od matav01 »

Mám namontovaný systém GasTech 600S poľského výrobcu D.T.Gas , 43 l nádrž, zápis je zatiaľ v procese, žiadosť na individuálny zápis som dával v Stredu, ale nemal by byť žiaden problém ( dám vedieť budúci týždeň, nerobia to na počkanie ).

montážna firma http://www.beron.sk/ treba si zavolať, majú tam kontakt a dohodnúť sa.
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Montáž LPG

Příspěvek od martin303 »

matav01 píše:matav : Skus prosim jednu vec. Zastav niekde na rovinke a potom sa naplno rozbehni aby si plny plyn drzal asi 25 sekund. Potom daj prosim vediet ako si dopadol.
pre miooo
Ako rozbehnúť ? iba na prvom prevodovom stupni ?[/quote]

Nie nie nielen na 1. prevodovom stupni. Normalne sa rozbehnut na plny kotol. Neviem kolko ti to ide ja mam asi 200 na tachaci po tych 25 sekundach. Ide mi len o plynuly priebeh rychlosti na kazdom stupni pri plnom plyne.
2.7 V6 4WD
martin969
Příspěvky: 9
Registrován: 10 led 2010, 19:29

Re: Montáž LPG

Příspěvek od martin969 »

martin303 píše:
matav01 píše:matav : Skus prosim jednu vec. Zastav niekde na rovinke a potom sa naplno rozbehni aby si plny plyn drzal asi 25 sekund. Potom daj prosim vediet ako si dopadol.
pre miooo
Ako rozbehnúť ? iba na prvom prevodovom stupni ?
Nie nie nielen na 1. prevodovom stupni. Normalne sa rozbehnut na plny kotol. Neviem kolko ti to ide ja mam asi 200 na tachaci po tych 25 sekundach. Ide mi len o plynuly priebeh rychlosti na kazdom stupni pri plnom plyne.[/quote]
Může my někdo prozradit o čem tahle zkouška 25sekund na plný plyn je?? Jako člověk pohybujíci se v oboru autoopravárenství jsem to nepochopil,a je my zla za to tvé autíčko.Je spoustu jiných způsobů jek ho můžeš zku.... [-X .Taky by se dalo třeba držet plyn jen 15 vteřin,a švihnout to do stromu,svalně co vydrží #-o
martin969
Příspěvky: 9
Registrován: 10 led 2010, 19:29

Re: Montáž LPG

Příspěvek od martin969 »

A ještě trošku k té legislativě.....Auto které má český techničák,můžeš nechat na hromadnou přestavbu namontovat pouze v čechách.Když budeš chtít namontovat v kterémkoliv jiném státě,můžeš,ale pouze na individualní přestavbu.A zápis takové srandy v ČR obnáší výzkumný ustav a přestavbová STK.Cca 15000Kč. :roll:
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Montáž LPG

Příspěvek od martin303 »

martin969 píše:
martin303 píše:
matav01 píše:Dnes prejde Santa ozdravovacím procesom - montážou LPG zariadenia. :D Zohnal som celkom schopnú firmu a hlavne za dobrú cenu. Po montáži a teste dám vedieť ako to dopadlo a moje odporúčanie. =D>
Len to s tou dobrou cenou neprezen. Tiez som dostal niekolko "dobrych" ponuk ale ked som sa dozvedel tie problemy s tym spojene tak som si radsej priplatil. Dobre ponuky byvaju vacsinou na polske STAG-y, na ktore mam vsak take referencie od majitelov, ze to nakoniec vzdali a dali to vymontovat.
Ahoj,jsem tady sice nový,ale santa fe mám už druhé a nedám na to dopustit....nicméně jsi musím přiložit polínko v této diskusi.Nebudu tady rozvádět ani proč ani jak jsem zainteresován v montážích LPG,ale reaguji preotože některé věci jsouz technicky nepodložené bludy,např. Stagy nebo polské je špatné...Prokrista kde jste vzali??? [-X A jak píšeš že někdo musel nechat vyndat plyn kvůli tomu že to mělo problémy,at byl od jakéhokoliv výrobce,je to blbost...Nejspíš měl vyndat mechanik ruce z kapes a něco dělat.....Tady např.někdo vychvaluje Tartarini,ano dobrá věc,funkční,ale kdo a co v této soupravě vyrábí?? Bohužel z Tartarini zůstal jen itelský název.ŘJ schodná se systémem ElPígas/poláci/včetně programu.Kabeláž:poláci/dráty jsou popsaný polsky!!!!,reduktor ano itálie,Nádrž polsko/Stako,Grodkov/.....A ted babo rad..... :-k :-k

Cau

napadlo ma vratit sa k tomuto tvojmu prispevku. A dovod ?

