Air bag HELP ME

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
aliens
*
Příspěvky: 39
Registrován: 08 črc 2006, 08:39

Příspěvek od aliens »

Jj nic jineho nez vymaz pameti asi nepomuze budu muset najit v Pardubkach kdo me to udela caw.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Můžeš zajet k Donatoj do Radíkovic (je to asi 10km od Hradce Králové svěr Nechanice). Dělá to za 450Kč s kompletní diagnostikou jednotky
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Tak to samý mi dělalo už docela dlouho.Než to necháš restartovat,tak ať ti zjistí,jestli nejsou špatný hodinky airbagu.Já na nich měl špatný odpor.Vyměnil jsem je z vrakáče a teď už pohoda.Jinak taky můžež donekonečna zbytečně platit za restart.Pajk
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
slatored
*
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2006, 11:13
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slatored »

Měl jsem stejný problém se svícením kontrolky airbagů. Dnes jsem zajel do značk. servisu a "vymazali" mi to za 100,- (bez dokladu ). Paráda !!!
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

slatored píše:Měl jsem stejný problém se svícením kontrolky airbagů. Dnes jsem zajel do značk. servisu a "vymazali" mi to za 100,- (bez dokladu ). Paráda !!!
na to pozor!! jakejkoliv zásah do paměti by jsem já osobně chtěl na papír. Když něco poserou (jsou to jen přece lidi a všichni děláme chyby), tak se pak nemáš čim prokázat, že to dělali. Na to pozor. Ale každopádně cena je lákavá, ale raději dám o 350 víc a s papírem
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

slatored píše:Měl jsem stejný problém se svícením kontrolky airbagů. Dnes jsem zajel do značk. servisu a "vymazali" mi to za 100,- (bez dokladu ). Paráda !!!
Za 100 je sice hezký,mě to odblokovali i zada.Chodilo to třeba i půl roku a pak konec.Nejdřív je potřeba zjistit co je za závadu.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

tak mam ten samej problem airbag porad sviti jak najatej,zkusim vsechny rady a pak az hyundai ;) jo a chtel sem se zeptat co jsou to ty hodinky airbagu??sem o tym nikdy neslysel :oops: 16v
Jiřa
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Na starém Santovi se mi Airbag rozsvěcoval taky. Dvakrát pomohlo odpojení jindy servis (gratis). Nakonec mi našli údajně rozjeb..ý konektor spínače obsazení sedadla, který je pod sicem. Takže pokud máte ve zvyku cpát pod sedačku různé důležité věci, tak bacha! :roll:
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Po dvou měsících oživím diskuzi. Problem s kontrolkou jsem měl také. V našem městě jsou kluci co 8 roků vozí háčka a i servisují je. Má diagnost.zařízení (název již proběhl dříve) s orig logem /H/ a za 350,- ti tuto závadu odstraní. Píši proto že jsem se díky tomuto zásahu dověděl i další informaci. Ve volantu jsou prý na koncových polohách otáčení nějaké snímače a i ty mohou způsobit poruchu kontrolky. Pochopil jsem jak se to mohlo i stát. Manželka byla na nákupu a prý mohla na parkovišti prudce otočit nadoraz a snímač to nějak ovlivnilo.
Další problém so na diagnostice objevil bylo dle manualu zařízení: chybný snimač polohy vačkového hřídele (ani jsem nevěděl že nějaký je). Pravdou je že spoptřeba za poslední rok se mi zdála vyšší, ale nijak jsem to moc neřešil (po městě najezdí já i manželka 3/4 km z celk.počtu). Tento snímač prý muže ovlivnit spotřebu. Tak mi ho vyměnil za cca 800 Kč a závada dle chytré krabičky byla odstraněna. Uvidím jestli se to na spotř.projeví, ale ten pocit že jsem odstranil vše stojí za to.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Nemůžeš podrobněji popsat kde se ten snímáč polohy váčkové hřídle nachází nebo nemá někdo foto, kde ten snímač v motorovém prostoru je?Jaký je oficiální název toho čidla pod nímž je to možné hledat v náhradních dílech?

Diky
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Diagnostika mi našla dáku chybu, že vraj snímač zaregistroval dáky náraz i keď som nikde nenabúral, ani neťukol. Vyresetovali chybu, teraz mi airbag funguje ako má :wink:
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Bruno: uplně jsem toho kámoše nesledoval (mnoho prac.telefonátů), ale když stojíš před maskou, tak vlevo vzadu za hlavou (jak máš kryt na svíčky, tak zezadu). Je to takový černý (asi jou všechny stejně-nevím).
Tento snímač jsem videl poprvé a fakt jsem netušil že nejaký existuje.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“