Co si myslíte o této Sonatě?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

Pokud se nemylim, tak Zdenek uz koupil :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Xfield »

oops ... tak proč se mi to objevilo jako "novinka" :-k :) ...tak to Harde klidně promaž
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

Neee, necham to...treba jem to ze SZ jen spatne pochopil. Tvoje informace se stoprocentne hodi, kdyz ne Zdenkovi, tak jinemu zajemci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od ZdeněkH »

Jo jo Hardcam má pravdu Zdeněk už Sonču koupil je to pravda trochu jiného než jsem původně vyhlížel, ale myslím si že to až tak špatná koupě není. Ono která koupě auta není špatná hned jak vyjedu z autosalónu ztrácí auto hodně ze své ceny. Tohle je sice jeté, ale relativně mladé 2005. Tachometr reálně bůhví čísla jsou naprd jak tu píšete. A onen zvuk jak jsem se tu ptal nebyla kola, ale anténa která se snažila vysunout jen jí to nějak nejde trochu tedy vyjede, ale ne celá na to se budu muset podívat. Spotřebu zatím nevím já s ní najel jen pár kilometrů v rámci Brna hlavně jsem řešil povinko plus připojištění čelního skla. Cena si myslím slušná 4931,- ročně i se sklem. Na to kolik mi je a kolik mám bonusů je to zajímavé. Jo předchozí xantii 1,8 jsem měl ale jen za 2500
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od myšák 80 »

=D> =D> dobře ty
gratuluji k pořízení pořádnýho vozu :mrgreen:
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Butani »

Zdravím vás, co myslíte, pánové, o tomto?

http://autosoft.cz/soubory_autosoft/det ... azaru=true

Jsem jako ten chlap z reklamy na megana (tuším) - nepotřebuju to auto na nic, jen ho chci... :) a musí to být tahle barva a 2litr.
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Bolo »

Ten pocit znám :mrgreen: , vypadá moc hezky. Kdyby to šlo, tak ji mám ve vozovém parku :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
06insane
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 črc 2011, 21:14
Bydliště: Bratislava

Hyundai Sonata 2.5 V6 GLS LPG

Příspěvek od 06insane »

Ahojte.
Planujem kupit auto Hyundai Sonata 2.5 V6 GLS LPG (r.v.1999). Konkretne toto: http://hyundai-sonata.autobazar.eu/25-v ... 13144.html Co mi mozete o tom aute povedat? Aka tam moze byt spotreba? Potrebujem auto do mesta. A co nahradne diely? Je nejaka web stranka, ked mozem kupit aj nove diely? Ako napriklad autotechnik.sk kde sa daju zohnat nove veci na nemecke auta. Dakujem
0948 977 669
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Sonata 2.5 V6 GLS LPG

Příspěvek od Nexus »

