Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Piskotkiller »

To je zase téma :roll: :twisted:
Hyundai Scoupe GT
Reklama
 

Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od tr2700automat »

Agresivita řidičů-zajímavé závěry

Obrázek

-Agresivního řidiče potkáte každých šestnáct kilometrů (výzkum ČVUT)

-Odhaduje se, že za každou čtvrtou nehodu může agresivní či netolerantní chování řidiče (Zdroj Besip)

-Kdo je agresivní? Typický agresivní řidič je muž do 35 let, který sedí za volantem audi. Jeho typickými prohřešky jsou rychlá jízda, riskantní předjíždění, kličkování a tzv. myšky nebo problikávání pomalejších řidičů.(Zdroj: Průzkum ČVUT, Besip a Policie ČR)

-Jak zjistili odborníci, na silnicích se jako agresoři projevují nejčastěji muži ve věku do 35 let. Výzkum také odhalil, že bezohledné chování je více příznačné pro řidiče dražších aut. V porovnání počtu přestupků a zaregistrovaných vozů vedou řidiči značky Audi. Na dalších místech je Volvo, BMW a Mercedes (Zdroj Besip)

-Přibývá agresivních řidiček, dříve skoro nebyly (Karel Havlík, dopravní psycholog)

-Agresivní sklony má v sobě každý. Vybíjení agresivity za pomoci automobilu je jednoduché a pohodlné, avšak velice nebezpečné (Matúš Šucha, psycholog)

-Agresivně se na silnici projevují hlavně lidé, kteří jsou choleričtí, nezvládají stres nebo mají silné pocity méněcennosti. Ti poslední riskují, protože si chtějí něco dokázat. Ze stejného důvodu si mohou pořídit rychlé a silné auto. Ale neplatí to obráceně. (Karel Havlík, dopravní psycholog)

Psychologové rozdělují agresory za volantem do několika základních skupin. Vystresovaného člověka, který pospíchá, aby stihl všechny své povinnosti, vytočí, když se setká s překážkou, například uvázne v koloně.

"Závodníci", kteří si chtějí zvýšit sebevědomí rychlou jízdou, se zase nedokážou vyrovnat s tím, když je druzí řidiči zdržují. Existují i "pasivní agresoři", kterým vadí, když je někdo předjíždí a snaží se mu v tom zabránit. Typ "narcista" je zase často rozezlen na nerozhodné a řidiče začátečníky, "strážce" se na silnici mstí za přestupky druhým.

Nebezpeční řidiči
Z průzkumu ČVUT, Besip a Policie ČR vyplývá, že nejnebezpečnějším a přitom nejrozšířenějším rysem řidiče-agresora je rychlá jízda.

37 % agresivních řidičů překračuje povolenou rychlost v obci (další prohřešky v obci na obrázku vpravo)

74 % agresivních řidičů překračuje povolenou rychlost mimo obec (ostatní porušení pravidel následují na obrázku vlevo)

Obrázek
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Farrael »

Aneb co spousta z řidičů občas udělá vzhledem k nějaké jejich situaci a vůbec to neznamená, že by měli být hned zařazeni do nějaké škatulky.

Líbil se mi jeden proslov, který měl nedávno školitel z autoškoly na firemním školení. (asi znáte).
A bylo to o tom, že pokud někdo jede rychle tak bych mu měl pokud možno uhnout a ne ho záměrně brzdit s tím, že to je určitě debil. Nebo prostě nekouká kolem sebe. Protože nikdy nemůžeme vědět proč ten dotyčný rychle jede a jaký k tomu má důvod. Navíc nám nepřísluší ho soudit či se mu mstít za to. Od toho je tu policie.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od vlado1979 »

Súhlasím s tým, že nikdy nevieme prečo sa dotyčný ponáhľa. Možno mieri za nejakou akciou do lidla :mrgreen:

Kamarátova žena nedávno rodila. Prišli kontrakcie a do nemocnice 35 km. Viete si predstaviť ten adrenalín so studeným potom na čele, aby došli včas ? Ostatní si možno mysleli, že je debil, ale dôvod na to rozhodne mal.

