Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od matysekul »

Zakladni,tedy zakonna zaruka je pouze 2 roky jako na vsechno zbozi. A ze ti nekde v autorizovanem servisu udelaji poctivou servisni kontrolu za 60 € tak tomu se neda dost dobre verit.A pokud ti jen vymeni olej a filtry,tak je to vcelku realne.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to: Mexican, matysekul

Pracujem v tom servise, preto mám takú cenu. Nie je to cena pre bežného zákazníka, inak by som sa nepýtal. A v dnešnej dobe, keď človek počíta každé euro je to dosť veľký rozdiel. Ak som to správne pochopil, tak počas tých 2 rokov ak budem servisovať niekde inde záruku nestrácam. 130 EURO za prvú garančku ak si nemal vlastný olej je ešte ok. Prvá servisná prehliadka na i20 ak trvá 2-2,5 hodiny je to pridlho, keďže tam okrem výmeny oleja nič zložitejšie nerobia. Zvláštne, že konkurencia má na prvý servis 0,9h a v skutočnosti je ten servis za 30 min hotový. Ale niekde musí Hyundai zarobiť. :)

Geometriu kontrolovať každých 15.000 km je naozaj hlúposť, nepoznám žiadnu inú značku, ktorá by to predpisovala. Na predchádzajúcom vozidle som si nechal kontrolovať geometriu po 60.000 km a úplne zbytočne, pretože bola vporiadku. Pri mojom spôsobe jazdenia by to stačilo pozrieť raz za 90.000 km.

Nápišem na import ako sa k tomuto postavia.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Mexican »

caruser, to ze je ta cena super spesl pre teba bolo dobre napisat hned na zaciatku. Pretoze na nu 99,995% z nas nema moznost dosiahnut

Ja by som o tej 15 000 kontrole tvrdil praveze opak. Tam sa ukaze vela vyrobnych chyb a myslim si ze prvu treba brat podtatne vaznejsie ako napr druhu po 30 000km. len pozorne obhialdnitie karoserie a podvozku trva dobrych 15 minut. Ano, ak garancku riesis sposobom vymena oleja a fitra, tak tych 60 Euro je vratane oleja tak akurat. Bohuzial nielen o tom je zarucna prehliadka. Ale to ako clovek od fachu iste vies
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to: Mexican

Nie je to len výmena oleja. Vykoná sa tam viac úkonov ako predpisuje Hyundai v manuáli takže sa tam postarajú o i20ku min. tak ako v Hyundai, ak nie lepšie. Ale rád by som vedel z akého dôvodu to predpisuje Hyundai kontrolu geometrie, ako keby si neverili kvalitou.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od matysekul »

To nevi asi nikdo.Ja ji v servisce predepsanou nemam
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Prišiel mi email od importéra so strohou odpoveďou, že záručné podmienky sú uvedené v servisnej knižke. V autorizovanom servise Hyundai mi povedali, že Hyundai sa stavia k tomu tak, že aj vlastný olej je pre nich problém aj napriek tomu, že spĺňa výrobcom stanovené špecifikácie.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Spajky007 »

stou geometrií bych nesouhlasil že je zbytečnost pár děr po Praze a máš jí rozhozenou teď jsem dělal garančku na Hondě a po 25.000km po 3letech rozhozená celkem dost tak nevim a prodejce dal natstandartní záruku ale podmínkou je servis pouze u nich né v jiné hondě ani nikde jinde jen u prodejce což respektuji, sle že by hunda byla nějáká dráhá se říct nedá :hyu:

ale tu servisní prohlídku do 1h hodiny bych chtěl vidět výměna oleje kontrola podvozku sundat kola rozhejbat brzdiče namazat atd. nevim nevim ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Hardcam »

