Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od Bolo »

Přítulkyně má taky peugeota a kocuři taky zlobí :mrgreen: . V :hyu: jsem je ještě nevezl :lol:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Reklama
 

lucie2165
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2011, 18:15

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od lucie2165 »

Na renault foru jsem aktivni uz 7 let.
Jak jsem psala tak jsem mela Lagunu a Thalii. Thalii me ukradli po 4 mesicich a ted se rozhoduju co koupit vetsiho.
Renault ma nejvetsi problem s elektrikou. O tom vim.
HA me zase stval s tim jak plaval po silnici.
Ted nevim co koupit. V teto situaci jsem poprve. Vzdy jsem vedela presne co chci a ted nevim.
Kocky jsou nadherna a chytra zvirata. A hlavne vychytrala :) Ten usmev britek me vzdy dostane.
???
Opel Vectra '98, 1.8
Renault Thalia '2010, 1,2 - mile auticko do mesta - ukradena
Renault Laguna '97, 1,8 - perfektni stehovak
Mazda 121 '97, 1,4 - litajici beruska
Hyundai Accent '96, 1,3 - rodicu
VW Jetta '82, 1,6 - vykopavka
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od Hardcam »

Starsi Hyundaie obcas s plavanim bojovali, ale nemuzes srovnavat 1996 a 2011, to se na me nezlob, ale to je proste nesmyslny.
Megane je hezky, lepe receno extravagantni auto a bohuzel v ocich zlodeju je Renault oblibeny. Tady na Kladensku byly kdysi davno Megany hitem. Ja jakozto clovek bez garaze si takovy luxus nemuzu dovolit, aby mi auto ukradli, obzvlast po 4 mesisich. Pro me je auto clen rodiny :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
lucie2165
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2011, 18:15

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od lucie2165 »

Ja vim ze nemuzu srovnavat auta 96 a 2011, ale znas to. Jakmile mas nejaky predsudek tak se ho spatne vzdavas.
Jako kdyz lidi tvrdi, ze Renaulty jsou smejdy, ale ja na ne nemam ani jedno spatne slovo.
???
Opel Vectra '98, 1.8
Renault Thalia '2010, 1,2 - mile auticko do mesta - ukradena
Renault Laguna '97, 1,8 - perfektni stehovak
Mazda 121 '97, 1,4 - litajici beruska
Hyundai Accent '96, 1,3 - rodicu
VW Jetta '82, 1,6 - vykopavka
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od lada 71 »

Tak pro převoz koček, bych ti doporučil Wartburga v combíku, s upraveným vývodem zplodin do zavazadlového prostoru :D/ Nějak prostě kočky nemusím. Ale bylo to myšleno ode mě samozřejmě jako černý humor. Živému tvorovi bych neublížil. I když, Paroubek ... :twisted: Těžko radit, každý má svá pro i proti. Rozhodni se podle svých priorit. Když oslovíš dealera :hyu: Háša v Bohušovicích nad Ohří, tak ti půjčí auto na víkend domů, pak si to samé zajisti u jiného, tvého vybraného vozu a rozhodni se. Nevím, jestli to je standard, ale mě to auto na víkend půjčily a pak jsem se rozhodl. Šel jsem do něj.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od Hardcam »

Koukam, ze vetsina lidi, co si i30 porizizuje, trpi predsudky vuci H. To se holt budes muset rozhodnout sama. Ale kdyz uz srovnavas dve auta s 50ti tisicovym rozdilem, volil bych radeji v pripade i30 1.6ku, precejen si s nakladem i dalnici poradi lip a se stejnou spotrebou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od amaize »

no nechci moc radit,ale napsala jsi tu jen dvě auta,ale já bych ti doporučil hondu Jazz, a to myslím fakt vážně

edit : souhlasím s tím co píše hard..
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od Vilda »

lucie2165 : Co do pohodlí při cestování, bych určitě bral Renaulta ... sám jsem měl frantika 6,5 roku a můj jezevčík se v něm nikdy nepoblil :D ....... v :hyu: už při první jízdě a hnedle tři krát .... teda, když to bereme přes ty zvířátka .. :P
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od Hardcam »

