Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od David PLEVA »

Paťo píše:... Akurát nie som na vysokoobjemové benzíny, teda na benzín aj áno, ale 3,8 resp. viac by ma pri mojom jazdení zruinovalo...
Možná tě překvapím, ten Genesis je sice 4,6V8, ale umí jezdit i za 23,6mpg což je 9,97l/100km kombin.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

100rebel
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2011, 15:55

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od 100rebel »

Ja vlastním 55 od apríla, mám najazdených vyše 26 tis. km. Som celkovo s ňou spokojný. Mal som 2 menšie poruchy: 1. vypadlo mi po dvoch dňoch jazdenia svetielko z pravého spätného zrkadielka ktoré osvetľuje priestor vedľa auta a ostalo visieť na drôtikoch (upozornil ma na to na semaforoch majiteľ vedľa stojacej X5, a mali ste vidieť tie úškrny :-) ), 2. cca po 15 tisícoch ma otravoval hluk vychádzajúci zo zadnej časti auta. Závada bola odstránená: bol dotiahnutý zámok na kufri.
Ale dnešné zistenie výmeny svetiel ma šokovalo. Mám najlacnejšiu verziu 55, čiže nemám xenóny. Vypálila sa mi žiarovka v ľavom prednom svetlomete, tak som šiel do servisu, nakoľko som sám nevedel vymeniť žiarovku (doteraz som si vo všetkých mojich autách menil žiarovky sám). Výmena žiarovky trvala vyše dvoch hodín a stála vyše 50 EUR . :oops:
Prečo?
1. odmontovali nárazník
2. vybrali svetlo
3. vymenili žiarovku
4. opäť nastavovali svetlá
Tá cena za výmenu žiarovky bola znížená, nerátali mi nastavovanie svetiel a žiarovky po mojich protestoch! Nechal som si pre istotu už vymeniť aj druhú žiarovku, aby som v krátkej dobe nemusel absolvovať takúto procedúru opäť
sobul1
Příspěvky: 8
Registrován: 09 úno 2010, 15:36

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od sobul1 »

Ja bych byl se svetlama v klidu. Co mam zkusenost z aut pres 750tis tak posledni dobou je to tak i u Renaultu. Bez specialniho klice, ktery ma samozrejme jen servis se k zarovkam nedostanes. Treba u Espace je to tez o vyndani motoru:-) Nechapu tak nesmyslne narizeni vozit zarovky sebou. Chtel bych videt policajta, kterej to na miste u novych aut zvladne vymenit:-))
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od FISHkaa »

na druhou stranu u má ix35 je první auto, kde vyměním žárovky vepředu i poslepu...
Pěkně mě štve systém, kdy je nutno sundavat nárazníky... Ale mám pocit, že jsem někde četl o chystané změně a příchodu nové EU direktivy, týkající se právě tohoto problému u automobilů vyráběných v EU :?
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Paťo
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2011, 18:10

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od Paťo »

Tak toto som ešte nepočul, rozobrať celé svetlo spolu s "polovicou" auta.
Mám Sonatu, tá stála nejakých 920.000 Sk, ale klasická výmena žiaroviek nie je problém.
Toto ma tak nasralo, že sa na to pôjdem pozrieť.
Mám veľmi zlú skúsenosť s demontážou a následnou montážou nárazníka - doteraz mi to trochu búcha.
Ako by to bolo u xenónu vo výbave Premium? Aj tam mám očakávať podobné vychytávky?
Paťo
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2011, 18:10

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od Paťo »

David PLEVA píše:
Paťo píše:... Akurát nie som na vysokoobjemové benzíny, teda na benzín aj áno, ale 3,8 resp. viac by ma pri mojom jazdení zruinovalo...
Možná tě překvapím, ten Genesis je sice 4,6V8, ale umí jezdit i za 23,6mpg což je 9,97l/100km kombin.
Má tam teda LPG? Montáž si dal robiť komu - autorizovaný servis to odporučil? Myslím na prípadné poškodenie motora. Pokiaľ ja viem, tak pre plyn je ideálne mať upravené ventily (vytvrdené) ako napr. Subaru v originály.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od FISHkaa »

