i30 facelift 2010

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Mně to furt hlava nebere. Ne že by :hyu: facelifty nějak moc zvládal, většinou auto jen zprznili, ale nikdy se nesnížili k tomu, aby to vyřídili jen "jiným" předním nárazníkem a šlus. Bez úpravy světel, zádi a interiéru to prostě není facelift, zejména když použili už vyráběný díl z příplatkového paketu. Celé mi to přijde jako kachna, ano v rámci modelu "U" jsme vylepšili záruky a údržbu, ale vzhled je jen "akční" model k šampionátu ve fotbale. Takhle to působí na mě. Můj zdroj má teď dva týdny dovču, uvidím co z něj pak vymámím za informace.

A ještě jedna věc mi na tom nesedí. Na serveru "Carscoop" je každá informace nejdřív, nevím jak to dělají, ale o faceliftu i30 tam není ani slovo :-k .
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 24 bře 2010, 13:55, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od saldy »

ty preventivní prohlídky zdarma, to je garančka zdarma? To je divný ne? U BMW nabízej garančky taky "zdarma" ale servisní paket stojí 60t :mrgreen:
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Hardcam »

Mr. HYUNDAI: mam takovy dojem, ze pred trema lety se obmenovali zamestnanci v automobilce. ne ze bych touzil po politice, kterou ma treba BMW, ze kazdy novy model vypada stejne jako ten predchozi a jeste zapltis vic, ale jistou podobnost by si nove vozy mely drzet se svymi predchudci - viz. treba BMW ledvivky. A ne jen znak na volantu, masce a viku kufru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Po dnešním brouzdnutí po auto.cz jsem už nevydržel a poslal patřičně zvědavý a trošku ostrý mail svému "kontaktu", jak to tedy s tím faceliftem je nebo není. Zatím žádná reakce. Ale jestli to fakt takhle "odfláknou" tak bych se vůbec nedivil, kdyby majitelé paketů Sport zažalovali dovozce ať už v občansko-právním sporu o náhradu škody nebo to šlo rovnou v rovině trestně-právní např. "podvod".
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od be.sport »

pokud me budes zastupovat tak muzem jit napul:)
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od matysekul »

To je to samé jako 3 a 5 letá záruka. Kdybych koupil auto o 14 dní později,měl bych delší záruku na stejné auto. A nic s tím nenaděláš,protože to je věc dovozce.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To matysekul: Nemáš tak docela pravdu. S tou zárukou je to dáno datem prodeje, hotovo. Před 1.1. 3 roky, po 1.1. 5 let. Ale tady je to jiný stav. Tady se prodávala vzhledová úprava za účelem odlišení od ostatní produkce. Jestliže se z tohoto odlišení stane standardní provedení, pak je původní účel zmařen. Je tedy zmařena i investice.

Nicméně, můj zdroj stále a vytrvale popírá, že by to byl facelift, tvrdí, že facelift i30 přijde až příští rok. Tak uvidíme.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od misokl »

Čaute

Toto som našiel ja o novom facelifte. Chyba tam fotka zadnej strany auta, škoda. Ale od faceliftu by som čakal odstránienie vecí, ktoré nie sú najlepšie vyriešené na aute. Hlučnosť podvozku, poloha tlačítka na ovládanie PP, pridanie funkcií do PP atď.... Sú to síce maličkosti, ale veď kvôli tomu sa robí facelift. Či to len ja si pod tým predstavujem niečo iné ako je.

http://auto.sme.sk/c/5292473/minimalist ... i-i30.html
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od saldy »

jestli to tak zůstane tak to je celkem kontroverzní fl ale nechme se překvapit co bude nového uvnitř. Protože jsem ale zaslechl že nabídnou přidanou hodnotu v podobě doplňkových služeb tak nečekám nic moc, zatím to vypadá více na takový předfacelift a pak se teprve rozhodne co dál.
v článku mě zaujala info o tom že motory budou splňovat eu5 což znamená, že dýzly budou s DPF a varianty 66 a 85kw končí.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sypu si popel na hlavu a svůj zdroj zaškrtím. Zde je oficiální tisková zpráva českého dovozce: http://www.hyundai.cz/o-spolecnosti/tis ... i30-u.html , všimněte si datumu. Měl jsem se tam podívat mnohem dřív.
Přední nárazník paketu Sport je opravdu faceliftem. Do konce tohoto týdne se chci potkat se svým právníkem a probrat s ním právní možnosti těch, kteří vysolili na prkno Kč 20.000,- až Kč 35.000.- za odlišení svého vozu, které se do roka stalo standardem. ](*,) ](*,) ](*,)
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od misokl »

