ALU 15" na Lantře ?????

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Karlos

Příspěvek od Karlos »

Mám ten samý rozměr jako zaludnikrs, tedy 205/45 na 16x7". Jízda je sice trochu tvrdší oproti 14", ale jen nepatrně (čekal jsem, že to bude horší), zato ale auto lépe drží stopu.
Reklama
 

honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Bruno píše:Chlapi, nerad bych aby tento můj příspěvek byl označován jako moralizování a pod. Mrzí mě, že když už někdo na příspěvek, či dotaz odpoví fundovaně a vyčerpávajícím způsobem, v souladu s předpisy atd., tak to někdo druhý okamžitě smete jako blbost a hned dává najevo, že on se tím řídit nehodlá. Je to škoda zejména proto, že ten kdo původně odpovídal měl dobrý úmysl a plnou pravdu a ten, či ti druzí mu to shodili.Ti méně znalí se toho hned chytnou a řídí se tím názorem jako evangeliem, však když to tak má XY, tak to můžu mít klidně i já.Ono ty předpisy nejsou pro kočku, to poznáte, až se dostanete do problému, třeba do té havárky.Ale samozřejmě je demokracie, tak si to řešte jak sami uznáte za vhodné, odpovědnost však zůstává na vás.Já osobně si velmi vážím těch, jejichž příspěvky jsou opravdu na úrovni a jejichž rady mohou ostatním pomoci ve správné orientaci v problému.
Souhlasim stebou ono se to pak promitne až se stane nějaka bouračka a pojištovna mu řekne že na autě neměl schvaleny rozměr a da mu velky kulovy ale na to musi přijit každej sam.Stači jed do A nebo D a policajtum se nebude něco zdat a maš smulu.Kdo chce kam pomožme mu tam :lol:
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Bruno, Zdenek psal, ze na 1.8 a 2.0 jsou povoleny 15ky...tak jsem odpovedel, ze ja je zrejme povoleny nemam (posledni model), nicemene je tam mam a co se technicky tyce, tak neni nejmensi problem..rezervu mam 14ku a je stejne vysoka, volant nikam nezataci a nevidim duvod, proc by mely byt problemy pri nehode...zrejme to tady kazdy vidime jinak, kdyz spousta z nas nema seriovy nebo povoleny rozmery...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Tak to se snad o svých kolech radši ani zmiňovat nebudu :-)
Stejně už každej ví že tam mám 17*8" a gumy vepředu 215/40 a vzadu 235/40 a je to velká pohoda :-)
No a už sem na nich i boural a policajti byly v klidu: "To je sporťák no, to se nedivim, že tam máte takový salámy" :-)
Spíš se bojte pojišťovny :-(
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Dastin

Příspěvek od Dastin »

mackoj píše:Asi mám na tom něco předku jinak, protože pokud postavím gumu 15" /60 ke kolu tak mi sedí přesně v lemu a nedám tam ani cigaretový papírek a nechce se mi moc věřit tomu, že až se to celé o palec zvedne nahoru tak to bude to pravé ořechové, ty disky jsou teď obuty na 65tkách a už se nevejdou pod lem , tak pořád nevim
Myslíte, že stačí nechat vytočit ty vložky ze silonu???
No ty vložky co myslíš jsou podložky které ti středí liťák tak by bylo lepší je tam dát a jsou tenké a kuželové a pochybuju že ti je někdo udělá, podle mě jsou odlévané a stojí tak 120kč za kus, zítra to budu vědět přesně tak dám potom vědět. Ať se ti to podaří.Přeju hodně štěstí. :D
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Hardcam píše:Bruno, Zdenek psal, ze na 1.8 a 2.0 jsou povoleny 15ky...tak jsem odpovedel, ze ja je zrejme povoleny nemam (posledni model), nicemene je tam mam a co se technicky tyce, tak neni nejmensi problem..rezervu mam 14ku a je stejne vysoka, volant nikam nezataci a nevidim duvod, proc by mely byt problemy pri nehode...zrejme to tady kazdy vidime jinak, kdyz spousta z nas nema seriovy nebo povoleny rozmery...
15" tam asi mužeš mit stači se pro jistotu zeptat v Hyundai přece nebudou psát do techničaku všechny rozměry ktery tam jdou.Ja tam chci dat 195/50/15 ale asi by tam měli byt 195/55/15. No ale nevim to jistě.Mě už z technicky vyhodili kvuli gumam neměl jsem tam rozměr ktery je zapsan TP ale to bylo ny P605.Raděj tam dam co tam muže opravdu byt pak až se něco stane a někdo bude prudit bude pozdě.Nestoji mě to za to a kor v dnešni době.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
mackoj

