Problém s oknami

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Hardcam »

Proti tomu nic nemam, pokud to neni ve forme stiznosti, coz je zde obvykle.
Nema to tohle, Fabie to ma, takze tohle je smejd...Fabie nemela miliardu jinejch veci, ktery tehdejsi auta meli ve standardu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém s oknami

Příspěvek od vena.m »

Nojo...někoho těch pár věcí co se na autě nepovedlo nebo má s ním nějaké problémy dokáže naštvat....na druhou stranu to chápu...když už za to někdo dá třeba 400tis 8-[
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Vilda »

Chlapci, existuje cosi, co se nazývá gumová stěrka na okna :lol: otřít na podzim zamlžená okna stěrkou, je otázka půl minuty - možná jedné minuty .... podotýkám všechny okna. Pak už pomůže ventilace a výhřev zadního okna ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s oknami

Příspěvek od MICHAL77 »

Fuj, gumová stěrka ](*,) , mám dvacet let starou R19 a čtyčicetpět let staré MB 1000 a umějí to obě.... Anča (hyundai acent 96) naštěstí také!!!
.........
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém s oknami

Příspěvek od alarm »

hardcam:
došlo asi k nepochopeniu:
nevadí nám, že voda stečie do dverí, vadí nám, že nevidno von z auta cez bočné okná....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Hardcam »

alarm: tak to je mi lito, ze nevidite z okna - mozna by bylo dobre obas zajet do mycky...ja jsem nevidel z okna jednou a to bylo z Toyoty Hilux, kdyz jsme jezdili po nejake cross draze a bahno se dostalo vsude :mrgreen: z i30 vidim za vsech situaci...jen me panove zajima, jak to delate za husteho deste? To nevyjizdite nebo v pripade Fabie neustale stahujete okenka? :lol:

Doufam, ze mou ironii pochopis, ale pro me je veta "nevidno von z auta cez bočné okná" hodne prehnana. Mam cerne folie a vidim vzdy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7926
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:alarm: tak to je mi lito, ze nevidite z okna - mozna by bylo dobre obas zajet do mycky...ja jsem nevidel z okna jednou a to bylo z Toyoty Hilux, kdyz jsme jezdili po nejake cross draze a bahno se dostalo vsude :mrgreen: z i30 vidim za vsech situaci...jen me panove zajima, jak to delate za husteho deste? To nevyjizdite nebo v pripade Fabie neustale stahujete okenka? :lol:

Doufam, ze mou ironii pochopis, ale pro me je veta "nevidno von z auta cez bočné okná" hodne prehnana. Mam cerne folie a vidim vzdy.
toz to ze vidis ty neznamena ze vidia oni.. asi im to fakt bude vadit, ked o tom pisu.

Dovodom ze to tesnenie neutrie skla je preto ze okna su inak soadene ako byvali v starsich autach. Mna pri pootvorenom okne a zabuchnuti dveri vzdy vystrasi zvuk akoby sa vysypalo sklo. A fakt, napoly stiahnute okno je pohnutelne cca o cm na vsetky strany. Ked je zavrete tesni fajn, ale smerom dole to proste nie je uplne u skla. Treba sa s tym bud zmierit alebo pred jazdou cistit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Hardcam »

Pujcim si od nekoho Fabii a pojedu s ni za 10Kc na rucni myti. Musim ty okynka zkusit...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém s oknami

Příspěvek od alarm »

hardcam:
ironiu som pochopil, nebudem ťa naháňať s valaškou :mrgreen: , ale keď ti to odfotím, pochopíš...
ono to nie je voda tak ,ako si predstavuješ.Je to skôr biela vyzrážaná nepriehĺadná vrstva.
mexičan:
aj mne to robilo, kým som zvonka nevtlačil do medzery medzi plech a stieraciu lištu tenkú gumenú rúrku-tesnenie sa pritlačilo k oknu a prestalo buchať. vyskúšaj-vyskúšané. Priemer asi 5 mm.


keďže to bolo vážne, a nechcelo sa mi rukou zhrňať vodu, urobil som si toto, má to aj klb, a dobre to funguje.

