2. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od DEE »

Zkušební jízda 2x. Skoro každý zásah stojí paušálních 585 s DPH. Kam jinam jít? Spořilov a Vysočany patří do stejné "AutoPalace groupy".
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od airwaves »

No můžeme licitovat o stokorunách ale tady tato prohlídka tam lítaj tisíce. První je na oleji. Ten je přestřelenej o tisícovku, plus pár stovek na dalších materiálech. Odhadl bych že materiály celkem jsou plus 1300,- . Pokud budeme věřit, že máš opravdu novou brzdovku a filtry.
No a práce to je teda dobrá práce. Tam má být položka prohlídka po 40 tisících a prohlídka karoserie. Vše ostatní je účtováno navíc podruhé. Takže práce podle mě je plus 2700. Opět pokud uvěříme že použili 0,5 litru odmašťovadla (tobě někde teče olej?), že dělali prohlídku brzd a jejich rozebrání vyčištění a namazání ??? Takže Tě podle mě OKRADLI minimálně o 4000,- . Můj názor!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od DEE »

Pěkné pěkné. :(
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
radik.77
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 led 2012, 15:21

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od radik.77 »

Já byl teďka v Únoru na první garanční a platil jsem 2497kč ACA Karviná.. :-)
ix20 1,4 CVVT 16V, TRIKOLOR
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od rcc »

Takže poučení pro příště a pro ostatní. Jiný servis, porovnat nabídky, vlastní olej případně další předražený materiál. Napsat písemnou objednávku s požadovanými úkony, odhadovanou celkovou cenu vč. DPH a nechat si to od servisu potvrdit. Pro inspiraci opět dávám vzor, ale upozorňuji, že je na i20 a 1. servisní prohlídku. Servis se může bez souhlasu zákazníka odchýlit o +10% z ceny v objednávce. A nebojte se do nich jít, konkurence je. Ty plevy musí odpadout. Ale nesmí se jim tam nechávat "devítka". Pro tentokrát vás (DEE) omluvíme :)
Přílohy
IMG_0002.JPG
IMG_0002.JPG (48.21 KiB) Zobrazeno 4942 x
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Méďa Béďa »

DEE píše:Zkušební jízda 2x. Skoro každý zásah stojí paušálních 585 s DPH.
A to při té zkušební jízdě nezjistili, že to nebrzdí? Na základě tohoto bych aspoň peníze za ty zkušební jízdy chtěl vrátit.

Ono nezáleží na tom, že to patří do nějaké "Group", ale na lidech... Kdysi jsem jezdil s Fabií do Porsche Smíchov (protože to idiot ve firmě zařídil), člověk by řekl, že když je to tahle značka, pohlídají si Němci kvalitu, ale něco tak otřesného jsem (naštěstí) jinde nezažil... Mechanikovi nebylo blbý sednout si v montérkách jak prase přímo na sedadlo... Přitom třeba v Auto Jarov si přijímací technici v čistých kalhotách a bílých košilích dávali na sedačky igelit.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od adal »

DEE píše:Zkušební jízda 2x. Skoro každý zásah stojí paušálních 585 s DPH. Kam jinam jít? Spořilov a Vysočany patří do stejné "AutoPalace groupy".
Můžeš zkusit NUBO CAR Zbraslav.
Těžko říct, zda to tam bude lepší.
Olej mají samo taky předražený a na dodání vlastního se netváří.
Na tel. dotaz dlouhé ticho, potom....budeme to muset ukončit .....budeme to muset zapsat do servisky......no jak chcete......blá, blá....ale jejich záměr to splnilo - olej jsem si nechal vyměnit opět od nich.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od DEE »

No to mi na tom celém přijde "nejvtipnější". Že je na brzdách něco špatně by si všiml každý. Propad pedálu byl opravdu velice výrazný. Samozřejmě budu žádat vysvětlení, ale předpokládám, že mi řeknou že to prostě nedělalo a tím to skončí.

