2 týždne bez oleja - dôsledky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Hardcam »

Borek: tvoje statistika nevysla, ja vim o dvou lidech, co motor zadreli, protoze jeden bral dily a druhyho zajimaly ceny. At se priznaji sami, jestli chteji. Teda spis uz jeden, druhy ma ted Forda. Ono jich zcela jiste bude vic...
O medialni masazi na zkraceni intervalu nevim, za to vim z reklam, ze se intervaly akorat prodluzuji a cim dal vic jsou videt videa, kde "nekdo najel 200 tisic na jeden volej".
Napsal jsem "ja to mam tak", tak jsou tu snad samostatne uvazujici lide, ne? Je kazdyho vec, za co penize utrati a neutrati.
Btw, vcera jsem objednal Motul X-ces 5W40, jsem na to zvedavej. Je to udajne jeste plna syntetika a ne HC Synt.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Borek »

Rozdíl je,když to zadřeli proto,že neměli žádný olej.Ne proto,že ho měnili po xxkm nebo xx rokách. :wink: Tenhle Matrix by se také zadřel(jako každé jiné auto),ale z důvodu,že tam NENÍ olej. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Yurii »

To dává smysl :) Ono lepší nějákej olej než žádnej olej :)
Běžnej uživatel kvalitu oleje nepozná a nepozná ani když kvuli špatný kavalitě začne motor dělat binec. Koneckonců kolikrát nai nezačne.

Sám mám jeden takový hmatatelný důkaz před barákem :-D Od té doby co sem otloukánka koupil do něj leju nejlevnější Mogul 15W40 a pořád jezdí jako drak, nemluvě o tom že mu občas pěkně vyženu pavučiny z válců :) A motor pořád jede jak vzteklej a turbíně ten horší olej pomohl protože už měla vcelku velké vůle :)
Když vemu v úvahu fakt že auto sem kupoval s tim že motor je v prdeli a nejspíš přidřenej nebo přihnutej písntí čep a že budu motor okamžitě měnit ale pořád tam mám ten samý motor, mám důvod se usmívat :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Hardcam »

Borek: mas svoji pravdu, ja si necham svou. Tim to radeji nechame byt.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Engineer »

Každý má svoju pravdu...

Diky Harde, nakoniec beriem tú špecifikáciu akú si napísal ale potrebujem to už zajtra!
nakoniec CASTROL Magnatec 5W 40 4L za dobrú sumu kúpený (tento istý olej tam je teraz a pojde po výmene nakoľko ešte jedna štvorlitrovka sa mi "váľa" doma) + Flush preplach motorov...

Ako som napísal, radšej investujem 6 € pre hrejivý pocit na duši že mi flush pomôže... 8-[

Každopádne pri výmene urobím video aj fotky ako pradie benzínový motor 1,6 - (VW group s TDi zvukom môže ísť do ....) :mrgreen:
a fotky nového oleja a po vypustení...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
pyrone
*
Příspěvky: 65
Registrován: 16 kvě 2009, 16:18
Bydliště: Spiš/Tatry
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od pyrone »

aj ja patrim medzi tych co sa im niekedy podari zabudnut vymenit olej. stalo sa mi to raz na starej barborke (S120) a po cca 35.000 bol ten olej dost zly ale auto slapalo dalej. druhy krat som si na to uz dal bacha ale nevidim tiez ziaden velky problem v "starom"oleji. jasne ze sa musi menit ale prehanat to netreba.
otec ma na svojom starom matrixe nabehanych cez 268k km a olej meneny po +- 20k km. auto uz je zjazdene ale motor slape ako hodinky...
Hyundai Matrix 1.6 (novy model 2008) - ostalo pre rodinku
Hyundai Matrix 1.6 (stary model 2002) - mamina
Peugeot 407 2.0 100kW - moja laska
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Engineer »

](*,)
Takže je to fixnuté... Klepanie prestalo po 15 minútach - olej sa dostal tam kam mal!!!

Chcel som si to porobiť sám, urobiť foto dokumentáciu, ale zrušil mi to vypúšťací šroub z h*vna!!! ](*,)
Tak šup s autom do servisu a tu začal kolotoč =D>

Poznámka: Auto je pravidelne servisované výlučne v autorizovanom servise Hyundai v Senici, toto mala byť prvá výmena doma "na kolene".

Na dvore pri uvoľnovaní šroubu sa mi strhli rohy 6-hranu a nie a nie pootočiť! Šup do servisu. V servise doslova natĺkli nástavec s kvetinkovým vzorom a horko- ťažko uvoľnili šroub.