Nikdy neviete, či zrovna v aute nejazdí podobný obmedzenec ako český pirát č. 2222 Trpišovský, ktorý chcel suplovať políciu a ľuďom dávať lekcie. Dúfam, že tých 12 rokov čo mu hrozí aj dostane. Čo keď Vás zablokuje, zastaví len preto, že ste mu neuhli v ľavom pruhu a vytiahne pištoľ ? Jedna žena mala podobnú skúsenosť, bezkrký imbecil na ňu reval, že má šťastie, že je žena, inak by ju zastrelil.

Pre istotu na nikoho netrúbim ani neblikám, pretože sedieť za volantom môže hocikto. Aj pacient psychiatrickej ambulancie, ktorý zabudol užiť lieky a je nervovo labilný. Človek nikdy nevie čoho je ten druhý schopný.

Vyznávam defenzívny a partnerský spôsob jazdy :lol:
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od kuschall »

A je a já zítra jedu do Ustí, to bude něco
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od alvin »

Ktosi známy bol povedal, (myslím,že to bol jeden z dvojice Lasica & Satinský) ,že ľudská hlúposť je neporaziteľná a treba proti nej neustale bojovať. :P :P :P
Ale fakt,je že človek nevie nikdy s kým má do činenia za volantom :? a je fakt,že riskantne predbiehajúci vodič,ktorý nas nielen obmedzi,ale aj vyslovene ohrozí,bez ohľadu na vekovú kategoriu vodiča a typ auta,niekedy sa gestom ospravedlní ,inokedy naopak sa ešte aj gestami vyhráža,za tie roky človek naozaj zažije všetko,aj agresívne a arogantne sa správajúceho dedka v obleku na trabante z roku 1980 :D ,aj ohľaduplne a slušne sa jazdiaceho a spávajuceho sa mladíka na X5-ke a pod :D :D :D ,dali by sa o tom písať nekonečne dlhé úvahy.
K zaujímavym postrehom ,ktoré uvádza Tr2700automat,by som uviedol,že nedá sa trvale niekoho zaškatuľkovať do nejakej z tých skupín,ale priznajme sa,občas sa mi tak zachováme,zaležito aj od okolností a nálady v akej sme,stačí,že sa naozaj niekde veľmi ponáhľame a nejaký nerozhodný začiatočnik zašpuntuje križovatku,lebo si netrôfa zaradiť sa z vedľajšej. Aj mne vtedy teču nervy,hoc som vcelku tolerantný,ale radšej sa vyzúrim pekne v aute,za zatvorenými dverami,sám pre seba,než by som vyvolal nejakú konfrontáciu a pod,niekedy aj nám kdekto hne žlčou,ale od toho sme ľudia,že sa vieme ovládať.
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od jiri.vacha »

Kvůli takovim řidičum mam na okne kameru,když mě nabourá nemusim nic řešit,předloni mě chtěl vybrzdit u ústí na dalnici máčo ve fordu jenže to přede mne hodil moc brzo,narval mne na levý přední blatník,dostal se přede mne bokem,asi sekundu jsem ho tlačil před sebou a pak jsem ho odhodil na svodidla.auto měl obouchaný ze všech stran,já jen ten blatnik a trochu naraznik.Jeho prvni slova byla co dělam a že to je moje vina,policajt koukl na zaznam,navic ještě na dalnični kameru a chlapec měl smůlu,zkusim to sestřihnout a pošlu to sem.Kameru za okno doporučuju,jinak na tihle debily nemůžem :D/
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od tr2700automat »

to:jiri.vacha Teď jsem přečetl tuto tvoji zprávu Jiří. Teda to je šikovná věcička ta kamera na okně =D> . Tu jsi přidal ty anebo předešlý majitel anebo je to od Hyundai? :-k
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od jiri.vacha »