Geometrii delam 2x rocne, po lete a po zime. Letos uz mam za sebou dve, pri garancce jsem totiz zapomnel, ze mesic pred ni jsem na jedny byl :mrgreen:
geometrie urcite smysl ma a je fuk, jaky je kdo ridic

jinak co se materialu tyce, origo filtry se zpravidla nedaji sehnat ani o ctvrtinu levneji nez primo v :hyu: , natoz 4x.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to: Hardcam

Na predchádzajúcom aute som prvú geometriu robil po 60.000 km a zbytočne. Ale možno Hyundai je nachýlnejší na geometriu.
Originál filtre učite výrazne lacnejšie nezoženiem, ale náhrady ano.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Hardcam »

Jo, nahradu za ctvrtinu sehnat lze.
Tu geometrii bych delal na jakemkoliv aute, to, ze ji delam 2x rocne vubec neznamena, ze ji mam rozhozenou. Proste ji udelam, abych vedel a prodlouzil zivot pneu. Nic vic, nic min.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Škoda, že tie náhrady nemožno používať. Kvalitatívne sú na rovnakej úrovni a zákazník ušetrí.
Každý má iný názor na geometriu, rešpektujem to, ale z môjho pohľadu pri ročnom nájazde 30.000 km mi stačí kontrolovať geometriu max. raz za 60.000 km, inak sú to vyhodené peniaze. Neviem či to má vplyv na pneu, mal som na letných najazdené 70.000 km a dezén mal hĺbku 5 mm, pričom boli rovnako opotrebované. Čo má najväčší vplyv na geometriu? Kvalita vozoviek, ale aj iné faktory?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od lada 71 »

caruser píše:Neviete, či je možné servisovať i20ku v autorizovanom servise inej značky? EU vydala nejakú smernicu, ktorá to umožňuje, len neviem ako to v praxi funguje.
Od začátku roku 2011, CZ a SK převzali pravidla a podmínky od EU, ohledně servisování aut v záruce. Na začátku roku se tomu věnovali na TV Prima v Autosalonu. Pokusím se to detailně vysvětlit tak, jak to tam bylo prezentováno a vysvětleno společně s právníkem z oblasti autoprůmyslu. Pokud je jakékoli auto v záruce, ať klasické dvouleté, nebo nějak prodloužené, třeba na 5 let, tak po CELOU DOBU platnosti záruky, by jsi měl jezdit do ZNAČKOVÉHO servisu, té konkrétní značky. V našem případě tedy pouze a výhradně servisy značky :hyu: Pokud se rozhodneš z jakéhokoliv důvodu, třeba na první garančku po jednom roce provozu, jet do jiného, než ZNAČKOVÉHO servisu a následně se ti na autě vyskytne nějaká závada a ty budeš po značkovém servisu požadovat opravu zdarma v rámci záruky, tak ti takovou reklamaci a opravu zdarma MŮŽE importét zamítnout a bude jen a jen na tobě, aby jsi zdlouhavě dokazoval, že předešlí zásah do vozidla v jiném servisu, neměl v ŽÁDNÉM případě vliv na uvedenou závadu a že nebyl zvolen špatný technologický postup a nevhodné servisní přístroje a přípravky. Příklad: Pokud na první garančce NEZNAČKOVÝ servis provede vše jak má a co je předepsáno a tobě 2 měsíce na to odejde třeba vstřikovač, tak máš velkou šanci na uplatnění záruky a na opravu v rámci reklamace zdarma (se vstřikama se na garančce nic nedělá, ani se nekontroluje jejich funkčnost, tak by ani neměli být neodborným servisem poškozeny). Pokud ale naopak po dvou měsících od provedení garančky zadřeš motor, nebo se vyskytne jiná závada na motoru, která by mohla mít přímou souvislost s neodbornou výměnou motorového oleje, tak budeš hoodně těžce a zdlouhavě dokazovat, že v jiném servisu skutečně vše provedli tak jak měli. Pokud během doby, kdy je vozidlo v záruce, potřebuješ jet do servisu za účelem VÝMĚNY spotřebního materiálu, kdy se nejedná o závadu, ale prostě jen o OPOTŘEBOVÁNÍ (výměna brzdových destiček, výměna tlumičů, výměna brzdové kapaliny, výměna chladící kapaliny v motoru atd.), nemusíš jezdit do ZNAČKOVÉHO, ale můžeš využít takzvaného AUTORIZOVANÉHO servisu (Bosch, Kelly, Auto Štangl, Elit). Takový servis MUSÍ mít CERTIFIKÁT, že mu byl udělen tytul AUTORIZOVANÝ servis. V žádném případě to nemůžeš servisovat u Franty z vedlejší vesnice ve stodole, kterej vozí vraky z D, i kdyby to byl nejšikovnější automechanik v širokém okolí. Pokud potřebuješ v servisu cokoliv reklamovat, v rámci platnosti a následném uznání záruky, MUSÍŠ s tím jet POUZE a VÝHRADNĚ do ZNAČKOVÉHO servisu, v našem případě tedy opět jen a jen :hyu: . Pouze ZNAČKOVÝ servis má právo následně určit, jestli se jedná o opodstatněnou reklamci a následnou opravu v rámci záruky. Je tedy na každém z nás aby si určil, co může na jedné straně získat a na straně druhé, co může ztratit :shock: .
Naposledy upravil(a) lada 71 dne 03 srp 2011, 21:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to:lada 71

