Mytí a autokosmetika

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

stana85
*
Příspěvky: 45
Registrován: 24 črc 2011, 21:47

Re: Mytí auta

Příspěvek od stana85 »

Ta myčka mě zajímá proto že tam chci v zimě jezdit. Když bude kolem nuly a bude břečka tak bude dobré to občas umýt. Přes léto si to umyju sám. A ještě jeden dotaz čím to myjete? Myslím jako jestli houbou nebo něčím speciálním. Silonová houba mi přijde dost drsná...
Reklama
 

Uživatelský avatar
kermin
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 říj 2010, 22:26
Bydliště: Na dohled od Plzně ...

Re: Mytí auta

Příspěvek od kermin »

Já to myju košťátkem a hadicí ....
Nyní Hyundai Tucson 1.6T-GDI 110kW 4x4
Dříve Hyundai i30 II, 1.6gdi 99kW
Dříve Hyundai i20 1.4 74kW
Nyní pracovní Kentoya TwinShot 48ccm
Dříve pracovní Škoda Felicia 1,3MPi 50kW
Dříve Škoda Fabia I 1.4MPI 44kW
Předtím Nissan Sunny 1.6i 56kW
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí auta

Příspěvek od Mexican »

poradim jednu vec.. kupte si v tescu ich WAPku.. 1350ku.. mame ju rok a neviem si ju vynachvalit. Predrazeny karcher, ktory v porovnatelmom vykone stoji 3x tolko je skoda penazi (na domace pouzitie)
splachnut to mozte tymto, nasledne vedro samponovej vody a metlickou, znova splachnut.. fertig. najpracnejsie je to pripravit (predlzovacka, hadica, zmontovat - to zaberie asi 10 minut.. samotne umytie asi 15.. rozobratie asi 5-10. tak si to zratajte, ja som si povedal ze uz inak auto umyvat nebudem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Mytí auta

Příspěvek od Had21 »

Kto má možnosť umyť auto ručne (hadica+portviš (neviem ako ináč sa to volá/metlička?)) tak nemá čo riešiť. Spláchnem prach, umývam pod stále tečúcou vodou, nakoniec utriem jelenicou a jak nové. Corsu tak umývam odjakživa a doteraz vyzerá super. Špongiu nepoužívam, portviš mi príde lepší. A umávarky - no neviem, kedysi som Corsou chodieval na OMV - hlavne v zime, ale už tam nechodím. Nevravím že to muselo byť z toho, ale 3x mi prasklo čelné sklo ale odkedy tam nechodím, tak nepraská ... ťuk-ťuk! A provokovať to nechcem. Ručné umývanie je pre mňa relax.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Mytí auta

Příspěvek od caruser »

Nie každá umývarka zanechá na laku vozidla škrabance. Doteraz som umýval auto ručne, ale už ho budem dávať do umyvárky, ktorá je k laku šetrná rovnako ako ručné umývanie.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí auta

Příspěvek od FISHkaa »

asi myslíš ty myčky s filcovými trásněmi. Souhlasím, ale já budu mít auto ručně, resp ho nechávat umýt.
Jednak když najdeš na netu správné slevy to vyjde skoro za stejné peníze.
A hlavně máš jistotu, že se ti někde něco neškrábne díky bordelu ve válcích (na přechozím autě mi myčka škrábla i sklo ve vnějším zrcátku!)
:wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Mytí auta

Příspěvek od jirikstbk »

caruser píše:Nie každá umývarka zanechá na laku vozidla škrabance. Doteraz som umýval auto ručne, ale už ho budem dávať do umyvárky, ktorá je k laku šetrná rovnako ako ručné umývanie.
Nejde přímo o škrábance. Podívej se na lak auta, které je často v myčce v ostrém slunci. Uvidíš samé drobné rýhy, jak by to někdo vzal hodně jemnou drátěnkou. Nevím jak to lépe popsat. Prostě ten lak není celistvý.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí auta