Ale tim chtel Vilda samozrejme rict, ze vsechno se da vypilovat a ted uz nim jezevec jezdi i do Mnichova a vzdycky ma tu spravnou barvu (hnedou? :D ) :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od Vilda »

Hardcam : Nojo, už si můj klobása dlouhej zvyknul i na Hyundaie :D jeden z mála jezevčíků, kterej projel půlku Evropy .... 8)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od hlobilp »

hele, kdyz uz, tak i30, tak s motorem 1,6 ... kvuli prevodovce.. priplatek je jen 15tisic, coz neni moc za 13kW navic a sestistupnovou prevodovku k tomu.... na dalnici s 1,4 ani "omylem"
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od severtom »

Mám loňskou i30cw a v interiéru nic nevrže, byl jsem celkem zvědavý, co s autem udělá balkánská šotolina v lednu, a vše v pohodě, auto jako nové. Škoda těch vysokých otáček při 150 km/h... to bude jediné, co by mohlo hovořit pro Megane. Jo a cena, hodně teď zlevňovali - museli :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od vena.m »

Je fakt že Design Renaultu je líbivej, ale jak sem koukal na ceník a to srovnání s i30cw tak má navrh asi v lepším podvozku na ty naše tankodromní silnice (hlavně pokud se jezděj častějš dálky) a taky dvouzonová klimoška. Jinak to srovnání ohledně výbavy by mělo bít myslím spíš s Dynamiqe. Jinak co se týče záruky, pár koníků navíc a prostornosti uvnitř je jasně v čele i30. Renault chce příplatek za záruku 48 měsíců ( vlastně tedy jen 2 roky navíc,nad standartní záruku) to si klucí Francouzský tedy moc nevěřej :^o
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
biker
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 18:24

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od biker »

Taky jsem stál začátkem roku před podobným rozhodnutím. Z cca 5-ti aut jsem to stáhl na tyto dvě. i30CW Classic 1.4 mě byla zapůjčena v rámci akce na týden. Daný kus měl najeto kolem 5t z toho skoro 1t sem najel osobně. S Renckem sem 'nejezdil' tak 20km a to ještě s funglovkou. Také jsem si původně myslel, že bude megan, jakožto frantík, co do tlumení příčných nerovností pohodlnější, musím však konstatovat, že mě v tomto duelu vyšel lépe :hyu: (testováno na příčných prazích ve městě).
Pokud jde o otáčky při dálničních 130 megan s 6-ti kvaltem točí při této rychlosti stejně jak s 5-ti kv. :o v 1.6-ce a to 4000. i30CW 1.6 s 6-ti kv. točí kol 3600-3700.
Vnitřním prostorem zde kraluje suvereně i30CW. Testovaný vůz jsem zapůjčil kolegovi na výletu z hor a sám sem se posadil dozadu a byl jsem velmi překvapen jak se tam v zadu cestuje. Sedačky vpředu příjemnější v H, maji lepší boční vedení i vychytaně stavitelnou opěrku hlavy. Megan má lépe utlumen hluk od podvozku. U i30CW občas rušivě působí narážející kaménky do podběhů, které mohly být zatlumeny lépe.
V meganu je větší kufr, téměř pravidelných pravoúhlých tvarů a i spodní hranu má níž. U :hyu: se mi líbilo, že lze roletku schovat pod dno kufru, ale pouze s dojezdovou rezervou. U plnohodnotné se roletka už nevleze.
Ve výbavě bych se opět přiklonil k meganu. Má v základu dvouzónovku (pro mě stejně jako autom.kl. nebylo potřeba) ,ESP i tempomat (to už by se mohlo hodit), jako dobrá věcička mi přijde od řidiče el.zamykání zadních dveří, výdechy klimy vzadu (od Dynamiku výše), muzika je mnohem lepší v H nehledě na konektivitu rádia.
Ovládání mi přišlo živější a přesnější u :hyu: . Na testovaném modelu byly použity zimní pneu od Kleber. Megan měl letní Contošky. Standardně H obouvá Hankooky a s těmi to chování v zatáčkách až tak bombové není. Auto je s nimi oproti Klebrům více nedotáčivé.
Jako velkej nesmysl u Rencků všeobecně mi přijde nemožnost vyklopení stěračů nahoru. Prostě jsou schované pod kapotou. Už sem tu někde četl stížnosti na i30-ku, že se špatně vymetá sníh z pod př.skla. Chtěl bych slyšet dotyčné co by říkali u megana.
Jelikož jsem bral auto na úvěr tak záruka vychází fifty:fifty. V hotovosti je to 5:2.
Zpracování obou aut mi přijde zhruba stejné. Jedno je lepší v tom druhé v onom. Kolega renolťák mě odrazoval od novějšího motoru s 6-ti kvaltem, kde prý dost často odcházel přesuvník a je i o 20t dražší než s 5-ti kv.
Jinak mě nakonec přesvědčil :hyu: v trikolóře s plus paketem v 1.6. I vzhledově je mi blíž hlavně interiér (modrá je dost dobrá :D ). Velký podíl na tom měla i možnost otestovat si auto na celý týden. Tato možnost u rencka nebyla, není no a co bude to nevim :) .
Co se týče zvracejících mazlíčků tak náš Jack Russell jel s námi jen kousek a obsah jeho žaludku zůstal kde měl. To se však už nedá říci o našem bejbínu. Tomu bylo fuk, že sedí nejen v nové autosedačce, ale hlavně i v novém autě no a po průjezdu serpentýnama to tam uvnitř trochen vymaloval. Naštěstí většinu schytala sedačka a v kufru sme vezli ještě jeho starou 'kolýbku' takže ho bylo i kam přesadit. Vinu bych ale nehledal v autě :wink: .
No trochu sem se rozkecal. Už bych měl asi končit. Každopádně doporučuji si auto někde zapůjčit aspoň na víkend, zkusit do něj naložit vše potřebné a projet se s nim.
i30U CW Trikolor+ 1.6CVVT CrystalWhite 2/11
SUZUKI Ignis Speed 12/05
VAZ 2102 r.v. 1973
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Hyundai i30CW 1,4 Comfort x Renault Megane 1,6 Advantage

