Nekvalitní lak

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od jirikstbk »

Když už jsme u toho laku. Syn mi v zimě najel čumákem auta při parkování až do odhrnuté hromady sněhu s kamínky posypu. žádný velký žduchanec to nebyl, jen se lehce otřel, ale dole v nárazníku jsou docela hluboké vrypy. Takže nejen lak je měkký, ale i ty plasty.

Opravovat to asi nemá cenu. Když na to chytnu smírkem, abych odstranil vytlačený materiál, tak mám za to, že udělám víc škody jak užitku.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od killimanjaro »

Lak je uplne, ale uplne zly. Pekny to ano, ale nevydrzi nic. Staci jemne suchnutie a lak je prec. Zadny naraznik mam uz na miestach kde sa nakladaju veci do kufra otlceny ako ciganske hracky. Mal som vela aut a dobre viem, ze ked som poskrabal lak, tak pod nim nebol nikdy hned kov. Proste tam bol este zakladny lak alebo co ja viem co. Ale tento lak na i20 je naozaj mizeria. na dverach sa mi kusok odlupol. zobral som si tu supinku na prst a ked som uvidel aka je to tenucka vrstva tak mi bolo hned jasne, preco je hyundai taky nachylny na skrabance a otlkanie.
Ale co, zaruka na prehrdzavenie je 10 rokov. Dovtedy uz bude auto davno v srote. Kazdopadne by sa sudruhovia z juznej korei mali nad tym lakovanim zamysliet.
Mna osobne by len potesilo, keby auto vyzeralo pekne dlho. Ale po dvoch rokoch uz vyzera akoby som s nim jazdil off-roa preteky [-X

Mimochodom, skrabance mi ochotne a zadarmo zatieraju u predajcu aspon priesvitnym lakom. Takze predajca ma u mna palec hore :hyu:
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od lada 71 »

Já osobně jsem vlastníkem i30, tak že většího brášky i20 :lol: a z kvality laku u :hyu: jsem přímo nasranej. Je to skutečně tragédie :oops: Když vezmu v úvahu, že dřív nebo později, půjde auto do světa a co si budeme povídat, první dojem dělá hodně. i když po 5-ti letech bude auto v dobrém technickém stavu a nebude se vyskytovat žádná opakovaná závada, tak poškrábané auto odradí hodně zájemců a bude to mít dost velký význam na prodejní cenu jetého vozu. Já jsem za auto dal 390.000,- kč a absolutně mě neuspokojí komentář typu: "Co bys za ty prachy chtěl". Za ty prachy neočekávám auto, které bude výstřelkem kosmické technologie, ale sere mě, když šikmookej Kim Čong Il auto ojebe na kvalitním laku jen pro to, že ušetří pár Juanů. Kvalita laku u :hyu: je velkej průser !!!!
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od jirikstbk »

Začíná to vypadat na never ending story. :oops:

O dalším čerstvém šrámu vpravo na předním nárazníku vím ode dneška. Patrně se opět někdo podepsal na parkovišti. Minulý týden jsem dával na auto vosk a ještě tam nebyl. Všiml jsem si toho až dnes, když jsem ho umýval. Sedřená barva a vrypy do plastu. A já to nebyl.

Takže nejen lak, ale i plasty nárazníků nejsou nijak odolné otěru. Auto se tak, jak píše lada 71, postupně stává neprodejným.

Na Feldě, když jsem ji po skoro 10 letech prodával, byl v laku jediný vryp, kde lehce prosvítal bílý základ, kdy jsem při couvání přehlídl plechovou popelnici a ten zvuk, kdy se to opřelo nezapomenu do smrti. A když se mi u Feldy otřel o blatník chlap s bílým autem, tak bílou šmouhu, která tam zůstala jsem jen umyl ředidlem a nezůstala po ní ani památka. U i20 by to bylo v obou případech až na plech. Ach jo. ](*,)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Fakt tragedie ... a to s tim lakem je na vsech novych modelech. Barva nasi i10 je tak v pohode ze snad ani na cistem aute nejde nic videt, ale na Berry Red jde videt kazdy prujezd myckou. Kdyz jsem po koupi auta poprve vyjel z mycky, tak jsem si myslel ze tam maj ocelovy kartace. No psal jsem to uz i jinde, bohuzel tohle mne odradilo od setrvani u :hyu: . Matysekul kdyz mi ukazoval jeho i30 a nadaval na lak, tak jsem tehda doufal ze i20 na tom bude lip ... marne.
Za :hyu: pritom platime jako za kazde jine auto, ne jako za nizkonakladovku typu Dacia. A jak pisete, cena auta prudce klesa. Takze :hyu: bude leda tak dobra ojetina, ale ne dobre nove auto.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Espero »

Ta nízkonákladovka, jak píšeš byla, aspoň ta moje, určitě dražší, než ta tvoje měkolakatá Hjundaj. A navíc tam žádné zásadní problémy se škrábání laku v myčkách nemám, i když po 4 a 1/4 roku provozu je jasné, že nějaké stopy tam být musí. Na H1 taky nepozoruju nějaké problémy s měkkostí laku.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Farrael »

No jak to tak pozoruju tak cokoliv je kolem roku nové i30 a vejš má lak co stojí za starou bačkoru. Zajímalo by mne jak je na to třeba nová i40 či Elantra.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od randompct »