Auto je to dost pohodlné na jakékoli delší trasy, v zadu je rozhodně lepší posez než vepředu :twisted: Ale do města to ideální auto nebude, ber vpotaz délku skoro 5m, takže né všude se vlezeš. Spotřeba bych řekl že je velmi příjemná u tohoto motoru. Kombinovanou s plným autem a svižnou jízdou (okresky 120-140) jsem průměrně jezdil kolem 9,5l/100km, při předpisovkách jsem se dostal asi na 9,1l což je hovno úspora a nudná jízda. Základ je samozřejmě kvalitní plyn :!: nejednou jsem jel předpisovku za 13l. Ale jak je na tom automat netuším, máme dva manuály a nic jinýho ani pro sebe nechci. Automaty co jsem četl zbytečně točí motor a po pár kickdownech je spotřeba údajně okolo 15-16l (prodávám jak jsem koupil, bez záruky). Za naše sonaty musím říct že to jsou kvalitní auta, vyjma spotřebních věcí (olej, brzdy, rozvody,..) se pokazil pouze palivový regulátor tlaku, toť vše při součtu cca 420tis najetých kilometrů na obou autech, což je solidní výkon ne? A jezdí dál =D> Takže ceny nových dílů? Minulý týden olej a svíčky bosch pro lpg, suma sumárum 3tis s prací :) Další díly neřeším, kromě tažnýho, který je pouze v bajonetovém provedení a stojí okolo 11tis :cry: :cry:
u tohoto kousku nejspíš počítej s vekou serviskou hned po koupi, interval je 90tis km a má 182, takže majitel nejspíš nechtěl dál investovat a prodává. Dělají se nový rozvody, vodní pumpa, svíčky a pál dalších prkotin, mě to vyšlo okolo 10tis kč tuším, ale dělal mi to kámoš a měl jsem to bez dph... a 180-190tis je doba, kdy spolehlivě začnou být vyjetý originální ložiska na kolech. Začne to u řidiče a končí všema :mrgreen: táta už má všechny nový, mě hučí jenom to u řidiče, takže v úterý bude nový :)
jinak samozřejmě pozor na korozi jak lemů tak podvozku - ani jedno na fotkách není :!: a motor ti musí táhnout od tisíce otáček až do omezovače, pokud ne tak někde hledej chybu, né každý systém plynu zvládá dávkovat takový množství. Od 45km/h běžně jezdím na pětku při cca 1000ot/min a motor s tím nemá sebemenší problém a dvojka zaráží do sedačky do cca 105km/h, pak by se jí chtělo dál ale omezovač řekne ne-e :twisted: :mrgreen:
řikám supr auto, ale ve městě rozhodně nevyužiješ jeho potencionál....
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Bobmarley21
Příspěvky: 4
Registrován: 24 srp 2008, 10:14
Bydliště: Chomutov

uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Bobmarley21 »

Dobrý den, prosím o radu zda koupit či nekoupit Hyundai sonata 2.0 r.v. 2002 96kw benzín ,najeto 184 374 km. za 49900kč. A potřeboval bych vědět zda se vyplatí do tohoto vozu jít či nikoli ? Nejčastější opravy atd. Předem děkuji za případné názory
Hyundai accent 1.3 r.v.1995 55kw
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Spajky007 »

nevim jak ty já si auto vybírám podle toho jestli se mi líbí. každé auto má své mouchy a každe ojeté auto potřebuje investice. A když si nebudeš vědět rady tak ti luci určitě poraděj kde co a jak kde koupit levné díly.


Koukni na to opticky jestli není bouraná a tak.

toť můj názor o koupi auta.
nebo sem hoď odkaz třeba bude někdo vědět o historii aute více :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Nexus »

spajky: pro mě třeba vzhled není skoro vůbec podstatný, jelikož jsem praktický člověk a z té stránky se na to taky dívám. Sedím uvnitř - nevidím auto zvenčí a nehoním si ego tím že bych chodil kolem auta a řikal si jak je krásný. Sednu za volant, musí se mi pohodlně sedět, dobrý výhled /třeba kámošovo picasso má totálně napi* přes sloupky/ a nedám dopustit na nějaký ten výkon, který "potřebuji", protože lenocha ee :lol: a neméně podstatné jsou pro mě celkové náklady na provoz, jelikož jako student mám dosti omezený rozpočet....


Bobmarley21: věřím že za ty prachy sonata neskutečně láká, kor když se podíváš na nabídku u konkurence. Ale vzhledem k nájezdu kilometrů /byť na tohle auto to není až tak moc/ bych zkusil cenu smlouvat o 5tis dolů, jelikož tu pětku v brzké době hodíš do servisu, s tím prostě počítej. Ale záleží co všechno bývalý majitel už vyměnil, pokud jsou originální ložiska, tlumiče, silentbloky tak si je piš do deníčku nejbližších oprav, ale to by tě potkalo u každého auta s tímhle nájezdem, pak rozvody, pro ně je interval 90tis a s ním vodní pumpa, svíčky a dost možná i kabely ke svíčkám. Co nevím je spojka, od mojí bude určitě odlišná, ale pro V6 vím že je poddimenzovaná - 150-190tis je pro ní smrtelná dávka a to se mi zdá málo, byť věřím že mi někdo bude oponovat že to je hodně. Jinak po motorové stránce spolehlivý kousek a pohodlné svezení pro všechny cestující 8) a posouzení výkonu motoru nechám na tobě, záleží na co seš zvyklej, ale ber vpotaz že to je velký a dost těžký auto...
Jinak jak psal spajky, pokud je to bouračka, tak se tomu obloukem vyhni, jenom bys zabrečel. Největší slabina bude nejspíš koroze, takže řádně prohlídni podvozek :wink:

AD: vím že v německu jsou tyhle starý ojetiny levnější než u nás a vzhledem k dovozu by se ti to nemuselo vyplatit, tak na mobile.de najdeš levnější s výrazně menším nájezdem, prostě bych tu cenu zkusil kousek šoupnout dolů, né že bys na to neměl, ale abys měl k dispozici hned, až přijde první byť drobná oprava. Ještě mě napadlo řazení, být tebou bych trval na vyzkoušení jízdy za studena, třeba po celé noci stání. Rychlejší řazení pro sonatu není moc dobrý kamarád a za studena už vůbec ne. Pod tohle by se mohly podepsat obě naše sonaty a někde na netu v recenzích už jsem na to taky narazil.... rozhodně to neber jako fatální chybu, tátovi to dělá cca od 90tis a dneska má 240tis a stále jezdí, ale aby sis toho byl vědom :)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od ZdeněkH »

Jak to myslíš s tím řazením?

Já jsem se svojí Sončou spokojen. Za nějaké věci si můžu sám jako například nějak rychle sjeté gumy ale to je výrobcem gum (čína), spotřeba (jízda po městě), ale jinak naprostá spokojenost. Mám ji od září 2010 a za tu dobu jsem jen vyměnil olej, filtry, svíčky a dnes zadní brzdy. Auto má dle tachecu najetu cca 98tkm což je proti tomu co chce koupit tazatel nic, ale jinak si nestěžuji. Je to slušné a pohodlné auto.
Jen dnes bych asi spíš koupil jiné auto. Ne kvůli tomu, že je to Hyundai, ale kvůli omezenosti sedanu. V době kdy jsem ji kupoval mi to nevadilo.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Nexus »

Obě naše sonaty mají za studena dost tuhé řazení a synchronům se rychlé řazení nikdy moc nezamlouvá, pěkně volný tahy rukou a jde to krásně, ale žádný rychlý mydlení kvaltů jako třeba v ochcavkách, passatech atd.... týká se to jak starších, tak mojí včetně té faceliftové z r. 2002 pokud vím. Ty máš novější, nejspíš teda zcela jinou převodovku a buď jenom rád, pokud tohle už není záležitost těch novějších kousků. Zachránit to umí pouze meziplyn, čili vinu dávám synchronům, byť s tímhle nájezdem mají asi nárok :P a s tím sedanem máš pravdu, ocenil bych nějakýho kombajna, ale to už je mimo můj finanční dostřel...
Každopáně si ale troufnu tvrdit, že to je spolehlivé auto :!:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 395
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Leendrix »

no já si tu svoji sonču ten stejný r.v. kupoval cca 2 roky z5, najeto 160k km... Dej si pozor na elektriku u oken, reznuti zadních lemů... Mám pocit, že snad všechny sonaty téhle série s tím mají problém. Dále počitej s tím, že se fakt pod těch 10 litrů spotřeby dostaneš jen na delších trasách. Mě osobně za ty dva roky odešlo pravé zadní uložení(cca 1600kč),pravé zadní rameno(cca 5000kč), motorek ostrikovace(komplet zrezlej, tež něco přes 1000kč) a zařízení pro pravý přední okno(aby se mohlo posunovat nahoru a dolů). Na to kolik to má najeto, a že to na našich cestách trpí je to faj auto :). U řazení jsem si nevšiml, že by byl nějaký problém.

Jenže já jsem trochu zaujatý... Poprvé jsem o SONATU r.v. 2002-2005 zakopl v jendo bazaru. Byla černá 2.0 105 kw, s automat řazením a dovoz z USA :) (což mě odradilo od její koupě, ne však od hledání jiné té samé :P)
Naposledy upravil(a) Leendrix dne 27 lis 2011, 21:14, celkem upraveno 1 x.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“