Výmena rozvodov

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od Hardcam »

Bezna praxe, byl totiz drazsi...ale aspon muzes byt rad, zes mu neskocil na spek.

ja mam 1.1 s retezem, hec :mrgreen:
Přílohy
retez.JPG
retez.JPG (45.86 KiB) Zobrazeno 3123 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od Janjan »

:D :D :D
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od XMira »

Hardcam: To jsi špatně pochopil. Nemáš motor s řetezem, ale motor z řeťízkáče! :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam poradnej retez na kazdym valci a vy dva tomu prd rozumite...rikali to v bazaru, tak jsem to koupil. Vedle stal ten samej za min korun, tak je jasny, ze jsem vzal toho vylepsenyho :mrgreen: :lol: :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od XMira »

=D> =D> A dobře jsi udělal. Líp než bazarník ti těžko někdo poradí. Voni toho v těch autosalónech moc nakecaj :lol: :lol: :lol:
Navíc až se motor po tisíci bambiliónech kilometrů rozsype, můžeš pokárat bazarníka řemdichem vyrobeným z těch pístů :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) XMira dne 29 dub 2010, 13:35, celkem upraveno 1 x.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od Hardcam »

Remdich slysim poprve, my jsme tomu v Dejepisu asi rikali jinak :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od XMira »

No jestli byl váš dějepisář major, možná tomo říkal "ľahký guľomet" :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od aldakutil »

Mám dotaz na někoho, kdo u toho byl, nebo si dělal výměnu sám (třeba s automechanikem). Nedávno jsem podstoupil výměnu rozvodů za 4400. Autobalvín Brno. Musím uznat, že jsem spokojenej. Ochota, rychlost, dobrá cena. Akorát mne zarazilo, když mi přejímací technik naznačil předběžnou cenu na 7000,- s tím, že je možný, že se bude měnit i vodní čerpadlo. Já obeznámen s nákresy na netu tvrdil, že vodní čerpadlo u typu 1,3 není v rozvodovým okruhu. Myslím, že je hnáno drážkovaným řemenem zvlášť (tuším že společně s alternátorem). Při přejímce mi bylo řečeno, že vodní čerpadlo je OK (mám malej nájezd km). Pokud by bylo v.č. mimo, tak je to pro rozvody plus, v případě zadření nehrozí destrukce ventilů vlivem přetržení, nebo přeskočení rozvodového řemenu. Tak si říkám kdo měl pravdu ? Taky jde o to, zbytečně nenatahovat zákazníky, kteří neznalí věci se vším souhlasí a servis udělá (vymění ) vše na čem může vydělat. Jednoduchá otázka zní ? Kolik kol je v okruhu rozvodového řemene. 3 ?

Takže se ptám, pokud to někdo dělal osobně, jak to tam ve skutečnosti je. Díky za odpověď.
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od aldakutil »

Tak jsem se dnes kouknul pod kapotu a srovnal si to z obrázkem. Podle mne je jeden řemenový převod (ten blíže motoru) kombinace : Alternátor, výstup z klikové hřídele a vodní pumpa. Druhý převod je (dál od motoru) pohon hydraulického čerpadla posilovače řízení a někteří mají na druhém konci pohon klimatizace. Takto nějak to vidím já.
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
akenos
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2011, 15:57

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od akenos »

zdravím všechny ... poridil jsem si ojetinu getze 1.3 60kw a rad bych se zeptal, jestli byste mi nedoporucili ozkouseny servis na ostravsku ci opavsku .. popripade novojicinsku. Pobyval jsem v jinem kraji a tady to nemam prozkoumano, uvitam jakekoliv doporuceni. Jen bych uvedl, ze na aute jsou treba vymenit rozvody. Najeto lehce pres 100 tisic a 8 let stari je uz vazne dost. Auto ma novou technickou, tak doufam, ze nic jineho nebude treba menit.
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od alvin »

možno smiešna otázka,ale mám skusenosti s týmto len s vozmi GM:mení sa pri výmene rozvodov aj vodná pumpa ?je poháňaná rozvoďákom,priznám sa som lenivý to niekde hľadať v nákresoch na NETe. Mám 1,1 i/2004 naj. 68 000,servisovaný u predajcu a zároveň autorizovanej opravovni,ale nemám istotu či bol menený,tak ho pri ďalšej serviske asi nechám vymeniť,pre istotu a ešte by som sa rovno dovolil tu opýtať,aký je výmenny interval klinovych remeňov,fakt záznamy zo servisiek sú strohé,neviem presne,čo už bolo menené a čo nie,ja som auto prebral späť po 6 rokoch len pred 2 mesiacmi
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od enjoy »

V servisni knizce mas napsane,co se pri kolika kilometrech bude menit...staci si to najit.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena rozvodov

Příspěvek od alvin »

len či sa aj v servisoch riadia podľa toho :P :P :P ,ja teraz nesledujem,čo kde je písane,ale kto má ake skusenosti :hyu: :D
P.S čitať papiere viem aj ja,ale mňa zaujíma fundovyný názor skúsenejších ľusí,napr mal som matízka,6 rokov 56 000 km,takže výmena rozvodov by možno bola počkala možno minimálne rok,ale nakoľko to bo voz čo vyše polroka stál,odborník mi poradil vymeniť ,pre istotu,tak dal som na jeho radu,závisí aj na tom ako sa voz používa gumové komponenty skôr odídu na voze čo dhlšie stoji,než na takomčo sa denne používa hoc na krátke trasy
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“