To sem si pořídil sám :mrgreen: ,zatim tam mam upravenou ruční kameru,malinkou,blbý je že ji musím zapínat.Ale už seženeš origo za přední okno,na internetu jsem ji viděl za 1500kč cca.Je plně automatická,při každém zapnutí zapalování sama spustí a nahrává 5,10nebo 15min záznam podle toho co si nastavíš.Má určitou pamět a po naplnění maže starší záznamy,odkaz nemam kluk mi sboural počitač #-o nějakou stupidní hrou,takže jsem přišel o záložky,ale najdeš to snadno.Můžu ti říct že je to dobrá věc,spousta lidí si už kvůli tomu naběhlo(nejen u mne).Budu ji objednávat na sezonu. =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Tringi »

tr2700automat píše:Agresivita řidičů-zajímavé závěry
Dovolím si některé body rozebrat. Nevím odkud to máš, ale dle mého názoru je to přinejmenším nehorázná blbost, pokud ne tendenční manipulativní výstup v lepším případě nějakých zabedněnců co chtějí zachraňovat svět, v tom horším pak další propaganda za účelem dalšího utahování šroubů a plnění kasy na banálních přestupcích bez jakéhokoliv materiálního znaku.

Agresivního řidiče potkáte každých šestnáct kilometrů (výzkum ČVUT)
Jak poznám že mě předjíždí agresivní řidič? Nebo jak poznám že jsem právě předjel agresivního řidiče? Jak je rozeznám od zmatkáře, nebo někoho kdo spěchá.
Z jakých opakovatelných měření mám vycházet abych došel ke stejnému číslu? Nedokážu si metodiku výpočtu množství agresivních řidičů představit. Blbost.

Odhaduje se, že za každou čtvrtou nehodu může agresivní či netolerantní chování řidiče (Zdroj Besip)
Ditto jako u předchozího bodu.

Kdo je agresivní? Typický agresivní řidič je muž do 35 let, který sedí za volantem audi. Jeho typickými prohřešky jsou rychlá jízda, riskantní předjíždění, kličkování a tzv. myšky nebo problikávání pomalejších řidičů.(Zdroj: Průzkum ČVUT, Besip a Policie ČR)
Tak letos to je Audi? Loni to bylo velké zlé BMW tuším, a předloni motorky. Aby to za rok nebyly Hyundaéé. Rychlá jízda je dneska démonizovaná ad absurdum, dneska už prý ani zbraně nezabíjí tolik co rychlá jízda, a já si pořád myslel že to jsou řidičské chyby co způsobuje nehody. Taková velká zlá audina zastaví ze stošedesátky na kratším úseku než favorit z osmdesátky, a kdyby pasivní agresoři nebo kloboučkáři tušili, že dle zákona o pozemních komunikacích mají povinnost z levého pruhu uhnout a rychleji jedoucí vozidlo pustit i ve městě, pak by možná nemuseli kličkovat nebo blikat (což je zcela legální signál, §30, k upozornění řidiče předjížděného vozidla).

Jak zjistili odborníci, na silnicích se jako agresoři projevují nejčastěji muži ve věku do 35 let. Výzkum také odhalil, že bezohledné chování je více příznačné pro řidiče dražších aut. V porovnání počtu přestupků a zaregistrovaných vozů vedou řidiči značky Audi. Na dalších místech je Volvo, BMW a Mercedes (Zdroj Besip)
Hehe, zase ti nejmenovaní "odborníci" stejně jako "vědci" večer v TV Noha co včera objevili že voda v -15°C mrzne.

Přibývá agresivních řidiček, dříve skoro nebyly (Karel Havlík, dopravní psycholog)
A? Emancipace. Jediné co můžu dodat je, že když mě vezou řidičky, mám často pocit, že nepředvídají potenciální chyby ostatních.

