HRKANIE Z PALUBOVKY

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od Hardcam »

Kameník píše:Já mám to samé už několik měsíců, dělá/lo mi to ale až po zahřátí a je to opravdu k zešílení. Vždy odněkud z palubovky kolem rádia. Servis si neví rady. Teď mi měnili posilovač včetně tyče řízení (při rychlém cukání volantem tam a zpět se ozývalo cvakání) a od té doby to zatím v palubce nehrkalo, tak nevím, zda je to náhoda nebo to hrkal posilovač. Ono totiž příčina může být někde úplně jinde a šíří se to přes celé auto, jako by to bylo kousek od Vás třeba v palubovce, to je známá věc. Pište průběžně své zkušenosti, budem srovnávat a společně hledat příčinu. Kontakt kkamenik@seznam.cz.
Kde jsi byl na servisu? Vynechavani posilovace zpusobuje tepelna pojistka, proste se prehreje a kratkodobe vyradi servo - v zime se ti zase neco podobneho muze stat s ABS, kdy zamrzne cidlo a treba cely den ti nepujde ABS. Mne se to za za poslednich 7 let stalo cca 10x u ruznych aut. Pokud tim menili cely servo, tak uz tam mas novou pojistku a snad bude to OK, ale pravdepodobne to nebylo nutn menit cely. Nechapu, proc cela servisni sit :hyu: nema jednotny system informovani, resp. proc jedni nevedi, co tomu je a druzi jsou naprosto perfektne obeznameni a bez komplikaci resi problem. Ale aspon tak dochazi k prirozene selekci - to je dobry servis, tam budu jezdit a naopak.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kameník
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 pro 2010, 19:21

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od Kameník »

Posilovač mi nevynechával, pouze se při rychlých otočách volantem tam a zpět ozývalo již zmiňované cvakání a zároveň jsem zaznamenával pocit drhnutí, jako by šla přes sebe dvě ozubení.
i30 1,4 CVVT Made in CZ 1/2009, Citroen Saxo 1,5D, Škoda Favorit 135 GLXi, Škoda 100 L
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od Hardcam »

Kamenik: jo tak to znam :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od juryno »

prosim vas je mozne aby iba rezonavala palubovka ci co to tam rezonuje na mesacnom aute?? mam najazdenych 1000km. auto mam mesiac, za ten mesiac mi to urobilo asi tak minimalne 6 x. mne pride chore ak to zarezonuje lebo auto je nove i ked na chvilu a to na ceste kde by to asi vobec nemalo robit.
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od pietro32i »

Hardcam píše:Nechapu, proc cela servisni sit :hyu: nema jednotny system informovani, resp. proc jedni nevedi, co tomu je a druzi jsou naprosto perfektne obeznameni a bez komplikaci resi problem. Ale aspon tak dochazi k prirozene selekci - to je dobry servis, tam budu jezdit a naopak.
Tiež to nechápem, veď to predsa nemôže byť až taký problém. Ak si dobre spomínam, tak mazda to už mala pred X rokmi spojené. Možno tam existovala len nejaká centrálna databáza, kde sa zaznamenávali všetky veci a servisy mali k nej prístup. Neviem, ale keď som došiel kdekoľvek do servisu, tak mi vedeli zistiť celú históriu auta, ako na polícii. Teraz keď som zašiel vymeniť žiarovku do iného servisu a chlapík pýtal odo mňa všetky údaje ako prvýkrát, tak som mu povedal, že predsa už všetko musí mať v compe, stačí mu ŠPZ-ka alebo VIN môjho auta. Vyviedol ma hneď z omylu, že to takto nefunguje.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od xxenak »

Neboj sa nič, to auto je "poklad". To ťa bude udržovať v pohybe. Ja už 11 krát v servise. Minulký týždeň zasa v servise so zasekávacou spínacou skrinkou.
Moje auto rezonuje na troch miestach. Najskôr začalo rezonovať niekde pod schrankou spolujazdca a teraz rezonuje aj pri obidvoch reproduktoroch vpredu. Servis nič nenašiel. Môj názor-horšie auto neexistuje.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od Hardcam »

Schranku jsem resil minuly rok a vyresil, jen uz nevim jak, ale byla to nejaka pitomost.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od alarm »

skuste pozrieť toto, snáď to pomôže...
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=195
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od xxenak »

ďakujem, ale neviem čo mám s tym robiť. Mam výbrať ten spínač alebo čo?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od Hardcam »

Ne, dat neco mekciho mezi plast schranky a spinac.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od alarm »

v prvom rade demontuj (odklop )schránku, pokývaj s ním rukou, aby si vedel, či ti to hrkoce.Ak ano, najjednoduchšie na vyskúšanie je zobrať molitan a napchať ho za prepážku (tam nie je vidno, ale káble s toho spinača sa niekde opierajú....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od karel2 »

Hrkani od schranky spolujezdce, jsem mel pred dvema tydny taky. Schranku jsem "skoro" demontoval, samozrejme vsechno vyhazel pryc, abych si byl jisty, ze tam nic nelita. Viko schranky melo trochu vule, ale hrkaci zvuk na nerovnostech jsem mel porad i kdyz schranka byla prazdna a viko oprene o sedak spolujezdce a taky kdyz jsem viko drzel rukou, aby nahodou nerezonovalo. Az v servisu zjistili, ze je uvolneny tlumic :? Nekdy jsou ty pazvuky zdanlive 100% z interieru a pak se ukaze, ze se to nese uplne odjinud. Zatim jsem mel zdroje pazvuku jenom opravdu v interieru a prisel na ne, tohle byl prvni mimo.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od vlado1979 »

Mne rezonuje stredový panel, resp. čať okolo ručnej brzdy a keďže nemám loketnú opierku, tak odkladací priestor. Keď buchnem rukou, tak sa ozýva taký divný zvuk, akoby hrkali mince alebo kľúče. Či to má súvis s defendlockom neviem, ale neriešim. Na funckiu auta to nemá žiaden význam a nevidím to tak, aby som auto "hádzal" zo skály, či hyundai nikdy viac. Interiér nevŕzga a až na tú rezonanciu, ktorá nie je pri rádiu počuť, skôr pri vypnutom a prejazde väčších nerovností. Ja som si to všimol, manželka nie a tvrdí, že mám veľmi citlivé uši. Som asi sluchofyl, pretože počujem každú rezonanciu aj pri poloprázdnej fľaške vo dverách :lol:
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Voči
**
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2009, 10:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od Voči »

Ozývalo se mi drnčení z přihrádky před spolujezdcem, tak jsem to pořád zkoumal a vyndával věci a nakonec rezonoval plast pod přihrádkou nad nohama spolujezdce. Tak jsem ho vypodložil a je klid.
Hyundai i30 1.6 CRDi 85 kW 6st.
Renault Mégane 2.0 84 kW 1996
Škoda Favorit 135 43 kW 1993
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: HRKANIE Z PALUBOVKY

Příspěvek od karel2 »

pro vlado1979:

jeden tip by mohl byt radici paka. Nevim, jestli mas tu novou pochromovanou, nebo tu starou, jako mam ja. Ale hrkala mi hlavice paky. Je v ni sroub, ktery drzi dil s obrazkem kulisy razeni a byl povoleny. Staci hlavici odsroubovat rukou a uvnitr je ten sroub.
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“