Demontáž stredového stropného osvetlenia

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

Prístrojovku neriešim. Prosím ťa, nevieš mi ešte poradiť ako sa dá vybrať žiarovka z priestoru pod tienidlom ? Nevidím tam žiadne úchopy, nôž tam nevojde. Nechcem to zlomiť. Zajtra si pôjdem okamžite kúpiť 4 LED sulfidy 31 mm a hneď ich nahodím. Rád by som ešte tie žiarovky pod tienidlom, nech to mám kompletné. Teda ešte zostane priehradka pred spolujazdcom, tam som sa tiež ešte nedostal.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Reklama
 

Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od bembek »

Keď si vymeníš všetky žiarovky za LED-ky, tak si niekde v tme prepni prepínače do polohy na dverné spínače a sleduj, čo sa bude diať po zhasnutí...
Potom napíš pre ostatných, čo si zistil. Ja to už viem.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

Je s niečim problém ? Ak áno, tak mi to prosím ťa napíš. Pietro už písal, že aj pri zatvorených dverách mu svetlá svietili, takže predpokladám, že ty myslíš presne to isté.
Ak si myslíš, že je blbosť meniť tie žiarovky, tak by som prijal varovanie. Nechcem si nakúpiť žiarovky za 9 eur / kus a potom ich vyhodiť. Však to je hádam bláznovstvo.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od bembek »

Bingo.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

Dá sa tomu nejak predísť ? Písal som sem, že sú aj žiarovky CAN BUS, ktoré sú robené pre vozidlá, ktoré signalizujú vyhorenie žiarovky a tie v sebe majú rezistor. Práve rezistor je to, čo chýba tomu, aby LEDka zhasla úplne po zatvorení dverí, ak sa nemýlim. Akurát, že CAN BUS žiarovky stoja fakt okolo 10 eur / kus . Pritom vôbec nepotrebujem tú ich špeciálnu funkciu signalizácie vybitia žiarovky, iba ten ich odpor :-k
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od bembek »

Neviem či toto riešia CAN BUS žiarovky. Neskúšal som to. Ale si myslím, že ak tam je odpor, tak má LED žiarovka spotrebu ako normálna žiarovka a tým pádom nemá zmysel ju meniť. Ale možno je moja úvaha nesprávna.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

Práve sa mi ozval pán, ktorý predáva žiarovky na www.autoledky.sk , zrejme je to Košičan. Stretnem sa s ním zajtra alebo pozajtra, vyskúšam tie jeho LEDky a uvidím. Nechápem ako sa tie LEDky musia tak blbo správať práve pri i30. Musí existovať nejaké riešenie, prípadne konkrétny typ žiaroviek, ktoré to vedia vyriešiť bez toho, aby bolo treba nejak zasahovať do elektroinštalácie.
Pochopím ak to robia tie lacné, kde sa cena pohybuje pri 2 eur / kus. To je fine, ale u kvalitnejších LED by to mohlo byť vyriešené. Však ja do čerta ani nezaspím, budem premýšľať kde môže byť problém :-k

Ak by sa našiel niekto, kto to vyriešiť vie, nech sa ozve. Ak by sa neozval, napíšem svoju skúsenosť po tom, ako tie LED vyskúšam osobne. :(
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od bembek »

Inak, kupovať LED žiarovky za 9€ kus je šialenstvo. Ja som ich kúpil na Ebay za 1,93 Dolára, čiže okolo 1,5€. A možno by sa našlo aj za menej.
A buď si istý, že sú rovnaké, ako tie za 9€.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

Tak je tu ešte jedna možnosť, že si pár dní počkám, pobehám, poskúšam a uvidím. Ktoré budú fungovať normálne, tie si vezmem.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od bembek »

