spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
lordmartin
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 črc 2009, 11:56

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od lordmartin »

zdravím všechny Hyundaisty I30 a I30CW :hyu:

Moje zkušenost po cca 7 měsících, naprostá spokojenost :P , samozřejmě ťukám na dřevo, abych to nezakřikl ](*,) .

Jizdní vlastnosti jsou dobré, kdo je nespokojený, měl si připlatit jednou tolik a koupit dražší auto, ale nikde nemáte záruku, že i dražší bude lepší, že? :lol:
lordmartin: Hyundai I30 CW, 1.6 CVVT, 93kW, modrá metalízka Indigo Blue, edice "made in Czech"
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od tatchwud »

Takže se taky přidám,vcelku jsem s korejcem spokojený. 1.6 benzín - spotřeba v zimě 7,5 - 8 l/100 km,v létě kolem 7. Je fajt asi,že je hlučnější spodek,zvláště teď v zimě,jinak motoricky si to užívám,v zimě stěrač u řidiče nemaže celou stopu na skle a nechává šmouhu,ale teď je to zase dobré.Muzika nadstandartní,elektrické věci bez závady. Jen mě při najetí (pomalém) a následném sjetí z obrubníku zaskočilo rádio,které mě přeplo na sousední navolenou stanici. Nechápal jsem to. :-k Brzdy bezkonkurenční,místa na rozdávání,jen snad ještě ta opěrka mezi předními sedadly by mohla být trochu vysunutá dopředu a světýlko v kufru by mohlo jít vypínat. :D/ :D/ :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od štaflík »

No já jsem po první garančce a tak nějak přemýšlím, co s autem dál. Jestli to nějak dojezdit (bojím se, že to bude brzo), nebo to zkusit jakž takž střelit, dokud to má cenu.
Problémy - podvozek šílenej, drží OK, ale co předvádí nekrátkých nerovnostech je prasárna. Vždycky mě štval na Fabii minimální komfort, ale teď když vlezu do služební, tak si hovím. U i30 mám občas pocit, že tahle rána byla poslední...
-vržou dveře. Po roce. Hodně.
-zaujalo mne, z jak tenkého a fórového plechu to je. Zkuste svižně (vůbec nemyslím razantně) otevřít dveře nadoraz. Celý sloupek se okolo pantu vyhne ven. Svého času mi Okta sjela do příkopu a opřela se o otevřené dveře. Celá váha auta na tom byla. Sloupek se nehnul.
-zrezlé šrouby v liště nad zadní SPZ.
-po roce docela flekatý výfuk. Teče z něj překvapivě mnoho kondenzátu, víc než jsem zatím zažil.
-orezlé hřídelky stěračů už u nového auta (trošku).
-po první garančce jsem dojel domu, ráno nenastartoval. Vytlučená baterka. Ujel v kuse přes 100km, auto v servise na kontrole, vše OK.
-po týdnu ježdění (kdy jsem se snažil nepouštět větrák ventilace a moc pouštět rádio (prostě komfort) se auto po dvou dnech stání s vypnutým alarmem vytlouklo totálně.
-jak jsem teď jezdil bez rádia, tak jsem teprve zjistl, jaká je to rozvrzaná pixla.
-slabá spojka.
-jednička skoro nejde dát, pokud auto zcela nestojí.
:hyu: never more.
Vzpomínám na své ojetiny, které jsem s mnoha kilometry a roky prodal a jejichž majitelé mne dodnes zdraví. Mám protaženej ksicht z toho, že mě dnes startoval kamarád s pětiletou Fábií, kterou jsem mu před rokem prodal (abych si koupil "pořádné" auto). Nidy mne ani jeho nevypekla. Má tam původní baterku...
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od alarm »

tatchwud:
ak myslíš ten hluk od podvozku, keď je voda na ceste a podobne, tiež som bol prekvapený, ako sa prenáša dovnútra. Ak sa mi bude niekedy chcieť, tak zhodím plastové dekle nad kolesom a prelepím ich z vnútra nejakou samonalepovacou penovou fóliou. Myslím si, že ten zvuk prestane a výsledkom tenkých plastov, do ktorých odfrkuje voda.
Napriek tomu, že mi rupla baterka a musel som ju meniť, zatial spokojnosť s autom a nemenil by som.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od SKV »