Poznámka 2: Mechanik mal vyše 90kg a mal čo robiť s uvoľnením šroubu a olejového filtra. [-o<

Vypustil sa starý olej, napustil sa nový, nalial sa CRC Flush preplach motorov. Vozil som sa 15 minút na hranici 2000-3000 ot., vrátil som naspäť do servisu a vypustili "zmes"... Neverili by ste ale humus dobrý odtiaľ vyšiel... Čierny olej s kusočkami ešte černejšími... Mechanik krútil hlavou že to je ako olej po ročnej prevádzke...

Nová náplň + nový filter...

Teraz otázka: Na čo prosím bol utiahnutý ten šroub a ten filter že mechanik pod zdvihákom mal čo robiť aby ich uvolnil? Je nutné naozaj na všetko používať pneumatickú pištoľ? :-k
Ja mám za to že sa to má utiahnúť tak akurát... Predsa vaňa je z hliníka a neviem si predstaviť keby náhodou strhli závit na šroube že by sa celá vaňa musela kupovať!!!

Ďakujem za rady a postrehy- problém vyriešený =D> :D
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od 89majlo96 »

existuju opravne sady na vypustacie sroby olejovych van, len sa prereze zavit a da sa vacsi srob. Aj ja ked som si menil doma olej a filter tak som mal co robit, kvoli filtru som si musel utekat kupit stahovak na filtre.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Davidos »

Černej olej? :lol: Já koupil auto ..slečna ho měla 2 roky ..prý olej neměnila...a při výměně mi tekl ven olej namodralý barvy...jakoby tam byl krátce:-) a to tam její otec dolejval co měl doma....prý tam byl 5w40 a pak doléval 10w40 :-(
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Hardcam »

Naaananaaa....(to je pro Borka) :)

Olejovy filtr by se mel utahnout s rozumem, rozhodne ne na krev. Kazdopadne co jsem ocekaval, tak se stalo, takze jsem rad, ze to tak dopadlo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Borek »

Hard-nevím,co jsi chtěl napsat-zasekla se ti klávesnice?Naaanaaa je co? :?:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Hardcam »

Borek píše:Já bych tam nějaký ten olej na "vypláchnutí" nelil.Co chceš vyplachovat?
Nezasekla. Ale vyplach evidentne pomohl..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Borek »

Hardcam píše:
Borek píše:Já bych tam nějaký ten olej na "vypláchnutí" nelil.Co chceš vyplachovat?
Nezasekla. Ale vyplach evidentne pomohl..
Co to píšeš za bláboly-jsi zkouřený???? :D Nejdřív "naaanaaa",potom "nezasekla"(která se u tebe nezasekla nebo co???).
Motor přestal klepat dolitím oleje,ne průplachem nebo výměnou.Klepal jako každý jiný motor bez oleje-to už tady psali i ostatní.
A čemu ten výplach pomohl????Že se začaly rozpouštět "zatím"neškodné usazeniny,co jsou ve všech motorech světa?Že se nerozpustily všechny a neodplavaly po pár km z motoru s desítkami tisíc km,ti je snad jasný.Že se zbylé narušené kousky budou uvolňovat dál,ucpávat filtr,snižovat průtok oleje...průplach-je to + nebo -,pro motor?
Výplach má cenu,když by se tam nalilo něco,co do motoru nepatří(příklad-záměna převod.oleje/mot.oleje...)nebo přechod starého motoru třeba s SG 15W40 olejem na 5W40 SJ.Jinak je to zbytečnost s nejasným důsledkem pro motor. :wink:
Chápu snahu Engineera udělat pro motor to nejlepší a fatálně :!: neuškodí motoru ani proplach,ani kdyby jen dolil olej(nebo vyměnil-psal,že nebylo daleko od výměny-tak bych ho s filtrem vyměnil).
Nákladní auta mají výměnné lhůty oleje od 40-100000km a odjezdí i milion km. :wink:

Engineer-dobře jsi udělal,ať už tak,či tak.To je to tady samý radil a zkouřený Ferda mravenec,viď? 8-[ :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Engineer »

Výplach som nerobil kôli tomu aby prestal klepať, ale v domienke že sa rýchlejšie prečistia časti, ktr. neboli dva týždne mazané- čo sa potvrdilo...

Či by bol výsledok ten istý aj v prípade že by som jednoducho vymenil olej a hotovo, ťažko povedať...
Chcelo by to opakovať situáciu a len vymeniť olej potom bez preplachu :arrow: Čo skúšať určite nebudem... :mrgreen:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2 týždne bez oleja - dôsledky

Příspěvek od Hardcam »

Borek: na otazku, zda se mi zasekla klavesnice, jsem odpovedel, ze nezasekla...asi uz jsi zapomnel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“