Help! vystřeďovací kroužek na kolo!

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Lukino píše:
Tiburon_FX píše:Honzik: dík, mám teď auto v servisu, až bude doma, tak ty kroužky přeměřim, jinak kola mám Dotz
Zdar Tibi, jestli máš DOTZ, tak ty k nám dováží také firma Alcar. U nich jsem kupoval ty moje AEZ a kroužky taky dokupoval - taky mám typ se čtyřmi packami, jeden stál do 50-ti korun už si nevzpomínám.
Alcar najdeš na webu http://www.alcar.cz - tak jim zkus zavolat, třeba je budou mít - jestli se tedy nepletu a Dotz opravdu dováží, jinak sídlí v Praze na "Průmyslové".
Mimochodem si myslím, že by jsi u nich mohl vyřešit i ten problém s těmi šrouby na kolech - pamatuju Chrášťany ... :lol:
Super! tak já tam kouknu, díky moc! :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Reklama
 

Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

honzik píše:Zeptej se tam kde prodavaj hliníkače stejny značky co máš na autě tam by je měli mít.Každý výrobce ma jinou rozteč takže nejdou kružky z BBS na třeba ARONAL.Já zatim jezdim bez těch kroužku ale nechám si je udělat ze silonu.Napiš mi jakej potřebuješ rozměr třeba ty co mám doma ti tam pujdou.Když tam nebudou nic se neděje je to jen abys dobře nasadil kolo.Když šrouby dobře postupně utahneš nic nepoznaš.
A to je právě ten zásadní omyl.
Samozřejmě, že kolo na středícím kroužku nesedí a že hlavní spojení disk-náprava je přes šrouby / matky. Ale pokud není použitý středící kroužek (popř. Al-disk s přesně soustruženou dírou), je téměř 100% jistita, že kolo bude házet. Šrouby / matice, i když jsou kuželové, nedokážou v žádném případě přesně vystředit kolo!
Takže můžes utahovat sebepečlivěji křížem, ale nepomůže to a určitě to poznáš.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

To je zajímavé já sice zatím ty kroužky na autě nemám ale kola mi nehažou ani při 210.Žádný vybrace do volantu nic.Stejně si myslim že ty kroužky jsou tam od toho aby se kolo dobře nasadilo at nad tím přemýšlim jak chci.Matkama to kolo dotahneš at je tam kroužek nebo není.Bud to sedí nebo ne.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Kroužky se daj koupit v bývalém Benet tuningu v Mladý Bolehlavi, dnes již www.spoilercentrum.cz Prubni to tam... :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

honzik píše:To je zajímavé já sice zatím ty kroužky na autě nemám ale kola mi nehažou ani při 210.Žádný vybrace do volantu nic.
Tak to máš asi "speciál edišn" Obrázek..

und...žádný vybrace do volantu nic.... tak to už mě trošku Obrázek
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Proč bych kecal?
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak presne tohle mi odku*vilo podvozek...oprava 32000, samozrejme zadny vibrace cejtit nebyly...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Jo neměls tam kroužeky a zničils podvozek tak tomu nevěřím zas ja.Ročně najedu služebně přes 150tis km tak už snad poznam jestli kola hazej nebo ne
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

souhlasím s Hardcamem..ono na tom bude taky trocha pravdy a přičinění Obrázek
Uživatelský avatar
mlat
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2006, 14:40
Bydliště: 2+1; Sokolov

kroužky

Příspěvek od mlat »

problémy s kroužky jsem taky zažil. Elektron se musí vystředit před utažením matkami. Pokud kolo nehází a je bez kroužku, máš štěstí a osazení na kotouči je těsné s kónickou dírou elektronu a vlastně jej vystředí. Pokud vznikne provozem vůle musíš kroužek použít. Dám radu, když jsem ty kroužky zničil, pomohl jsem si namotáním patřičné vrstvy z izolepy. Pro tu funkci vystředění stačila, pak to přeberou matky a je to v pohodě.
Hyundai Coupe 1.6 16V
Hyundai Coupe 2.0 16V 2000 (4 očko) ne vl.vinou KO - (škoda)
Hyundai Sonata 2.0 GLS 16V 12/97
už je: Hyundai Coupe 2.0 06/07
Spotřeba: min. 8,23 l/100km; prům.9,97l/100km; max.11,81l/100km. (dlouhodobé měření)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja Te presvedcovat nechci:)
A ty mikrovibrace poznala at nejaka laborator...a 210km/h umim taky...a najedu 50tkm. Stredici krouzky maj svuj smysl...ale kolo na nich neni zavisly.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

tak je to určitě tim kroužkem, páč teď o výkendu jsem sundaval obě ty kola (nevěděl jsem na kterym přesně chybý) no, jeden sem vyndal, a obě kola střídavě šroub po šroubu jěmně dotahoval, pár kilometrů potom to hučení skoro nebylo slyšet, a teď zas začalo, takže to tam evidentně nějak pracuje, i když sem to dotáh na krev....musim ten kroužek sehnat co nejdřív...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Tiburon_FX píše:tak je to určitě tim kroužkem, páč teď o výkendu jsem sundaval obě ty kola (nevěděl jsem na kterym přesně chybý) no, jeden sem vyndal, a obě kola střídavě šroub po šroubu jěmně dotahoval, pár kilometrů potom to hučení skoro nebylo slyšet, a teď zas začalo, takže to tam evidentně nějak pracuje, i když sem to dotáh na krev....musim ten kroužek sehnat co nejdřív...
Kroužky určitě nějaký význam mají-jinak by je do aut nedávali,ne??Určitě pro dobrý pocit a klidný spánek bych měl raději jak kroužky,které moc nestojí tak i dobře křížem utažená kola :wink:
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Nemám potřebu někoho přesvědčovat nebo se dokonce dohadovat.
Napsal jsem svůj názor podložený vlastními zkušenostmi, vzděláním a v neposlední řadě konzultacemi s odborníky.
Kdo se chce poučit a možná ušetřit si tak spoustu starostí a peněz, ten má možnost - od toho snad i poradna je, ne?
Kdo nechce, je to jeho problém.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Souhlas s Benjim - více ve vlákně Vibrace auta... :?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“