Spotřeba sonaty 2007

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od Kony5 »

ja to chápu že to srovnání je trochu divné...ale prostě světly interier nepřipadá v uvahu...to je hned jak prase..a ja s autem potřebuju jezdit ne ho vysavat a v garaži nad ním slintat...servis neni problem...s vyšími provoznímy náklady počítám...a to bmw tak poruchový až neni co sem zjištoval..a je to třeba lepší než A6 ktera byla v kandidatuře taky...sonata je něco mezi dalničním specialem a městským povozem...sam starou sonatu mám (mam 2) ..a pecka auto ale na dalnici to chce něco pohodlnějšího...dálky jezdim hodně a planuju ještě víc takže proto to bmw....samozřejmě že sním nebudu jezdit po městtě to mám sonatu starší...a nebo časem pořídím něco hodně malýho do města...ale to BMW je prostě BMW..každopadně na to nespěchám a pojedu si pro něj do CH až budu mýt čas a chuť...a vybrat hlavně pěkný kousek...z čr by to byla vražda....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od hlobilp »

Kony5: no spis bych pocital naklady nekolikrat vys nez u sonaty.. 7 je vlajkova lod, to znamena vsechny dily predrazene jako prase, druhovyroba minimalni a to same na vrakacich. sonata je proti tomu socka auto
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od Hardcam »

U 7micky jde hlavne o napravy, v druhe rade o elektroniku...tech systemu je tam tolik, ze je to jedna dve. Osobne bych si i starsi 7mu koupil jen tehdy, pokud bych mel velmi nadstandardni prijmy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
metalmessiah
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2010, 13:46

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od metalmessiah »

tak zapojuji se do tohoto tematu jelikož odpadl jeden zajemce o sonatu tak ho chci čestne nahradit.
uvažuji o saonate delši dobu a ješte to i potrva tak pulrok než bude v mem vlastnictvim. spatne stranky sonaty me od ni neodradi.
kdyz si nekdo chce poridit sonatu tak vi presne proc, a nemuze od ni ocekavat ze bude sedet ve sedmice bmw.

co se tyce byleho interieru taky se me moc nelibyl ale žena řekla bylej a basta.a pak jsem se tomu musel tedy prizpusobit a nakonec je to i lepsi.je tam vic svetla, neseda na to tolik prach, je to prostornejsi a elegantnejsi.

ohledne motorizace porad vaham. koupit naftaka z nemecka nebo 2.4 a dat do toho lpg.no a ono kazdopadne v nemecku je vic kousku nez tady i kdyz jsou ty ceny uz lepsi nez v nemecku.

kazdopadne sonatu si poridim a nic me doufama od toho neodradi. ](*,)
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Sonata 2.4i 2007 - spotreba...mozno problem

Příspěvek od mirec »

Caute chalani,

tak som presedlal konecne aj ja na nieco novsie a kupil som teda Sonatku v benzinu 2,4i r.v. 2007 no po vynulovani priemernej spotreby mi to nechce zliezt pod 16l/100km. Nabehal som s tym sice len nejakych 20-30km po meste no mam strach ci to auto je v poriadku,kupil som ho od ruky. Myslite ze to pojde casom dolu ze si treba len zvyknut na auto alebo by to mohla byt aj nejaka zavada ? Pozeral som tu vasu spotrebu co tu mate 2,4l sonatky a ta je teda vyrazne nizsia v priemere o 4-5 litrov.
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Sonata 2.4i 2007 - spotreba...mozno problem

Příspěvek od ZdeněkH »

Soráč nedá mi to. Mám jen dvoulitr a po městě to s mou nohou má spotřebu kolem 12l. Mimo město jdu zhruba na 8-9l, ale hodnotit spotřebu po najetí 20-30km to je hovadina
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Sonata 2.4i 2007 - spotreba...mozno problem

Příspěvek od RobSon »

Mám to samý auto a spotřeba vyloženě po městě je kolem 12 litrů. Za méně to asi nejde. Pokud se nedostaneš pod 16 litrů, tak bude asi něco špatně. Ale rozhodně bych nevěřil palubnímu počítači. Nejlepší je metoda výpočtu od plné do plné nádrže. Vyjezdi 2-3 nádrže, spočítej si to a potom to řeš. Oni totiž ty palubní počítače kolikrát hrozně kecaj.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sonata 2.4i 2007 - spotreba...mozno problem

Příspěvek od Hardcam »

](*,) neni trochu predcasne tohle resit po 20ti kilometrech a zakladat kvuli tomu tema, kdyz uz tu jedno je :?: :!:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 43&start=0

a ta spotreba je normalni

presunuto o 5 temat niz ](*,)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Sonata 2.4i 2007 - spotreba...mozno problem

Příspěvek od RobSon »