Pochybujem že by ti v tom právnik pomohol. Neverím tomu. Rozumiem tomu si vytočený kvôli tej SPORT sade. Kto by nebol. No v tom článku píšu že sú tam nejaké odlišnosti. Myslím že na zadnom nárazníku nie je imitácia výfukov. Iná predná lišta so znakom H. Daj vedieť čo ti na to povedal právnik. Zaujíma ma čo ti na to povie.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak tedy právní poradna :wink:. Samotný žalobní předmět by měl velkou šanci na úspěch, k jednání se všemi rysy podvodu fakticky došlo. Otázka zní jinak. Koho žalovat? Dealer je pouze prostředník bez možnosti produktovou politiku ovlivnit, vlastně je též poškozený, též byl poškozen resp. jeho jméno. Dovozce je v tuto chvíli ve stejné pozici jako prodejce. Takže by bylo možno žalovat pouze přímo výrobce. Ale nedovedu si představit žalobu u českého soudu na korejskou firmu. Bylo by to velmi zdlouhavé a nákladné, zejména při rychlosti našich soudů.

Proti tomuto jednání existuje jediná obrana, která je nasnadě. O to více krátkozraké mi chování :hyu: přijde. Velmi by mě překvapilo, kdyby se takto oklamaný zákazník pro svůj příští vůz vydal opět k :hyu: . A přestože já osobně jsem takto okraden nebyl, cítím se také podvedený. Takto se prostě korektní společnost nechová.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od be.sport »

zas tolik lidi si paket sport nekoupilo...napr v brne vim o 3 dalsich kusech... 1x cerveny, 1x modry, 1x stribrny..

takze kdyz vezmu za se mozna prodalo celkem rekneme 20-30 ks...tak se ani nedivim ze ty formy na narazniky, prahy atd daly na facelift.
osobne me to stve...ale co nadelam...akorat uz vidim vybavu start...185/65/15 kola a k tomu rozsireny prahy...bude to divocina...ale budiz..

a jestli se v budoucnu 30 majitelu nerozhodne koupit dalsi :hyu: tak z toho se asi sefove nezlbazni..

ale jinak je pravda...ze jsem tak trosku rozladenej...i30 jezdi mraky ..a ja si ty 4 mesice uzival ze muj sport je "vyjimecny".. asi ten pocit bude brzo pryc...
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Hardcam »

Mr. Hyundai: predek ze sport paketu je hezky, presto jsem rad za bezSporta a k tomu zadku :roll: je skoda se vyjadrovat. Chromoplastove imitace vyfuku, to se prodavalo pres 8mi lety, kdy frcelo Rychle a zbesile, ale ze s tim prijde Hyundai a az v roce 2010, to jsem necekal.

Tak Ti nevim, zda je nejaka sance se soudit a prijde mi to trochu blbost. Budes branit i lidi, co podepsali smlouvu a za tyden byla akce 50000Kc dolu, kdyz importer moc dobre vedel, ze k tomu dojde? :roll:

Originalni a vkusne odliseni vidim v podobe decetnich bodykitu, ktere prodava treba Oriental Autoparts CZ.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 facelift 2010

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Psal jsem, že žalobní merit by sice faktickou šanci asi měl, ale samotný soudní proces je vzhledem k tomu, koho by bylo nutno žalovat, zejména v kontextu množství žalujících, nereálný. Nic to nemění na tom, že použití části bodykitu jako následné standarní výbavy je podvod. To nemá, ani principielně, nic společného ze změnami cen nebo záruční politkiky nebo jinou formou neustále se měnících bonifikací.
Už delší dobu mám pocti, že :hyu: se od své původní firemní filosofie odklání. Přestává to být korejská značka. Atributy jako maximální spolehlivost, která pramení z nejvyšší možné kvality výroby a co nejjednodušší a nejefektivnější konstrukce, mizí na oltáři poevropšťování. Sám si můžeš Harde porovnat nastavení podvozku Elantry a i30. Pro mě to je posun špatným směrem, já nechci krouhat zatáčky, já mám problémy se zády a potřebuju auto co nejpohodlnější. O designu se nemá smysl bavit, každému se líbí něco jiného a já vždy upřednostňoval technické vlastnosti před estetickými (i když fluidní design ve mě vyvolává vše, jen ne příjemné pocity). Zpočátku se mi ix35 strašně líbila, ale poslední dny moje nadšení z jejího designu rychle mizí.
Tenhle podvůdek na zákaznících byl pro mě pomyslnou poslední kapkou. Sice se kvůli tomu nestanu Škůdkařem, ale taky jsem skončil s automatickým výběrem auta jen z nabídky :hyu: . Otevírám svou mysl zbytku trhu, možná najdu značku, která mi bude ještě bližší než mi kdysi býval :hyu: .

P.S. A nebo se na všechny ty moderní konzervy vykašlu, vytáhnu z garáže stařičkou 105L a budu s ní jezdit dokud se nerozpadne :D/
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 25 bře 2010, 13:11, celkem upraveno 2 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“