Střešní nosiče

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
rombí
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2011, 19:13
Bydliště: SM

Střešní lyžiny

Příspěvek od rombí »

:idea: Zdravím,chtěl bych na ix 20 střešní lyžiny,je to možné?Viděl jste to někdo? :?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: střešní lyžiny

Příspěvek od ferda mravenec »

Také jsem se o tyto hagusy zajímal, v prodejně a servisu :hyu: mi řekli, že je zatím nemontují, není prý k tomu přispůsobená střecha vozidla. :-k :cry: :?: . d.
Uživatelský avatar
marek67
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2011, 19:20
Bydliště: Banska Bystrica,SK

Re: střešní lyžiny

Příspěvek od marek67 »

ahojte,ja som kupoval IX20 a nechal som si miesto zlavy dodat a aj namontovat nosice.A vsetko funguje ako ma... nasiel som ich ako original prislusenstvo pre hyundai...
iX20 1,4 Style Crystal White
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Ahoj, tak jsem dneska vyzkoušel poprvé nový střešní nosič. Zakoupen přímo v :hyu: . Hrozně mě zklamal způsob přidělávání na auto. Tímto způsobem se přidělával nosič na staré škodovky ... Bál jsem se, abych neodřel barvu a přijde mi, že jsou ty příčníky zbytečně moc u sebe. Manuál je taky pěkně napsanej :?: Nejdříve si musíš vyměřit kam máš nosič přidělat, jako by nemohli přímo v továrně udělat značky kam nosič patří (nějaký prolis tam je, ale blbě vidět) a pak odhadnou sílu 3 N.m, aby nosič správně držel a nepoškodil střechu... Škoda, že auto nemá střešní lyžiny :(



Obrázek

Obrázek

Obrázek
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od miche »

Já koupil Thule nosič (s aero tyčí) a montáž celkem jde (hlučnost za jízdy je na můj vkus velká), ale co mě dostalo, tak to je manuál, jsou tam psané rozteče pro Kia Venga a Ix20 ... Kia je tam s roztečí 635 mm což myslím odpovídá tomu prolisu na karosérii, ale Ix20 je tam 700mm! Namontoval jsem to na těch 700mm a doufám, že nezničím karosérii ... jinak těch 635mm je teda hodně blízko a dát na to můj box 225cm dlouhej bych se i bál ... Jo a thule patky nezasahují to toho prolisu jak na fotce od Petrula, proto jsem to risknul mimo to "značení" co je na karosérii.
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Mexican »

tych 70cm je tiez dost blizko. dane to je ale konstrukciou strechy. Skus sa pozriet zospodu horneho ramu karoserie, tam by mali byt (u Accenta su) nalepky kde presne umiestnit nosic. To v pripade nosicov, ktore sa aretuju do dveri je aj vyrobcom navrhnute takym rovnejsim miestom vo dverach, prave oznacenych nalepkou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Mexican píše:tych 70cm je tiez dost blizko. dane to je ale konstrukciou strechy. Skus sa pozriet zospodu horneho ramu karoserie, tam by mali byt (u Accenta su) nalepky kde presne umiestnit nosic. To v pripade nosicov, ktore sa aretuju do dveri je aj vyrobcom navrhnute takym rovnejsim miestom vo dverach, prave oznacenych nalepkou

Ty samolepky si tam musíš u :hyu: ix 20 nalepit sám (jsou součástí návodu pro montáž nosiče). Příčníky jsem namontoval do prolisů připravených pro nosič (raději jsem tam vlepil ochrannou pásku, abych nepoškodil lak) a je to fakt hrozně blízko u sebe. Když tam dávám lyže tak vázání vyjde mezi příčníky, ale snowboard musím dát tak, že jedno vázání mám uprostřed nosiče a druhé venku (velmi nebezpečný pro převoz - musím to zajistit ještě "gumcukama". Nevím jak tam vyjde nosič na kola :evil:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Mexican »

u nosicov n bicykle (aspon co poznam) sa doporucuje >80cm
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
spesl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 20 led 2012, 22:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od spesl »

No já jsem koupil originál od :hyu: . Vypadají lépe a jsou aerodynamičtější než ocelové. Je na nich made in Sweden, takže Thule. Narozdíl od Thule neoriginál nemají přesah tyčí přes patky, jsou od patky k patce. Cena 3590,-Kč v :hyu: .

