ix20 - nový alebo zabehnutý?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

Dee a tiez si si povedal, ze uz megana a celkovo renaulta nikdy v zivote a tiez ti padol kamen zo srdca, ze to niekto kupil ? :)
Reklama
 

Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

No a inak, co som sa dnes dozvedel. Cierny v Dolnom kubine nema 10 km ako pisu, ale 200 km,co by mi nevadilo. Lenze mi povedali, ze teraz ked ho vyplatim, tak mi aj tak nemozu dat zmluvu. Mozem na nom jazdit do juna , ale s tym, ze bude iba zapozicane a prepisat a prihlasit na seba ho mozem az v juni. A podmienka je, ze musim s nim chodit aj s tymi reklamami polepenymi co ma na sebe a tiez do juna. No kaslem im na to. Ten biely ma teraz cez 300 km, tak som tam volal do Bratislavy, ci by mi to tak vedeli urobit s tym bielym tak,ako mi ponukali v Dolnom kubine, akurat to biele nie je nalepkami polepene. DAl by som za neho 12 000 a mozem jazdit a v juni si ho prepisem na seba. Samozrejme mi bolo povedane, ze to prekonzultuju s riaditelom.Co je tiez zaujimave, ze inde sa to da a inde to musia konzultovat. Ale to je jedno. Kazdopadne teraz uz je rozhodujuca cena a teraz sa oplati to lacnejsie, kedze pri tom ciernom su taketo podmienky.Pokial tie iste podmienky budu aj pri tom bielom, nie je o com, 890€ usetrenych. Tak som zvedavy, ako s avyjadria, dam potom vediet ! Pokial si ho nebudem moct odkupit teraz, predsa len musim cakat d toho juna na to biele, prip. este ich o nejaky mesiac osklbat, aby to bolo skorej..Ale hovorim,vychadza mi z tohto vsetkeho po dnesnom oboznameni, ze biele sa jednoznacne vyplati viac !
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od DEE »

Ja bych bral taky bilou. Ale jen ciste subjektivne, protoze se mi zda ze ix20citce bila slusi mnehem vic nez cerna :).

Rika se "nikdy nerikej nikdy". Ja na Renault nijak nezanevrel, ale v poslednich mesicich mi nadelal spousty starosti a ubral mi z rozpoctu i spousty penez. Presto byl hlavni duvod prodeje jiny. V mem pripade - absence zadnich dveri. Jelikoz mam dve prdolata, tak se mi v tridveraku cpaly na zadni sedadlo do detskych sedacek fakt spatne. Nahradu sem vybiral z vetsiho spektra aut, ale ix20 se mi zamlouvala ze vsech nejvic.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

Dee. ja som mal megana II combi 2004 a za 2 roky som dal do neho ked som to zratal dokopy do 2 000€. A nakoniec som ho predal pod cenu, kedze malo 183 000 km. Novy majitel si velmi pochvaluje, ale ja som rad, ze mozem uz kludne spavat a ze sa nemusim bat sadnut si do auta len preto, co zasa budem pocut ze je pokazene...

Dee a spravne som to pochopil ty mas ix 20? Ak ano, kolko ho uz mas?si max. spokojny? Moj znamy z rodiny ho ma len tyzden, parkrat som sa viezol a velmi ma oslovil. Ale zaujima ma, ak mas teda IX 2O, ako si spokojny a ci si myslis, ze si si dobre vybral, ci sa nekazi a pod..
Dost utokov inak na seba dostavam, ze za tie peniaze mam radsej kupit nieco ine a pod.,ale myslim si, ze to je len vec nazoru a ziadne auto s takou cenou a vybavou ako je IX 20 som nenasiel. Takze IX 20 vedie !
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od amaize »

asi ho ještě nemá , v podpisu píše - v očekávání
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od DEE »

Jeste ho nemam. Nemam pokupe penize, takze mi stale stoji na prodejne (nekde v arealu) a ceka a ceka :). Jeste asi dva tydny cekat bude.

Ja v uzkem finale nakonec vybiral mezi i30, i30cw a ix20 (Vengou). Potrebuji auto pro ctyrclennou rodinu (dve male deti). ix20 vyhrala kufrem a vyssim posezem (taky se z uvedene trojice nejvic libi manzelce - to je hodne dulezity parametr :) ).
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