Štaflíku, taky přemýšlím co dál. Jsou to vesměs "drobnosti", co mě trápí, ale je jich strašně moc (nepočítám jeden odtah pro nemožnost nastartovat), ale je fakt, že tak velkou nedůvěru jsem ještě k žádné značce neměl. Prodej by byl s hroznou ztrátou a co dalšího koupit? Renaulta jsem už nechtěl, protože jsem řešil 6 roků voloviny, ale nakonec vše doladil a pak ho, já vůl, prodal. Jenže těch volovin tam byla třetina oproti :hyu: za první rok používání a veškeré opravy závad (tyčka řízení) mě stály 800 Kč/100 000 km.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od alarm »

Ak preleziete fóra iných značiek zistíte, že ste dojazdili a najlepšia je kolobežka, aj to s plnými gumami. :-#
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od matysekul »

Tohle nesmíš říkat.To určitě není pravda.
U mně zatím spokojenost.Hůř utlumený podvozek.Dírám se vyhýbám. Popraskávají výdechy klimatizace,po srovnání teplot OK. V zimě bouchání od tlumičů,zřejmě uložení(bude řešeno reklamací).Baterka v pohodě.Čas od času zpátečka až napodruhé,jednička v pořádku.V zimě hůř dvojka.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od štaflík »

SKV píše:Štaflíku, taky přemýšlím co dál. Jsou to vesměs "drobnosti", co mě trápí, ale je jich strašně moc (nepočítám jeden odtah pro nemožnost nastartovat), ale je fakt, že tak velkou nedůvěru jsem ještě k žádné značce neměl. Prodej by byl s hroznou ztrátou a co dalšího koupit? Renaulta jsem už nechtěl, protože jsem řešil 6 roků voloviny, ale nakonec vše doladil a pak ho, já vůl, prodal. Jenže těch volovin tam byla třetina oproti :hyu: za první rok používání a veškeré opravy závad (tyčka řízení) mě stály 800 Kč/100 000 km.
Já vím, že je to na ban a ještě navíc banální, ale já měl trapně spolehlivé škodovky. Nudná auta, ale bez problému. Pravda, vždy benzíny. Třeba Oktu jsem prodával se 111tkm s původními tlumiči a výfukem.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem spokojen =D>
kdyz mi odejde baterka, tak vyndam z kufru booster...a ze mi zacne auto vrzat, to ocekavam, kdyz vidim, po cem jezdim. Hlavne ze to jezdi a nikdo tu neresi nic zavaznyho....jinde jsou na tom i hur. Jo, zpatecky bych vyresil jinak, ale co tak koukam, klasicke Hacko uz stejne nikdo nedela.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:Ja jsem spokojen =D>
kdyz mi odejde baterka, tak vyndam z kufru booster...a ze mi zacne auto vrzat, to ocekavam, kdyz vidim, po cem jezdim. Hlavne ze to jezdi a nikdo tu neresi nic zavaznyho....jinde jsou na tom i hur. Jo, zpatecky bych vyresil jinak, ale co tak koukam, klasicke Hacko uz stejne nikdo nedela.
A poslyšte Kefalín, čo je to henten bůster? :)
Mě zatím vždycky stačila jen baterka pod haubnou. K vrzání - předchozí auta mi vrzala i po značně větším nájezdu a době méně. Na stejných silnicích. Ale musím uznat, že palubka nevrže, ta zatím drží dobře. Vrže zadek auta.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od matysekul »

Taky vrzal,sešteloval jsem si gumové dorazy pátých dveří a nic nevrže.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

