Hladina převodového oleje

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od 69pavel »

no u mne ze by mastili kapsu neprichazi v uvahu,delam to u kamose v servisu a ted jsem byl pritomen, a pochybuji ze by mi pri druhe kontrole kecal, nekde se to ztraci ale neni videt kde a 0.4l je dost za rok provozu a nikde ani kapka pod autem ani mastne nic neni,je mi to divne,nu coz nezbyde nic jineho nez to casteji kontrolovat
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Garcia007 »

... ak sa mozem opytat kde presne je ten kontrolny srob ??? ... CERVENY alebo MODRY ??? ...


Obrázek
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od 69pavel »

je to ten cerveny,je vyse jak ten vypousteci
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od 69pavel »

jinak zde http://144.162.92.233/faculty/shop/hyun ... anuals.swf Show menu- Hyu2007-Transaxle manual-list 5/24 na leve strane -Remove oil filler plugA to je kontrolni na prave strane stranky je ukazan vypousteci pod poloosou
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Vzhledem k tomu, že jsem minulý rok doléval 0,5l chybějícího oleje do převodovky a vznikl tak nějaký mix převodového oleje, rozhodnul jsem se, že ho letos kompletně vyměním.
Mám tedy dotaz na Čerta :arrow: který s olejů by jsi mi doporučil :?:
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=597
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=599
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od cert »

rokolo: já bych tam dal Tutela Car Matryx 75W/85. Plně vyhovuje předpisu :hyu: . Mrkni ještě na diskusní forum na www.oleje.cz . Myslím, že se tam kdysi převoďák na Hyundai řešil. Ono on by tam asi taky fungovala klasická 75W-90 API GL-4, ale převoďáky to je proti motorákům vyšší dívčí - dal bych tam vyloženě to co předepisuje výrobce (což je přesně ta Tutela).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Na to forum jsem koukal, řešili tam přesně ten samý problém, ale nedořešili ho do konce, tak jsem zkusil napsat tomu dotyčnýmu majiteli :hyu: a ten mi odepsal, že tam nakonec dal právě taky tu Tutelu Car Matryx 75W/85, jezdí na to cca 2roky a vše je tak jak má být :idea: Tak dík za potvrzení...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Tak jsem se po loňské zkušenosti, kdy mi v převodovce chybělo 0,5l oleje dostal k jeho výměně. Nespokojil jsem se pouze s jeho dolitím. Protože jsem neměl po ruce olej jaký předepisuje výrobce 75W/85 API GL-4 (není to zrovna standardní olej), tak jsem dolil jsem 75W/90 API GL-4, což podle mne není až taková vada, ale nedalo mi to. Hlavně jsem chtěl vědět, jaký mám v převodovce olej. Prodejce mi kdysi ani nedokázal odpovědět co je za olej v motoru, myslím tím z prvovýroby. Řekli mi, že to nikdo neví, co tam Turci lejou.....
Během výměny mne mimo jiné překvapily dvě věci: 1/ Vypuštěný olej byl úplně matný a šedý až černý, to se mi nějak nezdá při nájezdu 50000km :| 2/ Nový olej o Tutely byl zase mahagonově červený. Nevzpomínám si, že bych někdy viděl jinou barvu oleje než takovou tu klasickou žlutohnědou.
K naplnění převodovky jsem použil injekční stříkačku Janette 150ml (doporučeni od Vildy) a k tomu jsem musel použít ještě kus hadičky (20-30cm), jinak bych se k plnícímu otvoru bez rozebrání "nečeho" nedostal.....
No a jaké jsou první dojmy z jízdy :?: Vesměs dobré 8) Moc jsem toho ještě nenajezdil, ale s jistotou mohu říci, že došlo k dalšímu ztišení pohonné jednotky. To mne cvrnklo do nosu jako první. K tomu a může to být jenom moje specifikum, jsem posledních čtvrt roku jsem slyšel z motorového prostoru nepatrný pravidelně pulzující šelest. Ten po výměně oleje již také není slyšet..... Co se týče řazení, tak to bude chtít ještě nějaké kilometry najet, ale řekl bych, že jde krapet lehčeji, lépe řečeno přesněji.....zvolená rychlost tam jakoby lépe zklouzne, zapadne....ale uvidíme dál :idea:
Naposledy upravil(a) rokolo dne 23 dub 2012, 10:14, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Mexican »

rokolo, takze si to vsetko vypustil podla toho servisneho manualu a znova napustil novym? menil si aj tie drobne bazmeky (tesnenia, a pod) alebo si to nechal. Pytam sa ci je to mozne v poho urobit aj doma, rodicia maju montaznu jamu, takze tam by to aj slo ak to nie je extra zlozite. Kolo oleja si kupoval?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Ano, dělal jsem to v domácích podmínkách. Pokud budeš mít k dispozici montážní jámu, tak to bude ještě o něco jednoduší. Stačí povolit dva šrouby (vypouštěcí a plnící) a to je vše. Olej vypustíš do nějaké nádoby a zpětně ho potom můžeš nalít do prázdných obalů od nového oleje. Olej jsem odevzdal u nás v technických službách. Těsnění jsem použil původní. Stačí ti 2l oleje, náplň převodovky je 1.9l. K naplnění potřebuješ výše uvedenou stříkačku nebo něco podobného a kousek hadičky. Pak už jenom trochu trpělivosti při plnění a je to.... Není to nic složitého, je to to samé jako výměna oleje v motoru, akorát nemusíš měnit filtr :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Včera jsem byl na 2. garanční prohlídce se služebním autem KIA SORENTO 2.0 CRDI. Byl vyměněn převodový olej. V manuálu je předepsán stejný požadavek na olej jako u ACCENTA, tj. SAE 75W-85, API GL-4, syntetický, s poznámkou "trvalá náplň". Servis se s tím ale moc nemazal, protože použil olej SHELL SPIRAX 80W-90, API GL-5, polosyntetický #-o
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od cert »

Pokud není v převodovce povolenou použití GL5, tak to může vyústit v docela solidní problém (poškození synchronů z barevných kovů).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Já to vidím tak, že v servisu používají oleje SHELL (to samé je většinou i v servisech :hyu: ) a tak tam prostě dají převodový olej SHELL. Pokud by jsi si ho nechal v servisu vyměnit, tak ti tam nalejou taky něco jiného a řeknou, že je to dobrý, protože ten předapsaný olej v podstatě "nikdo" nevyrábí a tak ho nnemají ani v servisech. Těm z vás, co dolejvali olej, tak moc nevěřím, že to byl zrovna ten předepsaný. Určitě to vyřešili s tím dolitím, jako jsem to udělal původně já..... Pokud si ho někdo necháte vyměnit, tak jedině přinést svůj vlastní :idea:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od cert »

Pokud se nejedná o garančku, tak si oleje měním vždycky sám. O výměně v servisu si myslím svoje - a i proto jsem si dodával na garančky kvalitní ale pokud možno neznámé/nepopulární značky.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Martun »

cert
myslíš jako, že tvůj donesený si nechají a nalejou tam jejich ze sudu? :-k No možný je všechno..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“