Ďakujem za podrobné vysvetlenie, vpodstate tá bloková výnimka nič nevyriešila, pretože aby som nestratil záruku musím navštíviť autorizovaný servis. To by mi ani tak veľmi nevadilo ak by som si mohol priniesť vlastný materiál, ale ani toto Hyundai neumožňuje. Autorizované servisy iných značiek sú na tom oveľa lepšie. V tomto Hundai zaostáva a veľmi.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od koloman.brutus »

caruser píše:to:lada 71

Ďakujem za podrobné vysvetlenie, vpodstate tá bloková výnimka nič nevyriešila, pretože aby som nestratil záruku musím navštíviť autorizovaný servis. To by mi ani tak veľmi nevadilo ak by som si mohol priniesť vlastný materiál, ale ani toto Hyundai neumožňuje. Autorizované servisy iných značiek sú na tom oveľa lepšie. V tomto Hundai zaostáva a veľmi.
Ja som si vzduchovy filter kupil vlastny a stary mam na policke. Nevidim problem vymenit ho v pripade poruchy. Auto som dal na servisnu prehliadku s novym filtrom a s poznamkou pre technika, ze filter je novy a nech ho nemeni. V servisnej knizke mam poznamku len o tom, ze vzduchovy filter nemeneny. Ak bude najhorsie tak to prehodim a poviem, ze som jazdil po prasnych cestach a musel som vymenit vzduchovy filter bez ohladu na tabulky. A je tam original Hyundai. Vlastne to je aj v manuali napisane, ze ak je potreba tak sa servisne ukony skracuju. Detto to mozes spravit s pelovym filtrom. Olejovy filter stoji rovnako ten riesit netreba. Jedine ten olej bude stat viac. Brzdove dosticky uz na mieste nevymenis :).
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Tak ako, absolvoval niekto už servisnú prehliadku v inom ako autorizovanom servise Hyundai? Keďže už samotný výrobca to umožňuje zaujímalo by ma ako sa k tomu postaví Hyundai, ak niekto príde na záruku niečo reklamovať a uvidia v servisnej knižke razítko od neautorizovaného servisu, prípadne AS inej značky.

Mňa aktuálne o pár mesiacov čaká servis po 40.000 km a uvažujem nad takouto možnosťou. Pri použití originálnych dielov Hyundai (olejový, peľový, vzduchový filter, sviečky + olej Shell Helix AG) by tá cena bola 3 násobne nižšia. Len tak zo zvedavosti som sa pýtal v jednom AS v BA a predbežná cena 408 EURO. Mne sa zdá veľa aj 170 EURO :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“