závada motoru i s videem

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Yurii »

No. myslim si že nějáký předpisy se v tomhle neřešej, bude to jednoduše jinej dodavatel :) Evropský Ulsanský nárazníky sou holt nebezpečnější :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

palicka007
*
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2009, 01:10
Bydliště: Hranice

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od palicka007 »

sedlik18 píše:zdravím mám tenhle problém s S-coupe... http://www.youtube.com/watch?v=9V_1n3KbF5M a následně nastalo tohle http://www.youtube.com/watch?v=aGDXh7KZBHA pak už ani neškytnul... co s tím? na videu je to snad dost dobře vidět... a slyšet...
tak nechci dělat chytráka,ale to druhé video je tutově baterka :hyu:
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

tak nic se nevyřešilo... přidávám další video http://www.stream.cz/video/570773-hyundai-divny-zvuky furt tam něco bzučí když je klíče otočenej a na nastartování jen pohasne světlo... jako by se kousnul motor... chce to hodně zapnout zvuky aby to šlo slyšet.. nevíte co s tím?
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Yurii »

To co bzučí při otočení klíčku je palivová pumpa, to je vpořádku :) Podle toho jak pohasínaj ty hodiny když otočíš klíčkem, řek bych že bude buď kousnutej nebo zkratovanej ten startér v tu chvíli má prostě moc velkou spotřebu a sebere šťávu z palubní sítě. Zkus ten starér najít... jestli máš Scoupe I, měl by bejt někde vpředu naproti převodovky dole a párkrát do něj klepnout kladivem. Nebo zařaď rychlost a párkrát do auta strč aby se trochu pootočila převodovka a třeba se ten startér odkousne :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Kull »

Jestli máš MKI, tak startér nahmatáš, když prostrčíš ruku za blokem moteru z pravé strany. Dostaneš se na šrouby a jde takhle vyměnit tak za 15min.
U MKII se líp mění ze spoda auta, ale je to ježek v kleci ho tam odsud dostat. Paradoxně zpátky jsem ho měl za 5 min :D
To hučení je čerpadlo.
Vypadá to, že máš MKII, hupni pod auto a jak říkal Yurii - pobouchej ho nějakou dřevěnou tyčkou a pak tam dej rychlost a "pohoupej" auto dopředu a dozadu.
Jestli máš vykuchanej katalyzátor, tak to můžeš zkusit roztáhnout i přes kvalt :wink: Když mi na MKI odešel startér, tak jsem týden roztláčel vždycky auto, než mi přišel novej :D
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Yurii »

Podle videa má ex-americký MKI ;) Jinak Kull ví, má anebo měl obě :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

tak kde ho hledat tady?
Přílohy
SDC10091.jpg
SDC10091.jpg (219.45 KiB) Zobrazeno 1643 x
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Kull »

Yurii má právdu. Tohle je MKI. Ještě si na něj pamatuju, na chudinku krásnýho.
Startér máš vlevo pod vstřikama, když stojíš proti motoru. Narvi ruku z prava pod vstřiky a strč jí až na levou stranu. Tam je startér. Je na dvou šroubech. Jeden je nahoře, vyosenej od osy startéru, druhý dole, vyosenej an druhou stranu - takže jakoby úhlopříčně. Jsou docela dlouhý, takže budeš dlouho točit :D A je docela pakec to první povolení. To jsem za to rval, až mi oči lezly. Pak to ruplo, povolilo a přicvakl jsem si prsty ráčnou k motoru :D Mám docela silnou ruku a i tak jsem se tam vešel, tak neboj, ruku tam narveš taky.
A když to nepůjde zprava, tak je na druhé straně. Už jsou to 3 roky, co jsem to dělal, tak si nejsem úplně jistý :)
Určitě si odpoj sání, pamatuju se, že mi tam ta hadice zavadzala :)
A když jsem ho povolil, vytáhl z osazení, tak za kabel, co vede k baterce jsem si startér v klidu pustil na silnici.
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

tak startér sem se pokoušel zmlátit ze všech úhlů a nepomohlo to.... můžu s nim houpat na zpátečku i na jedničku a taky nepovolilo... nemluvě o tom že na horším místě sem startér jakživ neviděl...
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Kull »

sedlik18 píše:nemluvě o tom že na horším místě sem startér jakživ neviděl...
Ale no tak. Zkoušel jsi ho u MKII? To je teprve lahůdka. Připadal jsem si jako Koprfíld :D s rukou Saxany, když jsem to měnil.

Jestli nepomohlo zmácení a ani houpání, tak ten startér vymontuj.
Pak ho zkus napojit přímo na baterku, jestli se roztočí. A jestli ne, prodám Ti levně zánovní :wink:
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

startér samotnej točí po připojení na baterku, ale auto nechytá ani po roztlačení jen furt svítí check engine, nedokáže mi to ani vyblikat takže jak já to vidim je to řídící jednotka
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Yurii »

To je divný... podle videjí ti startér ani netočí když otočíš klíčem... třeba už má sjetý uhlíky a neni schopnej roztočit celej motor... řídící jednotka nemá nic společnýho s tim jestli startér točit bude nebo nebude.
Startuješ se spojkou? ;) ?
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

áno se spojkou... a jak říkám nenaskočil ani když sme ho dali za dodávku... rozjel sem ho že by mohl skočit ze dvojky a nic tak sem pro jistotu vrazil jednočku a taky nenaskočil... startér netočí při otočení ale bere elektriku a dá se normálně protočit v ruce
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Yurii »

Tak to je fakt prapodivný... co se týče dvojkovejch Skupátek vim hodně ale jedničkový maj evidentně nějáký vlastní mouchy... No možná bych ještě zkusil rozebrat řídící jendotku a mrknout jestli na ní neni třeba nějákej studeňák... slyšel sem že to prej kdysi někdo takhle vyřešil na Poníkovi... ale nejde mi do hlavy jaktože se startér netočí ale bere šťávu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Piskotkiller »

A jiskra ti jde?
Hyundai Scoupe GT
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“