Santa FE versus Land Rover Freelander

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

celru
Příspěvky: 4
Registrován: 24 led 2010, 09:18

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od celru »

Ja som nepovedal že SF je lepšie alebo horšie od Free. To závisí od toho čo od auta očakávaš. Taktiež je strašne dôležitý ten medzikus medzi volantom a predným sedadlom. Videl som machrov, ktorý vedeli v ľahšom teréne krásne zadrbať aj defíka alebo disco. Santa je podľa môjho názoru pohodlnejšie a priestranejšie ako free ,ale ten je zase o niečo vyšší takže nepadne tak rýchlo napr. v hlbšom snehu na brucho. A keď už sme pri tom poznám len 3 značky terénnych vozidiel s dajakou históriou a to LR, Jeep ,Toyota /LC/ a v tesnom závese ide Mercedes G- ktorý má v sériovke 3 uzávierky. Takže bavíme sa len o SUV alebo o naozajstných tereniakoch , ktoré sa vyškrabú aj na stenu ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Hardcam »

Seemann: ovsem nemam na Tebe, ty zrejme trpis nejakym Hyundai komplexem a tak je kazdy Tvuj prispevek plny zloby a pohradni...viz. v mem tematu "z blata do louze"...ty me vycitas, ze fanaticky trpim na Hyundai, kdyz ty sam neuznavas nic jinyho nez terenni krabice? Chapes, ze ja treba netouzim jezdit "vozem", kterej je davno za zenitem (4runner) a jediny co dokaze je projet bahnem?

Land Rover a Rover toho maj spolecnyho dost...napriklad jsou to obe anglicky znacky, obe zrovna netrpi spolehlivost a trpi dost uchylnymi designy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od black_sheep »

ja si hlavne rikam kdo s tim santa feckem nekdy pojedete nekde lesem? to ja od toho treba vubec neocekovam, co bych tam delal? akorat plasil zver, nicil cesty a znecistoval tam vzduch.. me staci, ze si santa fe nesedne na prdel ze snehu tady v liberci a okoli, ze se vyhrabe vsude po normalnich silnicich. v podstate na to dobre funguje i ta octavia 4x4, na tech par mesicu v roce... ale santa fe je precejen o kus dal a za stejny penize (ojetiny) dostanu vetsi, bezpecnejsi auto s vyssi svetlou vyskou... =D>
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Seemann »

Hard: Když tak koukám co máš v podpisu.... řídil jsi někdy něco jiného než Hyundai? Nejspíš ne, nebo jsi fotřík od rodiny, kterej jezdí 40 na padesátce. Za těch pár let co řidičák mám mi prošla rukama pěkná řádka aut skoro všech značek a mnoho typů a musím říct jediné - ikdyž Hyundai nejsou nějak zvlášť špatná auta, tak jsou to ty nejnudnější auta se kterejma jsem se setkal. Spousta automobilek má nějakou svojí devizu v čem jsou na špici, jen :hyu: dělá všechno na pěkných 70%. Snad jediný zajímavý auto (svýma jízdníma vlastnostma) byl ten skupáč. Bohužel to tak je. Pokud si to nechceš přiznat, je mi to úplně jedno. Vem si klidně auto na lízačku a jezdi si 3 roky "novým", ale já si nový auto nekoupim ze zásady, protože u aut dělám a vidím jak jsou dneska investice do materiálů a "poctivosti" při výrobě přiškrcený. No nebudu se dál rozepisovat, protože mám na programu lepší zábavu...

Ať vám to (i tobě Harde) jezdí jak má a ať jste spokojený - to vám přeju, ale chtělo by to trochu pokory a nadhledu při hodnocení konkurence :wink:
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od black_sheep »

Seemann píše:Hard: Když tak koukám co máš v podpisu.... řídil jsi někdy něco jiného než Hyundai? Nejspíš ne, nebo jsi fotřík od rodiny, kterej jezdí 40 na padesátce. Za těch pár let co řidičák mám mi prošla rukama pěkná řádka aut skoro všech značek a mnoho typů a musím říct jediné - ikdyž Hyundai nejsou nějak zvlášť špatná auta, tak jsou to ty nejnudnější auta se kterejma jsem se setkal. Spousta automobilek má nějakou svojí devizu v čem jsou na špici, jen :hyu: dělá všechno na pěkných 70%. Snad jediný zajímavý auto (svýma jízdníma vlastnostma) byl ten skupáč. Bohužel to tak je. Pokud si to nechceš přiznat, je mi to úplně jedno. Vem si klidně auto na lízačku a jezdi si 3 roky "novým", ale já si nový auto nekoupim ze zásady, protože u aut dělám a vidím jak jsou dneska investice do materiálů a "poctivosti" při výrobě přiškrcený. No nebudu se dál rozepisovat, protože mám na programu lepší zábavu...