To je prosim takova ta vecicka, kterou bazarnici ozivuji mrtva auta na placu. Pripojis +, pripojis - a nepotrebujes k tomu dalsi auto, nastartuje Te to samo. Hodlam to ted nabizet i svetu. Po netu se to nabizi kolem 2000CZK, ja bych mohl mit za +-550CZK, ale zalezi na poctu odebranych kousku.
Neridim moc dlouho, letos 7. rok, ale takhle spatny stav silnic jsem nezazil. Nevim, jestli jezdis Melnik smer Mlada Boleslav, ale tam je dira, ktera uz stala nekolik ridicu poneumatiky, disky a ramena a stejne se nedockali satisfakce. Cetl jsem to na nejakem foru. Ja byt autem, tak radsi taky nestartuju. U nas ve meste jsou zdravy komunikace rozrejpany kvuli kanalizaci a plynu a jezdime po objezdnych trasach a tam je to panecku masakr. Tam me predjizdi borci se sluzebnima Octaviema a Passatama, kdyz ja se vyhybam doslova jamam.
Palubka mi taky nevrze (mam 6tkm), ale matysek mi zatlacil na pravy vydech klimy a ten zaskripal. Trosicku mi tak jednou tydne skripe moje sedacka (uz vim, co tomu je) a spolejzdcovo operadlo (pokud neni zatizene) kona pri jizde lehce vibrujici pohyb (semtamsemtamsemtam) v rozmeci 1-2cm. Nicmene to me nejak nedrasa a vyresim si to az bude chut. Jelikoz mi drobny kutilstvi nevadi, tak az toho bude skripat vic, bude rozborka zborka a zkusim to vyresit. Ale jak jsem psal, podstatny je to, ze tomu neblbne elektroinstalace jako frantikum a ze to vsem jezdi (baterka je dikybohu nenakladna zalezitost a pokud ti kixne treba na chajde, da se naboostrovat).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše: Ale jak jsem psal, podstatny je to, ze tomu neblbne elektroinstalace jako frantikum a ze to vsem jezdi (baterka je dikybohu nenakladna zalezitost a pokud ti kixne treba na chajde, da se naboostrovat).
Hmm, mě to teda nejezdí :-( A vozit v kufru další vergl mi přijde takové, no jako z časů Š120...
A ten booster, to je bezúdržbové? Prostě silný akumulátor s konektory?
Jinak já kutilství na autě nefandím. Nemám na to čas a nebaví mě to (dřív jo). Prostě koupil jsem si auto a chci aby to jezdilo a neotravovalo. Je někde na foru popsáno, jak se seřizují ty dorazy?
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Kdyz otevres viko kufru, jsou tam takovy gumovy spunty se sipkou, tak tim musis otacet v pozadovanem smeru, to same najdes, kdyz otevres kapotu. Ja to objevil teprve pred par mesicu na Elantre a hned jsem si to nastavil dle chuti.
Ano, ma to svuj vlastni bezudrzbovy akumulator a kabely. Neni to nijak velke (odhadem 30 na 30 a siroky 12-15), spis to neco vazi, takze je dobry to prikurtovat, at to necestuje v kufru.
Myslim si, ze je jedno, o jaky auto se jedna, jeste nikdo nevyrobil nesmrtelnou baterku a jednou to vzdycky prijde, potkalo me to po 4 letech na lantre, po 8 na Elantre, na i30 buh vi...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od matysekul »

Jinak já kutilství na autě nefandím. Nemám na to čas a nebaví mě to (dřív jo). Prostě koupil jsem si auto a chci aby to jezdilo a neotravovalo. Je někde na foru popsáno, jak se seřizují ty dorazy?
Zkus zatlačit na spodní rohy pátých dveří.Jestli je zmáčkneš,musíš ladit.Jestli ne,je to něco jiného.Ještě mi vrzala roletka kufru v uložení.Podlepil jsem to těsněním na okna.Práce na 3 minuty.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“