"lupnutie" v kolese

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

hele bylo to venku při tom ložisku a dobrej,tak newim,takhle rychle se asi neodporoučí,tipnul bych silentblok na převodovce jak je uchycená ale nevim,nerad bych zbytečně něco rozebral,vypadá to že při přenosu toho těžiště.tlumiče sou ok,je to měsíc po STK,začlo to až po tom ložisku(výměně),snad to neni nic vážnýho :roll:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Reklama
 

Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

ivan píše:Á :shock: Do háje,tak to je průšvih!! :? Teď by Mě zajímalo jestli to udělala dlouhá poloosa(vždy na pravé straně,ve směru jízdy!!) Takže to vypadá,že byl asi načatý kloub u převodovky!! :shock: Nebo načatí vnitřní ložisko ,kde je vnitřní kloub uložen v převodovce,tak to Ti nezávidím!! :?
Mohl bys nám to vyfotit než to rozpůlíš,pro výstrahu,prosím!!! :o :wink:
Ani Já nejsem vševědoucí!!! :cry: Moc Mě to mrzí!! :( A držím palce ať se Ti to povede vyřešit!! :wink:
Ahoj
Tak jsme tu převodovku rozpůlili a byl to opravdu mazec. Z diferenciálu se uvolnil hlavní čep asi 3cm dlouhý a 1,5 cm průměr a totálně ten diferák vylágroval. To klepání, které mě mělo varovat to byl ten čep jen povylezlý a ťukal o stěnu převodovky. Pak to uletělo úplně. Novou převodovku jsem sehnal za 5000 kč na vrakáču v Závisti u Blanska. Jsou tam na Hyundai a japonce zařízení. Tak snad se zase rozjedu. A zbytek převodovky t.j rychlostní skříň mám do zálohy.

Luzmen
Lantra 1,6 16v Komb.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

No tak to mě moc mrzí :( ,ale jistě už to máš opravené!! :o
Nemohl bys tu převodovku vyfotit abychom to mohli vidět na vlastní očíčka??? :) Díky moc! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

ivan píše:No tak to mě moc mrzí :( ,ale jistě už to máš opravené!! :o
Nemohl bys tu převodovku vyfotit abychom to mohli vidět na vlastní očíčka??? :) Díky moc! :wink:
Je mi líto,neměl jsem čím a už jsem to vyhodil kromě rychlostních hřídelí.
jinak bylo vše na nic. Zatím se potýkám s tou novou převodovkou. Nějak mi v ní divně škrčí.
Luzmen
Lantra 1,6 16v Komb.
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: "lupnutie" v kolese

Příspěvek od vladinko-SK »

Topek2 píše:
vladinko-SK píše:Zdravim Vas.
Mam mensi problem. Obcas mi "lupne" v lavom prednom kolese. Na kazdej jame a pri rozjazde po brzdeni. Co by to mohlo byt? Je to dost klasne ale nie ako prasnanie, skor take lupnutie (buchnutie kov o kov).
zdravim,už asi dva dny mám zdáse stejnej problém,byl sem na kanále a koukal na čepy a rameno,i tu pružinu,ale nic sem nenašel.Začlo to po výměně ložiska v kole,ale asi to nemá souvislost.Někdo zmínil tyčku řízení nebo převodku řízení ,mohlo by to bejt ono?moc se mi to nezdá,lupne to i při brždění i rozjezdu.Mám z toho divnej pocit když nevím co to je,čeká mě dovolená :?
Tak presne toto mam, ale robi to iba obcas a neviem co to je, tlmic nieje vyteceny, prizina je OK tak uz neviem. Poradte nech niekde neostanem na ceste stat. U mna ten zvuk vychadza jasne z lavej strany a tam prevodovka nieje.
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

stabilizacni kloubky
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

ryba píše:stabilizacni kloubky
Overena info alebo len uvaha? :-) Inak ake mate skusenosti s nahradami? Napriklad tieto "kloubky" som videl od firmy SACHS za celkom dobru cenu.
Len dufam ze som dobre pochopil ze je to toto: http://www.elitecat.sk/ArticleDetail.as ... eId=100577
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“