Ja som celu zimu pozeral na nete na I 30. Strasne som bol do nej zalubeny, pritom som aj na nete videl IX 20, ale kym som ho nevidel nazivo a nepreviezol sa n anej, mal som ho za male prditko. V I30 som sedel na predajni a totalne ma sklamala, neviem, ocakaval som vacsie pohodlie, ale zavazilo aj to, ze som tam zbadal IX 20, sedel v nej, odviezol sa a nebolo o com, na I 30 som velmi rychlo zabudol. Ja som mal inak pred Renaultom aj Suzuki Ignis a priznam sa, to bola katastrofa, hranate, obludne, nenormalne tvrdy podvozok, raz prejazdom cez spomalovac mi vypadol original kastlik s radiom :) Ked vidim IX 20, mam strach, ze mi to bude pripominat miestami Ignis, kedze 15 ky pneumatiky na ktorych som na IX 20 jazdil boli trochu s pruzenim tvrdsie. Ocakavam, ze ked budem mat 16 ky na elektronoch, ze tie vlastnosti budu ovela lepsie,aj ked asi o moc nie ... Ale inak ako vravim, jazdou na IX 20 som mal len dobre a len dobre pocity... Ale popravde, trosku sa bojim tych moc umelych plastov, ktore tam su, ako sa budu chovat v zime, ci budu pukat, buchotat alebo nie...To je jedine negativum, kt. na tom aute vidim...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Hardcam »

No jestli testovaci mela 15", tak ocekavej, ze 16" budou o poznani mene komfortnejsi.
Nezapomen, ze cim vetsi disk, tim mensi vyska pneu (napr - 195/65 R15 vs. 205/55 R16 maji sice stejny obvod a celkovou vysku, ale samotne pneu jsou v pripade 16" nizsi). U predvadecek se vetsinou pouziva ta nejkomofrtnejsi varianta, aby zakaznik koupil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

Ja som si naopak myslel, ze 16 ky su sirsie a teda ze to bude komfortnejsia jazda..pri skusobnej jazde sa mi zda ze boli na aute 15 ky...
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od DEE »

Obavam se, ze 16" budou oproti tem 15" znatelne drncavejsi :).
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Hardcam »

Taky pekne receno..:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

Hmmm...este aby to nedopadlo, ze si to s tym autom rozmyslim po roznych diskusiach :) Ale inak mam prestudovane vsetky automobilky, fakt nie je nikde nic za taku cenu ako hyundai a v takej vybave. Renault ma uz nezaujima, a je zbytocne drahy, Octaviu nechcem, Volkswagen ma nelaka, celkom som premyslal nad novym Citroen C4, ale tiez cena a vybava nezodpoveda, vybava ako v hyundai, tam uz je cena cez 16-17 000, jedine co ozaj je fajn cena, je ford focus classic zas 11 990€. Co ale je vypredaj modelov limitovana seria. Naco si kupovat okukane a zasa s vybavou slabsou ako hyundai a neskutocne vysokou spotrebou. Takze stale mi vychadza len a len ta IX 20.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od iggyno »

ix20 je velmi pohodlne auto...velmi tiche a priestranné navyše k tomu...pruženie minimálne teraz na 16" = mäkké...ale zimné gumy. Možno nebudeš rezať zákruty jak na hatchbackoch,trochu ta to nakloní (vyššie ťažisko)...ale zas na to nie je MPV :)
Inak každého,čo som ho zviezol, bol prekvapený,aký je z vnútra veľký... o tom,ze na fotkach posobi skorej ako peug. 206 :) ani nehovorim,stali vedla seba a rozdiel bol obrovsky :)...ale abych trochu povedal aj nejake negatívne postrehy, trochu mi vadí A-stĺpik,zavadzia, ale môže to byť u teba iné vzhľadom na inú polohu sedadla...bál som sa aj výhladu dozadu...ale zatial sa to dá,spätné sú vcelku veľké,senzory potešia.
1,6 AT
40500km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od Erik-TT »

Takze moja otazka, ci nove alebo jazdene uz nie je aktualna. Dnes mi volali z Hyundaiu z BA, ze vozidlo mi teda daju 1 majovy tyzden s kilometrami akymi bude mat a teda nemusim cakat do juna, kym bude mat nabehane 3-4-5 000 km. Takze super. Auticko bude biele, verzia style, 1,4 a km okolo 1200 za 12 000€. Neviem, ci by mi dala nejaka ina automobilka taku zlavu na auto s takou vybavou alebo ci by boli ustretovi ako mne. Akurat teda vozidlo vyplatim a aby to mohli papierovo osetrit, prepisat si ho mozem na seba az v tom juna. Ale podstata je, ze nemusim cakat do juna, mozem si ho hned zobrat a tym som usetril min tych 3 000 km, kedze ja by som tolko do juna v zivote nenabehal a sucasnych 1200 km je naozaj nic, tam nie je co na aute pokazit, aj keby kazdy den na nom jazdil niekto iny. Ale na vozidle jazdi iba riaditel domov a do prace.. Takze nie je o com, som rozhodnuty...Vdaka inak vsetkym za rady !
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: IX 20 - Nový?Alebo zabehnutý ?

Příspěvek od DEE »

No vidis. Tak ti to nakonec dobre dopadlo :).
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Odpovědět

Zpět na „ix20“