http://natankuj.sme.sk/c/5219564/vybuch ... asici.html

To bol ten bratislavsky chlapec zo stagmi. :) Asi mas pravdu, ze to je ludmi ale ked to v Bratislave montuje len on tak to hold ma aj stag ako firma zlu povest.
2.7 V6 4WD
bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

Re: Montáž LPG

Příspěvek od bendo »

ahoj,tak jsem od včerejška majitelem santa fe,r.v.2003,zatím se jen tak seznamujem.chci do něj dát lpg,poraďte prosím nějaké zkušenosti,kde máte nádrž?nemůžu ji dát do kufru,jsou jiné varianty?díky
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Montáž LPG

Příspěvek od zdenek76 »

bendo píše:ahoj,tak jsem od včerejška majitelem santa fe,r.v.2003,zatím se jen tak seznamujem.chci do něj dát lpg,poraďte prosím nějaké zkušenosti,kde máte nádrž?nemůžu ji dát do kufru,jsou jiné varianty?díky
můžeš dát místo rezervy pod auto
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
meky1
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 úno 2010, 08:40

Re: Montáž LPG

Příspěvek od meky1 »

matav01 píše:
matav01 píše:Dnes prejde Santa ozdravovacím procesom - montážou LPG zariadenia. :D Zohnal som celkom schopnú firmu a hlavne za dobrú cenu. Po montáži a teste dám vedieť ako to dopadlo a moje odporúčanie. =D>
Takže motáž trvala dve poobedia, všetky komponenty sú nové a áno sú POLSKÉ. Je to plne homologizovaný systém schválený ministerstvom dopravy v Polsku pre tento typ automobilu.
Cena montáže ( kompletná+flashlube ) - 900 €/27113 SKK/23571 CZK + 55 € kolky na individuálny zápis.
Po montáži všetko OK, keď vyjazdím 4-5 nádrží dám vedieť spokojnosť, spotrebu atď...

A ešte, ak v Polsku môžu autá s týmto systémom jazdiť bez problémov, tak prečo by som nemohol aj ja ??. Na Slovensku ma montáž hromadne schváleného systému, ktorý je úplne totožný s tým mojím vyjde na 1800 € a viac....
Ahoj Matav01,

prave som kupil Sonatu NF 2,4 a rad by som to hodil na plyn - mohol by si prosim popisat blizsie ako si to robil u Poliakov v tvojom pripade? Mne v SR vypocitali cenu okolo 1300 € - co sa mi zda celkom dost na 4valec..

Dakujem!
Sonata NF, 2005, 2,4, m
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

Re: Montáž LPG

Příspěvek od matav01 »

Ahoj Matav01,

prave som kupil Sonatu NF 2,4 a rad by som to hodil na plyn - mohol by si prosim popisat blizsie ako si to robil u Poliakov v tvojom pripade? Mne v SR vypocitali cenu okolo 1300 € - co sa mi zda celkom dost na 4valec..

Dakujem![/quote]


Nerobil som to u Poliakov, bolo to robené v Trenčíne Firmou Beron ( http://www.beron.sk ), ja som písal, že to je systém od Poľskej firmy.
A zatiaľ som spokojný, po najazdení cca 1500 km na LPG.
Cena bola 900 €.
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
BOOBLE
Příspěvky: 1
Registrován: 22 pro 2010, 18:47

Re: Montáž LPG

Příspěvek od BOOBLE »

Vie niekto ako sa vola firma čo montuje LPG v Bojniciach ? Ja som si dnes zisťoval pár vecí a toto mi odporúčal jeden pán. Bohužiaľ skleróza je sviňa a čo si človek nenapíše neexistuje. Prípadne niečo v Martine.
meky1
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 úno 2010, 08:40

Re: Montáž LPG

Příspěvek od meky1 »

matav01 píše:Ahoj Matav01,


Cena bola 900 €.

900 € bolo komplet s prihlasenim a zapisom? Hromadna alebo indivindi prestavba?
Beron ma dost zle referencie, stale ti to slape ok?
aka velka nadrz?
aky system?
Sonata NF, 2005, 2,4, m
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Montáž LPG

Příspěvek od miooo »

pre meky:
mam to do tej istej firmy...
slape na 100%...
najazdenych cca 20000 km bez jedinej starosti...
raz mi museli akurat kalibrovat RJ(po odpojeni baterky na viac ako 24 hod sa mi prestavila na zakladne hodnoty)...
nadrz mam 61L...
cena 1100 eur=6valec...
daju ti vsetky papiere,zanesies na UOD+55eur kolok a do dyzdna som mal technicak...
potom uz len na policiu na zaevidovanie a EK...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“