Problém by som videl v tom, že LED žiarovka má oveľa väčší prechodový odpor ako obyčajná žiarovka a elektronika stmievania v aute nedokáže stiahnuť napätie na nulu. Vždy sa zastaví na nejakých 3 voltoch. Dalo by sa to zrejme vyriešiť paralelným pripojením odporu, ale to potom stráca zmysel dávať tam LED žiarovku. Spotreba by bola rovnaká ako pri obyčajnej žiarovke. Ja som tam chcel dať LED žiarovku kôli spotrebe a nie kôli farbe svetla alebo frajerine. Keď nechám v garáži na aute otvorené dvere aby sa mi nevybila baterka tak rýchlo. Ak sa nezníži spotreba, tak kašlem celé LED žiarovky. V kufri je to o.k. Tam to vypne mikrospínač vo dverách na tvrdo. Ale toto sú prkotiny. Mňa viac trápi denné svietenie. Priehľadné kryty na predných svetlách mám už dúhované od tepla a to mám najazdených len 16 000 km. Tam by bolo oveľa praktickejšie mať LED denné svietenie. i30-ka má na LED svetlá zle tvarovaný nárazník. Nie je to kam dať bez väčšieho zásahu. Ešte najviac sa mi pozdáva riešenie s tými piatimi samostatnými svetlami na každej strane - niekde tu už boli fotky.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

No denné svietenie ale na inú tému :) Každopádne ale chápem tvoj nepokoj. Premýšľal som aj ja o dennom svietení, veľmi užitočná vec, ale ja by som to najradšej vtrepal do svetiel, žiadne diery do karosérie. Ibaže také riešenie som u i30 nevidel :)

Ja sa ale vrátim k LED v interiéri. Ja som strašne alergický na žlté svetlo. Strašne mi to vadí, ako u stretávacích svetiel ( ktoré som vymenil za Xenesis ), tak aj u parkovačiek ( ktoré mám už diódy ), tak isto aj v interiéri. Samozrejme som tiež toho názoru, čo ak nechám pootvorené dvere v garáži, mohol by to byť potom problém, to áno, jediné riešenie sú diódy. Takže sa mi tak spája príjemné s užitočným a rád by som prešiel na kompletku v podobe LED žiaroviek. Ibaže tá elektronika je u i30 natoľko priblblá, že nedokáže napätie stiahnuť na 0, tým pádom diódy svietia aj keby nemali, pretože im stačí minimálne napätie, oveľa nižšie ako klasickej žiarovke ( sulfidke ).

Dnes alebo zajtra si dám meeting s tým pánok ako som spomínal, on mi pár rozumných vecí napísal, takže uvidíme čo pre mňa má a potom Vám to tu určite napíšem. Je tu ešte možnosť, kúpiť obyčajné sulfidky napustené xenónovým plynom ako sú Xenesis, ale tým pádom to bude iba okrasná záležitosť, nie užitočná, pretože odber napätia bude stále rovnaký. Teda trošičku nižší, pretože do kufra môžem dať aj LED, kvôli spínaču ako si už napísal.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od pietro32i »

S tým kufrom by som to zatiaľ nebral ako istú vec, aj keď to má logiku. Asi dám dole plato a skúsim sa pozrieť takto. Istota je istota.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od sedrik_7 »

Ja dnes objednám CAN BUS LEDky. Zajtra by som mal ísť nahodiť fólie na auto,tak vyzdvihnem aj LEDky, potom ich nahodím a uvidím, či budem nadávať alebo nie :)

Do priehradky pred spolujazdcom dávam obyčajnú, nakoľko je tam obyčajný spínač, čiže je to buď zapnuté alebo vypnuté, tam by s tým nemal byť problém (aby žiarovka tlela).
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stredového stropného osvetlenia

Příspěvek od bembek »

pietro32i píše:S tým kufrom by som to zatiaľ nebral ako istú vec, aj keď to má logiku. Asi dám dole plato a skúsim sa pozrieť takto. Istota je istota.
Načo tak zložito? Rukou cvakni na vyklopených dverách so zámkom, alebo tam zastrč kľúč od auta alebo skrutkovač....
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“