vyhřívání zrcátek

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

Taky je mám mit vyhřívané ale asi mě to nefunguje pojistky mam o.k už přešli tři zimy a zrcatka jsou stále zamrzly jen v letě občas roztajou :lol:
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

tak dneska ráno byla konečně příležitost zjistit, jak na tom ty zrcátka jsou. Nastartoval jsem, pustil vzduch naplno na sklo a zapnul jsem vyhřívání zadního okna. Potom jsem šel škrabat okýnka a ometat sníh ze střechy a z kapoty a škrabat okna. Mezitím zadní okno roztálo, ale zrcátka nic :(
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Tak nevim ale jestli nekdo chce dobastlit, muze.Kdyz se vezme par 0,5-1W odporu a prilepi se z druhe strany na zcatko po obvodu a treba pres stred, urcite to bude fungovat, uz se na to chystam...k lepeni se da pouzit lepidlo z tavne pistole, takove ty pruhledne tycinky a jenom se protahne kabilek spolu s ovladanim je treba tam udelat dirku v gume a potom to zalit silikonem aby to tesnilo.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

kokroff píše:Tak nevim ale jestli nekdo chce dobastlit, muze.Kdyz se vezme par 0,5-1W odporu a prilepi se z druhe strany na zcatko po obvodu a treba pres stred, urcite to bude fungovat, uz se na to chystam...k lepeni se da pouzit lepidlo z tavne pistole, takove ty pruhledne tycinky a jenom se protahne kabilek spolu s ovladanim je treba tam udelat dirku v gume a potom to zalit silikonem aby to tesnilo.
To lepidlo z tavne pistole, tak to nevim nevim ..... Protoze se prave teplem rozpousti . takze kdyz se zacnou ty odpory zahrivat, tak ti to lepidlo muze povolit .....
Ja osobne bych asi volil nejaky silikon ... ty vydrzi celkem dost i teplo i vodu ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Zrcátka

Příspěvek od Franta »

Nebál bych se použít tavné lepidlo a v pohodě bych použil několik odporú rozložených po skle, uvažuju o tom, ale použil bych rezistory drátové a na zadní stranu za odpory bych přilepil tenký pěnový polystirén. Otázka je jaký výkon je potřebný.... 1A při 12V je 12W .... stačí tona rozmražení ...?
Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

taky stačí na ně chvilku dejchat :lol:
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Těch 12 W bude asi dost, protože si vzpomínám, že někdy před 20 lety, když začínali dělat zrcátka s velkým krytem a ne ty ploché jako na Š 120, tak se doporučovalo dovnitř dávat žárovky 21W. Ty ale ohřívaly prostor a ne přímo sklo.
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Zrcátka

Příspěvek od Franta »

Pak by stačil jeden přepínač s kontrolkou navíc. Ty dva ampéry, po nastartování vozidla, by se na tu chvíli určitě našly. Možná by nebylo zlé, pokud má někdo toto ohřívání originál od výroby, jednoduše změřit odpor který ten okruh má. Pak by nebyl problém spočítat výkon. Možná že by stačilo sehnat kus odporového drátu, například ze staré žehličky nebo topného tělesa. Přizobnout to tam plastem anebo přitlačit polystyrénem a byl by pokoj na celou zimu. Tak mne napadla zvrhlá myšlenka, co takhle to tam natlačit pomocí kousku materiálu, který se používal na vytlumení kastle (používá se na odhlučnění laminátové plovoucí podlahy). Pokud se nemýlím je to polystyrén nebo polyuretan, jednostranně pokrytý samolepící vrstvou. Za pokus by to urchitě stálo.
Uživatelský avatar
Barhou
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2006, 21:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Barhou »

Lantra nema vyhrivani zrcatek.. za jizdy se ti odmlzi vzduchem jak proudi... ale jinak nevim o tom ze by nekde byli seriove vyhrivany :-)
Lantra 1.6 16V 84kW 114hP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mam 2.0 v nejvyssi verzi a posledni model GLS II, vyhrivani (asi) nemam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No tak to tavne lepidlo ti urcite vydrzi, pochybuji ze se to zahreje na takovou teplotu.Ale silikon je taky reseni.Polystyren bych tam nedaval ale chce to nejak tepelne zaizolovat aby nebyly ztraty tepla vyzarovanim do tela zrcatka.Ja si osobne taky myslim ze se original nedavalo vyhrivani.No 12W, muze to byt dost a nebo taky nemusi, podle venkovni teploty,zalezi na te izolaci, je to o tom to zkusit.2A co to je, to je nic...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Josef píše:Našel jsem třeba toto

http://www.terko.cz/eshop/show_product.php?code=VZ10065
To je pekne Josefe .... To se ti povedlo ... :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Vita píše:
Josef píše:Našel jsem třeba toto

http://www.terko.cz/eshop/show_product.php?code=VZ10065
To je pekne Josefe .... To se ti povedlo ... :lol:
Tak a není co řešit.Snad jen instalaci.Uvítal bych pak nějaké info a třeba i foto.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No tak to je docela pekne, nebude s tim ani moc prace.Ale porad mne vyjde lacineji koupit si za par korun odpory a spocitat si to.Ale jinak je to dobry napad a levna technologie,libi se mi to.Pekne staci jen nalepit.
good job.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“