2adal: Díky za tip. To skoro vypadá že v Praze není použitelný servis :).
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od leopardo »

V květnu pojedu taky na první garančku (auto kupovaný v Pyramidě Průhonice), a taky hledám alternativu. Líbilo by se mi to na Spořilově (auto palace), protože to mám nedaleko, ale budu asi muset poslat poptávku. V Průhonicích mi sice dali "šekovou knížku" na 15% slevu, ale stejně, olej maj předraženej asi všichni. 5 l stojí cca 600 Kč, takže pohádky o 2500 budou muset vykládat někomu jinému. Kolik oleje se tam vlastně vejde?
Pokud máte někdo tip na solidní pražský servis, sem s ním!
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

Jen pro porovnání přikládám výřez z faktury za první garančku
Přílohy
Scan0001.jpg
Scan0001.jpg (175.13 KiB) Zobrazeno 4919 x
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od rcc »

milda h píše:Jen pro porovnání přikládám výřez z faktury za první garančku
No to už je lepší. Ale pořád to není ono. Každou servisní prohlídku (kvůli záruce) je dle mého názoru potřeba udělat z pracovních operací: časovou normu prohlídky (V tom je kontrola všeho možného, končí to údržbou antény a zkušební jízdou. Kdyby to někoho zajímalo, tak vám servis na požádání vytiskne, co se v této prohlídce dělá.), prohlídku karoserie a kontrolu klimatizace. Zbytek je již na uvážení každého. Bylo by opravdu pěkné, kdyby vyčištění brzd bylo opravdu vyčištění, nikoli pouze naúčtování. To samé u geometrie. Geometrii je potřeba dělat jen pokud to někam táhne nebo se sjíždějí nerovnoměrně pneu. No a olej to je zatím samozřejmost, vlastní. A ať si pindají a píšou do servisní knížky co chtějí. Stačí dodržet specifikaci vyžadovanou výrobcem. Olej se specifikací ACEA A3 se dá pořídit za 130Kč/l. Takže oni ho kupují za 100Kč/l, když je v 200l sudu. No a účtují přes 4kila za litr. Takže nenechte si s.... na hlavu a noste si olej vlastní. Až budou mít marži na oleji např. 50% tak si nikdo vlastní olej nosit nebude a i :hyu: servis si vydělá.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

rcc píše:
milda h píše:Jen pro porovnání přikládám výřez z faktury za první garančku
No to už je lepší. Ale pořád to není ono. Každou servisní prohlídku (kvůli záruce) je dle mého názoru potřeba udělat z pracovních operací: časovou normu prohlídky (V tom je kontrola všeho možného, končí to údržbou antény a zkušební jízdou. Kdyby to někoho zajímalo, tak vám servis na požádání vytiskne, co se v této prohlídce dělá.), prohlídku karoserie a kontrolu klimatizace. Zbytek je již na uvážení každého. Bylo by opravdu pěkné, kdyby vyčištění brzd bylo opravdu vyčištění, nikoli pouze naúčtování. To samé u geometrie. Geometrii je potřeba dělat jen pokud to někam táhne nebo se sjíždějí nerovnoměrně pneu. No a olej to je zatím samozřejmost, vlastní. A ať si pindají a píšou do servisní knížky co chtějí. Stačí dodržet specifikaci vyžadovanou výrobcem. Olej se specifikací ACEA A3 se dá pořídit za 130Kč/l. Takže oni ho kupují za 100Kč/l, když je v 200l sudu. No a účtují přes 4kila za litr. Takže nenechte si s.... na hlavu a noste si olej vlastní. Až budou mít marži na oleji např. 50% tak si nikdo vlastní olej nosit nebude a i :hyu: servis si vydělá.

S tím se nedá nic víc než souhlasit. Také jsem se po té ceně díval.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od koubek10 »

Ahoj prosím Vás může te mi doporučit autoservis který je vážně dobrý jsem z Mostu.
PS: můžu si přinést vše co patří do druhý garanční prohlídky? Například filtry kabinový a vzduchový, zapalovací svíčky (máto smysl vyměňovat když ano má najeto 27000Km?) atd.
Mám právě koledu který mi může prodat věci za nákupní cenu.
hejky
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2011, 22:51

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od hejky »

ahoj, taky prosím doporučení Hyundae servisu jsem z Plzně.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

Těžko je vybírat. vlastní materiál povolí málokde, a když už, tak Tě osolí jinde. Čím víc Ti dají slev při prodeji, tím větší je jejich snaha to dostat zpět na prohlídkách.
Tohle všechno by si měl ohlídat Hyundai Motor Czech s.r.o. jako oficiální zástupce značky v republice. On vybírá a schvaluje své prodejce a servisy, tak by si měl ohlídat, co se tam děje. Když zjistím, že někde okrádaj, nebo podvádí, dám jim po kou..., nebo s nimi přestanu spolupracovat. Vždyť kazí renomé značky
Bohužel toto platí pouze ve vyspělých zemích a ne v korupcí prolezlém Česku. Toť má úvaha a ostatní si přeber každý sám !!!!!!!!
U nás budou majitelé servisů křičet, že je to šikana a omezování podnikatelské činnosti.
Naposledy upravil(a) milda h dne 04 bře 2013, 12:06, celkem upraveno 1 x.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“