lozisko - pomoc

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Rumcajs
Příspěvky: 5
Registrován: 02 lis 2009, 19:18
Bydliště: Ostrava

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od Rumcajs »

Lidi zitra jdu měnit Ložiška na předních kolech tak vám řeknu jak sem dopadl a kolik to stálo a jaké značky je budu mít. sam sem zvědav kolik to bude.
Hyundai Lantra 1.6,16V,84KW. R.v. 2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od mirpie »

4ku dáš za ložiska, pokud za něco budou stát a litr za práci....a 600 za geometrii, i když Ostrava by mohla být levnější kraj.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od zdenek76 »

hlavně si pohlídej, jakou značku ložisek tam nacpou, aby to nebyly z Polska dotažený JC apod.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Rumcajs
Příspěvky: 5
Registrován: 02 lis 2009, 19:18
Bydliště: Ostrava

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od Rumcajs »

Takže Ložisko vyměněné bylo špatné to Levé přední druhé bylo dobré. Za ložisko sem dal 2 200 Kč a značka SKF a práce 800Kč tak sem za vše nechal 3 000Kč ale špapeto je to paráda. Jo a ještě sem vyměnil olej.
Hyundai Lantra 1.6,16V,84KW. R.v. 2000
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od zdenek76 »

cena ložiska žádná sláva, ale nenaděláš nic. Až budeš měnit druhý, ozvi se, mám SKF za 1.700
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od Aleš »

zdenek76 píše:cena ložiska žádná sláva, ale nenaděláš nic. Až budeš měnit druhý, ozvi se, mám SKF za 1.700
jj, ten pán má recht, můžu jen doporučit :wink:
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Rumcajs
Příspěvky: 5
Registrován: 02 lis 2009, 19:18
Bydliště: Ostrava

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od Rumcajs »

ok beru na vědomý :wink:
Hyundai Lantra 1.6,16V,84KW. R.v. 2000
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od autopb »

Limitz píše:jc rozhodně nebrat, zadní ložisko vydrželo cca 5000km :roll:

stačilo se ozvat ložisko by se vzalo na reklamaci 8)
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od autopb »

JardaH píše:koukam ze ty ceny jsou z autopb....ta nahrada japan je od firmy JC (čína jako prase). S touhle firmou zkušenost už mám, kotouče JC byly na autě 2 dny. Takže nebrat. Buď kanaco nebo skf

stačilo se ozvat kotouče by se zaslaly na reklamaci pokud po 2 dnech začaly házet byla chyba již ve výrobě.
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od Jam »

Já se vám ozval s tím, že mi fungl nový zapalovací kabely pálí hůř než 10 let starý. A vy jste mě odpověděli, tže bez problémů vyměníte, ale že chcete potvrzení o odborné montáži. Sice umím servisovat auta líp než 90% automechaniků z autorizáků, ale nevyreklamuju u vás ani prd. Kdybych měl peníze na to, abych si nechával měnit ZAPALOVACÍ KABELY v servisu, tak si nekupuju JC. Mám sice VŠ titul z elektrotechniky, ale holt nemám papír z učňáku na montování zapalovacích kabelů.

A ještě něco, když si koupím takovýdle slavný ložisko, ono se rozsype, tak ho mám vydělat (pár hodin práce) pak ho poslat za 70 kč, měsíc čekat bez auta a pak se dozvědět že to bylo montáží a nedostanu prd?
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od autopb »

Jam píše:Já se vám ozval s tím, že mi fungl nový zapalovací kabely pálí hůř než 10 let starý. A vy jste mě odpověděli, tže bez problémů vyměníte, ale že chcete potvrzení o odborné montáži. Sice umím servisovat auta líp než 90% automechaniků z autorizáků, ale nevyreklamuju u vás ani prd. Kdybych měl peníze na to, abych si nechával měnit ZAPALOVACÍ KABELY v servisu, tak si nekupuju JC. Mám sice VŠ titul z elektrotechniky, ale holt nemám papír z učňáku na montování zapalovacích kabelů.