Agresivní sklony má v sobě každý. Vybíjení agresivity za pomoci automobilu je jednoduché a pohodlné, avšak velice nebezpečné (Matúš Šucha, psycholog)
Myslím si, že s tím vybíjením je to přesně naopak. Taky mě pravidelně za volantem někdo naštve. Např. představ si, že tě někdo brzdí, nebo nepustí do zipu nebo cokoliv, a ty spěcháš a jsi ještě nasraný z rána, tak co uděláš? No? Neuděláš vůbec nic, protože spěcháš, a sestřelit blbce ze silnice nemůžeš, protože bys taky asi nezůstal bez úhony. Maximálně pojedeš rychleji a někoho předjedeš (to jsem mu to nandal). Takže jedině stupňování frustrace, ve velkém se žádné vybíjení agresivity za volantem neděje, a ten zlomek psychopatů nebo psychologických selhání, který je ve všech skupinách procentuálně stejný, se nikomu už z podstaty vymýtit nepodaří sebepřísnějšími předpisy nebo kontrolami.

Agresivně se na silnici projevují hlavně lidé, kteří jsou choleričtí, nezvládají stres nebo mají silné pocity méněcennosti.
Agresivně hlavně působí ti, co někam spěchají, nebo prostě nechtějí trávit půlku života v autě. Úzkostliví dodržovači s panickou hrůzou z pokuty se pak cítí dotčeni, že je někdo předjel (mimochodem, já si to taky někdy beru osobně) a přitom "nesměl" a pak horentně podporují každé zpřísnění předpisů a kontrol a další utahování šroubů, aniž by si uvědomili, že paradoxně na to nejvíce doplatí oni sami. Je to jako se zbraněmi, je absurdní myslet si, že plošný zákaz nošení zbraní slušným lidem nějak ovlivní množství zločinců, kteří je nosí.

Z průzkumu ČVUT, Besip a Policie ČR vyplývá, že nejnebezpečnějším a přitom nejrozšířenějším rysem řidiče-agresora je rychlá jízda.
Absurdní. Opět démonizování rychlé jizdy; jsem při 49 ještě slušný řidič a při 51 už agresor?
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Chasnik »

Všichni ti škatulkáři zapomněli na jednu kategorii, do které se směle zařadím:
Pragmatický řidič
Když vidí, že před ním jede debil, který zmateně kličkuje, brzdí až na vrcholu zatáčky a jeví další známky vyplašeneckého amatérismu, tak má dvě možnosti:
a) zpomalit, zvětšit odstup od onoho vozidla a s největší pravděpodobností připustit, že se před něj natlačí další lamy, které zvyšují riziko konfliktu;
b) vyčkat si na příhodný okamžik, podřadit, sešlápnout plyn na podlahu a nechat toho trotla, ať ohrožuje jiné.

Možná si někteří dodržovači budou myslet něco o pirátech silnic, ale já se na silnicích řídím vlastním zdravým rozumem a za těch 17 let řidičské praxe a cca 300 tkm se mi to vyplatilo.

Bohužel, mnozí "experti" se při posuzování bezpečnost provozu úzce fixují na dodržování maximální povolené rychlosti. Troufám si tvrdit, že nadlimitní rychlost při dodržení zákonů zdravého rozumu není sama o sobě nebezpečná. Mnohem víc problémů mám s řidiči, kteří si myslí, že blinkry jsou pro lůzu a zpětné zrcátko je zbytečnost.

