black_sheep's lantra 1999

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Davidos »

Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

za šedesát je umí pneumax v liberci! :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

tak nějaký čas utekl, a já pomalu dávám dokupy materiál a výbavu na opravu laku. mám tu docela profi vybavení, kompresor s pistolí a sehnal jsem vhodné prostory na stříkání. tak již brzy ji dám dohromady, a bude na prodej. pokud se to povede, ale mělo by protože na to budeme dva, vybavení a nebudu to dělat zrovna poprvé.

dneska jsem prošel přihrádku spolujezdce a nestačil jsem se divit kolik faktur jsem tam našel za drobné opravy, kolem litra, dvou, tří... když to vezmu kolem a kolem tak je to běžně opečovávané auto, na coupé to sice nemá, tomu už dělám spíš otroka :mrgreen:

pokud byste někdo takovou lantru tady z klubu chtěl tak ji nabízím na dohodu, cenu zveřejním případně podle toho v jakém bude stavu v okamžik prodeje. momentálně vyměněné čepy, tyčky stabilizátoru, tlumiče, přední brzdy, takže podvozek je ok, převodovka řadí lépe než na coupé a jediné co by časem vyžadovalo pozornost bude motor. přeměřil jsem komprese a jsou předpisový, nicméně už přes stírací kroužky (asi) bere olej a taky tam bude potřeba za rok udělat rozvody, což byste dělali stejně. klima taky pojede, nasadil jsem nový chladič a voila je těsná, takže ji jen naplním tento týden. :lol:

pokud je tu někdo šikovnej a udělá si na autě spoustu vecí sám, pak stojí za zvážení. pokud moc km nenajedete pak nemá cenu ani řešit to přetěsňování a prostě dolejvat olej. :lol: nebudu prodávat zanedbaný auto, takže před prodejem ještě projde legálně na STK, ať je tam čerstvá. protokoly uschovám.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

asi nepřekonám zvědavost, a nechám proklepnout lantru CEBII. mají prej 18 záznamů o mém autě (nájezd kilometrů) a 11 servisních úkonů. to bude asi proto, že bylo auto velice dlouho servisováno v autorizovaném servisu a je koupené v ČR. myslíte že to případně zlepší šance na prodej pokud k tomu budu mít ověření? přecejen 260.000 km už je fest ale bůhví jestli to není o kilo víc :mrgreen: to už bych to snad asi ani neprodával... :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

yeah. tak jsem dneska testnul klimu, vaukovani proslo, akorat chladivo pak uteklo pres chladic - mega díííra v něm, takže jsem ho právě vyměnil a zejtra jdeme nafoukat zimu. :twisted: tentokrát dostala lantra přednost před coupé. 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

zimááá už zase chladíme. :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

uaa. starej hyundai prokletej mi ted zahrava na nervy.

ve ctvrtek opravim klimatizaci. hura, auto maka. v patek zjistim ze jsem pichnul a kolo utika. v sobotu to necham opravit a po ceste domu se zaseknou sterace. tak kvuli tomu jedu do boleslavi za Dizzixem pro mechanismus, jeste vcera v noci to vymenim aby bylo auto funkcni a ja mohl odjet, a bac ho! po ceste do lipy za romcisem vyhori pojistka na radiu. tak ji vymenim a prsk dalsi. ja se z toho auta zblaznim. :mrgreen:

aktualne vsecko maka a sterace jezdej jako nadrogovaný :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

tak me přítelkyně ukecala a jeli jsme mrknout na elantru z roku 2002. jako sedí se v tom skoro stejně, pěkně ji omladili, působí tak vyváženejc, ale furt jinak stejný auto což se jim moc zamaskovat nepovedlo.

opět křáplé svody (ty idioti se prostě nepoučili od roku 1996! tuhle jsem dohledal a patent na zlepšení je až od roku 2003 nebo kdy?), začínající koroze prahů, lemů (na 9 let starý málo jetý auto docela síla) a přední světla v prdeli zašedlý (což je ale i u jiných značek to jo).