Příspěvek od pietro32i »

lucie2165 píše:Ja vim ze nemuzu srovnavat auta 96 a 2011, ale znas to. Jakmile mas nejaky predsudek tak se ho spatne vzdavas.
Jako kdyz lidi tvrdi, ze Renaulty jsou smejdy, ale ja na ne nemam ani jedno spatne slovo.
To plávanie nie je predsudok, je to "vlastnosť" hyundaia, ale accenta, nie i30-tky. I30 má úplne iný podvozok, je tak trochu "športovejšie" stavaný a naozaj nepláva, ani v náznakoch.
Staré modely renaultov zrejme neboli šmejdy. Neviem osobne potvrdiť, mal som len peugeoty (309 a 306) a na tie tiež nemám špatné slovo (tú 306-tku má otec v plnej výbave ešte doteraz). Do nového peugeotu by som už však asi nešiel. Recenzie sú de facto nanič, štatistiky už majú trochu vyššiu výpovednú hodnotu, ale aj tie sa dajú upraviť. Pre mňa sú však rozhodujúce osobné skúsenosti ľudí, ktorí jazdia autom niekoľko desiatok tisíc km ročne a často menia auto (díleri, obchodníci, a pod.). Ani tam sa nedá samozrejme vylúčiť subjektivita, ale ak získaš podobné informácie z viacerých, navzájom nezávislých zdrojov, tak to už o niečom hovorí, si myslím. Ak teda vychádzam z toho, tak žiadne francúzske auto (aspoň teraz) rozhodne nie. O hyundai som mal síce dosť málo (skoro žiadne) informácií od takýchto ľudí, na druhej strane som ich však mal dosť o ostatných autách a vylučovacou metódou som dospel k hyundaiu - bol som limitovaný aj financiami. Chcel som pôvodne accenta, ale práve ten "plávajúci" podvozok (okrem iného) bol jeden z dôvodov prečo radšej i30.
Takže ak sa rozhoduješ medzi renaultom a hyundaiom, tak pre mňa je to jednoznačné - aj teraz po niektorých drobných rozčarovaniach s i30-tkou (dokonalé auto neexistuje a za tie peniaze s tou výbavou?). Teraz by som však už bral asi radšej 1.6-tku a 6 st. prevodovku, som často na diaľnici.
Ale možno je to tiež len môj predsudok voči francúzom, ktorého sa neviem zbaviť... :roll:
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“