Rozhodoval jsem se ještě mezi Thule tj. Patky Rapid 754, kit pro Ix20 1584 a tyče - WingBar 969, nebo 869 (méně aerodynamické) případně novinka SlideBar 892 (výsuvné do boku mimo střechu auta) a nakonec zámky. Cena od 5300,-. Se SlideBar pak ještě minimálně o 2000,- více (nejlevnější na netu.). Rozhodla v podstatě cena a provedení - nechal jsem si je ukázat v prodejně.
Jinak celkem spokojenost. Samozřejmě mi vadilo uchycení na lak a zarazila mě i vzdálenost na střeše - cca 61 cm (vzhledem k 225 cm délce boxu),ale s boxem (Thule Pacific 500) zatím nemám žádné problémy. Trochu mě překvapil hluk, ale to je asi vzhledem k velikosti běžné (začínají se ozývat cca od 80 km/h) ale není to tak hrozné, při 130 km/h už je to horší.

Zejména ale rozdíl od Thule je ten, že klíček na odemčení je pouze plastový s takovým kolečkem se zuby. Thule používá systém jednoho klíče (dají se objednat stejné k nosiči, boxu, nosiči kol, prkna ....).

Škoda že výrobce nedělá hagusy, případně přímo uchycení ve střeše.
Spešl
Ix2O, Trikolor, 1,4 CRDi, 57kW, Ice Blue, tempomat,
5,1 l/100km (pr. 57km/h) - nový SW 8.000 km
5,4 l/100km (průměr 55km/h) 43.000 km

Předchozí:
Renault SCENIC II, 1,9 DCi,
Škoda FABIA, 1,2 HTP
Škoda FELICIA Combi, 1,3 i
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mikimiki »

zvažuju koupi Thule WingBar ALU 754+969+kit.
k tomuto rozhodnutí přispělo:
- integrovaný imbusový klíč s indikátorem momentu dotahování
- přesah tyče s o 90% nižší hlučností
- všechny díly, které jsou v kontaktu s vozidlem, jsou potaženy ochranným měkkým plastem.

tyto informace jsem získal pouze na netu a budu rád za vaše praktické zkušenosti.
díky za reakce.
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Chasnik »

Ty rozteče nejsou ideální, ale dá se s tím fungovat. Chce to pěkně vyvážit náklad. Položit jej na příčníky a zkusit pozvednout za přední a zadní konce a porovnat odpory. Potom případně poposunout správným směrem. Na závodění to samozřejmě není, ale s nákladem na střeše jezdívám docela často a prostě dodržuju pravidlo "max. 100". Samozřejmě občas neuškodí mrknout přes horní hranu čelního okna na náklad (většinou jde na delší předměty přes čelní sklo vidět), jestli se nechová podezřele (posuny, vibrace...)

A propos, na starším Mondeu hatchback byla rozteč příčníků 68 cm, takže Hyu asi nebude výjimka... A na Puntu to taky nebyla extra vzdálenost - a co jsem na něm všechno odvezl :D/ :)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Chtěl bych se zeptat, zda Vám také uchycení zahrádky ničí černé polepy na horní části dveří? Mám origo nosič zakoupený přímo v :hyu: (článek a fotky výše)

Dnes jsem zjistil, že mi uchycení nosiče tlačí na gumu horní části dveří tak, až se mi shrnula černá fólie nalepená na dveřích ... :cry: Nevypadá to moc pěkně.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Obrázek
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím, nemohli byste sem vložit někdo foto Vašeho střešního nosiče - přidělaného na střeše auta? Dnes jsem byl v :hyu: a reklamoval jsem můj střešní nosič a chtěl bych vidět zda mám s uchycením (viz výše - patice odtlačuje a deformuje gumu hlavně u předních dveří) problém jen já nebo to prostě líp přidělat nejde.

Technik v :hyu: se sám divil, jak tohle může být nabízeno jako originální příslušenství. :?: Vše nafotil a zaslal k reklamaci.

Bohužel nosič na střechu potřebuji a proto bych chtěl vidět zda lze koupit nosič s lepším uchycením.

Děkuji všem za pomoc.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím příznivce :hyu: ix20,

dnes ukončena reklamace střešních nosičů ke spokojenosti zákazníka :D .

Chválím :hyu: Háša Bohušovice dnes již vlastně Autocentrum KREANS za vstřícný přístup k řešení mého problému.

Výsledek:

Uznána reklamace střešního nosiče ROOF RACK STEEL z nabídky originálního příslušenství a slíbena oprava poškozených míst - při kondiční prohlídce.
Zajištění dodání nového střešního nosiče THULE 754, 1584,769,544. Musím uznat, že nosič sedí fakt perfektně. Rozteč mezi příčníky je doporučená dle návodu 70 cm (do prolisů na karoserii nezasahuje).
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Mates »

Mě na accentu LC příčníky poničili polep jako na té fotce. Ještě že i30 má montáž do střechy přes závity a né ala škoda 120
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Odpovědět

Zpět na „ix20“