bohužel pro to abych mohl reklamaci poslat dál k dodavateli je třeba toto potvrzení o odborné montáži ,protože ani já ani nikdo jiný nemůže ručit za šikovnost zákazníka,proto se to dokládá tímto dokladem a není to jen u nás,bohužel nevymysleli jsme si to a abych řekl v 80% reklamcí je chyba při montáži nebo neodborne manipulaci.Na skutečnost že zboží je určeno k odborné montáži je zákazník upozorněn na danovem dokladu či faktuře.
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od autopb »

Jam píše:Já se vám ozval s tím, že mi fungl nový zapalovací kabely pálí hůř než 10 let starý. A vy jste mě odpověděli, tže bez problémů vyměníte, ale že chcete potvrzení o odborné montáži. Sice umím servisovat auta líp než 90% automechaniků z autorizáků, ale nevyreklamuju u vás ani prd. Kdybych měl peníze na to, abych si nechával měnit ZAPALOVACÍ KABELY v servisu, tak si nekupuju JC. Mám sice VŠ titul z elektrotechniky, ale holt nemám papír z učňáku na montování zapalovacích kabelů.

A ještě něco, když si koupím takovýdle slavný ložisko, ono se rozsype, tak ho mám vydělat (pár hodin práce) pak ho poslat za 70 kč, měsíc čekat bez auta a pak se dozvědět že to bylo montáží a nedostanu prd?
je to jednoduche každemu nabídneme jestli chce kvalitní ložisko či obyčejné,necháváme na zákazníkovi jak se rozhodne,samozřejmě může odejít jak kvalitní tak i obyčejné ložisko v množství ve kterém se ložiska vyrábí se stane ,že se nejaké nepovede.Postup je jednoduchý pokud Vám ložisko odejde stačí zavolat jaký je problem,zašleme Vám nove před tím nežli auto rozeberete,ložisko nove se sice musí napřed zaplatit .stare zašlete zpět do měsíce je vyřešená reklamace s protokolem a výsledkem závady,v případě že jde o vadu výrobku peníze jsou Vám zaslány s tím že těch cca 70,- kč za dopravne je Vám uhrazeno.
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od Jam »

No jak já se dneska rozjel, mě totiž nasrali i jinde. Chápu, že se tímhle musíte bránit, např, kdyby tam ty ložiska někdo namlátil kladivem přes vnitřní kroužky, ale u zapalovacích kabelů prostě není co pos.at, ledaže vych je někde střihnul, což stejně na první pohled poznáte. No co bylo to bylo, nakupovat u vás asi ještě budu, ale vytočili jste mě tehdá fest.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
v.Parnik6045
*
Příspěvky: 77
Registrován: 10 pro 2006, 19:08
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od v.Parnik6045 »

Měnil jsem ložiska v sobotu,značka FAG,cena 1.170 za kus.Zatím spokojenost,uvidíme,co vydrží :-k
Hyundai Lantra combi 1.9D / 1998
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: lozisko - pomoc

Příspěvek od black_sheep »

ac jsem se toho neucastnil, tak se k tomu vyjadrim.

nejdriv se vyjadrim k puvodnimu tematu:

JCcka jsem objednal - zadni lozisko a drzi uz dva roky na coupecku (nevim ted kolik desitek tisic km). byl to pokus co to vydrzi, zrovna tenkrat nebylo moc penez tak jsem koupil jediny neznackovy dil a zkusenost fakt dobra - snad to nezakriknu a nepujde do pul roku pryc. je to kus od kusu asi. :-)

co se tech reklamaci tyce, tak muzu srovnavat protoze zapalovaci kabely na scoupe jsem sehnal asi az paty funkcni. vsude nebyl problem s reklamaci bez jedineho dokladu, mimo toho o koupi. dve sady jsem si teda nechal ale pripadne by to vzali zpatky, nicmene byli funkcni (vyhrali to nakonec originalni)...

chapu ale ze mate nake dodavatele, co to vyzaduji, ale tohle by chtelo osetrit. treba u loziska, naprosto v poradku - tam se toho da zkazit dost, ale zapalovaci kabely si bez potizi vymeni na 90% aut i uplny laik, vazne nema co zkazit. navic poskozeni by bylo okamzite videt, uz treba jen tim, ze budou opalene kontakty (v pripade spatneho zastrceni kabelu; ale za to take nemusi moct mechanik) nebo prehnuty, spaleny kabel.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“