Paťo píše:Tak toto som ešte nepočul, rozobrať celé svetlo spolu s "polovicou" auta.
Mám Sonatu, tá stála nejakých 920.000 Sk, ale klasická výmena žiaroviek nie je problém.
Toto ma tak nasralo, že sa na to pôjdem pozrieť.
Mám veľmi zlú skúsenosť s demontážou a následnou montážou nárazníka - doteraz mi to trochu búcha.
Ako by to bolo u xenónu vo výbave Premium? Aj tam mám očakávať podobné vychytávky?
když se podívám na fotky z Internetu, tak to opravdu nebude žádná sláva... :shock:
Obrázek
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od havros »

Paťo píše:
David PLEVA píše:
Paťo píše:... Akurát nie som na vysokoobjemové benzíny, teda na benzín aj áno, ale 3,8 resp. viac by ma pri mojom jazdení zruinovalo...
Možná tě překvapím, ten Genesis je sice 4,6V8, ale umí jezdit i za 23,6mpg což je 9,97l/100km kombin.
Má tam teda LPG? Montáž si dal robiť komu - autorizovaný servis to odporučil? Myslím na prípadné poškodenie motora. Pokiaľ ja viem, tak pre plyn je ideálne mať upravené ventily (vytvrdené) ako napr. Subaru v originály.
Není tam žádné LPG, udávaná spotřeba 23,6 mpg (míle na galon) je po přepočtu skutečně 9,97 l na 100km.
Jelikož vůz byl určený pro USA, budíky mají primárně rychost v mílích za hodinu, jen jako doplňkové jsou malá čísla v kilometrech za hodinu, stejně tak spotřeba.
Motor 4,6 má natolik inteligentní řídící jednotku, že dokáže jezdit za hodně zajímavá čísla, o kterých se může německým TSI motorům jen zdát
Paťo
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2011, 18:10

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od Paťo »

Nepochopil som to :lol:
Ale tá spotreba, fíha, to by som nečakal. Moja Sonata 2,4i (pri mojej trošku dravšej jazde) má priemerne 9,1L.
Tá cena ale na staré Sk preskočí 1,5mil. a to je pre mňa dosť veľa.
JohnSilver
*
Příspěvky: 13
Registrován: 30 říj 2009, 17:13

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od JohnSilver »

Tak zatím ho máme půl roku a najeto 25000 km a žádný problém není, auto šlape jak má.Spotřeba je okolo 10L a jezdí s tím hlavně manželka, já mám SantaFe a musím říct že je fakt poznat když si ho půjčím tak ten konfort, síla toho motoru a taky ta automatická převodovka je někde jinde. Další plus tohoto auta je velikost toho kufru ,překvapí oproti ostaním SUV. Výběr jsme měli z MB ML,AUDI Q7. No a vyhrál ix55 - důvodem cena a taky vybavení které u ostaních bylo potřeba dokoupit za další peníz.A radši jsem když ty peníze mám na svém kontě :D .Takže pakliže ti nezáleží na image značky tak doporučuji.
Honza K
*
Příspěvky: 41
Registrován: 05 bře 2008, 11:46
Bydliště: Praha východ

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od Honza K »

Párkrát jsem si ho půjčil, celkem nadšení. Najel jsem cca 2 000 km jak s novým tak když mělo 7000 km (předváděčka). Musím říct že absolutní spokojenost. Dva kámoši ho mají asi rok a bez problémů. Po zkušenostech s předchozíma autama (Terracan,Tucson, staré SF a nové SF které je mimochodem na prodej) nemám důvod proč obcházet prodejny konkurence tak zvaných prémiových značek. S hyundaiem nebyl nikdy žádný větší problém. Možná mám kliku na prodejce a servis. Objednal jsem 55-tku a k dodání bude asi kolem 10.března. Tak jsem natěšenej. : :D :D :D
TERRACAN 2.9 MT
SF 2.2.CRDI AT ELEGANCE
IX 55 Premium
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od kubad »

=D>
věřím že budeš spokojený
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Paťo
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2011, 18:10

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od Paťo »

TAK PÁNI, KÚPIL SOM :D/
ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA INFO.

Za 2 mes. som nabehal 9.500 Km a som spokojný v podstate so všetkým. Motor, prevodovka, spotreba, komfort, ... .

Čaute.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpiť / Nekúpiť ix55 ???

Příspěvek od Farrael »

:arrow: Přesunuto tématicky do správné sekce.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“