rozvody

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od Mexican »

v prvom rafe gratulacia k 200 000km. O tom najazde si tu absolutna vacsina moze nechat zdat.

Na retaz som sa pytal v servise kam chodim, u Accentu/Matrixu / Getzu (teda D4FA) este retaz nemenili. Tiez na mna vyvaili blabol, ze to vydrzi vecne. Ofiko by sa to malo kontrolovat pri pravidelnych prehliadkach (vratane napnutia retaze) ale pochybujem ze to kontroluju nejak detailne (mikrotrhliny + unavu materialu). Ja dufam, ze retz uz menit nebudem musite ale tych 200 000 by bola pre mna asi doba, keby by som to dal poriadne skontrolovat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

misso422
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2011, 21:06

Re: rozvody

Příspěvek od misso422 »

Zdravim,,,pri vymene rozvodov menili niekomu z vas aj vodnu pumpu?-na 1.4 benzin
palibatora
*
Příspěvky: 31
Registrován: 17 kvě 2012, 21:47
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od palibatora »

Čaute :)

chcel by som sa s Vami poradiť...dal som mechanikovi vymeniť rozvody - materiál som si kupoval sám - 2x drážkový remeň, 1x rozvodový remeň, 1x napínacia kladka, 1x vodiaca kladka a 1x klinový remeň...mechanik mi klinový remeň vrátil, že "tento bol navyše"...neviete prosím poradiť prečo?

Zároveň teraz po výmene bezprostredne po naštartovaní píska niečo z motora - myslím, že drážkový remeň. Zvládnem tento zvuk odstrániť sám, či mu to mám vrátiť?

Díky, Pali
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: rozvody

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj. Nevím jaký máš motor, ale moje CRDi má jenom jeden klínový řemen, který pohání vše. A rozvoďák nemám vůbec :D (CRDi má řetěz)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: rozvody

Příspěvek od MICHAL77 »

palibatora píše:Čaute :)

chcel by som sa s Vami poradiť...dal som mechanikovi vymeniť rozvody - materiál som si kupoval sám - 2x drážkový remeň, 1x rozvodový remeň, 1x napínacia kladka, 1x vodiaca kladka a 1x klinový remeň...mechanik mi klinový remeň vrátil, že "tento bol navyše"...neviete prosím poradiť prečo?

Zároveň teraz po výmene bezprostredne po naštartovaní píska niečo z motora - myslím, že drážkový remeň. Zvládnem tento zvuk odstrániť sám, či mu to mám vrátiť?

Díky, Pali
Asi máš pravděpodobně benzín? Tam je asi jeden drážkovanej na pohon vodní pumpy a alternátoru, druhej na servo, a pokud máš klimu ta k třetí na kompresor.

Zjisti kterej řemen píská a přišponuj ho.
.........
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: rozvody

Příspěvek od mario74 »

Ak sa rozvody robia az pri 240000 tak som rad, ja som kupill teraz auti a ma 95000km, takze to neriesim =D> :D/

aktualizacia - u CRDi nie je predpisany interval vymeny, su len kontroly retaze a podla potreby
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: rozvody

Příspěvek od lukasp »

Zdravim all.

Mam CRDI 1.5 Accent 2007 a pri tukeske ktoru som mal v zime mi od motora zacal ist suchavy zvuk. Ked idem na volnobeh auto ide tichucko akonahle zaradim rychlost stale tam nieco ŠUCHA...

Bol som v autorizovanom servise ani auto nerozobrali ani nic hned z jednej z musim menit rozvody , ze je to velmi ojedinele ale ze moje su v prdeli.

No a moja otazocka je: 400eur za dieli v original servise, ked kupim dieli z intercars tak ma budu stat 250eur.
Isli by ste racej do originalov alebo do OEM ?

VDAKA ZA INFO .. nech Vas sila sprevadza :)
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: rozvody

Příspěvek od 69pavel »

z ktere strany to bylo bourane ci kam smeroval naraz do ceho,pokud by to bylo rozvodama tak to suchavy kdyz uz to jen nastartujes motor a ne az zaradis rychlost,spis zkontrolovat poradne naboje kola,tehlice,poloosy anebo zda to nevychazi z prevodovky,taky se podivat jestli se nekde motor neopira o neco kdyz dojde k zaberu,tak motor se na silenblocich naklani a pote jestli nekde nedre nektera remenice o neco nebo vyfuk se neopira o neco a prenasi zvuky,vyvalis penize za rozvody a bude to delat to same,muzu se treba mylit ale urcit zavadu aniz byse vyzkouselo
Naposledy upravil(a) 69pavel dne 15 čer 2013, 06:33, celkem upraveno 1 x.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: rozvody

Příspěvek od lukasp »