Podla mna sa tento problem netyka len :hyu: , pouzivam aj ine auta a vodove laky su poznat aj inde :( . ( skoda korozia v roznich miestach uz po 3 rokoch, open tiez vyditelna korozia, kia presne to iste ). Casy dlhodobejsej odolnosti lakov su podla mna uz prec, hlavne vdaka ekologii.
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Farrael »

Jo holt šetřej a auto je jen spotřebák. Šetří se kde se může a na laku se dá dost ušetřit, takže proč ne že... ](*,)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Espero píše:Ta nízkonákladovka, jak píšeš byla, aspoň ta moje, určitě dražší, než ta tvoje měkolakatá Hjundaj. A navíc tam žádné zásadní problémy se škrábání laku v myčkách nemám, i když po 4 a 1/4 roku provozu je jasné, že nějaké stopy tam být musí. Na H1 taky nepozoruju nějaké problémy s měkkostí laku.
Nebavil bych se o cene, primo modelu a vybavy (u mne 350k) ale o jeho nejnizsi cene k uzitne hodnote. A to holt Logan a dalsi Dacie jsou ke sve velikosti proste nizko nakladovky. Jinak ano lak je u starsich :hyu: urcite lepsi a u Logana taky, ale kdo vi jak to bude taky s novymi Daciemi...
Kia a Hyu jsou jeden koncern a nektere modely se delaji na stejnych linkach a ostatni stejnymi normami, takze to bych hodil hned do stejneho pytle.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Espero »

Dyk jsem povídal, že byla dražší - 359 k. Ale abys mohl povídat o užitné hodnotě, musel bys jí napřed spočítat, například formou PEH podle hodnotové analýzy a pak provést srovnání obou vozů. Takhle z oleje to tvrdit nejde.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
kermin
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 říj 2010, 22:26
Bydliště: Na dohled od Plzně ...

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od kermin »

Tak jsem našel místo u kliky na dveřích, kde se odloupnul lak asi 2x0,5 cm. Nechápu, jak se to může stát v místě, které není nijak namáhaný a žádná stopa nárazu taky není. Nechápu .... :shock: Že by lak byl až tak nekvalitní, že by sám opadával? Abych jednoho krásnýho dne neměl všechnu barvu na zemi pod autem [-o<
Nyní Hyundai Tucson 1.6T-GDI 110kW 4x4
Dříve Hyundai i30 II, 1.6gdi 99kW
Dříve Hyundai i20 1.4 74kW
Nyní pracovní Kentoya TwinShot 48ccm
Dříve pracovní Škoda Felicia 1,3MPi 50kW
Dříve Škoda Fabia I 1.4MPI 44kW
Předtím Nissan Sunny 1.6i 56kW
Uživatelský avatar
romishowski62
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2011, 21:20
Bydliště: Ostrava - Kateřinice

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od romishowski62 »

Opravný lak,vypadá to jako lak pro baby jsem koupil v Autolarosu za 200kč . Jasně,je to pouze na malé opravy.
Hyundai i20 , 1.25 Kappa /57kW ,Electric green,inclusiv plus 3/2011
najeto prozatím 34500 km-velice spokojen, ex Mitsubishi galant 2.0 2004, ex Daewoo leganza 2.0 2011, Dacia Duster 10/2012,4x2 ,1.5 dCI, diesel spotřeba kolem 5litrů
Uživatelský avatar
kermin
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 říj 2010, 22:26
Bydliště: Na dohled od Plzně ...

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od kermin »

kermin píše:Tak jsem našel místo u kliky na dveřích, kde se odloupnul lak asi 2x0,5 cm. Nechápu, jak se to může stát v místě, které není nijak namáhaný a žádná stopa nárazu taky není. Nechápu .... :shock: Že by lak byl až tak nekvalitní, že by sám opadával? Abych jednoho krásnýho dne neměl všechnu barvu na zemi pod autem [-o<
Tak mám lak opraven v rámci záruky. Ale ta doba, než se schválilo, jestli to je na záruku ... [-o<
Nyní Hyundai Tucson 1.6T-GDI 110kW 4x4
Dříve Hyundai i30 II, 1.6gdi 99kW
Dříve Hyundai i20 1.4 74kW
Nyní pracovní Kentoya TwinShot 48ccm
Dříve pracovní Škoda Felicia 1,3MPi 50kW
Dříve Škoda Fabia I 1.4MPI 44kW
Předtím Nissan Sunny 1.6i 56kW
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Tak skrabancu nam na i20 pribyva. Lepsi to uz nebude. Ale uz jsem s tim smireny, za 2 roky pujde z domu. Ono i na Outlanderu ten lak nestoji za moc. Je to vse tenka srajda a oni se jeste chlubi ze treba na i30 spotrebuji JEN 4 kila laku a jak uspori na hmotnosti auta ... Ja nechci aby se na aute usetrilo par kilo ale chci kvalitni lak. Drive se pouzival na metalicke barvy bezbarvy akrylatovy lak, bylo toho vic vrstev a proto byly tyto laky drazsi a vic to vydrzelo. Dnes nevidim opodstatneni v te vyssi cene. Chvala tem co usetrili a koupili auto z rozumu bez priplatkoveho laku.
Pro priste mame jasno v tom, ze budeme vybirat znacku auta podle laku. V pripade ze by to vakt byli az luxusni znacky tak do tech nejdeme, a poridili bychom auto bez priplatkove laku a za usetrene penize bychom na na cely povrch nechali aplikovat folie barvy kterou bychom chteli.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“