Obrázek
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Problém s oknami

Příspěvek od boal »

To Alarm.
To tesnění je to co je na obrázku na str.1?
Přiznám se, že dnes ráno mě tahle vlastnost nemile překvapila dokonce tak, že kdybych to věděl asi bych auto nekoupil. Považuji to naopak za velký nedostatek, ale každý to vidí jinak. Pomohlo to vložené těsnění otírání okna?
Protože jestli ano hned ho tam dám. Zde ani nemůže být reč o nějakém katování costů. Tohle je prostě blbost stačí jen jiné těsnění/sametka - proč tam ten samet je když nestírá. Měl jsem několik aut a i to velmi levné Suzuki Swift 1 generace (koupil jsem ho také nové a odhlučněné také nebylo, ale tam jsem to čekal a navíc bylo do města), ale tohle stírání oken fungovalo OK.
Na autě mě štvou i jiné věci jako nevyřešené denní svícení v sériové výbavě, aerodamická hlučnost a hlučná kola - to bude asi pneumatikami (prostě špatně odhlučněné i moje 3 válcová Fabia Combi je lépe odhlučněná, no možná proto že motor je nekultivovaný a hlučný -mj. před 7 lety když jsem jí kupoval stála úplně stejně jako tohle, al e ve výbavě a motoru se srovnávat nemůžou, ale v těchto drobnostech znepříjemňujících život ano), ale to jsou věci co překousnu - nekoupil jsem Mercedesa to si uvědomuji. Tohle okénko nestírání mě ale štve hodně.
U nás jsou orosená skla mimo léto snad skoro každý den a je jednoduché jen sednou do auta nastartovat přitom stáhnout okénka spustit stěrače a jet. Každá ušetřená minuta mého života se počítá. Takže chápu že někomu to vadí, také chápu že někomu ne. Specielně pokud stojí v garáži. Já sice garáž mám, ale zajíždět do ní je tolik práce, že se to nevyplatí a zlaté auto, abych ho tam musel skladovat také nemám - proto jsem si koupil hyundaje abych se o něj nemusel tolik bát a silniční lyšej mě tolik neštval. Prostě auto má stát na ulici a sloužit, když je to potřeba a ne kolem něho nejdříve několik minut běhat, nebo čekat až začne svíti sluníčko. Pokud auto člověk používá každý den na jízdu do práce a předtím musí napytlovat 3 děti dovnitř do školy, tak ho stírání okének pekně nase.... Jo z námrazou se nedá nic dělat, ale ta tak často není. Jinak já nebydlím u Dunaje a přesto máme zaroseno velmi často.
Vím že někoho naštvu, ale jak už tady psali ostatní je dobré informovat lidi dopředu a je dobré pokud pomůže vložené těsnění o tom vědět, protže by to po opravě nekazilo radost z nákupu jinak docela hezkého a povedeného auto, které má nějaké mouchy, ale to má každé. Tohle oknostírání je však hovado a ne moucha.
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Problém s oknami

Příspěvek od be.sport »

No tak jak psal hardcam.. tahle vlastnost oken me spis tesi nez aby me stvala...vzdycky kdyz jedu z mycky tak nemusim nechavat okna nahore nez to za pul dne uschne...opravdu tohle spis vitam nez abych na to nadaval.
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém s oknami

Příspěvek od alarm »

boal:
1)dôvod, prečo to na starších autách nerobilo je aspom mne jasný...tie autá mali menšie presklenie, a keď si predstavíš, že medzera, kadial chodí okno je veĺmi dlhá, začne sa prejavovať pružnosť materiálu, ktorá by sa síce dala odstrániť pridaním výstuh do dverí, hlavne v miestach, kde sú tie stieracie lišty, ale v strede to bude mať vždy určitú vôlu, lebo stieracia lišta na krajoch začne deformovať rovnosť ocelového plechu dverí-odtláča ho ...a priehyb je druhá deriváciu momentu :mrgreen:
2) k tvojej otázke: pomohlo to, ale nie ideálne, podstatné ale pre mňa je , že to zotrie tú časť, aby som videl na späťák...samozrejme zlepšila sa aj iná plocha. Na úplné odstránenie problému by bolo treba vyrobiť kruhové tesnenie, ktoré má na koncoch napr. priemer 5 mm a v strede 6,5 mm, samozrejme plynulo spojené- aby sa kompenzoval priehyb plechu.
Za vyskúšanie nič nedáš, stiahni okno a daj tam tesnenie na dvere, sú také čierne s mäkkej pórovitej gumy, aj tak tam vlezie väčší priemer , ako si myslíš. Možno ťa napadne iný materiál alebo profil-daj vedieť, kludne to vyskúšam, montáž trvá 32 sekúnd. :mrgreen:
Mňa to tiež iritovalo, hlavne ranný štart v "ponorke", predné a zadné okno sa dá zotrieť stieračmi, ale bočné?.... :oops:
Dúfam, že raz hardcam niekde zaparkuje, ráno príde k autu, a holými rukami bude odstraňovať "mlieko" zo skiel :mrgreen: :-# :-$
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Hardcam »

