Imobolizer

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Imobolizer

Příspěvek od orion »

nulda píše:Psal jsem o par prispevku vyse, zda se ze ten stejny problem. Rozebrat,vycistit,ochranit a slozit :-)
Ja to uplne prehlidnul, no zkusim se tam snad na to i podivat, zitra jsem mel v planu to nechat odtahnout 50 km do NH caru na diagnostiku.
Jinak dneska jsem to odtahl od mechanika a na nic prave neprisli, kontrolka sviti porad, nastartovali akorat 2x rano, pak uz vubec, je mozny. Jen doufam, ze tam ty konektory najdu, nejsem moc znalej, co se aut tyce :D Mj. jsem dal i novou baterku, coz jsem stejne musel, dodelavana dalka je taky OK, kontakty, co zpusobovali sepinani ABS uz jsou taky OK.
Reklama
 

CDS123WS
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2014, 08:55

Klíč, immo, imobilizér.

Příspěvek od CDS123WS »

Zdravím.

Nevíte jaký imobilizér je v I30 2008?

Za radu děkuji.
CDS123WS
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2014, 08:55

Re: Imobolizer

Příspěvek od CDS123WS »

paw
*
Příspěvky: 19
Registrován: 12 lis 2011, 16:58

i30 IMOBILIZER

Příspěvek od paw »

Zdravim,
potreboval bych vedet, zda nekdo neresil stejny problem. Mam i30, 1,6 CRDI 66KW r.v. 2010. Popis problemu:

Behem letosni zimy se mi nepravidelne nekolikrat stalo, ze auto nenastartovalo hned na prvni pokus. Nyni, jak se oteplilo se zavada opakuje s tim, ze uz se mi stalo, ze jsem nenastartoval vubec. Nejdrive jsem si myslel, ze je problem s baterkou. Nakonec se ale ukazalo, ze problem je v imobilizeru (na pristrojovce se nezobrazi zluta kontrolka auticka s klickem).
Ve Zbraslavskem servisu me odkazali do servisu v Praze Novych Butovicich (pry tam tento problem uz resili a jedna se pravdepodobne o vadnou antenku imobilizeru, ktera je umistena v krouzku u zapalovaci skrinky). Jel jsem tedy do Butovic. Tam nejprve provedli prekonektorovani kabelu nebo tak neco. Mesic byl klid a pak se zavada znovu opakaovala. Vypozoroval jsem, ze k zavade dochazi, pokud je venku, resp. uvnitr auta relativne teplo (nad 28 stupnu dle teplomeru na radiu). Takze jsem jel opet do servisu, kde revizni technik povolil vymenu te antenky imobilizeru. Dnes (tyden po vymene) se mi zavada projevila znovu pri teplote 22 stupnu a uz se mi nepovedlo nastartovat vubec (auto stalo 4 dny na parkovisti). Zkousel jsem cca 20-30x uplne vyndani klicku opetovny pokus o start - nic. Auto ted mam nepojizdne na firemnim parkovisti a doufam, ze se vzpamatuje a povede se mi dojet alespon na servis. V minulosti to tak bylo, stacilo pockat, az se trochu ochladi. Jsem z toho docela zoufaly, protoze uz nyni technici moc nevedi, co by mohlo byt pricinou a spise zkousi metodu pokus-omyl :( Zaruka mi konci letos v srpnu. Je v nejhorsim pripade mozne imobilizer uplne odpojit?
Hyundai i30, 1.6 CRDi 66KW FL, r.v. 2010 Nošovice
paw
*
Příspěvky: 19
Registrován: 12 lis 2011, 16:58

Re: Imobolizer

Příspěvek od paw »

Tak pokracovani. Po posledni (pate navsteve Autopalace Butovice) cca 14 dni auto startovalo bez problemu. Dokonce i v 37 stupnovych vedrech nebyl problem. Dnes jsem mel auto na 5 garancni prohlidce v Nubocar na Zbraslavi a odpoledne jsem ho vyzvedaval. Po zastrceni klice opet problem (teplota na palubaku 32 stupnu, auto stalo na slunicku). Pak se povedlo jednou nastartovat a od te doby uz nic. Auto jsme odtahly do stinu a otevreli vsechny okna, aby se interier trochu ochladil. Trapili jsme to 1,5 hodiny bez sebemensiho uspechu :( Technik mel pripojenou diagnostiku, ktera hlasila chybu 1690 |Immobilizer Smartra. Zkouseli odpojit baterii, kontrolovali se pojistky a relatka... nic nepomohlo. Na zitra je objednan odtah do Autopalace Butovice, kde uz budou mit auto po seste :( Navic si myslim, ze rano bez problemu nastartuje jako zatim vzdycky.
V Butovicich uz delali nekolikrat kontrolu konektoru, promereni kabelaze, vymenu antenky imobilizeru a problem pretrvava.
Uz jsem z toho zoufalej, navic za 3 tydny konci zaruka, prosim poraddte co ted. Technik z Nubocaru povidal, ze uz by meli zacit menit dalsi komponenty (jednotka imobilizeru, ridici jednotka motoru???), jak je k tomu mam ale dokopat?
Hyundai i30, 1.6 CRDi 66KW FL, r.v. 2010 Nošovice
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Imobolizer

Příspěvek od alarm »

Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
paw
*
Příspěvky: 19
Registrován: 12 lis 2011, 16:58

Re: Imobolizer

Příspěvek od paw »

Diky, to teda taky doufam...
Jinak dnes rano samosebou auto hned na prvni pokus nastartovalo :(
Takze odvoz do Autopalace Butovice, kde to budou opet resit (kontrola dalsich kabelovych svazku a konzultace s vyrobcem).
Alespon mam slibene nahradni auto po dobu opravy...
Hyundai i30, 1.6 CRDi 66KW FL, r.v. 2010 Nošovice
kafe
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2017, 14:49

kontrolka imobilizera stale svieti

Příspěvek od kafe »

Od nejakeho casu mi neustale svieti kontrolka imobilizera. Dnes som si vsimol, ze ked zapnem klimu, tak svietit prestane a naopak. Mate niekto podobny problem, pripadne rovno riesenie? Pani z autorizovaneho servisu povedali, ze nevedia, kde je chyba, imobilizer vraj funguje v poriadku. Skusal som aj druhy kluc, aj vymenit baterku, ale to nepomohlo. Ak je klima zapnuta a kontrolka nesvieti, zasvieti sa, ked vypnem motor a zostane svietit nonstop.

Auto: i30cw, 2011, benzin
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Imobolizer

Příspěvek od nulda »

zkontroluj konektor u nohou spolujezdce
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“