Plašička hlodavců

Moderátoři: frawd, Moderátoři

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od frantaservis »

Chasnik píše:Hlodavci se dokážou dostat i do garáže.

Asi nic nefunguje stoprocentně. Ani ten sprej, ani plašička, dokonce i ty elektrické destičky dokážou ty potvory opatrně obejít :(

Taky jsem měl v motorovém prostoru ťapičky. Někde jsem četl, že pomáhá natřít spodek motoru psí močí. Při případném servisu bych to ale servisákovi nezáviděl. Zatím jsem to vyřešil takhle: do octa jsem naházel nakrájený česnek a cibuli, nechal jedno odpoledne vylouhovat, potom jsem v roztoky vymáchal papírový kapesník a schoval ho do staré ponožky. Všechno jsem na drátek pověsil do motorového prostoru. Když jen tak pro kontrolu otevřu kapotu a čuchnu tam, tak je (hlavně ten česnek) furt cítit. Zatím to funguje, ťapičky se v motorovém prostoru zatím neobjevily. Uvidíme dále...

Nejlepší asi bude kombinace "zádržných systémů" :)
Ahoj,četl jsem to o té moči a napsal už o tom také. Funguje to velmi dobře a maže se přece jen to,na co běžně mechanik nesahá,spodky nárazníků a tak. Není třeba si s tím lámat hlavu. Franta
Reklama
 

Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od Jarousek 18 »

Ahoj kolegové :hyu: , tak mám namontován od prodeje stejný plašič kun jako má PetrUl a zatím jsem spokojen. Měl jsem ho i na předchozí Fabce a že parkuji venku nemám zatím žádný problém . Tak myslím že je dobrý.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od koubek10 »

Ahoj dnes jsem byl v auto servisu a tam mi zkontrolovali motor naštěstí nic neudělaly.
Tak se vás chci zeptat lak se dá poznat, jestli mi do motoru chodí nějaká ta potvora?
Mám jen špinavý motor z vrchu od bahna tzn neznamená že to auto používám jako terénní to ne!
Jen když prolítnu nějakou tou louží tak motor je tak hle špinavý.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od bony »

poznas to az bude vykousana protihlukova vlozka nebo nejaky kabl.
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od koubek10 »

bony to už bude pozdě. proto že oprava bude asi hodně drahá.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od bony »

Tak jinak se to poznat asi neda... nebo jo?
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od PetrUL »

bony píše:Tak jinak se to poznat asi neda... nebo jo?
Dobře se to dá poznat podle stop na vrchní části motoru ... Mě už tam ty potvory opět lezou :? Občas v motorové části najdu mrtvého ptáka nebo třeba kousek chleba ... Parkuji pořád venku - na sídlišti a po jízdě je na motoru pěkně teplíčko. :wink:

Při garančce mi umyli (nebo otřeli) v servisu motor a po týdnu je zase samá ťápota, Vypadá to, že si ty potvory chlupatý už na plašičku zvykly ... nebo plašička nefunguje tak jak má (kontrolka sice bliká stále červeně, ale jestli funguje správně ověřit neumím).
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od Chasnik »

No tak já musím zaklepat - v motoru sice ťapičky mám furt, ale vysledoval jsem, že si to tam oblíbil kocour od sousedů. Takže doufám, že kde smrdí kočka, tam kuna nevleze...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od Shaman »

Lepší kuna v motoru, než cikán kroužící kolem motoru
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od JirN »

Neni to sice primo o kunach, ale je fakt, ze tchyne mela kocoura, ktery si parkrat udelal malou potrebu v pivnici. Kocour je hooodne let po smrti, jeste mesice po nem to dost smrdelo i pro lidsky nos, ale mysi, potkani a jine hlodavce se tem prostorum zdaleka vyhybaji. Pritom u vsech sousedu je jich pozehnane a tchyne mela v pivnici i garaz pro zridka pouzivanou Skodu 105.
S psi a kocici moci bych byl ale opatrny - je to hodne agrisivni tekutina, opravdu jenom na neosetrovane plasty, ktere to vydrzi. Na plech nebo lak je to pomala smrt...
A kdyz prece, tak radeji moc psa/kocoura a ne feny/kocky. Ta je mnohem "aromatictejsi" a smrad "drzi" mnohem dele.
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od ims »

Zatiaľ mi auto pred kunou účinne chráni od 6/2012 "ODPUDZOVAČ KÚN - AROMATICKÉ TYČINKY" :D/
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od PetrUL »

Chasnik píše:No tak já musím zaklepat - v motoru sice ťapičky mám furt, ale vysledoval jsem, že si to tam oblíbil kocour od sousedů. Takže doufám, že kde smrdí kočka, tam kuna nevleze...
Já toho vetřelce co mi dělá tlapkama bordel na motoru neviděl, a tak je možný, že mi tam taky třeba leze jen nějaká toulavá kočka. Kabely a ani nic jiného okousané zatím nemám. Možná tý plašičce křivdím ... :wink:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“