Příspěvek od mackoj »

zkoušeli jste někdo vyžadovat schválení jiného než zapsaného rozměru kol??? a pokud ano , JAK NA TO??? je pravda, že taková nehoda neni to nejlepší a pojišťovna se dnes otočí uplně na všem a podle přísloví - zabiješ šaška - zaplatíš cirkus , se mi dopadnout nechce :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Honzik: 55ky by mi vcelku taky vyhovovaly..ale zitra mi prijdou novy gumy a opet 195/50/15, pac tak levny a fungl se nedaly odmitnout...nejaky certifikaty se daj stahnout na netu, ale samozrejme se na to pak nesmi prijit:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Hardcam píše:Honzik: 55ky by mi vcelku taky vyhovovaly..ale zitra mi prijdou novy gumy a opet 195/50/15, pac tak levny a fungl se nedaly odmitnout...nejaky certifikaty se daj stahnout na netu, ale samozrejme se na to pak nesmi prijit:)
Jo je to zajimavy ale ty 55 jso draši než 50.
Uvidim zajdu u nas do Hyundie a snad mi řeknou co a jak.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

honzik píše:
Hardcam píše:Honzik: 55ky by mi vcelku taky vyhovovaly..ale zitra mi prijdou novy gumy a opet 195/50/15, pac tak levny a fungl se nedaly odmitnout...nejaky certifikaty se daj stahnout na netu, ale samozrejme se na to pak nesmi prijit:)
Jo je to zajimavy ale ty 55 jso draši než 50.
Uvidim zajdu u nas do Hyundie a snad mi řeknou co a jak.
Je to jasný proč 55 je dražší, tenhle obvod kola není obvyklej
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

na precchozim aute jsem mel mit 185/55/15, taky atyp...takze 50 je kupodivu levnejsi..ale u beznych rozmeru je tomu naopak,vyssi profil=mensi cena...teda vetsinou no...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Zdeněk Dostál píše:
mackoj píše:Asi mám na tom něco předku jinak, protože pokud postavím gumu 15" /60 ke kolu tak mi sedí přesně v lemu a nedám tam ani cigaretový papírek a nechce se mi moc věřit tomu, že až se to celé o palec zvedne nahoru tak to bude to pravé ořechové, ty disky jsou teď obuty na 65tkách a už se nevejdou pod lem , tak pořád nevim
Myslíte, že stačí nechat vytočit ty vložky ze silonu???
No ty vložky co myslíš jsou podložky které ti středí liťák tak by bylo lepší je tam dát a jsou tenké a kuželové a pochybuju že ti je někdo udělá, podle mě jsou odlévané a stojí tak 120kč za kus, zítra to budu vědět přesně tak dám potom vědět. Ať se ti to podaří.Přeju hodně štěstí. :D
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG[/quo
tak ta cena je 80kč za kus teda u nás na moravě v Uherském Brodě. :D
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

pro Zdeněk Dostal
Ty podložky maj kde u vas v Uherskym Brodě?Co jsem se ptal po servisech a prodejcich alu kol tak pry každy vyrobce ma své podložky.Ja si je necham stočit ze silonu pry se to tak děla.Jestli je u vas maj a je to rozměr 67,1 na 70,4 tak bych je koupil pokud by to nějak šlo domluvit stebou. :wink:
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

mackoj píše: Myslíte, že stačí nechat vytočit ty vložky ze silonu???
Ahoj já mám na Sonatě kola AEZ a ta středící vložka je taky vyrobená z nějakého plastu, tak si myslím, že by ten silon měl stačit. Faktem je, že jednou jsem je při výměně ze zimních plecháčů zpět na letní zapomněl dát a zdálo se mi, že to není ono - mini vibrace do volantu, ale mohl to být taky jen subjektivní dojem.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Dastin

Příspěvek od Dastin »

honzik píše:pro Zdeněk Dostal
Ty podložky maj kde u vas v Uherskym Brodě?Co jsem se ptal po servisech a prodejcich alu kol tak pry každy vyrobce ma své podložky.Ja si je necham stočit ze silonu pry se to tak děla.Jestli je u vas maj a je to rozměr 67,1 na 70,4 tak bych je koupil pokud by to nějak šlo domluvit stebou. :wink:
tak ty rozměry neznám ale pokusím se je zjistit a pokud by to byly ony tak není takový problém ti je poslat na tvou adresu. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“