Tak 16 litrů po městě pokud nejezdím jako vyložené prase normální určitě není, alespoň ne u auta s manuální převodovkou. 16 litrů po městě nežere ani 300 koňské Subaru WRX STi.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od Hardcam »

a) u automatu to normalni je, ale jestli je u manualu normalni 14 litru, tak ty dva litry navic muze ovlivnit kde co (svicky, palio, filtry)
b) mas pravdu, jeste vic - s tou novou jezdi kamarad kolem 20ti mesto...ale on ridit neumi a nema ani na opravy, takze se neni cemu divit
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od Dextrone »

Já s 2.0 DCVVT 121kW (manuál) jezdím po městě kolem 10 - 10,5L/100km měřeno od plné do plné. Palubní počítač u mého auta moc odchylku nemá. Při cestě na dovolenou s naloženým autem jsem měl po dotankování průměrnou spotřebu 7,3L (na ujetou vzdálenost 615km dotankováno 45L) a to jsem měl zaplou klimu. Palubní počítač ukazoval 7,4L. Zpáteční trasa spotřeba shodná 7,35L po dotankování do plné nádrže. Naučil jsem se měřit spotřebu od plné do plné a takto měřím každé tankování. vedu si na to tabulku v Excelu už mnoho let. Nejlépe se tak dají vychytat závady. Pokud vám začne stoupat spotřeba (neřeším pár decilitrů) tak se něco děje a je třeba hledat. 16L se i mě zdá moc :-k Zkus dotankovat do plné nádrže, najezdit na tu nádrž co nejvíce kilometrů a pak po dotankování opět do plné nádrže (nejlépe stejný stojan u stejné pumpy) spočítat spotřebu. Na jízdu a spotřebu má vliv spousta faktorů, jako používané a hlavně správně nahuštěné pneumatiky a hlavně hustota provozu. Ani nevíš co dokáže udělat se spotřebou, když musíš 5x cestou do práce zastavovat před přechodem pro chodce. Inu ať žije ekologie ](*,) Pak čistota všech filtrů (hlavně vzduchového na sání), seřízená škrtící klapka. Do určité míry i MAF (váha vzduchu) a také Lambda sonda. používání klimatizace nemá na spotřebu až takový vliv. V podstatě při používání klimatizace jsem vliv na spotřebu u Sonáty nezpozoroval, u mé nebožky dieselového Mondea TDCi byl vliv klimatizace na spotřebě cca o 0,5L 100km vyšší. Ale jak už jsem psal výše, stačí když 3x půstíš před sebe trolejbus a 5x zastavíš před přechodem pro chodce, pak chytíš na křižovatce 4 červené a celé měření spotřeby je v hajzlu :roll: (měření dle PC). Na to doporučuji jen jednu věc a to pokud jezdíš stejné trasy, tak si před výjezdem vždy vynulovat PC a pak si udělat průměr.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od mirec »

njn sry za to nove vlakno teda :) dnes som siel krasavicu dat trosku dokopy...takze sme ju s priatelkou okupali na benzinke a povysavali...spravili si trosku vylet kolo mesta a spotreba sla dolu na 14-15 tak uvidime casom no :) sorka za paniku ale stale nemam dobry pocit ze to auto fakt uplne v poriadku :) ale jazdi sa v nom uplne super :)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od RobSon »

Hardcam píše:a) u automatu to normalni je, ale jestli je u manualu normalni 14 litru, tak ty dva litry navic muze ovlivnit kde co (svicky, palio, filtry)
b) mas pravdu, jeste vic - s tou novou jezdi kamarad kolem 20ti mesto...ale on ridit neumi a nema ani na opravy, takze se neni cemu divit
Tak to opravdu řídit neumí, jestli jezdí kolem 20-ti. Buď jezdí jako prase anebo je to dřevo - bez urážky. Já znám jedno STi (i když je to 2.0, ta nová je 2.5) velmi dobře a 15 litrů po městě je realita, ale je fakt, že si majitel nehoní při jízdě po městě Ego, protože to nemá zapotřebí.
Dextrone je příklad toho, že s 2.0 se dá jezdit město kolem 10-ti. S 2.4 se normálně jezdí za 12. Kdo jezdí za víc, tak buď neumí jezdit nebo jezdí jako prase anebo má něco rozbitýho... Tak to prostě je.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od mirec »

Takze pani, po mesiaci a nieco a odjazdeni kolo 300km som si uz aj zvykol na spojku plyn a tak...vynuloval som nedavno palubak a asi s tym zajdem do servisu lebo tych 16 litrov bol len zaciatok. Momentalne to zere 18 takze definitivne je nieco zle a stavim sa ze sa opravou vyriesi aj cukanie pri preradovani a rozbiehani atd.

Nejake napady co by to mohlo byt ?
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Spotřeba sonaty 2007

Příspěvek od Otakar84 »

Dnes jsem si udělal radost. A hned dvojitou.
Vzal jsem káru a udělal si vyjížďku, která neměla ani směr ani smysl a protože bylo hezky, bylo to o to lepší. Ujel jsem 237km a po dotankování mi vyšla spotřeba 7,07l/100km. Zhruba 15% město, jinak okresky.
To auto mě prostě baví =D>
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“