Ať vám to (i tobě Harde) jezdí jak má a ať jste spokojený - to vám přeju, ale chtělo by to trochu pokory a nadhledu při hodnocení konkurence :wink:
1. delat to takhle vsici jako ty, tak kde se budou brat ty ojetiny, hmm? mel bys bejt tem, co kupujou novy a delaj nam ojetiny vdecny!!
2. nejsem nejaky extra pametnik, ale pamatuju si ze tohleto uz se rikalo pred 10 a vice lety, to o tech novych autech...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Hardcam »

Seemann: tak ted jsi me dostal...o to se musim podelit s nejmladsi dcerou (55 let) =D>
Za valky jsem ridil Aerovku a Forda T, pak jsem cekal pres 50 let az vznikne Hyundai a od ty doby jen Hyundai.
Ale abych nekecal, mam jeste Favorita - silnicni kolo a zena ma Esku, tu ridim, kdyz jedu pro pivo. Vsech 10 deti jsme vozili v kocarku Liberta, ten jsem ridil nescetnekrat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Seemann »

Hard: Evidentně nejsi schopnej racionálního dialogu....

Black: Vždycky tu budou firmy, který kupujou auta (ať už přímo pro firmu, nebo "jen" přes operativní leasingy - kde se jich na trh s ojetinami vysypává mnohem víc). Pro soukromou osobu je koupě nového auta nejhorší investice jakou může udělat. Ještě chápu když si důchodce koupí v 65-ti fóbyji a plánuje jí mít nadosmrti. Ale je to každého věc.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od black_sheep »

jasny no, uz vidim firemni coupecko, santa fe a spol... urcite jich jsou plny bazary :idea: sluzebni fabie me nechavaj vklidu...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Hardcam »

Seemann: s Tebou totiz racionalni dialog neni mozny...mel jsem a mam auta, ktera me bavi. Tobe prijde zabavne jezdit starou krabici po lese a dokazovat si tam, jak vyjedes kazdej kopecek, me zase bavi jezdit po silnici s autem, ktery se mi libi a prijemne se ridi a muzu se na nej spolehnout, ze me bez pripravy doveze v lete na dovolenou do Chorvatska. Mohl jsem si koupit jen par let staryho Baworaka 320d 110kW (posledni serie E46), ale jizda v nem me nebavi a predstava, ze takovy auto mam servisovat, me stestim nenaplnuje. A proto, abych byl in pred sousedama, ze mam pyco zadokolku a zapadni auto, to kupovat nebudu.
Ja chapu, ze uz jsi se ve svych 20ti letech jooooo neco aut naridil, ale pro radu si k Tobe stejne nepujdu...taky jsem ridil spoustu aut, ale nechapu, k cemu je tato informace dobra :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od black_sheep »

to taky nevim... jediny co vim ze tahle diskuze je uz naprosto bezpredmetna :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od miooo »

akosi sa nam stratila nitka debaty :mrgreen:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
dzordzi
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2010, 14:43

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od dzordzi »

A ja stále nevím čo si kúpiť za afto =D> .......
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Hardcam »

Santa Fe :mrgreen: :D =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Seemann »

dzordzi píše:A ja stále nevím čo si kúpiť za afto =D> .......
na co to chceš? na ježdění po našich rozbitých cestách a neztratit se na polní cestě a na sněhu? Vybodni se na SUV a vezmi Volvo XC70, nebo Subaru Forester - a máš auto co zvládne stejně jako SF a LR Freelander v terénu a bude mít mnohem lepší jízdní vlastnosti na silnici.


HARD: já jedu s Toyotou v létě na 3 týdny cestovat po Korsice :wink:
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od miooo »

Seemann píše:
dzordzi píše:A ja stále nevím čo si kúpiť za afto =D> .......
na co to chceš? na ježdění po našich rozbitých cestách a neztratit se na polní cestě a na sněhu? Vybodni se na SUV a vezmi Volvo XC70, nebo Subaru Forester - a máš auto co zvládne stejně jako SF a LR Freelander v terénu a bude mít mnohem lepší jízdní vlastnosti na silnici.


HARD: já jedu s Toyotou v létě na 3 týdny cestovat po Korsice :wink:

mam ale pocit ce tie auta su asi na inej cenovej hladine ako SF a LR...
ci nie :?: :?:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“