závěr: elantru klidně, ale tak 2005 rok minimálně, protože 10 let starý to zase bude vykvetlý jak louka zjara, tak ať to chvíli vydrží. alfa 156 zatím vede, možná ještě focus.. 8) a nebo na to seru a pujdu pro nový ale nechci do toho nacpat kus úspor na bydlení a nebo se zadlužovat.

ještě pár takovejch vraků a kašlu na to, lantru si nechám dokud pojede pokud možno rovně a založím spoření na novou elantru 1.6 comfort 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Davidos »

Ahoj..2 kamarádi mají focuse "combi" ...a už by ho nechtěli....u obou odešlo třeba čerpadlo....atd...ta 156 je pěkná :-)
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

nafta? nebo benzin? u kazdyho 10 let staryho auta neco odejde. u lantry treba nic ale schnije jak prase :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Davidos »

Oba nafta...ale dost na to nadávaj :-( jednomu odešlo čerpadlo v chorvatsku..stálo ho to asi 100tis :-( prý...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

to ale počítá i zničenou dovolenou a odtah do ČR, nejen opravu :mrgreen:

u nafty je čerpadlo uplně normální věc. kamarád na Alfě 156 měnil taky asi za 15.000. já ale naftu nechci, a už vůbec ne ford v naftě! benzín je spolehlivej..

když už naftu, tak alfu 2.4 JTD
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

nějaký tip na prostorný auto kolem 50 (60 max), rok 1999+ (něco co bylo nového a ne 35-facelift auta z roku 1980), 85kW, klima, pytle?

kilometrů se nebojím, naopak - raději 200.000 km ale novější auto, než zachovalý starý. u mě vede alfa, fakt jo. přítelkyně raději elantru ale tu neschnilou neseženu - nechci vidět ani tečku nikde, protože vím jak to pak pokračuje :mrgreen: tady všechny na okrese reznou.

jo a nespěchá to, auto jezdí tak co..... bylo by to tak na rok auto, raději zábavnější a trošku vrtošivou alfu 156, než spolehlivou octavii 1.6. :mrgreen: nájezd bude kolem 20.000 km / rok s tím autem a spotřeba 9l mi nepříjde jako strašák.

pravda je, že už za 20 koupím to samý auto jako za 50 a takový prostě mám. :mrgreen: víc ale do ojetiny dát nechci, a na nový si ještě počkám, prostě nedám 300 tis za něco, co se mi nelíbí a slyším tak negativní ohlasy.. :mrgreen: raději protáhnu spoření... takže babo raď, jsem trošku zvědavej vyzkoušet něco "jinýho" 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Hujer »

Prostorny je Trajet! :-D a rok 2001-2002 v benzinu se da sehnat kolem 60-70. Ja se svim jezdim jen Prahu 9,5,do Italie sla spotreba na 7,4.Na 2tunovi auto docela pohoda! ;-)
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

to je nás bezdětný uplně zbytečný :lol: takovejch aut si ještě užiju, hehe :lol:

z hyundaiů si nevyberu, už jsem prošel uplně všecko a buď je to pěknej krám (nebudu jmenovat abych se tu někoho nedotkl) a nebo zbytečný auto pro mě (Santa Fe, XG, Trajet) :mrgreen: jedině tu elantru, to jo. ale víc jak pade za ní nedám, ikdyby byla pozlacená, je to stejný auto jako moje lantra tak proč.

vzhledem k tomu že to je dočasný auto, tak si koupím klidně ameriku, pokud bude splňovat co píšu. 8) jedna z motivací proč chci nahradit lantru je taky vyzkoušet něco jinýho, páč mimo jiné uvažuju o novým hyundaii a nikdy jsem nic jiného nevlastnil mimo jedné dacie 1310 a pár aut který jsem měl dlouhodobě vypůjčené (naposled přes prázdniny peugeota) :lol:

šedesát je navíc jako strop, nechci se tím zbytečně zatížit finančně, lantru jsem koupil taky za málo a stačila.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“