69pavel píše:z ktere strany to bylo bourane ci kam smeroval naraz do ceho,pokud by to bylo rozvodama tak to suchavy kdyz uz to jen nastartujes motor a ne az zaradis rychlost,spis zkontrolovat poradne naboje kola,tehlice,poloosy anebo zda to nevychazi z prevodovky,taky se podivat jestli se nekde motor neopira o neco kdyz dojde k zaberu,tak motor se na silenblocich naklani a pote jestli nekde nedre nektera remenice o neco nebo vyfuk se neopira o neco a prenasi zvuky,vyvalis penize za rozvody a bude to delat to same,muzu se treba mylit ale urcit zavadu aniz byse vyzkouselo ostatni mi prijde zcestne a nevhodne od toho kdo je takhle chytrej ](*,) ](*,) ](*,) a urcuje zavadu aniz by to vyzkousel,k takovemu bych si nedal ani auto umejt
Ahoj 69pavel - dakujem za tvoju odpoved.
Tu je viac detailov:
1) Bol to celny naraz. Skoda bola len polamany predny naraznik , nic viac. Ani jeden plech nebol pokrivneny proste len ten naraznik, naraz bol v rychlosti cca 20km/h takze naozaj len taka tuka.
2) Auto nehuci len pri jazde, huci hned po nastartovani - takze to nemozu byt kola , tlmice atd...

3) Odporucas zakupit alternativy alebo je potrebne kupit original diely na tie rozvody?
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: rozvody

Příspěvek od 69pavel »

tak ted si odporujes sam sobe a podavas mylne info ](*,) ](*,) , v prvnim dotazu pises

.......Ked idem na volnobeh auto ide tichucko akonahle zaradim rychlost stale tam nieco ŠUCHA...

a v druhem prispevku zase pises

2) Auto nehuci len pri jazde, huci hned po nastartovani - takze to nemozu byt kola , tlmice atd...

l
pokud je tomu tak, jak pises v druhem pripade tak to muzou delat skutecny ty rozvody, pises ze to byl celni naraz a tys nebo nekdo stim jel cca 20 a to protijedouci stalo nebo taky jelo,pokud jelo musis pricist i jeho rychlost takze vysledkem to mohlo byt i vice km v dobe narazu, kdyz ti praskl naraznik,
nicmene plati co jsem psal, poradne zkontrolovat jestli nekde se neopira nektera remenice,remen neb vyfuk(praskly vlnovec),urvany silentblok na motoru ci prevodovce,mohl se utrhnout narazem,zkusit povolit uchyty motoru a prevodovky jestli se to narazem neposunulo a ted to treba sponuje,vse co by mohlo zpusobovat prenaseni zvuku, jeste kdyz doslo k narazu byla v dobe narazu vyslapnuta spojka nebo auto dostalo naraz a motor soucasne s narazem zdechnul ??

taky pokud to tu cte dotycnej Pan ze servisu ktery tazateli urcoval zavadu- se timto omlouvam- nebot tazatel podal mylne info v prvnim prispevku na ktery jsem tak kritizovane odpovedel.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
palibatora
*
Příspěvky: 31
Registrován: 17 kvě 2012, 21:47
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od palibatora »

zdravím všetkých,

pred rokom som menil komplet rozvody, dnes po 30tis. kilometroch mám zadný drážkový remeň totálne popraskaný. Predný je úplne v pohode, len ten zadný mi robí starosti.

ťahá tento zadný remeň aj niečo iné okrem klímy? čo mi hrozí pri prípadnom prasknutí?

díky moc, Pali
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: rozvody

Příspěvek od MICHAL77 »

Rozvody a řemeny pro pohon alternátoru, vodní pumpy, servopumpy a klimy jsou dvě rozdílné věci.
.........
palibatora
*
Příspěvky: 31
Registrován: 17 kvě 2012, 21:47
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od palibatora »

jasné, rozumiem, že rozvodový remeň a drážkový (ozubený) remeň sú dve rozdielne veci...

mňa len zaujíma, čo ťahá ten zadný drážkový...servopumpu a klímu?
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: rozvody

Příspěvek od benny »

Pokud máš motor 1,4i benzin , tak jsou tam drážkované řemeny dva. Jeden pohání vodní pumpu a alternátor a druhý pouze kompresor klimošky , neboť posilovač řízení mají new accenty elektrický a tudíž řemen nemůže pohánět žádné servo protože tam ani není. Ještě snad že řemen na vodní pumpu a alternátor jde došponovat pomocí šroubu na alťasu , ale řemen co pohání kompresor klimošky má jen napínací kladku. Tak doufám , že sem to popsal dobře a srozumitelně.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
palibatora
*
Příspěvky: 31
Registrován: 17 kvě 2012, 21:47
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od palibatora »

Benny,

patrí Ti moja vďaka, popísal si to super, bez nejakých múdrych rečí, čo tu písal fešák pred Tebou.

ten zadný drážkový remeň mám nejaký popraskaný, takže keď mi praskne, v podstate nič nehrozí - akurát mi klíma nepôjde. len to som potreboval vedieť.

keby praskol predný...to by bol väčší prúser :)

díky ešte raz, pekný deň prajem
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“