boal píše: kdybych to věděl asi bych auto nekoupil
Obrázek
Ja bych si nekoupil Fabii, protoze ma osklivy poklice...
Reseni existuje, hysterie je zbytecna.
boal píše: nevyřešené denní svícení v sériové výbavě
Nevyresene je to mozna pro Tebe, ale pro velky zbytek Evropy je to vyresene a naprosto idealni (posledni poloha AUTO) - kdyz se setmi, auto za Tebe automaticky zapne svetla, a taky v tunelu.
A nebo si dej svetla do druhe polohy, s vyndanim klicku a otevrenim dveri se automaticky vypnou a pak zase sami zapnou. Takze automaticke sviceni funguje, ale TY HO NECHAPES nebo NECHES POCHOPIT a to je rozdil. Ze Suzuki melo spinac az po 6 sekundach je viceme fuk, jak uz tady nejden clovek psal, zarovka se na nasich silnicich driv vytrepe nez vysviti. Pri startu svetla nepohasinaji, coz je narozdil od starsich modelu :hyu: pokrok. Startuju uz 13tkm s rozsvicenymi svetly (na predchozim :hyu: 80tkm s jednu vymenou) a menil jsem jednu zarovku a to Osram Cool Blue, ktere jsou znamy svou nezivotnosti a ktere jsem tam dal kratce po koupi. Obe puvodni zarovky jsou stale funkcni.

Tady mas levny zarovky...za tuhle cen se snad vymena jednou za cas prezit da, ne?
http://www.svitime.eu/cs/shop/detail/13 ... -55w-px26d
,
celkem kvalitni Autolamp
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/n ... -yeti.html
boal píše: hlučná kola - to bude asi pneumatikami (prostě špatně odhlučněné i moje 3 válcová Fabia Combi je lépe
Prosim Te, jakou ma spojitost odhlucneni kol a 3 valcoveho motoru? Vzdyt oboji se odhlucnuje uplne na jinych mistech. Co se tyce hluku od kol, jsou Kumha i Hankooky prumerne hlucne, nejvetsi tragedie to neni, ale zazrak taky ne. Znamkovanim tak za 3. Horsi je to s podbehy a posypovym material. To je ale vicemene sezonni zalezist v obdobi zimy.
boal píše:aerodamická hlučnost
tohle tady jeste nebylo :lol: , zaloz na to tema, at je co probirat
boal píše:nekoupil jsem Mercedesa to si uvědomuji
urcite?

A jeste lepe bude, kdyz tohle vsechno budes psat do tematu k tomu urcenemu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Problém s oknami

Příspěvek od boal »

Těsnění do oken dle návodu vyřešilo problém stírání okének není dokonalé, ale funguje - je to jednoduché a funkční jen je otázka jak dlouho to vydrží - diky za rady Alarme. Světla zapojím dle návodu z fóra pomocí krabičky s AHD a bude, již jsem ji objednal. Palubka bude mít tedy teď denní podsvícení a ne noční, takže bude vidět ve dne lépe na údaje dispeje. Jinak Auto polohu světel nemá každá i30. Rohodně ne moje a vydávat guiding home za denní svícení ??? Ano dá se to používat jako denní svícení, ale NENÍ TO DENNÍ SVÍCENÍ jen to prostě spustí světla při odemčení a pak je po uzmačení asi do 30s zhasne - palubka je zaplá v nočním režimu i ve dne.
Takže já jsem teď už vlastně spokojenej - odhlučnění od kol není nic moc ale hodně záleží na asfaltu po kterém jedete na lepší silnici je OK takže aerodynamický hluk to nebude, vydržet se to dá.
Udělal jsem přes víken testovácí záběhový okruh spojený s výletem dlouhý asi 300km při plném obsazení v 5 lidech po okreskách a vesnicích - resp. asi si zvykám, nebo se kola trochu ojela ztišila? Pokusím se to vylepšit nátěrem plastových podběhů nějakou antihlukovou hmotou (snad nějaká co se používá do reproduktorů bude použitelná venku a na mraze) nebo třeba jen gumoasfaltem, když nic jiného neobjevím. Maximálně to nepomůže. Jen jsem si nemyslel, že budu muset dodělávat takové "drobnosti", které ale naštvou. Na víc jejich odstranění znamená porušení záruky. Každopádně nechápu proč se vždy do někoho kdo má jiný názor hned navážíte to je nějaká specielní Česká vlastnost. Ok příspěvek je přes několik vláken, ale já nemám rád rozkouskované informace.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s oknami

Příspěvek od Hardcam »

Nesouhlas neni navazeni. Tak mi proste prislo usmevne, ze bys auto nekoupil proto, ze Ti bocni okna nesetrou vodu. Od toho je predni a zadni se steraci.
A v tech dalsich bodech jsem Te pouze opravil, protoze odhlucneni motoru HTP nema s odhlucnenim kol i30 opravdu nic spolecneho a automaticke sviceni vyresene je. Pouze zpusobem, ktery jsi neznal a to je ten problem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“