Jinak pro ty, co si myslí, že těmito argumenty opodstatňuji svoje závodnické sklony, doplňuju běžné rychlosti, kterými se pohybuji po silnicích - město / mimo město / dálnice: 55 / 100-1110 (kde to jde) / 125...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Hardcam »

Chasnik píše: město / mimo město / dálnice: 55 / 100-1110 (kde to jde) / 125...
prosiiim, prosiiim, svez me, jestli to nekde pujde, ja bych to chtel zazit :mrgreen: to zvladas s tricitkou nebo na to mas nejaky specialni auto? :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Nexus »

taky se přidávám, rád bych se svezl tisícovkou, bohužel moje auto takovými vlastnostmi nedisponuje :cry: :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od Borek »

Teda Chasník,1110km/h....ty nejezdíš jako prase,ty LÍTÁŠ jako prase :D . 8-[
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Debil v new santa fe dnes Decin-Usti

Příspěvek od tr2700automat »

jiri.vacha píše:To sem si pořídil sám :mrgreen: ,zatim tam mam upravenou ruční kameru,malinkou,blbý je že ji musím zapínat.Ale už seženeš origo za přední okno,na internetu jsem ji viděl za 1500kč cca.Je plně automatická,při každém zapnutí zapalování sama spustí a nahrává 5,10nebo 15min záznam podle toho co si nastavíš.Má určitou pamět a po naplnění maže starší záznamy,odkaz nemam kluk mi sboural počitač #-o nějakou stupidní hrou,takže jsem přišel o záložky,ale najdeš to snadno.Můžu ti říct že je to dobrá věc,spousta lidí si už kvůli tomu naběhlo(nejen u mne).Budu ji objednávat na sezonu. =D>
Tak jsem se koukl na tu zajímavou věcičku a zjistil jsem ze existují kamery i od 750kč. Asi do toho půjdu a koupím nějakou levnou kameru s vysokým rozlišením a nočním záznamem.Při nehodě která nebude způsobena mou vinou může se mi pekelně hodit jako důkaz mé neviny. Uvádím některé levné kamery do 1.300 Kč které jsem našel na netu:

Obrázek
Kamera Hutermann HDVR5880 Cena od 749 Kč.
Barevná minikamera s mikrofonem, záznamem obrazu a zvuku na SD kartu (az 16GB). Rozlišení kamery 720x480.Kamera trvale (ve smyčce) nahrává dění před automobilem. vice zde : http://cerne-skrinky.heureka.cz/huterma ... e/#section
=====================================
Obrázek
Kamera OEM T200, Cena od 995 Kč.
Vysoke rozlišení kamery 1280x960/720x480/ 640x480, nahravani na SD kartu (az 32GB). vice zde :
http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/9db ... 50x250.jpg
======================================
Obrázek
Kamera Fun Beat SP- Cena od 1.099 Kč
Díky senzoru pohybu se kamera automaticky spustí když zaznamená pohyb.vice zde:
http://digitalni-kamery.heureka.cz/fun-beat-sp-820/
==============================
Obrázek
Kamera CONNECT IT CI-202 od 1.154 Kč
Vysoke rozlišení 1280x960/720x480/ 640x480, nahravani na SD kartu (az 32G) Noční osvětlení pomocí LED,Detekce pohybu,2,5“ displej vice zde :
http://cerne-skrinky.heureka.cz/connect ... e/#section
=======================================
Obrázek
Kamera Hutermann HDVR5935HR od 1.289 Kč
Vysoke rozliseni 1280x960, skvěla kvalita =D> viz video na youtube http://www.youtube.com/watch?v=BfDIaoCBCC0 (to město vypadá na Chodov v Karlovarském kraji :wink: 0 )
vice zde :
http://cerne-skrinky.heureka.cz/huterma ... e/#section
=======================================
Obrázek
Kamera OEM HQS-205B od 1.299 Kč
TV output, HDMI port, 2,5" TFT displej, 6 LED pro umožnění nahrávání kvalitního záznamu i při jízdě ve tmě.Nahrávané záznamy se ukládají na SD kartu (až do kapacity 32GB), vice zde :
http://www.elektrocoleti.cz/Files/HQS-205B.pdf
http://cerne-skrinky.heureka.cz/oem-hqs ... e/#section
=======================================
Odpovědět

Zpět na „Pokec“