Problém EPS - posilovač řízení

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od mirpie »

na Fabii 1.4MPI identický problém, tedy má stejné příznaky a může za to vadné čidlo natočení volantové tyče, případně v háji motorek co s tou tyčí točí, je-li to čistě elektroniký, pak je ještě elektrohydaulický, což funguje stejně jak čistá hydraulika, jen s čerpadlem točí elektromotor, ale opět na základě čidla polohy volantové tyče. Máte elektricky poháněný posilovače. Supr dokud to jede, nezatěžuje to motor jako klasická hydraulika která zvyšuje spotřebu, ale zas když se vám to pokazí.....No zkusil bych to čidlo polohy volantové tyče, nejdřív, pak bych postupoval dál.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od geronimo_cz »

tak uz sem si ho prevzal.. presna cena 3644,- (1580,- za praci) .. jinac se jim nelibilo zapojeni autoradia a dodelavany osvetleni ;oP .. a cim me dostali uplne nejvic.. ze prej v pojistkovy skrince co je u motoru chybela jedna 10A pojistka (za kterou si rekli 20,-, a v obchode stoji 1-2,- :mrgreen: ).. tak sem jim rek, ze tam musela chybet od zacatku, protoze tam ja sem nikdy nelez.. takze doporucuju zkontrolovat, jestli vam tam taky nechybi :mrgreen:
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Mexican »

geronimo_cz píše:tak uz sem si ho prevzal.. presna cena 3644,- (1580,- za praci) .. jinac se jim nelibilo zapojeni autoradia a dodelavany osvetleni ;oP .. a cim me dostali uplne nejvic.. ze prej v pojistkovy skrince co je u motoru chybela jedna 10A pojistka (za kterou si rekli 20,-, a v obchode stoji 1-2,- :mrgreen: ).. tak sem jim rek, ze tam musela chybet od zacatku, protoze tam ja sem nikdy nelez.. takze doporucuju zkontrolovat, jestli vam tam taky nechybi :mrgreen:
v poistkovej skrinke chyba poistka pre DRL (denne svietenie), to som si vsimol minule tiez
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od geronimo_cz »

no ja nekoukal, kterou tam dal.. kazdopadne si myslim, ze dyby tam nejaka chybela, tak by se na to za ty tri roky asi prislo, ze neco nefunguje.. ale tak kvuli 20,- se hadat nebudu ;oD spis me to rozesmalo, ze si myslej, ze vyndal pojistku a nevratil ji tam.. :mrgreen:
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
lukulus
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2010, 14:04

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od lukulus »

mirpie píše:na Fabii 1.4MPI identický problém, tedy má stejné příznaky a může za to vadné čidlo natočení volantové tyče, případně v háji motorek co s tou tyčí točí, je-li to čistě elektroniký, pak je ještě elektrohydaulický, což funguje stejně jak čistá hydraulika, jen s čerpadlem točí elektromotor, ale opět na základě čidla polohy volantové tyče. Máte elektricky poháněný posilovače. Supr dokud to jede, nezatěžuje to motor jako klasická hydraulika která zvyšuje spotřebu, ale zas když se vám to pokazí.....No zkusil bych to čidlo polohy volantové tyče, nejdřív, pak bych postupoval dál.

No konečne někdo kdo tomu rozumí, i v servisech mi pořád říkali jo to je servo to se musi vyměnit. Nedávno se mi to servo vyplo když jsem stál na křizovatce, jen tak z ničeho nic. Tak jsem začal pátrat co se vlastne při tom točení odehrává a Vy jste mi to potvrdil. To čidlo jsem podezříval hned po tom, co se mi to stalo. Teď když vím že se to čidlo kazí tak už není jiné volby než ho nějak zkusit rozchodit.

Děkuji mnohokrát.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od mirpie »

no čidlo moc opravovat nejde, bud má jen někde nalomenej kabel nebo vadnej kontakt na konektoru, nebo vyměnit celý čidlo. Netvrdím, že za problémy stojí ono čidlo, ale je to vysoce pravděpodobné, navíc, začal bych od nejlevnějšího. Hned měnit komplet servo je taktika servisů si namastit kapsy, tedy některých.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od geronimo_cz »

nejjednodussi je asi nechat si to dat na diagnostiku.. me udelali za necelejch 500 a pak sme resili jak budem postupovat dal..
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
mosoj
*
Příspěvky: 10
Registrován: 02 črc 2010, 21:46

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od mosoj »

Mám Accenta teprve dva měsíce. Ve volantu jsou cítit i při stání vibrace od posilovače ( i když se nezatáčí). Při jízdě jsou větší.
Při delší cestě od toho brní ruce. Máte to také tak. Před tím jsem měl Daewo, sice nemělo EPS ( mělo hydrauliku) ale volant naprosto klidný.
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Hmm, zajímavé...mně to teda nedělá :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Vilda »

Taky mám servo zatím v klidu .... i když jednou při jízdě po dálnici, jsem měl pocit, jako když posilovač na chvilku vypnul .. :? ale od tý doby jsem to už nezaregistroval ... a možná, že se mi to jen zdálo .. [-o<
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
mosoj
*
Příspěvky: 10
Registrován: 02 črc 2010, 21:46

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od mosoj »

Tak mně to nedalo a zastavil jsem u jednoho Accenta kterého majitel zrovna opečovával. Byl to CRDI a byl tři roky starý.
Slušně jsem se ho zeptal jestli má při chodu motoru vibrace volantu. Sebejistě tvrdil že ne. Ochotně motor nastartoval
a prý abych si to zkusil. Sáhl jsem na volant a okamžitě mně drnčely i zuby. To co mám já vůbec nic není. Takovéto auto bych nemohl používat. To si svých rukou vážím více. Vypadá to že jsem Accenta přecenil. Uvidím čeho se ještě dočkám.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od 69pavel »

tak jsem to byl pro jistotu skusit na svym CRDi a pri nastartovanym motoru na volnobeh zatim klid, byl jsem u znameho taktez CRDi(2007) a tez mu vibroval volant pri volnobehu, v servisu :hyu: mu rekli ze je vse v poradku,na diagnostice nic nenasli a ze vse funguje jak ma.
porad mu to nedalo,tak sel do znameho co ma servis,pro jistotu znovu dukladna komplet kontrola vc. ulozeni motoru(silentbloky-jeden byl castecne odlepeny-vymena)
vymena vzduch.filtru-hrube znecisteny(i kdyz dle pravidelnych servis. kontrol jeste mel cas)po vymene vibrace castecne ustaly ale sem tam se mu jeste jeste objevily tak nakonec si jeste pohrali s otackama motoru(uprava SW),kdy je trochu zvedli a vibrace prestaly.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od zulyk »

nestretol sa nikto s problemom, ze sa pri nerovnostiach ozyvaju take hrkotave zvuky z toho posilovaca alebo z jeho blizkeho okolia?
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od adam221 »

Ano stretol... Je to taky zvuk ako keby tam nieco niekde cinkalo a robi to len obcas...
V mojom pripade nedosli na to presne kde je chyba v serve, ale vymenili celu volantovu tyc aj zo servom a bol klud...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od zulyk »

ano presne, take cinkanie, takze to robi to servo, len mne to uz robi stale, pri kazdej mensej nerovnosti to cinka, dost neprijemne, inac by bol v aute klud

vravis, ze to cele vymenili, tak to asik zajdem do servisu, som zvedavy, co na to povedia

dikes
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“