Klimatizace a LPG.

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Klimatizace a LPG.

Příspěvek od mnkk »

Myslím si, že spotreba (cena na 1Km) nie je problematická. Keď počítam "moje" požiadavky: Benzín 6,7l/100Km x 37,50Kč = 2,51Kč/Km; LPG 8,6l/100Km z toho 8,3l LPG 17Kč/l + 0,3l benzínu = 1,41 + 0,11 = 1,52Kč/Km to je úspora 0,99Kč/Km teda 99Kč/100Km.

V reále to vyzerá u mňa takto:

Na benzín by bola spotreba aspoň 7l ak nie 7,2l/100Km. Plyn to berie ako som písal vyššie 8,3 + 0,3 s tým rozdielom, že tankujem za 14,90Kč, teda: 1,24 + 0,11 = 1,35Kč/Km. Ja počítam s úsporou 1,20Kč/Km (čo sa týka spotreby).

Klíma: mám manuálnu a nechladí ako koncernový climatronik na ktorý naozaj netreba "sahat". Prežil som toto leto s tropickými teplotami, tak to nebude až také zlé. 8) Horšie je to so stratou výkonu pri zapnutej klíme. Odhadujem to na -25%.

Hrdlo mám klasicky v lavo na nárazníku a iba raz sa mi stalo, že som sa musel otočiť, lebo nedotiahla hadica. Inak bez problému.

Dám to sem, keď píšem román. Dal som auto na váhu a s 3/4 nádrže benzínu a 1/2 LPG + ťažným z. váži moje auto 1290Kg. Teraz neviem čím ospravedlním spotrebu 8,6, myslel som, že auto má cca 1400Kg a preto som považoval 8,6 za odpovedajúcu hodnotu. :-k V techničáku je pohotovostná až 1388, 1290Kg- ma prekvapilo.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Reklama
 

pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Klimatizace a LPG.

Příspěvek od pivis »

Co se týká spotřeby ptal jsem se mého LPG mechanika a říkal že lze nastavit v programu klidně spotřebu kolem 6litrů,ale výhřevnost LPG je asi o 20% menší proto musí být o 15-20% spotřeba vyší ,říkal při nastavení nízké spotřeby bude chudá směs a hrozí reálné riziko podpálení ventilů,proto jsem raději neexperimentoval a nechal nastavení takové jaké je,spotřeba je kolem 8 litrů LPG a výkon auta asi jako na benzin.Mám najeto na LPG asi 40 000 km a vše OK.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Klimatizace a LPG.

Příspěvek od mnkk »

Presne tak, možno sa :hyu: istí tým, že radšej nechá vyššiu spotrebu a ochráni motor. Mne nedali ani flash lube, s tým, že to :hyu: nemontuje ako origo.

Minulý týždeň som skúsil jazdu na benzín (200km) a zdalo sa mi, že to ide odspodu lepšie do otáčok- teda isto, ako keby som presadol do zabehnutejšieho auta. :wink:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace a LPG.

Příspěvek od Farrael »

U mě s tím výkonem fakt záleží co jsem zrovna natankoval. Pokud ale nechytnu nějakej šizenej, tak to táhne líp než na benzín. Teď po poladění a natankování Flagy to (klop klop na čelo) jezdí bez problémů a to jsem to v sobotu řádně protáh.

S tou spotřebou je to fakt v pohodě. I když to má nějakou spotřebu benzínu (minimální), tak pořád jezdíte za podstatně nižší náklady, než na benzín. A to i když si do toho připočítáš třeba FlashLube.

PS: to s tím plněním u hrdla benzínové nádrže, tak u toho nevidím žádný problém. Fakt záleží kdo to dělá a zda to neodfláknul. U mě je to namontované od r. 2008 a není tam ani ťupka.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
flu123
*
Příspěvky: 47
Registrován: 27 zář 2012, 21:18

Re: Klimatizace a LPG.

Příspěvek od flu123 »

Zdravím Vás,

stal som sa novým majiteľom IX35 1,6 GDI Style.
Keď som sa pýtal na možnosť dať do auta LPG bez toho, aby som stratil záruku, dostal som takúto odpoveď:

Dobrý deň pán ...,

z technického oddelenia importu nám odpísali, že na Slovensku nie je
žiadna firma,
ktorá by mala oficiálny súhlas od Hyundai Motors na montáž splyňovačov.

Ak by ste zrealizovali montáž splyňovača v ČR, museli by ste si aj
záruku uplatňovať
v ČR.

Čo sa týka Slovenska, import odpísal, že záruka padá, ale pravdepodobne
to bude tak,
ako sme sa o tom rozprávali naživo a teda, že ak nastane problém, bude
sa uplatnenie
záruky posudzovať individuálne garančným technikom.

Pekný zvyšok dňa

--
Ing. XXX
predaj áut Hyundai



Ako to vlastne je? Existuje nejaký spôsob ako mať LPG a pritom nestratiť záruk na Slovensku?
1,6 GDI STYLE Perleťová Phantom Black
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“