Příspěvek od FISHkaa »

tohle je u klasických myček, ale když projedeš těmi filcovými, tak se totok nestane... 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od amaize »

pro stana85 : souhlasím tady s těma co tě poslali hledat a pročítat , témat na toto je zde dost

a pro ostatní sloučil jsem to s autokosmetikou, a právě proto , že tam byly 4 příspěvky a od 25.3.2010 to bylo mrtvé

příští týden to promažu
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od sand0kan »

Podařilo se mi do bočních plastových částí v kufru, udělat dost viditelné rýhy, cca 20cm. Nevíte jak to spravit nebo zamaskovat? Korekční tužka, brusná pasta, ... ? Nemám s tím žádné zkušenosti.
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od jirikstbk »

Řekl bych, že nedá. Mám stejný problém. "Vyřešil" jsem ho tím, že jsem odškrábl šponu, která tam byla podél šrámu a plasty v kufru přestříkl sprayem na plasty a rozetřel ho. Šrám sice zůstal, ale už tak nerazí do očí.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od isquash »

Na škrábace v plastu se používá zapalovač. Zapálíš a pomalu se s plamenem přibližuješ k tomu vrypu v plastu. Vlivem tepla se ten vryp slije s okolním plastem. Samozřejmě nesmíš moc blízklo, abys ten plast neroztavil. :-) Za času Fábie jsem takto opravoval škrábance na dvířkách schránky před spolujezdcem.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od matysekul »

Tohle bych radši vyzkoušel na hůř viditelném místě.U mně to totiž nefunguje.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od lada 71 »

Tak jsem minulý týden prvně prohnal auto myčkou. Před tím jsem si s tím vždy jednou za čas hrál ručně, ale teď se mi nějak nechtělo ráchat se ve studené vodě, auto jsem měl docela zaprasené a hlavně, byl jsem línej a nechal jsem se zlákat na fungl nágl nově otevřenou průtahovou myčku, u čerpačky Tesco v Praze Letňanech. Přijížděl jsem tam s nedůvěrou a šel jsem se nejdřív ptát obsluhy, jak moc je myčka nová a šetrná k autu. Je otevřená asi tak 1 měsíc, kartáče jsou vážně nové a maník mi i ukazoval ty gumičky, co jsou na kartáčích. Nevím, jak jsou řešeny jiné, starší myčky, ale tento materiál na kartáčích je skutečně jemný a pružný, tak že laku by to nemělo ublížit. Je tam obsluha, která před vjetím auta, auto předmyje wapkou a pokud si řidič sám nesundá anténu, tak se ho ptají, jestli jí chce od nich sundat. Pokud řidič odmítne sundání antény, tak při ukončení mycího procesu obsluha "údajně" vyzuelně zkontroluje, jestli nedošlo k ulomení a následnému namotání antény na kartáče a pokud je vše O.K., tak teprve potom pouštějí na mytí další auto. Jestli to tak skutečně dělají a jen mne nelakoval, nedokážu posoudit, ale působily na mne skutečně velmi solidně a zodpovědně. Mají tam v současné době zaváděcí ceny a mě kompletní umytí s aktivní pěnou, nějakým voskem a vysušením, stálo 60,- kč. Nejdražší program se vším všudy, včetně mytí podvozku vozu, stojí nějakých 80, nebo 90,- kč. Auto vyjelo čisté, ale ruční mytí je samozřejmě dokonalejší. Na pár místech, v různých záhybech, tam nějaká šmouha zůstala, ale byli to skutečně jen detaily, které byli viditelné jen při důkladnějším "oblejzání a kontrole" auta. Za mě tedy zatím s touto myčkou a s kvalitou umytí spokojenost.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Stephano35
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 dub 2018, 13:13

Re: Mytí a autokosmetika

Příspěvek od Stephano35 »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s koreční tužkou přímo barvou vašeho auta?
https://www.autolaky-eshop.com/korekcni ... ay_z38648/
tady jsem našel barvu Micron Grey pro moje auto, bohužel mám u dveří menší škrábance a dost me to vadí. Kdysi jsem měl něco podobného na černé auto ale nebyla to barva přímo stejnej odstín.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, barva: Micron Grey, výbava: BoC (Trikolor komfort) (2018-)
Hyundai Coupe 2003 (2009-2017)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“