Poskodeny lak

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Hardcam »

Tak pod to nejakej antikorozni srac, stacilo by na usostour. Vic pro to asi neudela, prelakovat blatnik moc nepomuze.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od iggyno »

PetrUL

Mal som podobny problem, dvere susedne stojaceho auta pred Lídlom sa zastavili na presne istom mieste ako u teba...nastastie som sedel v aute a tak sa to pekne riešilo cez poistku dotycneho...no ale u mna sa striekal komplet blatník...cca 250eur komplet. 4dni v servise...Dotycny mi chcel dat na parkovisku 30eur naruku a zabudneme na to [-X
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od PetrUL »

Pro zajímavost:

Byl jsem ve dvou :hyu: servisech. V jednom by mi nastříkali nejraději celý auto cca 12,5 tisíce a ve druhém by stříkli pouze blatník v ceně cca 6,5 tisíc.

Druhá nabídka mi přide rozumná - auto je starý 2 měsíce a tak není přece pro zkušenýho lakýrníka trefit odstín ... A nechat si zničit stříkáním skoro půlku auta mě přide hloupý.

Každopádně kvůli záruce na karoserii je potřeba to stříkání dělat ofiko v :hyu: (alespoň si to myslím)

Peníze jsou to hříšně vysoký, ale naštěstí to snad půjde vzít na pojistku.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od PetrUL »

Oprava hotová - cena 7.400 Kč :hyu: servis. Lakoval se jen přední blatník a vypadá to zase jako nový ...
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Erik-TT »

nerád zakladám novú tému a tak si myslím, že toto môže ísť aj sem. Od zimy mám od obrubníku krásne odratý pravý predný disk na viacerých miestach.Keď umyjem auto, nie je nič krajšie na ňom, ako ten krásne svietiaci odratý disk, ktorý si všimne aj slepý, lebo je to na umytom aute prvá vec, čo je vidieť. Vie mi niekto poradiť, či existuje niečo na disk v podobe ako býva napr. tuška na lak? alebo niečo, čím by som ten disk zatrel v miestach oderku? dik.
Jediné, čo ma napadá je klasický sprej na disky a naniesť farbu na disk v mieste oderku pomocou štetca alebo nejakeho drievka v podobe bodky...
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od skrabi »

ahoj
na predoslom aute sa mi tiez "zadarilo" pri obrubniku a vyzeralo to otrasne. Ako prva pomoc posluzil strieborny lak na nechty. Pred nanesenim som poskodene miesto opatrne prebrusil a nasledne zatrel. A musim povedat ze som to uz dalej ani neriesil . Kym niekto nechcel tento disk skumat , tak to poskodenie nebolo ani vidiet. Dokonca nebolo potrebne nasledne to pretierat, lak drzal tam, kde mal :D
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Erik-TT »

dik skrabi, skusim :)
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od PetrUL »

Když jsem včera přišel k autu, čekalo mě nemilé překvapení - červená barva od nárazníku nějakého "umělce", který samozřejmě na nic nečekal a raději ujel ...

Obrázek

Večer jsem zkusil odřené místo "opravit" za pomoci technického lihu a utěrky z mikrovlákna. Výsledek je úžasný - červenou barvu se mi podařilo odstranit a kupodivu moje barva zůstala poškozena minimálně.

Obrázek

Musím pochválit, že lak vydržel mnohem více než ten červenej z neznámého auta.

Já nevím čím to je, ale naše auto je prostě magnet na problémy. Za 6 měsíců provozu 4 poškození (odřeniny nárazníků a blatníku) + drobné ťukance od dveří z parkoviště.

Jak jste na tom VY?
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od mmv »

tak jsem v tom taky, jedno čarování se zahrádkou okolo auta a "zářez na pažbě" (přední pravé dveře) je na světě, nemá l náhodou někdo zbytek toho originálu co prodávaj v servisu ??? Cashmere Brown ?? je to čárka cca 3 cm dlouhá
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od pepe pedro »

dnes som bol na výstave traktorov.A hned mi to nejaký hnup pokrstil.Farba išla dole ale škrabanec musím dal spravit lakýrovy.
Čo je to blbý lidi ](*,) To sa nedá ani pochopit :oops:
Přílohy
vrutice 041.JPG
vrutice 041.JPG (40.5 KiB) Zobrazeno 3954 x
vrutice 040.JPG
vrutice 040.JPG (29.44 KiB) Zobrazeno 3954 x
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od leopardo »

Dá se někde koupit bleděmodrá metalíza XAF ve spreji? Pokud ano, za kolik?
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od mmv »

v hnujdai ti to objednají stojí to pod 500 ale neni to sprej ale flakonek , jinak kdekoliv u míchačů, ale záruka v tahu
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od leopardo »

mmv píše:v hnujdai ti to objednají stojí to pod 500 ale neni to sprej ale flakonek , jinak kdekoliv u míchačů, ale záruka v tahu
Ná záruku séře Bílý tesák, potřebuju si nabarvit zátku od LPG, aby zbytečně neprovokovala :)
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od mmv »

tak to je jiná :-) ty máš zátku tak jak to je v propagaci AGC ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

Pánové a dámy, možná by to bylo i na nové téma, dávám k uvážení následující svůj názor. Po první zimě jsem zjistil, že hrana zadního podběhu dveří v označeném místě je dost oklepaná od kamínků. Podrobnější prohlídkou jsem zjistil, že oboje zadní dveře oproti navazující hraně jsou nepatrně utopené. /z výroby/ Dveře jsem proto nechal prodejci na pantech a zámku malinko vytáhnout. Bydlím hold na Vysočině a v zimě zde chumelí. Hodně solí, ale část silnic je sypaná drtí a a ty kamínky od kol létají. Toto platí pro pravou i levou stranu a po úpravě se vše zlepšilo.
Přílohy
2012-06-24-2.jpg
2012-06-24-2.jpg (46.83 KiB) Zobrazeno 3303 x
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“